Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Észrevétlenül eltűnhet egy kontaktlencse a szemből? fórum

Észrevétlenül eltűnhet egy kontaktlencse a szemből? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. Anyagi
2014. júl. 6. 07:10
Nem!
2014. júl. 6. 07:02
Kiesni nekem nem esett, de szétrepedt kiszedéskor, és az egyik része ahogy többen írták felcsúszott, de tényleg annyira fájt, hogy mentem be éjszaka a szemészetre és ott kiszedték.
18. vikucka (válaszként erre: 16. - Eabb4f07a0)
2014. júl. 6. 03:22

Ez baromság! 10 éve van kontaktlencsem és teljesen normális életet élek. Elég sokat jártam bulizni, sminkelni is szoktam magam.

Aerobicra, edzoterembe is jártam, terhes is voltam, egyetemre is jártam, dolgoztam. Igaz nem bungee jumpingoltam lencseben, meg amúgy sem, akkor lehet nem bírta volna.


Odafigyelés kell és egy jól megválasztott lencse.

2014. júl. 6. 02:53

képtelen vagyok kontaktlencsét hordani,mert sokszor dörzsölöm a szemem.


nagyon könnyen kiesik,és baromi drága. én a szemüvegnél maradtam!


a szemedbe biztos nem maradt benne,mert már nagyon begyulladt volna.


ideje másikat venni.

2014. júl. 6. 02:23
A kontaktlencse nem jó, csomó macera van vele. Csak azoknak jó, akik nem járnak bulizni, meg semmi hétköznapinál eltérő dolgot nem művelnek, és viszonylag rendszeresek a mindenapjaik.
15. pbeácska75 (válaszként erre: 1. - Mangobab)
2014. júl. 5. 23:56

Persze hogy kieshet.Én egyszer hagytam el úgy hogy nem vettem észre,pedig akkor már öt év gyakorlatom volt benne. Mivel a gyengébb szememből hagytam el,nekem sem tűnt fel csak otthon.

Szerintem ne izgulj,csak pótold az elveszett lencsét. :)

14. virag32 (válaszként erre: 11. - Mangobab)
2014. júl. 5. 23:17
Ezer százalék. Figyu, ez egy tök nagy tárgy, nagyon fájna, ha bárhol máshol lenne, mint a rendeltetési helyén. Gondolj bele,ha egy porszem felkaristolja a szemgolyódat, még órák múlva is érzed és dörzsölöd, el tudod képzelni,hogy egy majdnem egy centi átmérőjű műanyagtárgy észrevétlenül eltűnjön a szemedben...?
13. Mangobab (válaszként erre: 12. - Cucicsillag)
2014. júl. 5. 23:07
Miutan haza ertem es rutinszerüen probaltam volna kivenni, akkor vettem eszre, hogy nincs ott semmi. :(
2014. júl. 5. 23:04

En elmennek szemeszetre. Nekem is van, es mutottek is a szemem. Multkor ki ldtam,mint allar, aszottem,hgy a kormozeskor repult bele vmi, mikor csiszokta a csaj. Masnap a felso szemhejam elkezdett duzzadni es viszketett.

Szemorovos szt.kotohartya gyuszi es kezdodo arpa,

Kaptam kremet es szemcseppet,hurra, de azt nem latta, hgy be van fordulva vmi a szemgolO moge. Par nap mulva jott ki a kisfiam pici haja. Azota minden ok. De azert a szemesz megnezne, a k.lencset azert latni illenek.

Viszont, ha letakarod/tad, az nem tunt fel, hgy nem ugy latsz, ahogy kene?

Nem vtal strandolni pl???

11. Mangobab (válaszként erre: 10. - Virag32)
2014. júl. 5. 23:03

En is dörzsöltem mar fel parszor szemhej ala. Azt hittem bepisilek, annyira rossz erzes.

Mint irtam, rettenetesen faradt voltam mar penteken, ejszakai müszakban, engem nem lep meg, hogy nem vettem eszre a homalyos latast... :)

Szoval azt mondod, hogy ha benn lenne meg, akkor azt ereznem?

2014. júl. 5. 22:54
Nekem számtalanszor volt olyan,hogy ahogy megdörzsöltem a szemem, a lencse becsúszott felülre, a szemhéjam alá, egész fentre. De az annyira fáj és olyan kellemetlen,hogy nem létezik,hogy ne vedd észre. Ha akárhol is a szemedben maradt volna, már véresre gyulladt volna. Olyan nem létezik, hogy bárhol a szemedben vagy a szemed mögött van és nem érzed, már besz..tál volna a fájdalomtól. Mondjuk az fura,hogy nem tűnt fel,hogy egyszer csak nem látsz jól, de nagy valószínűség szerint kidörzsölted a szemedből és elhagytad. felszívódni? Egy szilikonlencse? :)) Azt még száz év múlva is úgy fogják kiásni a régészek a földből, soha nem fog felszívódni, nem hogy a szemben, de sehol. :))
9. Mangobab (válaszként erre: 7. - Livegirl)
2014. júl. 5. 22:52

Jajj, ettöl felek en is... :-S

köszi a valaszt!

8. Mangobab (válaszként erre: 4. - 6fef80bd7d)
2014. júl. 5. 22:49
Nem tud felszivodni.
2014. júl. 5. 22:49
nem, egyszer hallottam, hogy az illető nem bírta este kivenni a kontaktlencsét, mert gombás volt a felszíne és a szemet is csípte, de nem vette ki, mire kivette volna, már a szeme is oda lett. de fel nem szívódik, ha csak nem speciális erre a célra kialakított gyógyszerhordozóról van szó. nem vetted észre amikortól már nem láttál? "kutakodj" a szemedben, még ott lehet valahol.
6. Mangobab (válaszként erre: 3. - Bowie)
2014. júl. 5. 22:48
Nem aludtam el, ez biztos, mert munka elött teszem be, es munka utan ki. Lehet a nagy pörgesben dörzsölhettem ki? De hat azt csak eszre veszi az ember... Nem?
5. Mangobab (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. júl. 5. 22:46
Igazabol nem vettem eszre. Nagyon faradt voltam. Nagyon nagy pörges volt egesz heten a munkahelyen.
2014. júl. 5. 22:43
persze, felszívódik:D
2014. júl. 5. 22:41
Nem aludtál el benne? Akkor esetleg kidörzsölhetted belőle valami olyan mozdulattal.
2014. júl. 5. 22:41
Kiesni épp kieshet, de azt sem vetted észre, hogy nem látsz rendesen?
2014. júl. 5. 22:38

Sziasztok,

szerintetek kieshet a kontaktlencsem ugy, hogy nem veszem eszre?

Reggel betettem, este amikor vettem volna ki, mar nem volt a helyen. Esetleg az is lehetseges, hogy eszrevetlenül elcsuszott volna? (eletemben nem egyszer csuszott el, es az igen kellemetlen) Lehet azt nem erezni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook