Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Étkezési utalvány fórum

Étkezési utalvány (beszélgetős fórum)

2010. febr. 9. 16:09
elvették tőlem... :-(
2010. febr. 9. 16:07
persze, kevesebb fiztés, plusz még a juttatással is szúrjunk ki.. még mit fognak kitalálni??
24. 3028c90783 (válaszként erre: 22. - Cowa)
2010. febr. 9. 16:01

Nálunk is mindenütt kirakták már a papírt, hogy melegétkezési utalványt nem fogadnak el.

Azért ez elég nagy szívás a kereskedőknek is. A férjem munkahelyén kb. 500-an dolgoznak. Ők 12.000,-ft melegétkezési jegyet kaptak. Szinte mindenki egy helyen (húscentrum, de lehet kapni tésztát, savanyúságot, mustárt, szóval sokmindent)vásárolta le. Pár napja be kellett mennem oda valamiért, hát kongott az ürességtől. Kénytelen lesz akciózni, mert eddig emelhette az árakat az emberek úgyis megvették, most már inkább elmennek messzebbre az olcsóbbért.

23. laszlozsu (válaszként erre: 21. - Mmacus)
2010. febr. 9. 12:03

Sajnálom, ha így van, bár értetlenül állok az állításod előtt. A szűk családban pedagógusok, bírósági alkalmazottak, önkormányzati dolgozók vannak, akik szintén közalkalmazottak. Folyamatosan kapták ők is eleinte a sodex utalványt, ma pedig a "csekk dezső" fantázianéven futó étkezési utalványokat.

Biztos, hogy Te közalkalmazotti státuszban vagy, nem csak olyan helyen dolgozol, de a státuszod nem az?

22. cowa (válaszként erre: 21. - Mmacus)
2010. febr. 8. 12:09

Itt lehet megnézni: [link] hogy hol fogadják, el pillanatnyilag a meleg-ételutalványokat DE Ez a lista úgy látom naponta SZÜKÜL!!

Nem azzal van a gond hogy szigorították az elfogadást, hanem hogy hogyan és milyen kőrre terjesztették ki.

Valóban ne legyen vásárolható étkezési utalványért pl tisztítószer, mosószer, sampon vagy szőnyeg…DE AZ EMBEREK NAGYRÉSZE (és Mi is) EZT AZ UTALVÁNYT „HÚS-JEGYKÉNT” használta, úgy gondolom jogosan mivel a hús;

- egyrészt ékezésre való

- másrészt csak „melegen” sütve, főzve ehető (persze a bifsztek-esek itt megszólalnak.)

- harmadrészt kp.-ért megfizethetetlen egy dolgozó családnak..

Így közel tíz évig tudtunk vásárolni húst az érkezési utalványokért (alias: hús-jegyekért)

Most Miskolcon pl. a húsboltok 80-90%-a már ki is írta A/4-es papíron hogy CSAK HIDEG (??) utalványt vagy semmilyen utalványt nem fogadnak el!!

Ez a nagy marha takarékosság? Az új állásfoglalás és közlemény/ előírás szerint hozassunk pizzát, meleg ételt, 1 vagy 2 ezer forintért, mert az utalvány erre való! Csak hogy ennyi pénzből nem egy kis-tányérra való meleg ételt hoztunk ki EDDIG magunknak és a családnak!!

Na ez van!

21. mmacus
2010. febr. 7. 12:08

Sziasztok!

Nekem ilyen gondom nincs, hogy hol fogadják el, hol nem. Közalkalmazottként soha, semmilyen utalványt sem egyéb cafeteria juttatást nem kaptam.

20. laszlozsu (válaszként erre: 19. - D6b9aea69c)
2010. febr. 7. 12:05

Van iskoláskorú fiam kettő is, de nem menzások.

Kb. 300 méterre lakunk az iskolától, s mivel mi műszakba járunk dolgozni, nálunk mindig van itthon valaki. Tehát állandóan főzünk is. Nincs igazán értelme.

Annyira nem csinálok nagy ügyet a dologból, legfeljebb összegyűjtöm, s eldorbézolunk egyszerre egypár havit, vagy tényleg rendelek belőle ételfutártól kaját néha-néha. Nem mondom, azért jó volt eddig a havi húsfogyasztásunkra, vélhetőleg hiányozni is fog, de mit tudok tenni.

19. d6b9aea69c (válaszként erre: 16. - Laszlozsu)
2010. febr. 7. 09:51

Sajnos nálunk a hentes sem fogadja már el, eddig pl. anyum ott költötte el a sajátját.


Még az járható esetleg, ha van olyan ismerősöd, (már ha neked nincs iskoláskorú gyereked), akinek elfogadják oviban-suliban, átveszi tőled. Nem névre szóló az utalvány, megtehetitek.


Én is át fogom venni az anyukámét, mert én az oviban tudok ezzel fizetni, ő meg nem tudja sehol felhasználni.

18. 0d56c4c6dc (válaszként erre: 7. - Cilumiluci)
2010. febr. 7. 08:33
Hát ez gáz mert arra elfogy azért és ha kunyiznak hogy meki-be mennének vagy 12 óra után nem akarok már főzni akkor jó hasznát veszem. Bár jobban örülnék ha elfogadnák a suliba. Meg igen beiskolázási utalvány csak a suli nem fogadja el. Ez elég morbrid az már biztos.
17. laszlozsu (válaszként erre: 15. - 3028c90783)
2010. febr. 7. 05:31

M.annus77!

Sajnos semmilyen paragrafus nincs erre. Senki sem köteles elfogadni. Mint ahogy a kék és piros utalványokat sem fogadta el minden üzlet, és kötelezni pedig senkit nem lehet semmire. Ez opcionális, hogy hajlandó-e szerződést kötni az utalvány kibocsájtójával vagy sem. Egyébként a beiskolázási jegyeken ruhát is vehetsz a gyerekeidnek. Én minden évben erre költöm a tanszeren kívül. Nagyon jó kis sportáruházak is elfogadják, mint pl. a Decathlon vagy Budmil üzletek. Ezekben cipő és ruha is van,télikabátok és mindenféle.

A piros jegyet meg ha más nincs, akkor zűrösebb napokon ételfutárra költöm. Pár alkalommal rendelek majd kaját belőle. Ez mondjuk nem igazán éri meg, mert négyen vagyunk, két kamasz fiúval. Sejthetitek, hogy mi mennyiség fogy most nálunk, de ha más nincs, pár napra ez is megoldás.

2010. febr. 7. 05:22
Hát remélem a hentesek továbbra is elfogadják. Legalább a felvágottas pultoknál. Mert mint azt a hiradóban is mondta az APEH-es, az ebből vásárolható termékek körét nem az étel hőfoka adja, hanem az, hogy azonnal fogyasztható élelmiszert vásároljunk belőle. Namármost bármely felvágott, szalámi, akár rúdban is, virsli és egyebek az azonnal fogyasztható élelmiszerek körébe tartozik. Vagy rosszul látom?
15. 3028c90783 (válaszként erre: 14. - 3028c90783)
2010. febr. 7. 00:51
Na itt kérdeztem,hogy van-e erre paragrafus? Kötelesek-e az iskolák elfogani a melegétekezési utalványt? Miért kellett a tankönyveket kézpnzért megvennem, ha volt beiskoázási tiettem????????? És azon miért kellett egy ötödi táskát megvennem, csakhogy ne vesszen kárba a munkáltató által adott beiskoázási utalvány, amit az iskolában nem fogadtak el (pedig pont nekik állítottak ki)
14. 3028c90783 (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2010. febr. 7. 00:40

Tényleg ma Magyarországon nagyobb bűncselekménytm, törvényszegést nem is követnek el, minthogy a melegétkezési jegyen nem pizzát rendelnek, hanem húst, tésztát, savanyúságot vesznek egy hónapra.


De mégegyszer nem is ezzel van bajom. Jó, fordítsuk az utalványt meleg étkezésre. De mit tegyek akkor, ha az utlványt nem fogaják el az iskolában, oviban??? Mint, ahogy nem fogadták el pár hónapja a beiskoázási csekket sem a tankönyvekre????????? Mert nem mindenhol veszik el a tiketteket. Ilyenkor mit kezdjek vele?????

2010. febr. 6. 21:41
Sziasztok!Próbáld meg a Tes.oban,ott lehet,beváltják.A múltkor hallottam,hogy bővíteni fogják a fajtákat,nem csak saját utalványt váltanak be!
12. Bcicus (válaszként erre: 1. - 3028c90783)
2010. febr. 6. 17:04
Eddig sem lehetett törvényesen fizetni vele boltokban, csak melegkaját, csak most jobban odafigyelnek rá.
11. 3028c90783 (válaszként erre: 10. - Boszorka42)
2010. febr. 6. 15:45

Én is ettől félek, hogy itt, ebben a kisvárosban nem fognak vele foglalkozni.

Remélem szerencsém lesz, mert nem tudom mit kezdek majd a kajajeggyel. Nem akarom pár pizzarendelésre elkölteni azt, ami eddig elég volt az egész család havi húsadagjára, felvágottra, tésztára, savanyúságra stb.

2010. febr. 6. 13:27
Én megkérdeztem az iskolát nálunk nem fogadják el pedig én is avval akartam fizetni. De azért még teszek egy kört az igazgatónál most hogy mondta a tv hogy lehet vele fizetni.Bár amilyen hozzá állásuk van már csak azért se fogadják el.
2010. febr. 6. 11:37
Jó volt veletek beszélgetni. Sziasztok!
2010. febr. 6. 09:49
Ilyesmire mi sem költünk. Ma egyébként pizzát sütök. Olcsó,és nagyon finom.:-)
2010. febr. 6. 09:41
Én sem szoktam pizzát ,meg egyéb hülyeségeket venni,rendelni.Itthon főzünk.
6. Cilumiluci (válaszként erre: 4. - 0d56c4c6dc)
2010. febr. 6. 09:40
Igen,jó lenne.De mit csináljanak azok akiknek már nagyok a gyerekei és nem esznek az iskolában?
2010. febr. 6. 09:37
Sziasztok! Férjem munkahelyén tegnap derült ki,hogy a 6 ezres kajajegyet lecsökkentették 5 ezerre. :-( Állítólag a fizuból is lecsípnek 15 ezret. Szép nem? Már így is 100 helyett 78-at kap.
2010. febr. 6. 08:13
Én is igy vagyok vele.Nálunk sem hiszem hogy elfogadják igaz ég eszebe sem jutott megkérdezni de jó lenne. Két iskolásnál azért jó lenne.
3. 3028c90783 (válaszként erre: 2. - D6b9aea69c)
2010. febr. 6. 07:59

Köszi!

Akkor bepróbálkozom az iskolában, oviban. Remélem elfogadják,mert sajnálnám a kajajegyet pizzára, meg ilyesmire költeni. (Amiket egyébként is elkészítek inkább itthon)

2. d6b9aea69c (válaszként erre: 1. - 3028c90783)
2010. febr. 6. 07:31

Eddig is elfogadták, hisz ott melegételt kap a gyermek!

Én legalábbis mióta dolgozom és kapok utalványt, mindig ezzel fizetem az ovis étkezést.

2010. febr. 6. 00:16

Február elejétől beszigorították a melegétkezési utalványok felhasználását. Még most sem értem miért volt baj, hogy a hentesnél vásároltuk le a kis kajajegyünket, hisz ott élelmiszeren kívül mást úgysem lehetett venni. Na mindegy, ez van.

Ma este hallottam a tévében, hogy az iskolák, óvodák is elfogadják az utalványokat a gyerekek étkeztetésére.

Van erre is valami jogszabály? Vagy amelyik intézmény akarja az elfogadja, amelyik nem, az visszautasítja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook