Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvőig melyik kézen kell hordani a gyűrűt?Egyáltalán meg van ez határozva? fórum

Esküvőig melyik kézen kell hordani a gyűrűt?Egyáltalán meg van ez határozva? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. direne
2008. márc. 1. 00:27

Úgy vettem észre, Mo-n esküvőig bal kézen, utána jobb kézen viselik. Külföldön meg pont fordítva, de lehet, hogy totál rosszul figyeltem meg.

Pl.az amcsi filmeken lyánykéréskor mindig valami kis brillköves gyűrűket látok a pezsgőben úszkálni,:-) de az nem karika.

Szóval, akkor hogy is van ez?

2008. jan. 31. 20:11
én menyasszonyként a balon hordom
2008. jan. 8. 12:45
esküvőig bal, utána jobb kézen
2008. jan. 8. 11:18
bal, esküvő után pedig a jobb kézen. legalábbis én így hordom/hordtam.
21. gpetra
2008. jan. 8. 10:23
Én balon hordtam az eljegyzésit, és az volt a terv, hogy utána az "igazit" a jobbon fogom hordani. Aztán mivel nem ment fel a jobbra, maradt a balon.
20. DOMA
2008. jan. 8. 08:20
én is úgy tudom, hogy eljegyzéskor bal kéz gyűrüs ujjára huzzák a karikagyűrűt, és esküvőig itt is hordják. Esküvő után kerül a jobb kézre a gyűrű
2007. aug. 9. 17:36

Már nincs meghatározva.

Mi még esküvőig a bal kézen hordtuk és esküvő után került a jobb kezünk,gyűrűs ujjára a karikagyűrű.

A fiamék már az eljegyzésen a jobb kezük gyűrűs ujjukra húzták.

18. Ada12
2007. aug. 9. 08:56

A karikagyűrű



A gyűrűsujj elnevezés Egyiptomból ered, ahol úgy vélték, hogy kezünk negyedik ujjától egy véna közvetlenül a szívhez vezet. Emiatt hordjuk ezen az ujjunkon a jeggyűrűt.


1200 környékén szimbólumként tekintettek rá, oly annyira, hogy egy püspök megtiltotta a fiatal férfiaknak, hogy viccből húzzák a lányok ujjára.


Az egyik babona a sok közül, ami az esküvővel kapcsolatos, az, ha az esküvői szertartáson a gyűrű felhúzásakor az első ujjpercnél megakad, az azt jelenti, hogy a házasságban a feleség fogja hordani a nadrágot.


Régen a gyűrűkön nem voltak díszek, mely egyszerűség azt sugallta, hogy az Úr színe előtt egyenlők vagyunk.


Nálunk először a bal kézen hordják az eljegyzés alatt, majd az esküvő napján átkerülhet a jobb kéz gyűrűsujjára.


Igazából mindegy, hogy milyen a gyűrű vagy melyik kézen hordják, a lényeg, hogy miért: a szerelemért, az örökké összetartozásért!

17. win (válaszként erre: 11. - Egnisz)
2007. aug. 9. 07:53

Én meg pont ezért hordtam mindig a jobb kezemen! :)))

A legkisebb gyűrűből is be kellett vetetni, mert nagy volt. Viszont a jobb kezem erősebb, mert jobb kezes vagyok. Szóval ha a balhoz igazítattjuk, akkor utána a jobbra meg kicsi lett volna.

2007. aug. 9. 07:49
bal oldalon
2007. aug. 9. 06:52
Igen, előtte a balkézen.
2007. aug. 9. 04:55
Előtte bal, utána jobb.
2007. aug. 8. 21:19
A gyürüt eskövő elött balkéz gyűrűsujjon kell viselni.Katolikus vagyok,én igy tudom.Templomi szertartás után jobbkéz gyűrűsujjon viseljük tovább.
2007. aug. 8. 21:16
esküvőig balon,utána jobbon.
11. Egnisz
2007. aug. 8. 21:13
Én most is a balon hordom. Szerintem ennek nincs jelentősége. Különben sem egyforma a 2 gyűrűsujj mérete általában.
2007. aug. 8. 21:13
én is úgy tudom hogy a bal gyürüsujjon kell én is azon hordtam most meg már ha eszembe jut csak akkor vaszem fel
2007. aug. 8. 21:12
Nálunk menyasszonként jobb kézen,esküvő után balon hordják.
2007. aug. 8. 20:59

Bal gyűrűsujjon:-)

én legalábbis azon hordtam:-)

2007. aug. 8. 20:55
Bocsi... balra...
2007. aug. 8. 20:55
Mindenkinel mas a szokas... az igazi szerintem az,ha mindenkeppen hordani akarod elotte...(en nem hordtam,mert nem a karika gyuru a foglalo,eljegyzesi gyuru,hanem a fejjel rendelkezo gyuru,amit akkor kapsz,amikor megkerik a kezed,ezt hordod a bal kezed kozepso ujjan...)hogy a jobb kezeden hord,es hazassagkor huzzatok a jobbra...
2007. aug. 8. 20:52
En is ugy tudom, hogy eskuvoig a bal kezen, utana a jobbon, bar en mindig cserelgetem. Csak azert tudom, mert a ferjem szova szokta tenni, ha nem a jo oldalon viselem.
2007. aug. 8. 20:42

a katolikusoknal ugy tudom igen a jobbon hordjak utana eskuvo bal vagy is nalunk a ferjem katolikus es igy kelet hordani mas valasnal nem tudom

igaz hazasag utan talan egy honapig hortam azota nem pedig eppen a honapban leszunk 20 eves hazasok szerintem mindegy hogy hordod :))))

2007. aug. 8. 20:42
En is ugy tudom,hogy addig a bal kezen,utana a jobbon.De en sem vagyok biztos benne:)
2007. aug. 8. 20:40
A'szem a balon, de egyáltalán nem biztos:)
2007. aug. 8. 20:37
Esküvőig melyik kézen kell hordani a gyűrűt?Egyáltalán meg van ez határozva?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook