Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmentő ítélet fórum

Felmentő ítélet (beszélgetős fórum)


9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Sanyinak)
2021. dec. 18. 17:32
Pontosan ezért nincs,mert kétely van a Bíróban,ezért nagyon meg kell fontolnia az ítéletet! 3-an vagyunk egyébként,és mindhárom ügyvéd "megdöntötte" a vád alapjait. Azért is kezdtem úgy,hogy egy középértékű vádat az ügyész módosította az alsó fok legaljához,ami annó még 5-10 között volt,mert semmi bizonyítéka nincs. A szakértói vélemény pedig iratellenes,ami súlyos eljárásjogi hiba lenne ha a bíróság erre hozna ítéletet. Nos ennyi :)
8. sanyinak (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 18. 16:48
De hát arról sem írtál, hogy már lett volna elsőfokú ítélet!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2021. dec. 18. 16:41

Ezt kerestem,de megtaláltam a választ! Azért köszi :)

A megalapozatlanság:


A Be. – az ítélkezési gyakorlat által kialakított felosztásnak megfelelően – különbséget tesz a megalapozatlanság két fő esetköre tekintetében.17 Teljes egészében megalapozatlan az elsőfokú ítélet, amennyiben az elsőfokú bíróság nem állapított meg tényállást, vagy a tényállás teljes egészében felderítetlen. A tényállás teljes hiánya „azt jelenti, hogy a történeti tényállás nem tér ki valamennyi vád tárgyává tett bűncselekményre vagy többvádlottas ügyben a bíróság valamelyik vádlott cselekvőségével egyáltalán nem foglalkozik”18. Ugyanakkor teljes egészében felderítetlen a tényállás, „ha az elsőfokú bíróság nem tisztázta bizonyítással a büntetőjogi felelősségre vonás szempontjából releváns tényeket, vagyis a bizonyítás nem terjed ki az ügy érdemi elbírálását érintő körülményekre”19.


Ha az elsőfokú ítélet megalapozatlansága teljes, a Be. kizárólag hatályon kívül helyezésre és az elsőfokú bíróság új eljárásra utasítására ad lehetőséget.20


Részben megalapozatlan az elsőfokú bíróság ítélete, ha


az elsőfokú bíróság a tényállást hiányosan állapította meg,

a tényállás részben felderítetlen,

a megállapított tényállás ellentétes a bíróság által lefolytatott bizonyítást érintő ügyiratok tartalmával,

az elsőfokú bíróság a megállapított tényekből további tényre helytelenül következtetett.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Kisj)
2021. dec. 18. 16:38

Erre gondoltam,de megtaláltam a választ!

A megalapozatlanság


A Be. – az ítélkezési gyakorlat által kialakított felosztásnak megfelelően – különbséget tesz a megalapozatlanság két fő esetköre tekintetében.17 Teljes egészében megalapozatlan az elsőfokú ítélet, amennyiben az elsőfokú bíróság nem állapított meg tényállást, vagy a tényállás teljes egészében felderítetlen. A tényállás teljes hiánya „azt jelenti, hogy a történeti tényállás nem tér ki valamennyi vád tárgyává tett bűncselekményre vagy többvádlottas ügyben a bíróság valamelyik vádlott cselekvőségével egyáltalán nem foglalkozik”18. Ugyanakkor teljes egészében felderítetlen a tényállás, „ha az elsőfokú bíróság nem tisztázta bizonyítással a büntetőjogi felelősségre vonás szempontjából releváns tényeket, vagyis a bizonyítás nem terjed ki az ügy érdemi elbírálását érintő körülményekre”19.


Ha az elsőfokú ítélet megalapozatlansága teljes, a Be. kizárólag hatályon kívül helyezésre és az elsőfokú bíróság új eljárásra utasítására ad lehetőséget.20


Részben megalapozatlan az elsőfokú bíróság ítélete, ha


az elsőfokú bíróság a tényállást hiányosan állapította meg,

a tényállás részben felderítetlen,

a megállapított tényállás ellentétes a bíróság által lefolytatott bizonyítást érintő ügyiratok tartalmával,

az elsőfokú bíróság a megállapított tényekből további tényre helytelenül következtetett.

5. Bichi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 22:42
ennyiből? Hát ez még egy jósnak is kevés lenne...
4. kisj (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 20:54
Ennyi információra egy véletlenül idetévedt jogász se tudna semmit sem mondani.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2021. dec. 17. 19:47
Nem döntést,hanem tapasztalatot kértem! Talán van itt jogász vagy hasonló.............
2. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 19:40

Ezt mégis mi alapján kellene eldöntenünk az ügy és a bizonyítékok részletes ismertete nélkül?!

Te írtad, hogy még a bíró számára sem tiszta az ügy!

2021. dec. 17. 19:30
Egy nagyon régóta húzódó büntető ügyben tegnap volt törvényszéki tárgyalásom. Megdöbbenve (persze örömmel ) hallgattam,hogy a vád időmúlás illetve büntetlen előélet,betegség,kiskorú önellátásra képtelen beteg gyermek gondozására tekintettel azt indítványozta,hogy a legalsó tétel legaljához közelítő büntetést szabja ki. A védőm megalapozatlan vádra hivatkozva felmentő ítéletet kért,bizonyítottság hiányában. 6 órahosszat után a törvényszék időt kért,majd január 8 nappali ítélethozatallal,amelyet írásban küldenek meg. Olyan fokú kétely van a bíróban,hogy erre tekintettel kérte az ítélet elnapolását. Van esély rá hogy felmentenek? Köszönöm a bákaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook