Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiús játék-lányos játék fórum

Fiús játék-lányos játék (beszélgetős fórum)


2009. febr. 24. 23:59
Mi történt azóta szepvirag, *margaretta*, kicsi_zsoka fiaival?
2008. ápr. 9. 11:18

Ez érdekes tapasztalat. Az én fiamnál is észre vettem ilyen jellegű problémát. Úgy nyolc éves korában történt, amikor rajta kaptam, hogy a nővére virágos harisnyáját vette fel. Persze nem haragudtam rá, de nem is kapott dicséretet ezért! Azután megbeszélten vele, hogy ha olyan harisnyát szeretne, akkor veszek neki. Ezzel a téma egy időre elfelejtve...

Majd egy évvel később észre vettem, hogy titokban a nővre szoknyáját vette fel. Ennek már nem örültem! De nem tudta, hogy én rájöttem és azt találtam ki, hogy reggel kiteszek neki egy szoknyát. Majd mondtam neki, hogy ma iskolába ezt veszed fel. Ekkor már utálni kezdte és szép lassan kinőtte a problémát, most tíz évesen már igazi férfias ruhákat hord. Szereti a kockás ingeket, a féjem is, sok csini férfias ing van már.

2008. márc. 11. 12:25
Talán az a probléma, hogy én is lányosnak nevelem a fiamat. A férjemmel megbeszéltem anno, hogy annak idején másodiknak is lányt szerettünk volna, de fiú lett. De annyira készültünk a nagy eseményre, hogy már lány ruhákat vásároltunk. A nővére kinőtt ruháit is ráadtuk, így nem kellett sokszor új ruhát vásrolnom. Úgy érzem, ha tényleg szereti a lányos ruhákat, akkor nincs jogom megvonni tőle. Szeret szoknyában lenni, meg szereti a harisnyát is és még mindig barbizik. Sokat táncol (balett), meg most néptáncra is jár. Azt látom, hogy nem egyedüli fiú, aki lány szeretne lenni, a pszihológushoz több ilyen problémás gyerek jár, nem mi vagyunk az egyedüliek. Fiús lányok, lányos fiúk? feltehetném a kérdést. Mostanság már annyira keveredik a lányok és a fiúk öltözködése. Valóban mi is az?
2008. jan. 9. 15:52

Itt bővebben olvahatsz róla!


[link]

2008. jan. 7. 16:01
Nekem is az a problémám, hogy a fiam már hat éves és még mindig barbibabázik. Esténként midig azzal alszik el. A nővéréhez nagyon hasonlít, annyira nyafogós, mint egy kislány. Már többször rajtakaptam, hogy a nővére bugyijait veszi fel vagy éppen a szoknyáját és abban játszanak. Most farsangra pedig balerinának akar beöltözni. Az teljesen lányos jelmez, nem tudom miért nem tud valami mást kitalálni? Már lassan itt a farsang és nem tudom, mit tegyek.
2007. dec. 7. 10:00

A gyermekpszihológus szerint nem baj, ha a fiúk babáznak, lányos játékokkal játszanak. Sőt az sem baj, ha farsangon tündérnek, hófehérkének vagy éppen balerinának szeretnének felöltözni. A pszihológus szerint kinövik a gyerekek, csupán csak érdeklődésből teszik, milyen érzés a másik nem ruhájában lenni.

Viszont azt már ki kell vizsgáltatni, hogy a fiúk (jelen esetben a fiam) nem csak ilyen jeles napokon szeretnének lányruhába bújni, hanem a hétköznapokon is, mondjuk abban szeretne iskolába járni. Egyenlőre hagyom, hogy szoknyácskát vegyen fel az iskolába, de nagyon várom már a végét, mikor jön rá maga! Megtiltani nem lehet, mert akkor nagyobb késztetést érez arra, hogy viselje. A pszihológus szerint vájunk türelemmel. Azt mondta olyan, mint a szobatisztaság. "Tegnap még nem volt szobatiszta a gyerek, de ma már igen."

2007. márc. 10. 10:28

[link]


esetleg ő segíthet, vagy ismer olyan embert , aki hasznos tanácsokat ad

2007. márc. 10. 10:24
2007. márc. 10. 10:02

Nekem is van egy kisfiam, most első osztályos.

Amióta iskolás lett eléggé megváltozott.

Karácsonyra nejlonharisnyát kért az angyalkától, olyat amilyet a lányok hordanak az ünneplőruhához. Elsőnek meglepett a dolog, de ha szeretné felvenni, hát akkor megkapja. Most meg szeretne táncolni az anyák napján a lányok táncában és ahhoz bizony szoknyát kell felvennie. Lehet, hogy attól van hogy az osztályba 14 lány és 4 fiú jár. Nem tudom, mit tegyek?

Meddig lehet elmenni, hogy a szellemi érésében ne okozzon problémát?

Úgy érzem, hogy próbál azonosulni a többiekkel, illetve hogy a lány többség befogadja. A lányok között keres barátokat, persze ez egyáltalán nem baj, de hogy a lányok nem fogadják be azért, ahogy viselkedik, öltözködik. Lehet, hogy ez a baj.

12. tibike
2007. febr. 5. 00:49

A kislányom(7) mindig iskolásat játszik velem, és amikor én vagyok a diák, egy 15-20 perc után elkezd túlzottan fegyelmezni. Én csak 5-öst kapok, de az "osztálytársaim", a plüssmacik *-os ötöst. Az én füzetem ronda, nem jelentkezek, meg minden baj van velem.

Ennek biztosan van valami pszichológiai indíttatása, mert a valóságban nem részese sem otthon, sem az iskolában ilyen fegyelmezésnek, nem ismeri a szobafogságot, meg a komolyabb büntetéseket, ami néhány percnél tovább tart. Talán a figyelmet próbálja felhívni magára, és egy elfojtott, számára megfogalmazhatatlan féltékenységi jelenet lehet, aminek oka a nemrég született öccse, -aki joggal előtérbe került hozzá képest. Nehéz lehet tudomásul venni, hogy nem csak egyedül van a világon.

11. eee466847e (válaszként erre: 9. - Virkó)
2006. nov. 26. 19:55
Így igaz, ahogy írtad. Az életet, minket utánoznak. Pontosan azt csinálják, amit a felnőttektől látnak. Ezekbe a játékokba minden belefér. Babázás, autózás, telefon, számítógép, DVD stb. Olyan aranyos játékokat lehet kapni, most voltam bámészkodni. Milyen árak vannak!!!Húúúú..
2006. nov. 26. 19:39
Az én fiam 3 éves, és szeret "barbizni", főzőcskézni, láncokat aggatni a nyakába, sőt fel is veszi a nővére (fürdő)ruháját néha. Mivel szinte állandóan velünk van itthon, ezt utánzásnak próbálom felfogni. Remélem, hogy a sok "lányos" szokás nem lesz később kárára. Elég kis kényes, sírós tud lenni, pici kora óta ilyen. Mint egy kislány. Persze autózik is, meg szerel is. Remélem, az oviban majd többet tölt azért fiúk társaságában! Volt, aki azzal "ijesztgetett", h esetleg "meleg" lesz nagy korában. (Nagyon remélem, hogy nem lesz igazuk!)
2006. nov. 26. 18:02
Márcsak azért sem szabad csak autót-csak babát adni a gyerek kezébe,mert a mai világ nem ilyen.A férfiaktól is elvárjuk,hogy vegyenek pl. részt a háztartásban,gyermeknevelásben.Ugyanakkor a nőnek is tudnia kell kereket cserélni!Igaz,hogy a gyerek még kicsi,és "csak" játszik,de ezzel az életet utánozza-tanulja.Nem hiszem,hogy kevésbé lesz férfias felnőttként a fiam,ha néha edényekkel játszik...Egyébként gyógyíthatatlan autómániás:)
8. eee466847e (válaszként erre: 7. - Kif-lee)
2006. nov. 26. 15:14
Igen, igen, de imádom őket!!
7. Kif-lee (válaszként erre: 6. - Eee466847e)
2006. nov. 26. 11:50
Engem is az vigasztal,hogy egy csinos kislány a szerelme,bár élete első csókját mástól kapta.Hihetetlen milyen laza erkölcsű a mai fiatalság...:))
6. eee466847e (válaszként erre: 4. - Zsu76)
2006. nov. 25. 23:36
Péter fiam 3-4 éves koráig rongybabázott. Autózott is, de a babával aludt. Most is azt teszi, de igazival:)))
2006. nov. 25. 22:57
Nekem januárban lesznek 6 évesek a fiaim.Az egyik szívesen autózik vagy játszik"harcolós játékokat",de a testvérét kb1,5éve csak a lányos dolgok izgatják igazán.Először azt hittem ez átmeneti,mert nem találtam benne semmi rosszat,hogy utánozza ahogy főzök,mosok,takarítok,de most már idegesít,hogy Barbi babát akar karácsonyra meg vasalót,porszívót.Néha autózik is de igazán attól nem jön lázba.Nem tudom mivel teszek neki jót,mert bár próbálom terelni az érdeklődését és másfajta játékokat is mutatok neki,nem sokáig köti le viszont nem akarom bíztatni se erre a viselkedésre azzal,hogy megveszek neki egy komplett babaházat.
2006. nov. 25. 19:31

Szia!

Nekem egy 7 éves kislányom van, aki imád autózni, szerelni is a babázás mellett. Mi hagyjuk, hogy azzal játszon, amihez éppen kedve van. Szerintem nyugodtan játszhat a fiú lányos játékokkal, a lány fiúsakkal.

2006. nov. 25. 18:42

Szia!


Nekem ugyan meg nincs gyermekem, de a csaladban azert akad egy par aprosag.

Noverem fia igazi kisfiu, a szo szoros ertelmeben. Szereti az autokat, szerelos, butykolos dolgokat ES szereti tolni a jatek babakocsit is. Szerintem ez teljesen normalis epp ugy, mint amikor az apat utanozva vagy akar az anyat a babakonyhaban jatszik.

2006. nov. 25. 18:38

Szia!

Nekem két gyerekem van, helyesebben két kislányom.

Nálunk mindkét lányzónak volt egy olyan korszaka,amikor nem érdekelte őket a baba.Autó kellett nekik,s mi habozás nélkül szereztünk nekik autót.Én úgy gondolom, hogy nem ciki, hogy nem a saját nemének megfelelő játékkal játszik.:)És ez nem jelenti azt, hogy ezek után holnap már szoknyába, ellentétes esetben nadrágba öltöztetem.

Valahol ez tipus kérdése is.

És akkor mi van a sok férfi szakáccsal?Sosem tudhatod, hogy a fiadnak milyen érdeklődési köre lesz.Én úgy gondolom, hogy nem lehet elfolytani az érdeklődését.Nyilván keretek között,mert nem veszem meg neki a méreg drága szupernek tűnő játékot,mert azt szeretné.De ez csak egy ártatlan fözöcskézős játék.S nem jó szerintem beskatulyázni, hogy főzni csak a lányok, nők dolga.:)


Mennyi idős a kisfiad?

2006. nov. 25. 11:10

Nekem egy kisfiam van,aki imád autózni,labdázni,"szerelni".A játszóházi babakonyhában lelkesen "főzte" a műanyag ételeket,így itthonra is vettem neki edényeket...Amikor a férjem látta,hogy a kisfiunk milyen vidáman játszik vele,elképedt,és ezt mondta:"Holnap már szoknyát adsz rá?"

Miért baj ha egy kisfiú nem csak autózik?Ha egy kislány focizik vagy autót tologat,senkinek nem szúrja a szemét.Nem hiszem,hogy zavart okozna a gyerek fejlődésében,ha néha "lányos játákokkal" is játszik.

Ti mit gondoltok erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook