Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fa vagy műanyag etetőszéket válasszak? fórum

Fa vagy műanyag etetőszéket válasszak? (tudásbázis kérdés)


28. supin (válaszként erre: 26. - Pmjudit)
2008. jún. 9. 12:46
Nekünk is ez van az unokámnak. Tisztítása könnyü és ez nagyon fontos szempont!!
2008. jún. 9. 09:26
A mienk is a 24. pontban leírtaknak felel meg. Számomra tökéletes.
2008. jún. 9. 09:25

Nekünk műanyag van.Könnyű tisztán tartani, összecsukható.


Brevit vettünk a Brendonban - nincs más funkciója -csak etetőszék, nem gurul, nem hintázik, de stabil és biztonságos. 8-9000Ft volt tavaly.


4 évvel ezelőtt a lányomnak is ilyen volt - nem véletlenül vettünk ugyanolyat.

25. Hoxa
2008. jún. 9. 09:22

Én anno ezt nagyon körüljártam, és ma már tudom mi kell ahhoz, hogy akár 2 évig is elégedett legyen vele az ember.


Szerintem ami fontos:

- legyen stabil, széles lábakkal

- nagy méretű legyen a tálca

- a tálcának legyen pereme (különben könnyen lerepül a tányér, lefolyik a trutyi)

- legyen könnyen lemosható

- legyen italtartó mélyedés rajta (nehezebben önti ki a poharat)

- az ülés legyen kényelmes, nagy, sokáig férjen el benne a gyerek

- az öv szabályozható legyen, felül is tartson, ne csak alul

- a tálca levehető legyen

- az ülés lemosható legyen


Az ikeással pl az a bajom, hogy csak felfelé lehet kivenni a gyereket. A miénkről leveszem a tálcát, kicsatolom az övet és előre ki tudom egyszerűen venni. Ha már nagyobb a kölyök, nem mindegy, hogy felfelé szerencsétlenkedem ki a lábát a lyukból, vagy egyszerűen előre le tudom emelni. Az ikeában beültetem a csemetét, és amikor ki akarom venni, gyakorlatilag a szék jön vele...


Ha kicsi a lakás, lehetőleg összecsukható legyen, hogy kis helyen elférjen, ha nem kell. Olyanokat láttam, hogy másfél négyzetmétert elfoglaltak, ami egy kicsi konyhában gyakorlatilag a tér felét kiteheti...


Nem kell zenélő, meg kutyulis, meg mittomén, úgyis a kaja lesz a lényeg. Nekünk egyszerű műanyag (Meggy) van, nem volt drága, mint márkás társai, viszont a mai napig jónak tartom.

24. ALLICS
2008. jún. 9. 09:13
Nekünk műanyag van és nagyon szeretem.
2008. ápr. 27. 08:50
Nekem IKEÁS műanyag van,4000ft-volt tálcával és övvel együtt!Nagyon szeretjük,kényelmes.
2008. ápr. 27. 08:25
Nekünk állítható magasságú műanyag volt, és a háttámlája is állítható. Nagyon kényelmes és praktikus volt. Néha a nagy buzgóság el is nyomta benn a lányom, olyan kényelmes.
2008. márc. 6. 21:29
Szerintem a legolcsóbbat. Nekünk fa van, nincs rajta tálca, kerék, és nem is zenél. Nagyon meg vagyok vele elégedve, semmivel nem kell többet tudnia, mint a 20-30.000 Ft-nak
2008. márc. 6. 20:08
A vlágon a legjobb etetőszék az ikeás Antilop etetőszék. Társaságunkban sok baba van, volt, aki mással kezdett, végül mindenkinek ez jött be. 2990 Ft.
2008. márc. 6. 19:55
Szerintem a műanyag etetőszéket válaszd. Sokkal higiénikusabb, mint a fa. Könnyebb tisztán tartani.
2008. márc. 6. 19:47

Sziasztok!

Nálunk a műanyag etetőszék jött be.Az én lányom kissebb korban nagyon rossz evő volt és egy örökmozgó.A mi etetőszékünk összecsukható ,bele tudom csatolni és van tálca amit ha nem kell hátra tudok hajtani.

kipróbáltuk a fát is de az nekünk nem vált be.

Szerintem a műanyag kényelmesebb a gyereknek ,biztonságosabb a szülöknek is. Igaz hogy kicsit drágább , mint a fa de megéri.(miénk 10500 Ft)

17. M_Marcsa (válaszként erre: 16. - M_Marcsa)
2008. márc. 1. 20:57
Mindegy, milyet veszel, sztem.
2008. márc. 1. 20:56
Mi sokat nem használtuk, mert kicsi a konyha, ott alig fér az etetőszék, inkább az ölemben eszik a baba.
2008. márc. 1. 19:32
Fa, mert azt később szét lehet szedni kis aztalra és székre. (legalábbis az enyémet)Azt is ugyanúgy szépen le lehet takarítani.
2008. márc. 1. 16:40
inkább fa a nyerő, olcsóbb, mégis tartósabb is
2008. márc. 1. 10:57
A hagyományos fa a legjobb és legpraktikusabb és olcsóbb, nem tudom miért költenek 20 e Ft-ot a műanyagra....
12. lufi
2008. márc. 1. 09:11
Nekünk fa (fenyő) etetőszékünk van. Szerintem a tisztítása ennek is egyszerű és most hogy már nagyobb a fiam kisasztalként nagy hasznát vesszük. Ha eljön az unokahúgom ketten is le tudnak ülni az asztalhoz. A lényeg hogy amikor vásárolsz, jól nézd meg hogy mit veszel meg. Inkább menj 2 kört mielőtt döntesz.
11. lill
2008. márc. 1. 02:11
fa
2008. febr. 29. 19:34
Én a műanyag etetőszékre voksolok,mert egyszerűbb letisztitani,akárhova elpakolhatom és még össze is csukható.
9. kic
2008. febr. 29. 19:30
Műanyag!!
2008. febr. 29. 18:09
én is a műanyagot ajánlom az tényleg jobb.
2008. febr. 29. 18:08
muanyagot mert azt sokkal jobban lehet tisztitani
2008. febr. 29. 18:03
szerintem tök mindegy
2008. febr. 29. 17:43
Nekünk olyan etetőszékünk van, aminek acél a szerkezete, tehát maszív, de műanyag a tálca és az ülés is lemosható. Nagyon praktikus, állítható a magassága, így kisszéknek is lehet használni, ha a legalsó szintre állítom, de a családi asztal magasságához is lehet állítani. Vannak kerekei, könnyen tologatható. Mikor meg nem kell, összecsukom.
2008. febr. 29. 17:06
szia! nekünk fa etetőszékünk van, szétszedhetős és később kis szék és asztal alakítható belőle és nem is volt drága! Annyi a hátránya hogy nem összecsukható! :)
2008. febr. 29. 16:59

Nekünk is műanyag van,ugyanabból az okból,amit kenzol írt!Ha már nagyobb lesz,ugyis a családdal eszik ő is,hiszen családtag! :)

Valóban könnyű,kis helyen is elfér,és könnyű tisztítani!

2008. febr. 29. 16:55
Nekünk műanyag volt a sógornőmnek fa. Én műanyag párti vagyok, könnyen összecsukható, így kis helyen is elfér, a faetetőszéket elég nehézkes volt egyik helyről a másikra cipelni és, ha húzták karistolta a követ, de ez az én véleményem és lehet, hogy másnak a fa a jobb :)A sógornőm azért vett fát, mert szerinte nagyon klassz, hogy késöbb át lehet alakítani asztalnak és kisszéknek,de szerintem a gyerek jobban szeret a családdal együtt enni, mint külön.Mikor nagyobb lett a lányunk, leszedtük a széknek azt a részét amin evett és egyszerűen az asztalhoz toltuk és együtt ettünk :)
2008. febr. 29. 16:47
Fa vagy műanyag etetőszéket válasszak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook