Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eszkimók fórum

Eszkimók (beszélgetős fórum)


25. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - MissyO)
2012. okt. 1. 19:45

Az eszkimóknál, ha vendég megy a házhoz, övé az asszony éjszakára. De a nő még előtte bekeni az arcát fókazsírral, hogy kívánatosabb legyen. A legnagyobb sértés visszautasítani.

A eszkimók aranyszabályát tudom még mondani: Kunyhó mögött sárga hóból nem eszünk!

2012. okt. 1. 14:41
Ott tuti szakirodalmat lehet találni...
2012. okt. 1. 14:40
Ezek szerint legjobb a könyvtár...
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - MissyO)
2012. okt. 1. 13:43
Igazad van, sajnos nem ellenőrzik a feltöltött információkat.
21. 74f8c12b8e (válaszként erre: 19. - MissyO)
2012. okt. 1. 13:30
Egyetemista vagy?akkor menj el a finn nagykövetségre pl..vagy írj nekik..meg hol is élnek még eszkimók..Kanadában?Na keresd meg azoknak az országoknak az itthoni követségeit,hogy érdeklődsz a nép iránt,és ajánljanak irodalmat,vagy embert,aki ezzel foglalkozik,és beszélgethetnél vele.
20. megi04 (válaszként erre: 19. - MissyO)
2012. okt. 1. 13:15
Igen,általában a legtöbb ember(nem mind)ha választhat egy egyszerűbb,és egy bonyolultabb között,akkor az egyszerűbbet választja...
19. missyO
2012. okt. 1. 13:06
Aki ennyire hisz a wikipediának, mert mellesleg ez a legegyszerűbb nektek, gondolom, annak kívánok sok sikert az egyetemen, vagy akár a későbbi életben is, mikor vmiről KOMOLYAN kell írnod.
18. Kata óvónéni (válaszként erre: 17. - Shilladora)
2012. okt. 1. 13:04
Ezt már én is tapasztaltam!
17. shilladora (válaszként erre: 9. - 36a26f5226)
2012. okt. 1. 13:04

a wikipediát nem szakértők szerkesztik, hanem bárki írhat bele bármit!

Rengeteg a rossz információ!

2012. okt. 1. 13:02
Missy,gondolom te arra gondoltál,hogy ne az általános google-ban megtalálható dolgokra utaljanak a "segítő szándékú"hoxások.Hanem pl:ha valaki tanulmányt írt róluk,vagy az érdeklődési köre miatt olyanismereteik vannak az eszkimókról,amit nem a google dob ki.
15. megi04
2012. okt. 1. 13:01
Ha nem jó a viki,akkor mire gondolsz? Hogy van-e a portálon eszkimókiából valaki,aki pontos infókat tud?:DDDD
2012. okt. 1. 13:01

ezek egész részletesek:

[link]


[link]


mire volnál még kiváncsi?

2012. okt. 1. 13:00

[link]


Eszkimó művészet

2012. okt. 1. 13:00
Pedig még a művészetükről is írnak ott... szerintem más is csak ugyanezeket írná le.
2012. okt. 1. 12:58
10. missyO
2012. okt. 1. 12:57
oké én tudom ennyi mindent kidob de hidd el h végignézegettem őket és nem a kultúrájukról van szó, meg nem egy egységes többoldalnyi infóról, hanem írnak 1-2 mondatot v körüljárnak 1 témát ami meg nekem nem kell. Ezért kérdeztem h tud-e vki célirányosan.
2012. okt. 1. 12:57
Szerintem meg a wikipédia nem ír hülyeséget, mert akkor minden lexikon azt írna?
2012. okt. 1. 12:56

Eszkimók kapcsolódó keresései


eszkimók táplálkozása


eszkimók háza


eszkimók lakhelye


eszkimók kunyhója


eszkimók életkora


eszkimók története


eszkimók szokásai


eszkimók élőhelye

2012. okt. 1. 12:56
pont hogy nem akartam a wikipediából szedni a dolgokat mert már rengetegszer megszívtam h hülyeségeket írkáltak bele. de köszi
2012. okt. 1. 12:55

Élet a távoli északon Gyerekek az eszkimók ... - Dr. Kéri Katalin

kerikata.hu/publikaciok/text/!kek/eszkimok.pdf

Fájlformátum: PDF/Adobe Acrobat - Gyorsnézet

Az eszkimó népek Grönlandon, Észak-Kanadában, Alaszkában a Bering-szoros környékén és ... eredményezett az eszkimók gazdasági és szociális életében.

Eszkimók - Népek - Csodáink magazin - Hotdog.hu

www.hotdog.hu/csodaink/.../eszkimok-1 - Tárolt változat

2010. márc. 4. – Az eszkimók rokon nyelvű és kultúrájú népcsoportok tagjai, akik Kelet-Szibériától Alaszkán és Kanadá... / Cimkék: nép , népek , eszkimók ...

Az eszkimó nő felajánlkozik - Objektív - www.kiskegyed.hu

www.kiskegyed.hu/.../az-eszkimo-no-felaja... - Tárolt változat

2005. máj. 25. – Tudjuk az eszkimókról, hogy több mint húsz kifejezést használnak a hóra. Hogy nyakig beöltözve élik életüket, a Sarkkörön is túl. De azt vajon ...

Eszkimók a póluseltolódásról - YouTube

► 3:55► 3:55


www.youtube.com/watch?v...

2011. nov. 10. - 4 perc - Feltöltötte: sevaster1

A szkeptikusok talán nagyobb tiszteletet éreznek az öreg bölcs bennszülöttek iránt.

További videók erre: Eszkimók »

Az eszkimó hó | Urban Legends

www.urbanlegends.hu/2005/.../az-eszkimo-... - Tárolt változat

2005. jan. 28. – Az eszkimóknak többtucatnyi (egyes változatokban többszáz) szavuk van a hóra - olvashatjuk ezerfelé. Mi az igazság?

Hegyi pásztorok, eszkimók és Vegák | Dr. Hummel Zoltán, a ...

drhummel.hu/.../hegyi-pasztorok-eszkimok... - Tárolt változat

2011. aug. 17. – Mese a hegyi pásztorok, az eszkimók, és a Vegák bélflórájáról. Egyszerű kutatóként a vízben oldódódó rostok biofizikáját tanulmányoztam, ...

Eszkimók és indiánok | Sport - labdarúgás, kézilabda, vízilabda ...

www.delmagyar.hu/.../eszkimok.../229000... - Tárolt változat

2012. júl. 23. – Sukoró - Évek óta megrendezik a 9–13 éves korosztály számára az úgynevezett Eszkimó-Indián Játékokat, amelyen az EDF DÉMÁSZ-Szeged ...

Tényleg olyan sok szavuk van az eszkimóknak a - Nyelv és Tudomány

www.nyest.hu/.../tenyleg-olyan-sok-szava-... - Tárolt változat

2010. júl. 14. – nyest.hu - Nyelvtudomány - Egy városi legenda szerint az eszkimóknak sokkal több szavuk van a hóra, mint másoknak. Ez a legenda nem ...

Csókol-e az eszkimó? - Így szexel a világ - Life

www.life.hu/.../20110211-szex-es-parkapcs... - Tárolt változat

2011. febr. 11. – A szexről egyértelműen kijelenthetjük - földrajzi elhelyezkedéstől függetlenül -, hogy mindenki szereti csinálni kelettől nyugatig, északtól délig ...



Ezt mind a google adja ki.

2012. okt. 1. 12:54

Pedig, ha beütitek, még pdf formátumban is kiadja a kultúrájukat...


Mindenki a google-ban néz utána, még én is, és lám, egy csomó magyar nyelvű infó kijött ott...

2012. okt. 1. 12:53
2012. okt. 1. 12:53
Pedig én is most ütöttem be, és mindjárt a wikipédia is kidobta, és azért a wikipédia nem keveset ír...
2012. okt. 1. 12:53

én is kiváncsi vagyok, de nem tudok külföldiül, ezért magyar oldalt szeretnék, ha van ilyen.

Köszönöm :D

2012. okt. 1. 12:50
Tudtok segíteni nekem abban, hogy az eszkimókról, a kultúrájukról hol találok a neten bővebb infót? Nem kell olyan válasz h üsd be googleba, hanem ha vki tud vmi komolyabb, jó oldalt, az írjon! Köszönöm előre is!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook