Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Finom saláták, és ilyen finomságok......kezdőknek....és sütemény receptek... fórum

Finom saláták, és ilyen finomságok......kezdőknek....és sütemény receptek... (beszélgetős fórum)


14. rozsazsa (válaszként erre: 13. - 78747cf8b4)
2010. febr. 8. 12:36
Köszi a recepteket, jó ötlet volt nyitni egy ilyen fórumot is.
2010. jan. 30. 22:31
Cézár saláta:saját recept,nálunk ez főétel.Csirke mellet felkockázom és vajon lepirítom,só,bors,fokhagyma,vegeta ízlés szerint.Ha lusta vagyok csak sima fokhagymás pirítóst adok mellé,ha nem készítek sajtos falatkákat:száraz kenyeret(mindenkinél szokott kimaradni)kicsi kockákra vágom,ha nem elég száraz,egy-két perc a mikroban,,egy teflon edényben vajat olvasztok és 3-4 szelet lapka sajtot,beledobom a kenyérkockákat és jól összekeverem majd visszateszem a tűzhelyre és állandóan kevergetve rá pirítom a sajtkrémet (néha összeragadnak,szét kell szedegetni fakanállal)végül frissen őrölt borssal megszórom.Főzök annyi kemény tojást ahány adag lesz a saláta. Fejessaláta apró darabokra tépkedve,kigyó uborka nagyobb kockára vágva,koktélparadicsom(apró)vagy felkockázott rendes...öntet.egy pohár tejföl,két kanál majonéz ,egy kanál mustár,kicsi citromlé,cukor,bors,jól összekeverem...nem kell tocsogni a salátának csak legyen rajta egy kis íz.....általában mindent elkészítek előre és evés előtt csak össze kell rakni..2perc.......tálalás:mindenkinek külön leveses (mély)tányérban van kiadagolva,salátával telerakjuk a tányért,melegen a tetejére a csirkemell darabok,díszítjük a hosszában négybe vágott főtt tojással,megszórjuk a sajtos falatkákkal,vagy mellé a pirítós..... jó étvágyat!!!
2010. jan. 30. 22:03
Amerikai káposzta saláta :Egy kisebb fej fehér káposztát le kell reszelni,besózni,állni hagyni,majd kicsavarni,egy-két fej vöröshagymát hajszál vékonyra szeleteni/reszelni,két szál sárgarépát durvára reszelni(nokedli szaggató hátsó részén )jól összekeverjük a hozzávalókat és jön az öntet:Nem tudom megadni a mennyiséget,mert a káposzta méretétől függ,az a lényeg jó krémes állagú legyen az egész....Tehát fele tejföl fele majonéz,kicsi citromlé,kicsi cukor és feketebors ízlés szerint....állni hagyjuk,behűtjük és mehet a pociba.....imádoooooom.....(ui.a káposzta miatt véletlenül se randi előtt egyétek :-))),az unokahugom szerint annyira fincsi ,hogy nem érdekli az utóhatás !!!)
11. c75565e593 (válaszként erre: 7. - 78747cf8b4)
2010. jan. 28. 09:21

Ez az egyik kedvencem:-)

eddig soha nem csináltam...de itt az ideje...

2010. jan. 28. 03:31
vannak jók a receptek között is
9. Nagual (válaszként erre: 7. - 78747cf8b4)
2010. jan. 28. 00:38
Úúú nagyon köszi! Az uborka csavarás eddig elmaradt és olyan ehetetlen uborkasaláta lett belőle.. Kösz még egyszer! :)
8. 56b0c3dda9 (válaszként erre: 6. - 78747cf8b4)
2010. jan. 27. 23:44

úú ez nagyon jól hangzik:D:D:D:D

holnap ki is próbálom:)

köszike

2010. jan. 27. 23:44
Tzatziki:nem az eredeti görög recept,de nagyon fincsi.Legfontosabb a durvára lereszelt és lesózott uborkát ki kell csavarni.Rengeteg levet enged és csak így lesz jó sűrű.Két nagy kígyó uborkához két pohár tejföl vagy natúr joghurt kell,két-három evőkanál citromlé(jó az ecet is ,de citromlével selymesebb,nem olyan vadul savanyú)négy evőkanál majonéz,kicsi cukor és fokhagyma(én mindig Kotányi fokhagymás salátaöntet port használok ,mert az igazi fokhagymát nem tudom olyan finomra darabolni,hogy ne ropogjon a fogam alatt)és egy kis kanál kaporlevél.Összekeverem az öntetet,jól összekeverem az uborkával,kicsit állni kell hagyni és behűteni!Isteni,...csöpög a nyálam....azt hiszem holnap tzatzikit kell készítenem!!!! :-)))
2010. jan. 27. 23:28
Vitamin saláta:egy fejes salátát megmosok és kézzel apró darabokra tépem,egy nagyobb édes sárgarépát megpucolok és a nokedli szaggató hátsó részén,vagy durvább reszelőn lereszelem,egy szép nagy almát(Idared)megmosva héjastól apró kockákra vágok,jól elkeverem a hozzávalókat.Fél pohár tejfölbe teszek egy-két evőkanál citromlét,két púpos evőkanál majonézt,pici cukrot-édeskés savanyúnak kell lenni-és összekeverem jó alaposan,majd a salátára öntöm.Kiadagolom salátás tálkákra és a legvégén sajtot reszelek a tetejére és frissen őrölt borsot.(Sokszor kéri ezt a salátát a családom és még egy sima vajas pirítós mellé is szívesen megeszik,de rántott csirkével az igazi!:-)))
2010. jan. 27. 23:18

Sziasztok!


Tzatziki mártás receptekre lenne szükségem.. Olyan ótvarra sikerült, pedig recept alapján csináltam. Köszönöm a válaszokat előre is! :)

2010. jan. 27. 23:14
Kedves Timi!Legyen ez a fórum egy saláta recept-tár! Cékla saláta ecetes:szép egészséges céklákat kefével jó alaposan megtisztítod,majd héjastól vízben puhára főzöd(mennyiségtől függően 1-2óra)Ha kicsit kihűlt nagyon könnyen meghámozható.Felszeleteled,mi kicsit vastagabban szeretjük.Végül készítesz ecetes cukros levet és őrölt köménymaggal és tormával ízesíted.Jól zárható üvegben sokáig eltartható,egy nap minimum kell az ízek összeéréséhez.Nem tudom mennyi idő alatt romolhat meg ,mert nálunk nagyon hamar elfogy.
3. c75565e593 (válaszként erre: 2. - Afrodita)
2010. jan. 27. 23:00
:-)Köszike
2010. jan. 27. 22:56

Szia!

A receptek menűpont alatt rengeteg receptet találsz, nem csak saláta és süti témakörben..:-))

Én is szoktam onnan ötletet meríteni..

2010. jan. 27. 22:52

Sziasztok!

Nagyon szeretem a salátákat,de nem igazán tudok recepteket,gondolom van itt olyan aki profi háziasszony....akinek van jó kis recepteje írjon...biztos más is olvasgatná...

Kedvencem a krumpli saláta

ettem már ecetesen és majonézzel....mindkettő isteni.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook