Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Észak-Korea (politikamentesen) fórum

Észak-Korea (politikamentesen) (beszélgetős fórum)


1 2
33. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Ildike2)
2022. júl. 11. 07:20

Szia!


Az orosz-ukrán háború amerika érdeke. A németek és az oroszok közti egyre szorosabb viszonyt hivatott szétrbolni, valamint Európát meggyengíteni, és energiahordozó szempontból kiszolgáltatott helyzetbe hozni. Üzlet az egész. Az emberek sorsa nem érdekli azokat, akiknek érdekében áll a háború.

32. Ildike2 (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2022. júl. 10. 20:10

Szia!

Jó régen indítottam ezt a fórumot.

A mai események tükrében - orosz-ukrajnai háború - mit mondasz?

Nem az van, hogy mindenki azt tehet, amit akar? Lassan így érzem.

31. c9155193c4 (válaszként erre: 25. - Ildike2)
2021. dec. 30. 01:02

Kedves Ildi. Teljesen igazad van, mert ami Észak-Koreában megy az minden, csak nem jó. Ott kommunista a rendszer.

Belháborúk viszont talán nincsenek (más kérdés, hogy ezt elnyomják-e, mert jellemző rájuk atitkolózás )

Uganda, Ruanda, stb. népirtások voltak itt.

Tehát van néhány rosszabb példa, de a média Észak-Koreát jobban feltünteti, mert a nagyhatalmaknak nem fogadnak szót.

Merem remélni nem politizáltam, ha mégis töröljétek.

2021. dec. 29. 12:49
Nekem volt több évfolyamtársam Koreából- sok évvel ezelőtt. Akkor mutattak prospektust a tájakról, ami lenyűgözően szép volt. /Nyilván nem véletlenül emlékszem még rá/. Egy kollégiumban laktam velük, így volt lehetőség megismerni őket több év alatt. Mindegyikük remekül pingpongozott, náluk ez nemzeti sport, egyikük itt is nyert országos versenyt- edző nélkül. Néha játszottak velünk is, bár lehet, ez nem szerepelt a tilalmi listájukon. Sok minden tiltva volt nekik, főleg a közösségi programok. Azóta nem hallottam felőlük semmit. A baptista segélyszervezetet szokták időnként beengedni. Sajtóban olvastam, hogy ők találkoztak magyarul beszélő, nálunk végzett emberekkel. Másik, amire emlékszem az a kígyó pálinka volt, ami számunkra kissé bizarr de amúgy kuriózum és ők nagyon büszkék voltak rá.
29. NomNom (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
2021. dec. 29. 11:51
Igen éppen ezt írtam lejjebb, hogy nincs mivel kikényszeríteni ezeket a nemzetközi jogokat.
28. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Ildike2)
2021. dec. 29. 11:50
Vannak, de mit tudsz tenni az érvényesítésükre? Semmit. A “valakinek tennie kellene valamit” nem fog segíteni rajtuk. Itt csak szörnyülködni tudunk rajta. Ha tényleg a szíveden viseled mások sorsát, találsz közelebb is rászoruló embereket, akiknek valóban tudsz segíteni.
27. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Kacsahercegno)
2021. dec. 29. 11:46
Igen úgy értem, ezért tettem idézőjelbe. Nyilván nem az olaj szerepelt a propagandában.
26. NomNom (válaszként erre: 23. - Ildike2)
2021. dec. 29. 11:45
Nem igazán értem miért mennek oda az emberek mások nyomorát nézegetni. Úgysem fogjak a valóságot látni.
25. Ildike2 (válaszként erre: 7. - C9155193c4)
2021. dec. 29. 11:01

Igen, de Afrika eleve elmaradott, Korea meg tök fejlett volt, Kim Ir Szen kezdte lerohasztani

Úgy értem, az a felháborító, hogy ez emberiség (vagy emberiesség?) elleni bűntett, nem csak szimplán le vannak maradva

24. Ildike2 (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2021. dec. 29. 10:39

Vannak egyetemes emberi alapjogok nem?

Amúgy a fizikai nélkülözés szerintem talán még kevésbé felháborító, mint a lelki terror

2021. dec. 29. 10:37

kb 1 éve volt kinn egy ismerősöm, persze szervezett turistaúton, de még így is azt mondja pokol

Azzal kezdődött, hogy mindenkinek adtak egy szál virágot, azzal oda kellett menni a szoborhoz, főhajtással letenni,majd egy percig állni.

Az emberek szürke zsákokban járnak és az út mentén szedegetnek mindenféle gyomokat,azt eszik

Ismerősöm gyógyszerész, megkérdezte bemehet-e a patikába körülnézni, mire szó nélkül megragadták a karját és mutatták az irányt, hogy előre.

Persze mobilt, minden okoseszközt, fényképezőgépet már a határon elvettek tőlük.

Elég sokkos állapotban jött haza

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 18. - Flóra76)
2021. dec. 29. 09:57
Meg a bőrkabát viselést is. Csak Kim Dzsongun lehet sikkes.
21. semleges (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2021. dec. 29. 09:57
Vagy az időjárásáról:)
20. babyapocakban (válaszként erre: 18. - Flóra76)
2021. dec. 29. 09:27
1 napra tiltották be, nem örökre.
19. Kacsahercegno (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2021. dec. 29. 09:01
Az emberszeretetet úgy érted hogy a világ egyik legnagyobb olajkészlete? :D Amúgy kb. összefoglaltad, senkinek nem fűződik hozzá gazdasági érdeke. Konkrét fenyegetést se jelent, mert ugyan fenyegetőznek a nukleáris fegyvereikkel, de ha komolyan bevetnék akkor bármelyik nagyhatalom 5 mp alatt eltörölné É-Koreát a föld színéről, szóval sok értelme nem lenne. Bár amilyen megalomán az ottani köpcös, ki tudja mikor kap hozzá kedvet csak azért hogy jól megmutassa.
18. Flóra76 (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2021. dec. 29. 08:55

Találtak egyet az év elején de lelőtték.

Nagyon kell ott vigyázni, főleg most, hogy betiltották a nevetést is.

17. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Ildike2)
2021. dec. 29. 08:08

Az országok nem avatkozhatnak csak úgy bele a másik dolgaiba. Ha mégis, abból háború lesz. Viszont csak úgy, az ottani emberek jóléte érdekében senki sem fogja erre pazarolni az erőforrásait, feláldozni a katonáit. Csak ha kell neki a terület fölötti hatalom. De azért egy háborút a leghataloméhesebb vezető is alaposan megfontol.

Amúgy meg van arra is elő példa, amikor egy másik ország pusztán “emberszeretetből” beleavatkozik valamelyik ország ügyeibe. Ott van Irak. Az is sikersztori.

16. NomNom (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2021. dec. 29. 07:58
Így van, egyéb eszközökkel sem tudják nagyon kényszeríteni őket hiszen nincsen gazdasági aktivitás hogy pl embargót vezessenek be.
15. NomNom (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2021. dec. 29. 07:56
Igen pont most néztem utána mert érdekelt. Tagadjak, hogy egyáltalán lett volna egyetlen beteg is…
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Ildike2)
2021. dec. 29. 07:56

Mégis melyik nemzetközi szervezetre gondoltál? Hiszen nem engednek be senkit. Fegyveres úton pedig nem szólhat bele senki más országok életébe. Különösen nem egy más berendezkedésű országéba. Kell nekünk III. vh.?

Addig, míg az valami belső erők nem mozdulnak meg a saját szabadságukért így marad.

13. Bless the child (válaszként erre: 12. - NomNom)
2021. dec. 29. 07:41
Á, ott állítólag nincs beteg
12. NomNom (válaszként erre: 11. - Libikóka)
2021. dec. 29. 07:39

Igen a gasztronómia ugyan ez…. Pláne hogy az ország nagy része éhezik.

A COVID óta meg rosszabb a helyzetük.

11. libikóka (válaszként erre: 10. - NomNom)
2021. dec. 29. 07:36
Esetleg divat,,,,de ez meg gúnyos lenne és nem igen van mit gúnyolódni szegényeken.
10. NomNom (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2021. dec. 29. 07:16
Vagy az ország gasztronómiájáról. 😂
2021. dec. 29. 07:01
Politikamentesen maximum Kim Dzsongun látványos fogyásáról és idióta frizurájáról lehet beszélni.
8. Ildike2 (válaszként erre: 2. - C85d1d200b)
2021. dec. 29. 06:55
hoxa tette hozzá :)
7. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Ildike2)
2021. dec. 29. 01:26
Sok ilyen ország van Afrikában is. Észak-Korea azért "gond", mert nem működnek együtt a nagyhatalmakkal.
6. bnedora (válaszként erre: 5. - Banános Zselé)
2021. dec. 29. 00:11
Ugyan már! Mit tehetnének?
2021. dec. 29. 00:06
elég régóta ilyen Észak-Korea, szerintem is érdekes hogy nem tesznek semmit a világ ez ellen
4. Banános Zselé (válaszként erre: 2. - C85d1d200b)
2021. dec. 29. 00:04
azt gondolom, Hoxa vagy valamelyik moderátor tette hozzá
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook