Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Feltétel nélküli szeretet fórum

Feltétel nélküli szeretet (beszélgetős fórum)


1 2
9. f3000dc5ef (válaszként erre: 8. - Be7f6cf6da)
2015. aug. 10. 05:11
Nem.
2015. aug. 10. 02:53
ha pl nem tudom elfogadni az emberi testet, de megszeretek valakit, mint személyt, viszont a már meglévő fóbiák vagy mik miatt az ő testével se vagyok kibékülve (pl ezért se megyek strandra mert nem bírok félmeztelen embert látni) akkor őt se szeretem teljesen? :(
7. be7f6cf6da (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2015. aug. 9. 23:35
és viselkedésre példákat tudsz írni?
6. gribedli*** (válaszként erre: 3. - 563b626108)
2015. aug. 9. 23:32

Mindegy, ki???


Nem, szerintem pont az van, hogy ő egy bizonyos személy és ezért néz el mindent neki a másik személy. A feltétel nélküli szeretet egy bizonyos személyhez kötődik. Vagy több szeretett személy, de soha nem mindegy, hogy ki. Nem ismeretlen ember.

5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Be7f6cf6da)
2015. aug. 9. 23:27

Feltétel nélküli szeretet, a nevében is benne van, nem kötöd feltételekhez.


Pl. Szeretsz egy embert, de tegyük fel, hogy megváltozik a külseje egy idő után. Ha te feltétel nélkül szereted, akkor számodra ő a megváltozott külsejével is ő, tehát még mindig szeretni fogod.


Vagy ha szeretsz valakit de ő nem szereti a barátaidat, és te ettől még nem tudod megutálni őt.


Ellenben ha feltételekhez kötöd a szereteted, akkor amint megváltozik az az ember, tehát nem felel meg a feltételeidnek, kiszeretsz belőle.


Teszem azt, még mindig a külsőnél járva: megismered a szerelmedet, sovány. Te így szeretsz bele. Ha elhízik, és te emiatt otthagyod=nem volt feltétel nélküli az érzelem. DE ha elfogadod elhízva is, akkor feltétel nélkül szereted (nem kötöd feltételekhez). Viszont mivel szereted, még mindig, meg fogod kérni, hogy fogyjon le, mert félted az egészségét, stb. Mikor lefogyott, azt fogod mondani neki, hogy te ducin is szeretted és nem hagytad volna el, de így jobb, és örülsz neki, meg annak, hogy jól van. Ez a feltètel nélküli szeretet.


Vannak persze ennél mélyebb dolgok, ez csak egy pèlda volt. Teszem azt, ha egyikük akar gyereket, a másik nem. Ha az egyik el szeretne költözni máshova, a másik nem. Ha egyikük elveszti a munkáját, stb. Mindenféle szituációra ráhúzhatod azt a sémát, amit fent írtam, nem olyan komplikált megérteni, hogy mi az a feltétel nélküli szeretet. De neked komoly problémáid vannak, az biztos. Vagy trollkodsz, és örülnék, ha csak troll lennél, mert ha a fórumaid nem trollkodás, hanem igaz, te beteg vagy, és sajnállak.

2015. aug. 9. 22:56

Nem tudom...

A férjemet szeretem, mert a férjem, az anyámat, mert az anyám, a gyerekemet, mert a gyerekem. Ha vadidegenek lennének,nem szeretném őket. És tapasztaltam már annyit a világból, hogy ne merjem kijelenteni, hogy bárkit örökké fogok szeretni. Na jó, a véreimet jó eséllyel, de tudnának tenni ellene.

2015. aug. 9. 22:28
Ez nem képesség, ez olyan szeretet,amivel az ember rendelkezik, belülről jön, vagy sem. Feltétlen: feltétlenül szereted a másikat, mindegy ki, milyen az illető, midegy mit tesz vagy mond, érez, függetlenül a körülményektől is.
2015. aug. 9. 22:28

Feltétel nélkül szereted a csecsemőt. A kutya feltétel nélkül szereti a gazdáját.


Azt, hogy Te tudsz-e feltétel nélkül szeretni, azt csak, te tudod.

2015. aug. 9. 22:25
Mi a feltétel nélküli szeretetet? Ti tudtok? Én tudok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook