Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Farokcsont/gerincvég fájdalom kezelése fórum

Farokcsont/gerincvég fájdalom kezelése (beszélgetős fórum)


12. Manderley (válaszként erre: 9. - Johannia)
2021. szept. 17. 10:49

Engem az érdekelne, hogy hogy néz ki egy ilyen röntgen felvétel készítés? Pl. Le kell vetkőzni teljesen, vagy lehet rajtad alsónemű legalább? Van e valami, amit be kell előtte tartani, pl nem ihatok/ehetek stb.

Köszönöm szépen a választ!

11. simple (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2017. aug. 12. 10:10
Mikor én ráestem, évekig fájt, és ülni nem is nagyon tudtam. Nagyon hosszú idő alatt gyógyul meg, nem igazán lehet vele semmit csinálni, jól mondta az orvos, nekem is ezt mondták.
10. a03dd05915 (válaszként erre: 7. - 32fab46f2a)
2017. aug. 10. 22:40

Én azért élnék a röntgen lehetőségével. Lehet, hogy nagy tapasztalatú orvos, de segítené a diagnózisban, vagy annak becslésében, hogy kíméletes mozgás mellett mennyi idő lehet a javulás.

Menj el arra a röntgen vizsgálatra!

2017. aug. 10. 21:41

Szia.egyszer én is elestem. Utana a farokcsont legalja fajt, zsibbadt napokig.leülni nem tudtam.fekudni is csak egy két pózban. Csak allva nem fajt. Elkuldtek röntgenre de semmit nem talaltak. Orvos azt mondta idő kell neki. Nos volt vagy 1,5 ev viccen kivul mire teljesen meggyógyult.ma mar nem faj egyaltalan de nagyon féltem h Sosem mulik el. Nagyon nagyon lassan gyógyult.

Azért röntgen lehet nem ártana.

8. 32fab46f2a (válaszként erre: 5. - 79331de475)
2017. aug. 10. 20:34

Először kaptam Aflamin port, amig ittam az jo is volt, meg azert talán csökkent is valamennyit a fájdalom. Igazabol elvagyok fájdalomcsillapító nélkül.

Már eszembe jutott, hogy mi van ha nem is eséstől fáj, kicsit rá tudok parázni ezekre a dolgokra :)

7. 32fab46f2a (válaszként erre: 6. - A03dd05915)
2017. aug. 10. 20:32

Először megtapogatta, és mondta, hogy előfordul, hogy ott joindulatu ciszta van és azért fáj, de nálam nem érez semmit. Most mikor másodszor voltam mondta a röntgent mint lehetőséget, de hogy igazából ez idő kérdése, hogy gyógyuljon...

Csak az a fura, hogy egyáltalán nem rémlik, hogy hű de nagyon beütöttem volna. Vannak jobb és rosszabb napok fájdalom tekintetében. Ugye erről meg nagyon nem lehet megfeledkezni, mert ahányszor leülök, érzem...

6. a03dd05915 (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2017. aug. 10. 18:38
Szia! Röntgen vizsgálaton nem is voltál? A doki elintézte egy legyintéssel?
5. 79331de475 (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2017. aug. 10. 18:27
Sajnos, türelemmel várni a gyógyulást, de ha nagyon fáj, szoktak injekciót adni, pl. B12-őt. nem akarok hülyeséget mondani, mert lehet, hogy ilyen jellegű fájdalomra jó, de nem biztos, hogy arra, amit elesés váltott ki. Mindenestere ha nehezen bírod, néha kell valami fájdalomcsökkentő,de ha tűröd a fájdalmat, akkor inkább a kivárás a puha ülőhely.
2017. aug. 10. 08:38
semmi - csk az ido
2017. aug. 10. 05:45

Hola! Nekem a gerincemen feljebb volt a gont, ill. a forgómnál jelentkező probléma, ami visszahatott a gerincemre. Meg az egyik kezemen kétszer repedt az ízületnél a csont, és ugyanannál elég randa zúzódás keletkezett kétszer.

Amit írsz, arra torna nincs (tudtommal), a porcerősítő néven futó étrend kiegészítők jók (vagy gyúrós oldalon olcsóbban lehet venni ugyanazt a hatóanyagot, csak porciózni kell), de ha fáj, az fáj.


Nekem az utolsó csukó zúzódásom télen volt, január magasságában, és még mindig fáj, ha olyan szögbe mozdítom. Ill. néha "elalszom", és egész nap fáj, ilyenkor a munkában szögletesen mozog, meg kiesnek a kezemből a dolgok. A röntgen szerint nincs idegsérülésem, és a probléma ugye nem állandó... Alkalmazkodás, és rózsabimbó.


Fel a fejjel, és kibírod! ;) Lehet fél, 1 vagy 1,5 év, de elmúlik, aztán majd ha a hamut mamunak mondjuk jut eszünkbe jut, mikor jön a front ;)

2017. aug. 9. 20:21

Sziasztok! A tavasz folyamán 3x is sikerült fenékre esnem. Nem emlékszem, hogy akkor különösen beütöttem volna a farokcsontomat, de elkezdett fájni. Voltam orvosnál, ő megtapizta, mondta, hogy cisztát, stb nem érez, sajnos ez a rész nehezen gyógyul. De azóta eltel pár hónap, és még mindig fáj. Megint visszamentem a háziorvoshoz, de ő nem lát okot aggodalomra, mert hogy sajnos ez ilyen...

Ha leülök és ránehezedek arra a csontra, akkor fáj, de egy idő után megszűnik ha rajta ülök, illetve ha hanyatt fekszem, akkor is fáj kicsit egy darabig, vagy pl. ha kissé erőlködnöm kell a wc-n, akkor is érzékeny. Ha végignyomkodom a csontot, akkor fáj, ha alulról nyomom meg. Lehet ezt a gyógyulási folyamatot valahogy gyorsítani? Tudom, türelem, puha párnára ülés stb., na de mégis? Valaki hasonló cipőben járt már?

Köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 9. 20:16
Farokcsont/gerincvég fájdalom kezelése? folyt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook