Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fahéj kapszula-PCOS-re, cukorbetegségre fórum

Fahéj kapszula-PCOS-re, cukorbetegségre (beszélgetős fórum)


5. hangyibaba (válaszként erre: 1. - Nadine81)
2013. nov. 25. 05:16
Szia!Felejts el mindenféle hülye kapszulát, csodaszert.A táplálkozás a kulcs:paleolit életmód.A cukorbetegség, PCOS, stb. civilizációs betegségek, a modern, nyugati táplálkozás okozza őket.
2013. nov. 14. 21:43
Nekem ezt a Dammer's félét adták a bio boltban,ebben egy kapszulába 500mg van.Azt mondta a gyógyszerésznő,h napi 2x2 db vegyek be,de ha diétásabb az étrend,elég 2x1.Ezt akkor ajánlották,amikor kiváltottam életem első Meforal gyógyszerét :(
2013. nov. 14. 21:40
Én szedtem pár hónapig napi elég nagy dózisban, nekem nem használt nagyjából semmit se. De úgy hallottam nagy mennyiséget, napi 3-4 g-ot min. meg kell enni hogy kifejtse a hatását úgy igazán.
2013. nov. 14. 21:37

"A fahéj javítja a II. típusú cukorbetegségben szenvedők glükóz és lipid értékeit.

A fahéjnak több hatóanyaga van, de a vércukorszintet vizsgáló kutatások ezek közül csak egyet emeltek ki, egy vízoldható polifenol molekulát, amit MHCP-nek (methylhydroxy chalcone polymer) neveznek.

Ez a MHCP képes az inzulin hatását utánozni, aktiválni annak sejtfelszínen található receptorát, és szinergista módon együttműködni a hasnyálmirigy vércukorcsökkentő tulajdonságú hormonjával.

A II. típusú cukorbetegségről azt kell tudni, hogy a betegek testében a sejtek (zsírsejtek) elvesztik inzulin érzékenységüket, ami magas vércukorszinttel, inzulin túltermeléssel, majd a hasnyálmirigy kimerülésével idővel inzulinhiánnyal jár.

A betegség kialakulását általában elhízás előzi meg, az inzulinérzékenység elvesztésével kialakuló magas vércukorszint pedig hosszú távon az erek, az idegek, így a szem, a vesék és más szervek károsodásával jár. Gyakori következmény az impotencia is.

A fahéj tartalmaz antioxidánsokat. A nagy dózisú fahéj fogyasztásával olyan kedvező hatást érhetünk el, a szív- és érrendszeri betegségek elleni védelemben.

A fahéj segíti a vírusok, baktériumok és gombák elpusztítását. Alkalmazásával azonban megfontoltan kell bánnunk, mivel testünkön kívül és szervezetünkön belül is számos baktérium él egymással harmóniában, egészségünket őrizve. Ezeket, vagyis a jó és rossz baktériumokat egyaránt kiírtva természetes egyensúlyunk felborulna, s ez betegségek kialakulásához vezetne. Gondoljunk csak a bélszakaszban élő hasznos baktériumokra, melyek immunrendszerünk megfelelő működését is segítik.


A PCOS ellenszere: a fahéj?

A fahéj régóta ismert, kellemes fűszer, most azonban bizonyos kutatások arra utalnak, hogy a rendszertelen menstruációra is jó hatással van.

A Columbia-egyetem kutatásából kiderült, hogy a policisztás ovárium szindrómában (PCOS) szenvedő nők közül azoknak, akik naponta szedtek fahéj-kiegészítő készítményt, közel kétszer annyi menstruációs ciklusuk volt hat hónapos időszak alatt, mint azoknak, akik placebót kaptak. Ketten spontán terhességet is jelentettek a vizsgálat ideje alatt.

Becslések szerint a szülőképes korú nők 5-10 százalékánál fordul elő PCOS. A betegséget az inzulin iránti érzéketlenség okozza. A tipikus tünetek a rendszertelen havi ciklus, a meddőség, az akne, a túlzott szőrnövekedés az arcon és testszerte, valamint a hajhullás.

A PCOS kezeléséhez hozzátartozik a súlycsökkentés, és egyes ovulációt serkentő gyógyszerek (clomifén – Clomid), valamint a diabétesz elleni gyógyszerek, pl. metformin.

A kutatók szerint az még nem egészen világos, hogyan szabályozza a fahéj a menstruációs ciklust a PCOS-betegeknél, de elképzelhető, hogy a glükóz és az inzulin feldolgozásában segíti a szervezetet.

Hat hónap elteltével a fahéjat kapott nőknél jelentősen javult a ciklus szabályossága, és teherbeesésről is beszámoltak. Ez utóbbi azért jelentős, mert a policisztás ovárium szindróma a meddőség egyik leggyakoribb oka.

Szemben a legtöbb gyógyszeres kezeléssel a fahéj kezelés költségei minimálisak.

A kutatók hangsúlyozzák, hogy a vizsgálat kapcsolatot feltételez a fahéj és a PCOS javulása között, nem állapít meg közvetlen ok-okozati összefüggést. Nem biztos, hogy minden betegnek segít, de a fahéjat szedők nagy része javulást tapasztalhat, és a mellékhatás is csekély."

2013. nov. 14. 21:35
Próbálta már valaki,használt valakinek? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook