Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Etikus, ha fizetős céginfós szolgáltatásokban kutatok a munkahelyem dolgai után? fórum

Etikus, ha fizetős céginfós szolgáltatásokban kutatok a munkahelyem dolgai után? (beszélgetős fórum)


20. michelle.r (válaszként erre: 17. - Timycat)
2023. jún. 2. 10:12
Nem tudom hány felhasználós a cég előfizetése, megkérdeztem, logolják-e a kereséseket, azt válaszolták, igen. Ezért én saját kódot kértem, és kaptam.
2023. jún. 1. 21:02

Nálunk logolva van minden. Akinek van hozzáférése, annak a neve oda lesz kanyarítva mindenhez, amit ott csinál.


Igen, valaki írta, hogy a cégek tudják, hogy kinek adjanak ilyenekhez jogosultságot. Már amelyik. Nálunk sem adnék mindenkinek, akinek van, mert tudom, hogy nem csak arra használja, amire kellene.


Bár, az innen szerzett információkat, max. arra lehet használni, hogy saját magát felhúzza vele FI.


A munkáltató, pedig ha megtudja, hogy nem csak azt csinálja, ami a munkájához tartozik, akkor majd kitalál valami büntit, ha olyanja van.

És nem azért, amit megtudott Fi, hanem inkább azért, mert elveszti a bizalmát. Ha olyan szférában dolgozik fi, akkor el fogja terjeszteni, hogy megbízhatatlan...

18. timycat (válaszként erre: 6. - K-né Zsóka)
2023. jún. 1. 19:45
Ahonnan eszünk oda nem piszkítunk. Csak ezért gáz.
17. timycat (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2023. jún. 1. 19:44

Az általam használt rendszer nem, mármint előfizetőnek nem 2 kattintásra lekövethető csak az utolsó 10 vagy 20 lekérdezés, annyit meg simán ki lehet pörgetni az előzményekből. Megkeresésre biztos kiadná az opten a listát, de hogy adott cégre/emberre ki nyomkodott rá az passz, max. a céges logokból jönne ki.


Nálunk elég tág az a kör aki ismeri a belépési kódot, 1 felhasználós előfizetés és teljesen tisztában van vele a szolgáltató, hogy cégen belül többen használjuk, persze egyidőben csak egy.

Nem is darabszámos hanem korlátlan az előfizetés, 1 év alatt nyomkodhatod non-stop. Annyi hogy nem lehet továbbértékesíteni a kinyert adatokat.


Néha látok érdekes előzményeket, tehát használják magáncélra is, de a kutyát nem érdekli, amíg ezzel kárt a cégnek nem okoznak.

16. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 1. 19:33
Majd a munkáltatód megmondja, hogy jó-e, ha munkaidőben után a nyomozgatsz. A rendszer ugyanis naplózza, hogy ki és milyen adatokat kért le.
15. andi6020 (válaszként erre: 6. - K-né Zsóka)
2023. jún. 1. 18:44
Mert keveri a szart, irigy, és feltétekezésekre alapozva rossz hírét kelti a cégnek. Nem kell ilyen munkávállaló.
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 1. 17:07

Ezek az adatok nyilvánosak. Ezek a cégek is a cégbíróságtól veszik és azért fizetős.

A gáz az lenne, ha a cég pl. opten előfizetésén keresztül kutakodnál ingyen.

Ha a saját pénzeden kéred le az online oldalon nincs vele gond.

Egyébként, ha egy cégnek ilyen cégbírósági adatokra van előfizetése 10x meggondolja, hogy melyik beosztottját bízza meg a lekérdezésekkel és naplózza is azt, hogy mennyit használ el az előfizetésből.

13. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 1. 14:10
Mit szeretnél elérni vele?
12. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 1. 14:05

Én csak azt nem értem, hogy neked ez mire jó, ha téged normálisan szerződés szerint kifizetnek?

Az, hogy ki kinek a kije, és az mennyit kap a "munkájáért" azzal maximum magadat tudod felhergelni, mert mi a fenét kezdenél ezzel? Odaállsz a főnök elé, hogy inkább neked adjon többet?

A "nem jogszerű munkáltatás" nem feltétlen feketén dolgoztatás, ha már ennyire ráérsz, akár ennek is utánanézhetnél...

11. Sz123
2023. jún. 1. 13:03

Ezek nyilvános adatok mind, bárki számára hozzáférhetőek, a titoktartási nem ilyenekre vonatkozik.


De az viszont tényleg érdekelne, hogy hogyan gondolta a FI felhasználni ezeket az adatokat.

2023. jún. 1. 12:09

Ha fizetős, bárki használhatja, aki jogosult rá, mi is itt nézünk utána a leendő szerz.partnereknek, sok hasznos dolog kiderül belőle.

Az, hogy Te a saját cégetekkel mit akarsz, - ha csak arról van szó, hogy kiváncsi votál, utánanéztél, megtudtad amit akartál, és erről hallgatsz- ez igy OK.

De ha olyat terjesztesz, amit nincs a köztudatba , csak a céginfoba, a vezetés nyilvánvalóan titkolja, ebből óriási balhé lehet, gondolom hogy titoktartási nyilatkozatot aláírtál.

9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 1. 11:39

Ha neked jó,,kérdés hogy mire mész vele.


Valami vita,,vagy egyéb miatt előkapnád az infót?

Max kirúgnak.


Még esetleg álláskeresésben ,,talán érthető .

2023. jún. 1. 11:23
Ha bárki számára hozzáférhető adatokban bogarászol, azzal nincs semmi baj. Jó, ha tudod, hányadán áll a cég.
2023. jún. 1. 11:21
Nincs ezzel semmi baj, csak épp nem használhatod az onnan szerzett infókat. Csak magaddal tolsz ki, mikor rájössz, hogy semmi nem úgy van, ahogy a főnök mondja.
6. K-né Zsóka (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2023. jún. 1. 11:19
Miért? Talán ha nem lenne takargatnivaló, akkor nem lennének ezek az információs oldalak.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 1. 10:56
Úgy rúgnálak ki, mint a macskát szarni.
2023. jún. 1. 10:48

A cég tuti, hogy nem fog örülni annak, ha megtudja, hogy kutakodsz utánuk.


Bár ezeket, nekik is el kellene mondaniuk a munkavállalóknak.

2023. jún. 1. 10:43

Igen, rossz, ha megtudják ki fognak rúgni? :DD


mi a célod vele? az orra alá akarod dugni a főnöknek, hogy miért nem ad fizetésemelést?

2023. jún. 1. 10:28
Nincs ezzel semmi gond, de mire és hogy akarod felhasználni?
2023. jún. 1. 10:12

Céginfo.hu, opten céginfó, feketelista .hu stb


ezek fizetős céginfós adatbázisok, amiben NAGYON SOK dolognak tényszerűen utána lehet nézni....

pl.megtudtam hogy az a cég, amely a munkahelyemen a karbantartást végzi gyanúsan sok pénzért, szóval annak a tulaja az az XY, aki az itteni főnök lányának a férje... de érdekes nemde?


Meg azt is megtudtam (feketelista) hogy a céget tavaly megbüntették "nem jogszerű munkáltatásért" magyarán feketén dolgoztatott.


meg azt is megtudtam hogy a főnök sír a kevés bevétel miatt: 2022-es év pénzügyi mérlege szerint a cég tavaly többet hozott mint eddig bármikor...


stb...


jó az hogy én ilyeneket nézelődök? és sok mindenre rájövök?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook