Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez adócsalásnak számít? fórum

Ez adócsalásnak számít? (tudásbázis kérdés)

2012. okt. 17. 13:07

Ja és nekünk nem is utalták a pénzt, hanem az egészet kp-ba fizették.

Meg az egyik lánnyal beszélgettem, aki már ott van egy éve, és mondta, hogy előttem is volt jó pár ember, akik fel lettek véve, de a próbaidőt senki nem lépte túl. Ez is érdekes. Mi haszna van abból a munkáltatónak, hogy felvesz potyára embereket, akiket pár hét után kirúg? Egyáltalán most minek vett fel 3 embert, ha biztos volt abban, hogy 2 embert mindenképp el fog küldeni?

2012. okt. 17. 13:04

Hát nem semmi amit leírtál. Szerencsére nálam ennyire durva helyzet nem állt fent. Csak annyi, hogy interjún az lett elmondva, hogy a szombatok úgy vannak megrövidítve, hogy csak délig vagyunk (délelőttös héten). Akkor estem pofára, amikor délutános héten szombatra mentem. Azt hittem, ugyanúgy 6 óra lesz, délre odamegyek, 6-kor meg jövök haza. Hát rosszul hittem, délre mentem és ugyanúgy este 10ig ott kellett maradni. Csak erről elfelejtett az elején beszámolni.

Meg azt mondták, minden 4. szombat szabad. Nekem egyetlen szabad szombatom volt, azért is könyörögnöm kellett, hogy adja oda. Most következett volna szombaton a következő szabadnapom, de csak elméletben. Mert másik emberke szabad szombaton. Méghozzá azért, mert neki már 3 hónapja nem volt szabad szombatja.

Sajnos az a gond, nem tudom az állításaim mivel bebizonyítani. Most is azzal lettem szélnek eresztve, hogy majd felhívak, hogy mikor van kész a kilépésről a papír, és akkor kifizetnek. De most biztos megnézem, mit arok alá. Mert a jelenlétit is úgy szoktuk írni, hogy amikor nagy tömeg volt a boltba, gyorsan odanyomták a papírt az orrom alá, hogy írjam alá, majd folytatnom kellett munkát...

2012. okt. 17. 02:29

Papíron volt nettó 94ezer, és napi 8 óra, a valóságban egymást követő napokon 16órázás, aki vidéki volt, aludt két nap között max. 2 órát, és így kellett menni egymás után 2x, 3x, és az utolsó ilyen nap már 24h-zás volt, miközben két nap között volt 2 óra alvási idő. Aki elaludt munka közben - azt kirúgták...


240 órákat dolgoztattak, ami papíron max. 170 körül volt... Aki bírta, annak megvolt havonta 300 órája is, de ők is végig kínlódták..


Semmi sem volt úgy a valóságban, mint papíron.


Persze a fele pénzt utalták, a másik felét meg borítékban adták feketén...


De ezutóbbit már nem lehetett bebizonyítani.

2012. okt. 17. 02:26

Én is voltam ilyen cégnél, ahol más volt papíron, és más valóságban, és állandóan cserélgetik az embereket... A táppénzes papírjait meg mindenkinek eltüntették, jó, ha mindenki csinált róla másolatot.


Bár én 8 hónapot voltam ott, de a végén, amikor leépítésnél elküldtek egy csomó embert, vállalkozó váltásoknál többször több hét üresen lógott a levegőben, annak sem volt nyoma, hogy dolgoztam egyáltalán, ezért nem kaptam álláskereső segélyt, pedig megvolt a folyamatos 365 napom, de nem tudtam bebizonyítani...


Munkaügyi bíróságra mentem,és megnyertem a pert. Megkaptam az elmaradt táppénzemet is, ők meg szép adóbírságot... Plusz a tárgyaláson meg nem jelenési bírságot is kiszabtak rájuk...


Nem szabad hagyni...

2012. okt. 16. 20:31

Egyébként a szerződés arra a napra van dátumozva, amikor munkába álltam...

Az embernek sajnos ha pénzre van szüksége, bele kell mennie ilyen dolgokba is, amíg nem talál jobb munkát. Csak azt hittem, azt azelőtt találok, mielőtt kicsapnak :(

2012. okt. 16. 16:20

Sok helyen előfordul, hogy beírják a heti 40 órát papírra, de egész más a munkavégzésed ideje. Ha korrektül fizettek volna, gondolom ezzel nem is lenne gond...

Én is szívtam már meg azzal, hogy szerződés nélkül álltam munkába. Ma már tudom: amíg nem írtam alá semmit, vagy olyat íratnának alá, ami nem felel meg annak, amit megbeszéltünk, el is felejthetjük egymást. Sajnos az ilyen helyekkel később is csak a gond van...

Ha aláírtál egy papírt, akkor csak az abban foglaltakért tudsz harcolni. A próbaidő az meg próbaidő - nálunk a pékségben csinálják, hogy 4 hó próbaidőt írnak be a szerződésbe, és akkor csak 80 %-os fizut kapnak, azzal a kikötéssel, hogy a próbaidő lejárta után a visszatartott 20 %-okat kifizetik. Na, én még egy olyan eladót se láttam, aki 3 és fél hónál tovább lett volna...biztos véletlen...

2012. okt. 16. 16:15

Ha 108 ezer forintra ráteszed a 30 %-os pótlékot, akkor 140400.-Ft bruttó havi jövedelmed van. Annak a nettója 91.962.-Ft. Nagyon nem vert át! Nem tudsz ellene mit tenni, bejelentheted a NAV-nál, de nem tudom érdemes-e. A jövőben munkakeresésnél a másfél hónap munka semmiféle hátrányt nem fog okozni, nagyjából mindenütt ezzel "játszanak", tisztelet a kivételnek, ami erősíti a szabályt.

Ma, ha hosszú távra keresnek embert, az kb. 3 hónap, utána "kijelentik" a munkaviszonyból, és ha ez nem tetszik, el lehet menni máshova. Szomorú....

2012. okt. 16. 16:14
Hááát, azért be szokták tartani a heti 40 órás munkaidőt. Ahol hétvégi meló van, ott nem tudom hogy van, még szerencsére ilyen helyen nem dolgoztam...
4. floracska (válaszként erre: 2. - 7a1c4d35f1)
2012. okt. 16. 16:13
Ebben igazad van. De nem is ezt akartam lényegnek kihozni. Hanem azt, hogy nem az állt a szerződésben, ami a valóságnak megfelel. Itt a heti 40 óra munkára gondolok pl. Vagy ma már mindenhol ez megy? Mert ez nekem az első munkahelyem volt, és kezdésnek nem mondható túl jónak.
2012. okt. 16. 16:10
És sajnos a munkaügyi bíróságon is az állja meg a helyét, amiről papír van. Én is megsz..am egy helyet, 2 éve eljöttem onnan, a mai napig nem fizették ki az utolsó hónapomat (130 000 Ft-ról beszélek), mondván én azzal mekkora kárt okoztam nekik, hogy eljöttem...Undorító...
2012. okt. 16. 16:09
Volt próbaidő kikötés a szerződésben? Mert ha igen, akkor a próba idő alatt te is és a munkáltató is indok nélkül felmondhat.
2012. okt. 16. 16:07

Sziasztok,


Olyan kérdésem van, hogy meg tudom-e úgymond leckéztetni a volt munkáltatóm. Leírom a szituációt.

Amikor behívtak állásinterjúra, úgy állapodtunk meg, heti 6 munkanap, hétfőtől szobatig, és minden 4. szombat szabad. Úgy egyeztünk meg, hogy bruttó 108ezer forint, plusz 30% pótlék, amit kb 90ezerre hozott ki a munkáltató. Nos a munkaszerződést nem kaptam meg a munkakezdés előtt, hanem már 1 hete munkában álltam. A szerződésben az állt, hogy heti 40 óra a munkavégzés. Az első teljes havi fizetési papíromon 20 munkanap szerepel, fizetéskor pedig kerek 90ezerre jöttem ki, amire rá is kérdeztem, miért ilyen kerek, mire azt a választ kaptam, hogy mindig ennyit fogok kapni, mert így egyeztünk meg (fentebb leírtam, hogy mit mondott valójában..). Viszont ha utána számolgatok kicsit, baromira nem 90ezer jön ki, attól függ, hány vasárnap van egy hónapban, ha 5, akkor kb 1 teljes napi fizetéssel kapok kevesebbet, ha 4, akkor meg ugye még többel.

Miután ott dolgoztam 2 hete, felvettek 1 embert, majd 1 héttel később még egyet. Gondoltam, hogy nem a munkaerő kell, hanem "keresik" a megfelelő embert. Aztán közölték velem, hogy hármunk közül csak 1 fog maradni. Azt, aki első munkanapja után 2 hét táppénzre ment, nem rúgták ki. Engem, aki másfél hónapja ott güriztem, kirúgtak nevetséges indokokkal, amik persze nem feleltek meg a valóságnak. Lehet ezt csinálni, hogy felvesznek 3 embert, akik közül 2 biztosan próbaidő alatt kirúgásra kerül? Hogy fog kinézni az, hogy másfél hónapig dolgoztam valahol, mert gondolom ez hátráltatni fog valamennyire a jövőbeli munkakeresésnél?

Tudok-e valamit tenni, esetleg adócsalás miatt bejelenteni a volt munkahelyem? Ha igen, kihez is forduljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook