Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fagyireceptek fórum

Fagyireceptek (beszélgetős fórum)


2012. aug. 7. 18:05

Banános szilvafagyi


Hozzávalók:


50 dkg szilva magozva

2 db banán karikázva

1 cs tejszínhabpor

1,5 dl tej

édesítő /vagy cukor/

1 teáskanál vanília aroma /vagy 1 cs vaníliás cukor/

mokkáskanálnyi fahéj



Elkészítés: A tejszínhabport a tejjel a turmixgépbe teszem,kissé felveretem,utána hozzáadom az többi hozzávalót,tovább turmixolom.

Fagyi gépbe öntöm,és készre fagyasztom.



Ha valaki elkészítette,szívesen venném a véleményét.

2012. aug. 7. 18:04

Banános sárgadinnyefagyi


Hozzávalók:


50 dkg sárgadinnye tisztán mérve,kockázva

2 db banán karikázva

1 cs tejszínhabpor

1,5 dl tej

édesítő /vagy cukor/

1 teáskanál vanília aroma /vagy 1 cs vaníliás cukor/



Elkészítés: A tejszínhabport a tejjel a turmixgépbe teszem,kissé felveretem,utána hozzáadom az többi hozzávalót,tovább turmixolom.

Fagyi gépbe öntöm,és készre fagyasztom.


Ha valaki elkészítette,szívesen venném a véleményét.

2012. jún. 30. 04:59

Diófagyi


Hozzávalók: 8 dkg darált dió, 125 ml tej, 250 ml tejszín, 6 dkg cukor, vagy annak megfelelő édesítő, 3 kisebb tojássárgája, pici rum (elhagyható).

A tejet a tejszín felével, és az édesítővel forráspontig melegítem, majd beleáztatom a darált diót, és hagyom kb. 2-3 órát állni szobahőmérsékleten. Aztán leszűröm a tejes-tejszínes masszát: jól kicsavarom a diót, és arra már nincs szükség, mert a dió ízével teljesen átitatódik a tejes-tejszínes lé, meg be is színezi. Utána ehhez a tejes-tejszínes léhez hozzáöntöm a kikavart tojás sárgákat, és nagyon lassú tűzön besűrítem. (Ne forrjon, mert rántotta lesz. ) Ha ez kész, egy csipet rumot belekeverhetünk az íze miatt. Vagy: ha van otthon tejcsoki, akkor pár kockát beleolvaszthatunk, csak krémesebb lesz. A masszához hozzáöntöm a maradék tejszínt, és kihűtöm. Egy éjszakát sima hűtőben kell állnia, közben tovább sűrűsödik. Másnap vagy fagyigép, vagy berakom műanyag dobozban a fagyasztóba, és kb. 3-szor átkeverem óránként.

2012. jún. 26. 09:37
izgat ez a fórum!:))
11. Hoxa (válaszként erre: 10. - Vaczila)
2012. jún. 26. 09:34
Én is így szoktam, sokkal finomabb, mint a tejszínes fagyik és tényleg 1 perc alatt megvan. Málnából, eperből és exotikus mirelit keverékből próbáltam, mindegyik isteni volt.
2012. jún. 26. 06:12
Én fagylaltgép nélkül csinálom a fagyit, mert sokkal gyorsabb. Ehhez előre fagyasztok le gyümölcsöket kimosott tejfölös poharakban. (epret, málnát, ribizlit, meggyet, barackot, stb..) Amikor megkívánom a fagyit, kiveszek a fagyasztóból egy pohár gyümölcsöt, beleöntöm a robotgépbe, öntök hozzá egy kevés tejet, folyékony édesítőt/vagy cukrot és a géppel 1 perc alatt összedolgoztatom. Pillanatok alatt kész a gyümölcsfagyi, hűteni már nem kell, mivel fagyasztott gyümölcsből készült. Egy ilyen adag 2-3 személynem elég, finom krémes.
2012. jún. 25. 19:55

Ma 2 db banánt összeturmixoltam 2 dl joghurttal,édesítővel és 1 citrom levével.

1 tejszínhabport felvertem 1,5 dl tejjel,összekevertem a banános joghurttal,lehűtöttem,és a fagyi gépben fagyasztottam.Nagyon finom krémes lett.

8. 9c8432d068 (válaszként erre: 4. - Edina51)
2012. jún. 25. 19:52

Pné Veronika írta lejjebb:


Ha nincs gép, akkor tedd a fagyasztóba és kb 20-30 percenként keverd át keverőgéppel, amíg fagyi állagú nem lesz.


Ameddig nem volt fagyi gépem,én azt a megoldást választottam,hogy lefagyasztottam a gyümölcsöt,és összeturmixoltam,majd hozzáöntöttem egy pohár joghurtot,és még azzal turmixoltam.Édesítettem,esetleg tettem hozzá fahéjat,citromlevet.Az ízesítés a gyümölcs fajtájától függ.

Ha hígabb lett,fél órára fagyasztóba tettem.

7. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2012. jún. 25. 19:47
Köszike. :)))
2012. jún. 25. 19:42

Nagymamám fagyi receptje:


1 bögre piros gyümölcs (málna, eper, meggy, ribizli),

1 bögre cukor,

1 tojásfehérje.


A tojásfehérjét kemény habbá verjük, majd a gyümölccsel és cukorral összeturmixoljuk, pohárba töltjük, és fagyaszthatjuk is.

Aki a krémesebb fagyit szereti, tojásfehérje helyett habtejszínt verjen fel, ízlés szerinti mennyiségben.

Nálunk imádja a család..:))

5. Edina51 (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2012. jún. 25. 19:37
A citrom héja nem keserű benne?
2012. jún. 25. 19:35
Nekem sincs gépem!:(
2012. jún. 25. 19:35

Házi citromfagyi


2 dl tejszín (most cukrozott növényi)

1 p joghurt

2 db citrom

kevés porcukor


A tejszínt felverem, belerakom a citromok levét, héját, a joghurtot és ízlés szerint porcukrot. Kikeverem, a fagyi gépbe töltöm és elkészíttetem vele a fagyit.


Ha nincs gép, akkor tedd a fagyasztóba és kb 20-30 percenként keverd át keverőgéppel, amíg fagyi állagú nem lesz.

2012. jún. 25. 19:33
Jó ötlet, de jöhetne kézzel készíthető fagyi receptje is, gondolva azokra, akiknek nincs fagylaltgépe.
2012. jún. 25. 19:21

Ilyenkor nyáron biztos sokan vagytok,akik szívesen készítenek finom fagylaltokat.

Jó lenne,ha megosztanánk egymással a finom,olcsó,könnyen és gyorsan elkészíthető fagyik receptjét.

Elsősorban géppel készült fagyik receptje érdekelne.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook