Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fasírt - fortélyok fórum

Fasírt - fortélyok (beszélgetős fórum)


29. Basset
2011. jan. 13. 16:49

Sziasztok!


Épp most sütök Stefániát, vagyis ilyen tojással töltött rúdfasirtot őzgerincformában. Most ott tartok, hogy alufólia alatt sütöm 4-esen 40 perce. Első ilyen kotyvasztásom, az illata szuper és nyersen az íze is elég jó volt, úgyhogy nem kéne elrontani. :) Bár kicsit megtöltöttem a formát, így csöpög belőle az olaj, alá kellett tennem egy nagy tepsit, az alatta lévő rácsra.

Kérdés: honnan tudom, hogy készen van? Attól félek, hogy a teteje jónak tűnik majd, a belseje meg még nyers. Ezt lehet ellenőrizni anélkül, hogy kiszedném a formából? Vagy kívülről ez látszik...? Vagy tűpróba vagy mittudomén... Valami ötlet? :)

28. 23a2bf5860 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2011. jan. 4. 17:57

szia..

Én a stefániát úgy szoktam,hogy két csík alufóliát letépek ,úgy teszem össze őket,hogy fedje egyik a másikat ,megkenem olajjal és erre lapítom ki az alapanyagot,majd vagy 4-5 tojást ráreszelek,most csináltam olyat,hogy tettem bele virslit ,meg persze reszeltem bele tojást és szépen az alufóliával felgöngyölöm,majd szépen elsimítom rajta a fóliát.beteszem tepsibe,megszurkálom villával a tetejét egy pár helyen és öntök rá egy kis olajat.Így sül meg.szoktam olyat csinálni,hoyg mikor úgy gondolom,hogy majdnem jó,akkor óvatosan lehúzom a tetejéről az alufóliát és egy kicsikét visszateszem sülni,hogy így piruljon egy csöppet.,de nem szükséges enélkül is szépen megsül.mikor kész van,kiteszem vágódeszkára és leszedegetem az alufóliát még azon melegen.Nem szárad ki..Anyukám is így csinálja.Most szilveszterre két rudat sütöttem ,jó lett.

27. Elys
2011. jan. 4. 16:57

Csak vigyazzatok a szodabikarbona hasznalataval az etelekben a vitaminokat semlegesiti es hat azokra van a legnagyobb szuksegunk. egyebkent a ler hasznalata a legjobb dolog egezsegunk erdekeben.

Tudatos etkezes szoktam mondani a csaladomnak !!!

2011. jan. 3. 20:28

En az egybensult fasirozottat szoktam tobbet csinalni,mert nem kell annyiszor ra nezni,mint a gombocosra.Ugy csinalom,ahogy a tobbiek,csak amikor teglalap alakura formazom a hus masszat,akkor a kovetkezovel toltom meg.Probaljatok meg,nagy sikeretek lesz vele.

2-3 fej voroshagymat megdinsztelek,es 4-5 felvert tojast ontok hozza,/hagymas tojas/,ezzel toltom meg,feltekerem,es megsutom,nagyon izletes,es mutatos is.

2011. jan. 3. 20:27
Ezt a fasírtot én rúdban, tepsiben sütöm, abszolút nem zsíros, sőt a tetejét meg szoktam kenni egy kis olívával!
24. 4c07880d46 (válaszként erre: 21. - Mandella)
2011. jan. 3. 20:25
Igen! A fasírtról már volt szó, a rántott húst az egyik barátnőm mindig sütőben süti. Kicsit szárazabb, mint az olajban sült, de azt mondja, finom és porhanyós.
23. Andika76 (válaszként erre: 19. - Mandella)
2011. jan. 3. 20:25
Én a zabpelyhet a zsemle vagy kenyér helyett teszem bele, nem a tojás helyett! Igen, lassan felszívódó szénhidrát a zabpehely.
22. survivor3 (válaszként erre: 9. - Mandella)
2011. jan. 3. 20:18

Szia!

A főtt és ledarált gombát ajánlom.

2011. jan. 3. 20:16
és esetleg olyanról hallottatok már, hogy tepsiben (sütőben) sütni akár fasirtot, akár rántott húst? azt hogyan kell? mire kell ügyelni?
20. mandella (válaszként erre: 11. - 4c07880d46)
2011. jan. 3. 20:12
hinnye, ezt a szódabikarbónás változatot kipróbálom!
19. mandella (válaszként erre: 16. - Andika76)
2011. jan. 3. 20:11

hát nem is tudom, de a zabpehely is szénhidrát... nem akarnám keverni a kettőt

egyébként csak simán tojással sem esik szét

18. mandella (válaszként erre: 10. - 4c07880d46)
2011. jan. 3. 20:04
oké, akkor így fogom, először fedő alatt gondolom átsül
17. agis
2011. jan. 3. 20:01

En tejbe aztatott zsemlet teszek bele, es nagyon forro olajban sutom ki.


Amitol meg ropogos es megis kevesbe olajos, az a pici gomboc....mivel gyorsan megpirul, nincs 'ideje' megszivni olajjal magat.

16. Andika76 (válaszként erre: 9. - Mandella)
2011. jan. 3. 19:57
Szia Mandella! Én zabpehellyel dúsítom a darált sertéscombot vagy zsírszegény lapockát, diétázom én is! Picit erősebben kell fűszerezni, illetve víz is kell bele, hogy a zabpehely ne a hústól vonja el a nedvességet, de az egész családnak ízlik, már csak így készítem, semmi zsemle vagy kenyér!
15. Szilvamama (válaszként erre: 10. - 4c07880d46)
2011. jan. 3. 19:53
Dettó!
14. Szilvamama (válaszként erre: 9. - Mandella)
2011. jan. 3. 19:53
A kolléganőm krumplit reszel bele, de lehet főtt összepaszírozott zöldségköretet, gombát is tenni bele.
13. Szilvamama (válaszként erre: 12. - Szilvamama)
2011. jan. 3. 19:51
finyomkodott - kinyomkodott :)))
2011. jan. 3. 19:51

Leírom ahogy én csinálom, kifogástalan szokott lenni általában :)


0,5 kg darált hús

2 vízbe áztatott és finyomkodott zsemle

2 tojás

1 fej vöröshagyma

2-3 gerezd fokhagyma

pirospaprika, só, bors, köménymag, zöldpetrezselyem ízlés szerint.


Én ezt szoktam egybe és pogácsába is kisütni. Az elsőt minimálos olajjal kikent tepsibe teszem, a tetejét zsemlemorzsával megszórom, a pogácsákat bő olajban, zsemlemorzsába forgatva sütöm. Az egybe fasírozott kb. 1 óra közepes lángon, a pogácsa olyan 6-8 perc oldalanként.

2011. jan. 3. 19:51
Ja és van, hogy reszelek bele nyers krumplit, könnyebb lesz tőle, sőt hallottam már szódabikarbónát is.
10. 4c07880d46 (válaszként erre: 9. - Mandella)
2011. jan. 3. 19:49
Azt én úgy szoktam, hogy kilapítom, hogy ne legyen vastag, először fedővel sütöm, majd anélkül. Be szoktam még zsemlemorzsába forgatni sütés előtt, jó ropogós lesz.
2011. jan. 3. 19:46

sziasztok

jó, hogy előkerült a téma, mert én is kíváncsi lennék egy-két dologra fasirtügyebn (én a gombócosra gondolok, nem a stefániára)


- én diétásan szoktam csinálni, nem teszek bele kenyeret vagy zsömlét, csak tojás, meg maga a hús, nem esik szét, de jó lenne valami, ami még "gömbölyíti", tömörebbé teszi, de nem hizlal


- hogy sütitek? nekem sokszor odaég, de belül meg picit rózsaszín marad


- meddig tartható el a hűtőben? és sütés után érdemes-e lefagyasztani?


köszi

2011. jan. 3. 19:43
Arra is gondoltam, hogy kevés kenyeret/zsemlét rakok bele, azért száraz.
7. t.Ili (válaszként erre: 6. - T.Ili)
2011. jan. 3. 19:34
Nehéz ilyenkor kivenni belőle,de csináltam már úgy is hogy kikanalaztam alóla a zsírt!
6. t.Ili (válaszként erre: 5. - 4c07880d46)
2011. jan. 3. 19:33

Persze!

Na,ha stefániát csinálok,akkor szalonnából kakastarélyt rakok rá,és fogpiszkálóval rászúrom.

Fóliát teszek rá,és majd egy órát 4-es gázsütőn sütöm.

Az uccsó negyed órában leveszem a fóliát!

Rögtön kiveszem a tepsiből,hogy ne szívja vissza a zsírt.

2011. jan. 3. 19:28
Igen:-)Ja értem, egyébként meg gombócokat csinálsz és kisütöd olajban?
4. t.Ili (válaszként erre: 3. - 4c07880d46)
2011. jan. 3. 19:26

Csak ha stefániát csinálok,akkor rakom tepsibe.

Arra gondoltál?

3. 4c07880d46 (válaszként erre: 2. - T.Ili)
2011. jan. 3. 19:24
Akkor hol sütöd azt a hosszú rudat? Fent?
2. t.Ili (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2011. jan. 3. 19:20

Ha sütőben sütöm,a tetejét kiszárítja,az alja meg csöpög a zsírtól.


Nem sütöm többet sütőben!:)

2011. jan. 3. 19:18
Sziasztok! Aki szokott finom fasírozottat csinálni, legyen szíves írja le nekem, hogy csinálja! Az enyém ízre finom szokott lenni, de néha kegyetlenül száraz. Túlsütöm? Mennyi az ideális sütési idő? (A rúdfasírtra gondolok, amit sütőben sütünk.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook