Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ez krupp lehet? fórum

Ez krupp lehet? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 10. 08:00
A tüneteket remélem sikerült kezelni és a kicsik jól vannak! A kiváltó okokat is sikerült kideríteni? Talán valami toxin, vagy góc van a kicsi szervezetében, élő, élettelen, vagy érzelmi, ami miatt ezeket a tüneteket produkálja. Méressétek be, és a kiváltó okot szüntessétek meg! Sajnos a hagyományos orvos nem igazán megy utána ennek. Köhög? Akkor szirup aztán majd csak el múlik, ha meg nem múlik, másik szirup...
2012. máj. 30. 12:39
Szia.Rectodelt kup,Sinecod az köptetö azt hiszem,orrcsepp meg a kalciumos vitamin.
12. -Mimi- (válaszként erre: 11. - Ca39633091)
2012. máj. 29. 21:40

Megkérdezhetem milyen gyógyszert írt fel?

Mielöbbi jobbulást!

11. ca39633091 (válaszként erre: 9. - -Mimi-)
2012. máj. 29. 21:23
Köszönöm a válaszokat.Doki irt fel kupot meg 3 más gyógyszert is.Remélem tuljutunk a nehezén.Mindenkinek szép estét.
10. -Mimi- (válaszként erre: 9. - -Mimi-)
2012. máj. 29. 14:48
inupret=Sinupret
2012. máj. 29. 14:46

Ilyenkor nagyon fontos, hogy megnyugtasd a kicsit. Ha sír, akkor az amúgyis szűk légutak még jobban összeszűkülnek.

A hideg, párás levegő lehúzza a duzzanatot, tehát ilyenkor azonnal nyitott ablakhoz kell állni vagy kimenni a friss levegőre. Nyáron esetleg a hűtő elé is lehet állítani a gyereket.

Ha ez megvan akkor egy fél Ca ampullát kell megitatni vele egy kis vízben.

És ha mindez nem segít akkor van erre kúp, Rectodelt a neve.


Nekem mind a két gyerek kruppos. Vettem hidegpárásítót, nagyon jó! Amikor ugatósan kezd köhögni, feltekerem maxra és nem kell a gyereket egész éjjel cincálni, nyugodtan tud aludni.

Fontos, hogy a váladékot minél elöbb felszakítsuk, erre nyákoldót, gyulladáscsökkentőt kell adni illetve köptetőt. Nekünk a inupret vált be, illetve köptetőnek a Prospan, de jó volt a gyógyszertári Terpini is.


Egyébként lehet nektek "csak" légcsőhurut van, az is ugatósan köhög de nem fullad mint a krupp. Kruppnál nehezített a belégzés, alig kap levegőt a gyerkőc és sípol is...

2012. máj. 29. 12:37
köszi
7. 97f33311ff (válaszként erre: 6. - Ca39633091)
2012. máj. 29. 12:34
Nem tipp volt, tapasztalat. Nálunk is volt ilyen, és ezeket mondta a doki+ Aerius, Kalcium szirup. Azt kihagytam. Mi nem kaptunk ilyenre komolyabb gyógyszert, orrszívó+sok folyadék. Jobbulást a kicsidnek!
2012. máj. 29. 12:31
Köszi a tippet
5. 97f33311ff (válaszként erre: 3. - Ca39633091)
2012. máj. 29. 12:28

Lehet baja a kicsidnek, ha kruppra gyanakszol, azt úgy tudom, veszélyes a kicsikre, ha lerakódik a sok váladék, a szűk légutat hamar eltömítik. Még ma vidd a dokihoz, jobb félni.

Mondjuk lehet légcső hurutja van, és ha napközben nem annyira köhög, és inkább éjszaka, a váladék csorog hátra, és attól "fulladozik". Mézes tea, hagymatea, folyadék ilyen esetekben sokat segít. Nem merem mondani a csodaszereket, Sinupret, Erigon és társai, mert nem minden gyereknél hat.

4. ca39633091 (válaszként erre: 2. - 97f33311ff)
2012. máj. 29. 12:23
azert mert fél 2-töl rendel!!!!
2012. máj. 29. 12:22
Sziasztok!2éjszaka már hogy furcsán szárazon nagyon rekedten,szinte ugatón köhög a kisfiam.Na és kruppra gyanakszom mert utána olvastam a tüneteknek.Megyek is nemsokára dokihoz de addig is szeretném tudni van e valami amit lehet patikában kapni hogy ne fulladjon mert marha ijsztö volt,féltem nem kap levegöt..Meddig tart ez a betegség?Ugye nem fulladhat meg?Buta kérdés lehet de én nagyon féltem az éjszaka.Kivittem a hütöhöz és utána tényleg aludt 3 órát nyugodtan szegény..Ha valakinek van tapasztalata légyszi irjon!
2012. máj. 29. 12:22
? Miért nem a gyerekorvost kérdezed?
2012. máj. 29. 12:18
Ez krupp lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook