Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Facebook az oviban fórum

Facebook az oviban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
116. trapiti (válaszként erre: 113. - Konacafe)
2014. jan. 22. 10:46
Ha meg nincs a neten akkor nem teheti meg??? Ugyan már... Ha már valamilyen személyes konfliktus van, akkor kapcsolat is van. Pl. utál egy hozzátartozó mert meghalt egy betegem. Szerinted a neten fog nézelődni vagy inkább megvár a kórház előtt? Utánam jöhet, követhet, kiderítheti hová jár a gyerekem oviba, hol lakom stb. Ehhez nem kell internet...
115. konacafe (válaszként erre: 112. - Trapiti)
2014. jan. 22. 10:46
A topicindito utalt arra, hogy legyen zart csoport, amibe bele is menne, de az ovi nem hajlando. Vagy, van mas olyan lehetoseg, ami szinten jo lehet: pl. Olyan ingyenes oldal, ami megtekintheto barki altal, ha tudja a jelszot!
114. Zebra25 (válaszként erre: 113. - Konacafe)
2014. jan. 22. 10:46

Nem csak ilyen van. Van olyan eset, amikor az anyukát meg a gyereket is bántalmazta az apuka és az életül múlott azon, hogy el tudtak menekülni tőle. Az anyuka nem szeretné ha rálelne az interneten a gyerekre a brutális volt férj.

Ez pl sajnos egy megtörtént eset.

2014. jan. 22. 10:44

En sajnos lattam olyat, ahol ki is irtak a gyereket teljes nevet a kep ala.


Namost, ha elvonatkoztatunk es sok a bekattant ember ma mindenhol... Vaki utalja szaboekat, esetleg a szomszed, vagy pl. Dr. Huffnagelt, mert meghalt a beteg. Bekattan, s a gyereken is kitoltheti, zaklathatja oket, s a neten akarmi is fenntvan, nem nehez megtalalni.

112. trapiti (válaszként erre: 106. - Zebra25)
2014. jan. 22. 10:42
Nevetséges? Pl. ettől kezdve a csoport egyetlen csoportképe sem tölthető fel sehová (és ezek szerint megmutatni sem szabad senkinek, a nagyik sem kaphatnak belőle) mert a kislány is rajta van. Szerinted mi fog történni? 20 szülő ezentúl minden alkalommal engedélyt fog kérni, vagy inkább félreállítják a kislányt fotózáskor? Reálisan az utóbbi...
111. e74b8e1a7f (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2014. jan. 22. 10:33
Én megértem az álláspontodat, de a mi csoportunk pl egyetlen ilyen anyuka miatt szív... Ő nem egyezett bele, hogy a gyereke felkerülhessen az ovi facebook oldalára, ezért a többi szülő sem látja a gyerekét, mivel majdnem az összes képen rajta van az a kislány is és nyilván nem lehet kiretusálni... Az óvónők meg nem értenek a pendrive-hoz ilyesmihez, egyszer próbálkoztak vele, elakadt az egyik szülőnél, vírus került rá stb, ezért már nem is nagyon fényképeznek... Az egész óvoda összes csoportjának képei fent vannak a Mikulás ünnepségről, állatkerti kirándulásról stb, de én sajnos az én gyerekemet nem fogom látni... Egyetlen anyuka miatt...
110. emagdi (válaszként erre: 107. - Zebra25)
2014. jan. 22. 10:31

jah. de senkiét sem :)) holott a többi szülő kifejezetten szeretné (a szülői értekezleten még azt sem akarták, hogy zárt legyen a csoport, tehát nyilván az összes többi szülő szívesen veszi, ha nézegetheti a képeket)


az oké, hogy valaki letiltja a saját gyerekét (bár szeirntem nem jó ötlet, de joga van hozzá), de ne akadjon ki, hogy a többiek attól még fent vannak ugyanúgy, és így az ő gyereke kimarad valamiből:)

109. Zebra25 (válaszként erre: 106. - Zebra25)
2014. jan. 22. 10:29
Mármint ez egy normális oviban nem jelentene gondot. Csak van 2 óvónő, aki a fülés ül és nem hajlandó a kommunikálásra.
108. emagdi (válaszként erre: 104. - Zebra25)
2014. jan. 22. 10:29

ez nem duzzogás, csak egyszerűen kerülni kell a tiltott gyereket, nehogy véletlenül rákerüljön valamelyik csoportképre, mert aztán megint gond lesz belőle.

ha egyszer már ekkora ügy volt, és letolták az egész óvónői gárdát a gyerek meg a képei miatt, akkor fix, hogy ezentúl még az árnyéka sem lesz egy képen sem.

107. Zebra25 (válaszként erre: 105. - Emagdi)
2014. jan. 22. 10:27
Nem, azt nem szeretné, ha a képeket az internetre feltennék. Olvasd el mégegyszer.
106. Zebra25 (válaszként erre: 102. - Trapiti)
2014. jan. 22. 10:26
Ne haragudj, de elég nevetséges amit mondasz. Kirekesztés......édes Istenem:S
105. emagdi (válaszként erre: 102. - Trapiti)
2014. jan. 22. 10:26

most elolvastam ismét az indító hozzászólást.

ahogy nézem, anyuka teljesen világosan látja, hogy ezzel kirekesztette és megkülönböztette a gyerekét. és ezen is felháborodik.

mert ahogy olvasom, az is baj, hogy ha a gyereke képe kikerül, de az is baj, ha a többiekről továbbra is lesz kép, csak az ő gyerekéről nem.

ő nem szeretné, hogy az ő gyerekéről kép legyen, de akkor már a többiekéről se legyen, holott ők kifejezetten jó ötletnek tartják ezt :))

OMG!

104. Zebra25 (válaszként erre: 100. - Emagdi)
2014. jan. 22. 10:25

Szerintem egy lelkiismeretes óvónő nem tesz ilyet. Ha engem megkérnek a szülők, hogy ne tegyük fel a képeket az internetre, akkor nem tolom el a gyereket fotózáskor. Sőt, csinálok olyat amin Ő is rajta van, csak azt nem teszem fel. Az, hogy Pistike eszi a vajaskenyeret, az az én gyerekemet nem érinti. Fotózza úgy, hogy Pistike legyen rajta és ennyi.

Nem tudom mit kell kényeskedni, meg duzzogni, hogy jó, akkor nem fotózzuk a te gyerekedet, mert nem engeded, hogy mutogassuk a neten:S

103. trapiti (válaszként erre: 101. - Konacafe)
2014. jan. 22. 10:23
Óhatatlan a megkülönböztetés. A többi szülő a többi gyerekről nyilván szabadon felhasználható képeket szeretne, és a továbbiakban cirkuszt sem szeretnének, így kerülni fogják az adott gyerek fotózását. És erről nem ők tehetnek, hanem a szülő.
102. trapiti (válaszként erre: 99. - Zebra25)
2014. jan. 22. 10:22
Persze. Meg olyan is az élet, hogy tudomásul kell venni, hogy ha valaki ennyire szembe akar menni a többséggel - akik valószínűleg kicsit reálisabban látják a dolgot és nem rettegnek attól hogy idegenek is ránéznek a gyerekük ovis fotójára - akkor annak következményei vannak a gyerekére nézve is. Könnyen kirekesztődik a gyerek egy csomó esetben anyuci döntése miatt. Megéri???
2014. jan. 22. 10:21

Nem olvastam ez az osszes hozzaszolast, de hasonloan gondolo, mint te.


Az egyetlen dolog, amit maskeppen lehetett volna, az az, hogy eloszor a vezetonek szoltal. Masodszorra mar jobb lett volna. Viszont, lehet, h ez utan szolnek az ovononek, es ha nem valtoztat, akkor mar tuti mennek a vezetohoz, mert senkit ne kulonboztssenek meg..

100. emagdi (válaszként erre: 97. - Trapiti)
2014. jan. 22. 10:19
a gyerek majd nyilván észre fogja venni, hogy őt szándékosan kikerülik a fotózásnál. szrencsétlen majd azt hiszi, hogy ő nem elég szép/okos/ügyes :(
99. Zebra25 (válaszként erre: 95. - Trapiti)
2014. jan. 22. 10:18

Sajnos ilyen az élet. Nem mindig csinálhatjuk azt amit akarunk. Figyelembe kell venni a másik ember kívánságát.

El kell fogadni, hogy nem mindenki szereti, ha a gyereke képe ott virít egy másik, esetleg idegen ember oldalán.

98. emagdi (válaszként erre: 96. - Emagdi)
2014. jan. 22. 10:17
ettől függetlenül tuti, hogy az összes ovis kép, amin a gyerek szerepel már rég ott figyel apu és anyu telefonján is, meg átküldték a nagyiéknak, hogy nézze meg milyen aranyosan eszi a vajas kenyeret :)
97. trapiti (válaszként erre: 96. - Emagdi)
2014. jan. 22. 10:16
Egyrészt ez volt a baja. Másrészt meg az, hogy a döntésének esetleg kellemetlen következményei is lesznek a gyerekére nézve - és tényleg, lesznek. Ezt nem gondolta végig. Van erre egy jó mondás amúgy... el kell dönteni szerintem, hogy van-e ez a kérdés annyira fontos, hogy a gyerek életét megnehezítsük a következményekkel.
96. emagdi (válaszként erre: 94. - Trapiti)
2014. jan. 22. 10:14

én sem látok benne semmi ördögit:)


egyébként szerintem sokkal tovább van már pörgetve ez a topik, mint amennyire akár az indítója végiggondolta:)

szerintem neki annyi volt a gondja, hogy nem írt alá egy papírt, és az ovi nem vette az ő óhaját figyelembe. ennyi:)

95. trapiti (válaszként erre: 91. - Zebra25)
2014. jan. 22. 10:12

Az ovi gondolom nem pucér képet akarna feltölteni...

Szerinted mi annak a realitása, hogy az ovistárs nagymamájának a barátnője akihez eljutott a kép majd beleegyezést kér a másik 5 gyerek szüleitől, ha pl. megosztja a képet a bártnőivel? Az elmélet ez, de a gyakorlatban megvalósíthatatlan.

94. trapiti (válaszként erre: 88. - Emagdi)
2014. jan. 22. 10:10
Biztosan, és ez nagyon jó szerintem. Anno amikor mi ovit kerestünk, nagyon örültem a képeknek, és néhány videónak ami az ovis ünnepségeken készült. A végén kiderült, hogy abba a csoportba került a lányom, akikről kiscsoportos korukban a videó készült, és ami alapján megtetszett ez az ovi.
93. emagdi (válaszként erre: 91. - Zebra25)
2014. jan. 22. 10:09
szerintem az teljesen más, mikor a saját oldaladon teszed ki a gyereked képét, és egész más, mikor egy közösség oldalán van kint, több más gyerekkel együtt, megnevezés nélkül.
92. emagdi
2014. jan. 22. 10:08
csak azért van szerintem túlpörögve ez a dolog, mert egy óvoda oldalát úgyis csak olyan nézi, aki valami miatt érdekelt.
91. Zebra25 (válaszként erre: 87. - Trapiti)
2014. jan. 22. 10:08

Én a saját gyerekemről se töltök fel képet. Nem értem mi ez a mutogatósdi. Elég gáznak tartom, amikor pl teljesen pucér kisbabák képeit teszik fel az emberek az internetre.

Olyan képet, amin más gyereke van, a hozzájárulása nélkül nem töltenék fel. Ennyi.

90. trapiti (válaszként erre: 87. - Trapiti)
2014. jan. 22. 10:07
Ha nem akarja, hogy fotók legyenek a gyerekéről a neten, akkor nem szabad fotózni. Más megoldás nincsen, bármilyen bármikor kikerülhet a netre, még ha ezerrel kontrollálja is az ovit. Lehet hogy nem most, hanem pár hónap múlva... max. arról nem tud, és így nem zavarja. Ennek egyetlen megoldása van: sehol sem szabad fotózni a gyereket, a szülő se küldjön képeket e-mailben soha senkinek, mert nem tudhatja milyen úton-módon, hová kerülnek a képek. És ne is menjenek el sehová, mert bárhol lefotózhatják.
89. emagdi (válaszként erre: 87. - Trapiti)
2014. jan. 22. 10:07
jah, sőt, ez már régen, a papírképekkel is necces volt, adtál a nagyiéknak három fotót, aztán mutogatták fűnek-fának :D :D :D
88. emagdi
2014. jan. 22. 10:05
valószínűleg az óvoda egyfajta pr tevékenységet is szeretne ezzel folytatni, be szeretné mutatni az ovi mindennapi működését a szülőknek, jövőbeli szülőknek, bárkinek, akit érdekel.
87. trapiti (válaszként erre: 86. - Zebra25)
2014. jan. 22. 10:04
Miben? A gyanakvás elaltatására jó, de ha valaki ennyire fél, akkor nyugodtan félhet attól is, hogy pl. a többi szülő aki lazábban kezeli a képeket feltölti a saját nyilvános albumába a saját gyereke képét, amin az övé is rajta lehet. Ezt már biztosan nem lehet kontrollálni.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook