Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Farmernadrágon ki lehet cserélni a gombot? fórum

Farmernadrágon ki lehet cserélni a gombot? (tudásbázis kérdés)


2021. jan. 23. 16:21

[link]


Ha minden igaz, akkor pont egy farmergomb cserével kezdődik a videó;)

14. Channa* (válaszként erre: 12. - Görögtánc)
2021. jan. 22. 09:28

Azt úgy tudod megtenni, hogy körbe vágod az anyagot a fém körül, így kijön a gomb, de lyuk lesz a helyükön, amit össze kell varrni és utána varrhatod fel az új gombokat.


Az biztos, hogy én ezt sem tenném, csak azért, mert kopottabb a gomb. Egy farmernál ez nem számít, sőt!


Egyébként én (allergia miatt), amikor megveszek egy farmert le szoktam festeni a gombokat átlátszó körömlakkal, és ezt megteszem kb. 10 mosásonként...

13. Channa* (válaszként erre: 11. - Görögtánc)
2021. jan. 22. 09:25

A slicc részre tud varrni a varrónő cipzárat.


Nem lesz olcsó;)


Hallottam olyat, hogy egy nadrágfelhajtás 2000 körül van, ez kicsit nagyobb meló...

12. Görögtánc (válaszként erre: 10. - Auróra2010)
2021. jan. 22. 09:23
Én is azt tenném, de először ki kell imádkoznom a helyéről a régit. :)
11. Görögtánc (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. jan. 22. 09:23

Négyet, de pont a deréknál és a slicc helyén vannak.


Így lehet, hogy mégis a festést választom, nem akarom széttrancsírozni az anyagot.


Még a cipzáras sztorinak utánajárok.

10. Auróra2010 (válaszként erre: 9. - Auróra2010)
2021. jan. 22. 09:19
én különben nem kinlódok az eredeti gombbal, varrok a helyére egy normális nagyságú odailló gonbot.
2021. jan. 22. 09:11
Ki lehet, de nem egyszerű.
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Görögtánc)
2021. jan. 22. 09:06

Ha nem szakadtak ki, akkor tuti nem nyúlnék hozzá.


Én inkább olyan helyen próbálnám kicseréltetni, ahol a cipzárt cserélnek.

Még az is lehet, hogy van nekik számodra megfelelő gomb.


Hány gombot akarsz cseréltetni? Én tuti, hogy a derékon lévő egyet nem cseréltetném, sőt! ha a slicc részen van azt sem. A derékon eltakarja az öv, a sliccnél pedig a felette lévő anyag...


Egyébként, ha nem ragaszkodsz a fémgombhoz, akkor bevonhatod a gombokat anyaggal, olyan színűvel, amilyen tetszik.


Vagy le is festheted. Hobby boltokban kapsz olyan festéket, ami jó fémre, bár szerintem ez nem túl tartós.

7. Görögtánc (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. jan. 22. 08:44

Értem, köszi. :)


Varrónő sem tudná sérülés nélkül kiszedni?

Gondolom lefesteni nem lehet ezeket a gombokat. Az eredeti szín se tetszik ráadásul meg is vannak kopva.

6. Bichi (válaszként erre: 3. - Görögtánc)
2021. jan. 22. 08:40
A felvarrt gombok ugyanolyan jók, csak ha a régit leszeded, akkor a keletkező lyukat össze kell varrni elég stabilra, és nem biztos, hogy ugyanoda fel tudod varrni az újat. Én nem szedném le a régit, de mondjuk te látod, hogy milyen. Ahogy Channa írta, nekem sosem kopott előbb le a gomb, mint ment tönkre a nadrág
5. Channa* (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. jan. 22. 08:40
így ezeket házilag szedni, csak úgy lehet=így ezeket házilag kiszedni, csak úgy lehet
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Görögtánc)
2021. jan. 22. 08:39

Igen, összepattintós, mint a szegecs, így ezeket házilag szedni, csak úgy lehet, ha sérül az anyag is, illetve ha ilyet akarsz visszarakni, akkor ahhoz kell patent felrakáshoz alkalmas eszközre.


A gombok is olyanok, mint minden más. Vannak tartósabbak és vannak olyanok, amik hamar eltörnek, de ezekben már az a jó, hogy bármikor varrhatsz fel újat;)

3. Görögtánc (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. jan. 22. 08:33

Köszönöm a gyors választ!

És ezek a hagyományos módon felvartt gombok mennyire tartósak? Ahogy elnézem a gatyát ezek valami összepattintós elven vannak felrakva.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Görögtánc)
2021. jan. 22. 08:22

Röltexben, azaz rövidáru boltban lehet kapni új farmer gombokat.


Én nem szoktam cserélni, mert ugye ilyenkor jellemzően az anyag is elöregszik/elkopik és az új gombok ugyan úgy kijönnének a helyükről.


Én szoktam venni szintén rövidáru boltban olyan gombot, ami illik a farmerhez (fémhatású, esetleg még feliratos is, stb), majd összevarrom a kiszedett/kiszakadt gomb helyét és felvarrom az új gombot, ahogy a gombot fel kell varrni.

2021. jan. 22. 08:14
Ha igen, akkor hogyan? Esetleg egy varrónő meg tudná oldani? Valamint hol tudnék venni a művelethez új fémgombokat? A kedvenc nadrágomon elkoptak a gombok és már igénytelennek hatnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook