Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félek a szüléstől.. Segítsetek.. fórum

Félek a szüléstől.. Segítsetek.. (beszélgetős fórum)


1 2
17. vargmonica (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 4. 10:57

Ettől tartok én is, hogy nem tudom majd leküzdeni és végig stresszel a 9 hónapot.. ami se nekem, se a babaának nem jó. :(

Anyukám is nagyon nehezen szűlt, valószínűleg azért is tartok tőle, mert olyan sokszor elmondta, hogy mennyit szenvedett, persze a végén mindig hozzáteszi, hogy megérte.. de kösz.. :D

Olyan sokszor babázhatnékom van, a barátnőim gyerkőceivel is imádok foglalkozni. Ja, és van egy 1 éves németjuhász kutyum. Hát, ne tudjátok mit művelek vele.. :D Mintha a gyerekem lenne.. :)

Becézgetem, a páromat úgy emlegetem neki, hogy Apa, én vagyok Anya.. Este simogatom még elalszik.. féltem mindentől.. épp nem cumiztatom, és nem pelenkázom.. :)

Gáz, de ez van. Istenem, nő vagyok és az anyai ösztönök így törnek felszínre.. De úgy is felszínre törhetne már, hogy elmúlik a félelmem. :)

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 4. 10:51
Ne olvass szüléstörténeteket azt javasolnám, mert van aki a bolhából is elefántot csinál, egyébként is nincs 2 egyforma szülés, várandósság. Én ezekkel a történetekkel is sokkoltam magam.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 10:46
Nem tudom le tudod-e küzdeni a félelmeid. Én nem tudtam, komolyan végigaggódtam a terhességem, lehet pont ezért az első végig problémás volt nehéz szüléssel.Az elsőt azért aggódtam végig, mert nem tudtam milyen lesz, a másodikat azért, mert a rossz tapasztalat miatt aggódtam, mint kiderült teljesen feleslegesen, mert aránylag könnyű várandósság volt, a szülés meg az elsőhöz képest semmiség.
2015. jún. 4. 10:31
Ti egyébként melyik kórházat, vagy dokit ajánlanátok?
2015. jún. 4. 10:25

Köszönöm a hozzászólásokat! :)

Jól esnek..

Járok pszichológushoz 3 hónapja.. Pánik beteg voltam néhány évig, de azt már sikerült leküzdenem egész jól.. Pár alkalom óta dolgozunk ezen a témán.. De félelmem mélg maradt.

Elvileg egészséges vagyok ott lent.. csak itt fent, a fejemben van gond.. :)

Ezt a "luxbabprogram" -ot megnézem.. köszi.

Tudom én, hogy nem kell, de szeretnék. Ha valaki idepottyantaná az ölembe én lennék a legboldogabb, csak azon a macerán ne kellene átmenni.. De persze ez ezzel jár.. :/

A barátnőimmel is beszéltem, akinek van már picije.. Ő is jó élményekkel számolt be, de az sem segített igazán..

12. Derya (válaszként erre: 6. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 4. 10:08

az a nem normalis dolog, ha nem fel valaki a terhessegtol szulestol.


nem fejtem ki a teljes velemenyemet, csak ha o maga keri, de ne akarjuk mar beetetni vele, hogy semmi baj sem tortenhet...


meg hogy a terhesseg meg a szules, a gyermeneveles maga a rozsaszinu alom es semmi baj nem tortenhet...


azt hiszem, hogy azert azt a "kell" szocskat picit tuldimenzionaltatok itt tobben...


nyilvanvalo, hogy senkinek sem KELL szulnie, max akkor, ha mar terhes es mar el se tudja vetetni...

2015. jún. 4. 10:06

Én is nagyon féltem, sőt, mondhatnám azt is, hogy irtóztam a szülés gondolatától is. De aztán jött a férjem, aki nagyon szeretett volna gyereket, és persze gyereket én is akartam, de szülni nem. De ő türelmes volt, én pedig tudtam, hogy ezt szépen lassan helyre kell tennem magamban. Én mindig arra gondoltam, és azt láttam, hogy ez olyan, mint az autóvezetés. Valahogy még a legalkalmatlanabbnak/legbutábbnak tűnőknek is volt jogsijuk, akkor én miért ne tudnám megcsinálni? Az állatok képesek egyedül világra hozni a kicsinyeiket, mert a testük tudja mit kell tennie, nekünk meg még dokijaink és szülésznőink is vannak. Mindig arra gondoltam, és ezt is "mantráztam", hogy a természet tökéletesre alkotta a testet, és a szülést is beleprogramozta, minden rendben lesz, és könnyen fog menni. Amikor megismertem a férjem, és tudtam, hogy ő a nagy ő, elkezdtem ezen dolgozni (nem komolyan szakértővel, csak így, ahogy mondtam). Mivel én még akkor nagyon fiatal voltam (24), nekem 5 év kellett, mire felkészültem a gyerekvállalásra pszichológiailag, amikor már túl tudtam lépni a szülés gondolatán. Mindig arra gondoltam, hogy ez csak egyetlen nap, akármilyen szar is lesz, ki fogom bírni, mert én mindent kibírok :) A másik, hogy sokat segített, mikor a barátnőimnek lett gyereke, és utána boldognak tűntek, és egyiküknek sem a szülés volt a probémája utána, szinte el is felejtették :) Végülis beváltak a mantrák, mert nagyon könnyen és első gyerekhez képest extrém gyorsan megszületett a kisfiam :)


Neked is menni fog, de akkor ez azt jelenti, hogy te még nem állsz készen egy babára. A pszichológus jó lehet, vagy egy jó barátnő, akinek van már szülésélménye (és természetesen jó élményű barátnő :)) Én is gondoltam pszichológusra anno, de látod, végülis a józan eszem mantrái átsegítettek.


Sok sikert, és kitartást!

10. a360345bdd (válaszként erre: 6. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 4. 10:01
meddő? én úgy olvastam még a fogamzásgátlót se tette le
9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 09:58

Javíts ki, de én igazából úgy értem a kérdést, hogy nem konkrétan a szülés aktusától félsz, hanem ettől az egész kulimájsztól tokkal vonóval...

Nekem ez jött le..

2015. jún. 4. 09:57

KELL???? Mert? Vissza kell fizetni a szocpolt? Szerződés kötelez?


Ha nem akarsz gyereket szedd tovább a gyógyszert oszt jóccakát. Ha meg tényleg kell akkkor uccu, bújjatok össze, csináljátok meg, izgulni felesleges nem fog örökre benned maradni...


Bocsánat, de a hsz alapján messze vagy még a 30tól :(

7. nikletty (válaszként erre: 1. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 09:56

mindenki fél valamennyire hisz nem tudja mi vár rá...no meg némileg egy kiszolgáltatott helyzet, deha egy jó dokid van, nem fogod így érezni. gondolj arra édesanyád is megszült téged, akkor Te is képes leszel rá, na meg hány nő otthon is gond nélkül megszült régen is, nálad sem lesz semmi gond. Különben is ügyes vagy, bízz a babádban majd, meg önmagadban, megcsináljátok mint bárki más. Régen is voltak ám rossz esetek, csak most a normális dolgokat nem fújják fel ha meg gond van nagy hírt csinál belőle a média, pedig régen is megvoltak azok, kockázat már akkor van mikor kilépsz az útra, ha meg kell halni nem tehetsz semmit, már bocsi, akkor el fog ütni egy autó pl így is úgy is, ergo ne aggódj ezen, nem a mi hatáskörünk ez - Istené.

Nyugodtan tedd le a bogyót, sajna elég ritka hogy olyan könnyen teherbe essen az ember lánya amikor éppen akarja is...

6. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Derya)
2015. jún. 4. 09:56

Ő nem egy terhes kismama a 36. héten, aki kicsit fél a szüléstől és izgul.. Akkor nyilván mást ír az ember.


Ezen leírás alapján azért komolyabb és széleskörűbb problémái vannak.


Aki olyat ír, hogy fél az egésztől, sok tekintetben, és "kell" neki majd gyereket vállalni, ott azért nem árt legalább elmorfondírozni az okokon..


A legtöbb nem szervi okból meddő párnál kísértetiesen ismétlődnek az okok a háttérben. Pont ilyenek. Érdemes kicsit utánaolvasni.

5. Derya (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 4. 09:49

szegenyke... :-(


amiket irtal tenyleg nagyon megnyugtatoan hangzik... :-o

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 09:48

szerintem mindenki fél kicsit, csak nem ennyire betegesen. Semmi nem történik ott, ami kibírhatatlan, még ha nem is a legkellemesebb.

Hidd el, az orvos ezen nem segít, ezt a te fejedben kell helyretenni. A szülésre meg van 9 hónapod felkészülni, addigra teljesen meg tudsz barátkozni, és alig várod majd, hogy meglásd a babád :)

3. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 09:46

Nagyon jó, hogy ezeket megfogalmaztad, ez egy nagyon fontos első lépés volt! Gratulálok! Ön nyert egy véleményt tőlem.


Én elsőre Lux Elvirát javasolnám, és nem nőgyógyászt.. "luxbabprogram"

Vagy valaki hasonlót, ha épp ő nem szimpi.


Ezzel a hozzáállással egy csomó kutarcot sikerül már előre elültetned, attól kezdve, hogy sok esélyed van, hogy ne ess teherbe, egészen a veélésig, vagy későbbi pszichés, vagy párkapcsolati problémákig.


Egyébként meg mi az, hogy KELL?


Ugyanmár.


Most, szakemberrel (pszichológus, de kiváló!) tetesd helyre a félelmeidet, a "kell" kérdést. Egyéni, és párterapia sem ártana. Honnan van ez a "kell"? A párod hogyan áll ehhez? Tud a félelmeidről? Ne nekem válaszolj, hanem majd később annak, aki érdemben tud vele foglalkozni...


Ezzel együtt persze el lehet menni kivizsgálásokra. De a lényeg nem ott kezdődik.


Meglehet, hogy az a terápia vége, hogy neked nem kell gyerek. De az is lehet, hogy kell, csak előtte még ezen-azon dolgozni kell. Az is lehet, hogy valami más jellegű gond jön elő. Semmi baj, kezelni kell..


Sok sikert, hogy megtaláld Önmagad, és vállalni is tudjad!

2. Derya (válaszként erre: 1. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 09:39
manapsag nem jellemzo, hogy belehalnak a szulesbe...
2015. jún. 4. 09:34

Sziasztok,

azért indítom ezt a topikot, hogy egy kis segítséget, támogatást kérjek Tőletek. Biztos vagytok még így egy páran, hogy féltek a szüléstől, a terhességtől.. beszéljünk róla, akinek van tapasztalata azt is szívesen venném.. Sőt, jól esnének a megnyugtató szavak..

Röviden rólam: idén már betöltöm a 30-at. Van egy 7 éves párkapcsolatom, szép családi házban lakunk.. Elvileg minden meg van ahhoz, hogy nyugodtan gyereket vállaljak/vállaljunk, párom részéről nincs is akadály.. de én félek. És már attól is kezdek, hogy kifutok az időből.

Napi szinten ezen kattogok.. Még gyógyszert is szedek, kb. 10 éve. Mindig arra gondolok, hogy a következő hónapban abbahagyom, de nem merem. :/

Szeretnék keresni Budapesten egy nagyon jó dokit, aki megbízható. Úgy érzem az sokat segítene, ha sikerülne egy ilyet találnom, aki ráadásul még egy színvonalas kórházban is dolgozik.. Akire rábízhatnám magam.

Tudtok ilyet ajánlani? Főleg a budai oldalon lenne jó..

Egyébként a babákat, gyerekeket imádom. És már évek óta azon jár az agyam, hogy egyszer szülnöm kell és mi van, ha nem élem/éljük túl. Hülyén hangzik, de azt hiszem szülés fóbiám van, ha létezik ilyen.. :/

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook