Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fekete anyajegy fórum

Fekete anyajegy (beszélgetős fórum)


2010. nov. 4. 11:39
De megmutattam a házi orvosnak, és azt mondta nem kell aggódnom, de azért megyek két hét múlva a őrgyógyászhoz. Még egyszer köszi a válaszokat! :)
2010. nov. 2. 22:21
Sajnos nincs pénzem magánra, különben elmentem volna már. Írtam egy orvosnak is a neten már, és ő azt mondta a két hét kivárható, azokból amiket leírtam, jó ez sem életbiztosítás, de már megmutatta, édesanyámnak, barátnőjének is aki nővér és már látott ezt azt, amellett neki is sok anyajegyet vettek már le, és megnyugtattak, hogy a két hét nem vészes. Ha persze azt veszem észre mondjuk jövő 7re, hogy változott akármit is, akkor futok egy magán rendelőbe kerül amibe kerül. Igazából azt nem tudom felidézni, hogy nekem ez már megvolt e előbb is, mármint az anyajegy... Köszi az új hozzá szólásokat!
2010. nov. 2. 22:00
Hol van az anyajegy ambulancia?
20. fksz (válaszként erre: 1. - Ancsa777)
2010. nov. 2. 19:45
Ha az anyajegy szabálytalan szélű, nő, színe változik, viszketni kezd, vagy hirtelen megjelenik valahol új, ahol eddig nem volt azonnal orvoshoz kell fordulni. Jobb magánba, mert,ha véletlenül nem jó, akkor hamar áttétet képez ez a fajta rák. 3 hét is késő lehet. Ha időben felismerik jól gyógyítható. Nekem volt egy, amit már 'A' tipusosnak tituláltak (ezekből alakul ki a rákos sejt), és fél!!! cm ráhagyással javasolták az eltávolítását (a kialakult rák esetében is ennyi). A felismerés, és a műtét között 4hét lett volna, de magénban mentem, mert megfogadtam egy másik orvos tanácsát, hogyha tényleg melanoma, akkor már a 4 hét késő lehet. Következő héten meg is műtöttek, de hál isten SEMMI, negatív lett a szövettan, Erre mondják jobb félni, mint megijedni. Az elváltozás oka a borotva lehetett. Éveken keresztül karcolva lett az anyajegy felülete. Ezt csak azért írtam le, hogy bármit mond az orvos, a szövettan a tuti. z orvos nem mondta nekem egyértelműen a rákot, de utalt arra, hogy már elindult valami. A szövettan meg megcáfolta :-)
19. MSE77
2010. nov. 2. 12:17

Szia Ancsa!


Nekem a hátamon, a lapockámnál volt egy fekete anyajegy, már vagy tíz éve. Egyre sötétedett a színe, a napozások miatt, pedig mostanság már jó vastagon kentem oda a naptejet. Elmentem Budapesten az Anyajegy Ambulanciára (15 ezer volt a vizsgálat). Azt mondta a dokinő hogy javasolja a levétel, és nem rákos, mert amíg vannak benne szőrszálak, azt jelzi hogy van benne élet. 40-szeres nagyításban láttam az összes anyajegyemet. Idén tavasszal le is vetettem (kb. 1 cm átmérőjű volt). Fél év múlva mentem vissza kontrollra, és a bal combomon volt egy kis anyajegy, ami sötétebb mint a többi, barna és fekete közötti szín. Újból mindet megnézte nagyításban és a fél év alatt ez az anyajegy fél mm-et nőtt. Kb. 2 mm-es anyajegyről van most szó. De azt mondta ha a következő kontrollon is nő, akkor le kell vetetni ezt is, mert növekedő tendenciánál ezt javasolják. Az anyajegyek színét befolyásolja a napfény, tehát mikroszkóp alatt más színe van ha télen vagy nyár végén mész.

Nekem kórházban (sebész doki) vették le, ingyen! A dokival szerződésben volt az Anyajegy Ambulancia. Én is azt javaslom, keress egy magánrendelést, hogy mielőbb megnyugodhass.


Bocsi ha kicsit hosszú voltam, de remélem segítettem.

2010. nov. 2. 12:12
Hát maszekra sajna nem volt most hirtelen pénzem :( De elintéztem, hogy leghamarabb 2 hét múlva bejutok a bőrdokihoz, és akkor végig nézi az össze anyajegyem, és remélem ez a pici fekete sem okoz majd gondot... félni félek, de hát 2 hetet még kibirok... Mindekinek köszönöm szépen a választ, rendesek vagytok, és ha valakinek még van hozzászólása akkor szívesen elolvasom :) Mindenkinek szép napot!
17. Zizisicc (válaszként erre: 11. - Ancsa777)
2010. nov. 2. 09:31
Nem, dehogy! De csak bőrgyógyász fogja tudni megmondani. Ha ennyire idegesít a dolog, szerintem is menj el egy maszekhoz. Hamarabb megnyugszol.
2010. nov. 2. 09:28

Hát nekem volt olyan aminek már legalább 5 féle színe volt :S Volt olyan ami nagyon sötétbarna,de benne fekete pöttyök voltak...

Nem tudom ahol te laksz ott mennyibe kerül egy magán bőrgyógyász,de én a helyedben keresnék egyet,felhívnám és megkérdezném,de az egészséged mindenképpen megéri azt a plusz kiadást.

2010. nov. 2. 05:12
Nekem is van. A bőrgyógyász vette észre, mert a hátam közepén van, nem látom. Annyit mondott, hogy arra figyelni kell, ne napoztassam, meg szoláriumoztassam.
2010. nov. 1. 23:44
És a tied is fekete volt?
2010. nov. 1. 23:42
Még sosem voltam maszeknál, mennyi lehet kb?
2010. nov. 1. 23:30
Ha ennyire félsz,menj maszekhoz.Nekem már 4-et levettek,volt amelyik már terjedni kezdett,meg színeződött,de egyikben sem volt rákos sejt szerencsére.Nagyimnak hamar észrevették,levették,neki volt benne rákos sejt,de nagyon kevés,nem kellett kezelni.Ne paráztasd be magad feleslegesen,de mivel ettől tartasz,én nem várnék egy hónapot a helyedben...
2010. nov. 1. 22:50
De egy fekete anyajegy megjelenése csak bőrrák lehet?? :(((
2010. nov. 1. 22:27
fekete szeplő? erről még nem hallottam, de örülnék nagyon, ha csak valami ilyesmi lenne. Érdekes, mert a combomon van... oldalt ahol annyira nem ér a szoli fénye mint pl a hasamon, néha szolizok csak, és max 10 percet, 2 hete voltam 15 p-en de annál többet még soha, de nem járok rendszeresen...
2010. nov. 1. 22:24
Holnap első dolgom elmenni időpontot kérni! Igen megnyugtattál picit, igazából ez a legrosszabb időszak egész életemben, és most, hogy ezt észrevettem, hát... Engem azért aggaszt,mert fekete... nem áll ki, nem fényes, nem viszket, és nagyon apró, nekem is vannak kiálló barna anyajegyeim, ill.2 db, azokat már látta bőrgyógyász, de ez sokkal sötétebb :( De köszönöm a válaszokat, meg azt is, ha még kapok :)
2010. nov. 1. 22:20

Nem értek hozzá, csak tippelek, hogy nem bőrrák. A színes foltokat -ha sok van és egyre több- akkor esetleg mondják intő jelnek, hogy érdemes jobban figyelni. Nekem kiálló sötétbarna anyajegyem van több is (meg síkban fekvő is) amit nem diketkbe mutattam bőrgyógyásznak, de nagyon szem előtt van, így nem tudta nem észrevenni, mikor nála jártam. Az sem ad okot aggodalomra.

A férjemnek van pici jóindulatú daganata, ez kb. akkora, mintha egy dundi lencse lenne a bőre alatt, de színre egy picit barnás csak. Ezzel sem kell csinálni semmit.

Nem vagyok bőrgyógyász, meg nem is láttam, mutasd meg szakembernek, de amíg kivárod a sort, remélem picsit megnyugtattalak.

2010. nov. 1. 22:17
Lehet, hogy csak fekete szeplő, rajtam is van pár a napozás, meg a szoli miatt....
6. bige (válaszként erre: 4. - Ancsa777)
2010. nov. 1. 22:11
illetve - tudom, hogy drága - ..de maszekhoz simán odamehetsz időpont nélkül
5. bige
2010. nov. 1. 22:10
szerintem akkor is érdemes minél hamarabb bejelentezni. annál hamarabb bejutsz
2010. nov. 1. 22:10
Hát, csak gondoltam, hátha volt már mással is ilyen, mert ezekre a vizsgálatokra nagyon sok idő míg bejut az ember, én meg berezeltem nem kicsit!
2010. nov. 1. 22:06
Onkológushoz is elmehetsz!
2. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Ancsa777)
2010. nov. 1. 22:06
Hát, ehhez pedig bőrgyógyász kell ..... ki tudná ezt neked így látatlanban megmondani?
2010. nov. 1. 22:03

Helló mindenkinek,


az lenne a kérdésem, hogy van valakinek fekete anyajegye? én észrevettem magamon egyet, nem tudom, hogy ott volt e korábban... nagyon pici, nem dudorodik ki meg ilyesmi, csak beijedtem, hogy nem e bőrrák :( Volt már valakinek hasonló problémája? És ha igen mi lett belőle? A bőrgyógyászhoz min. egy hónap mire bejutok, még csak 1x voltam más miatt de akkor is sokára jutottam be sajna!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook