Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő másképp fórum

Esküvő másképp (beszélgetős fórum)


28. Huldra
2010. dec. 29. 23:10
Köszönöm szépen bíztató szavaitokat, így annyira nem is tűnik lehetetlen feladatnak. És tényleg nem szeretnénk, ha amiatt kéne alább adnunk álmainkból, "mer' mit fog szólni Tercsi ángyi..." (-:
2010. dec. 29. 21:39
Szerintem nagyon jó ötlet! Az esküvő úgyis arról szól, hogy emlékezetes legyen, hát ez biztos, hogy az összes rokon számára szép emlék lenne. Én nem félnék a rokonoktól, a családnak meg meg kell értenie, hogy ez a Ti nagy napotok!
26. a14deb9047 (válaszként erre: 23. - Huldra)
2010. dec. 29. 21:23

Puhítsátok csak őket ezerrel!!

Majd megbarátkoznak a gondolattal, vagy megbarátkoznak a gondolattal! Más választásuk úgysem lesz!!

25. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Huldra)
2010. dec. 29. 14:59

Én csak azt kérdezem: a TI esküvőtök vagy a családé??


Szerintem nagyon szép lesz és nem értem miért olyan megbotránkoztató vagy nem tudom.. mert még ha azzal álltatok volna elő hogy bőrszerkóban maszkban és korbáccsal jelennétek meg na aaaaz meghökkentő :DDD

DE ez nagyon szép és különleges álom megvalósulás lenne.

24. a14deb9047 (válaszként erre: 23. - Huldra)
2010. dec. 29. 14:12
Igen, ha a pénzről szól a dolog, akkor nem is kellene lakodalmat tartani. 2 tanúval elmennétek és ennyi...
23. Huldra
2010. dec. 29. 14:10

Mi is azt szajkózzuk, hogy elsősorban RÓLUNK szólna ez a nap, az egész esemény, és mindkettőnk szülei szép emlékeket őriznek saját esküvőjükről, és mi is szeretnénk boldogan mutogatni a fényképeket unokáinknak.

Aztán hivatkoztak az anyagiakra, hogy mennyivel többe kerülne egy ilyen mulatság, de ebben nincs teljesen igazuk. A fellépőruháinkat pl. eleve magunknak varrom, és az esküvői holmijaink is ugyanúgy néznének ki, csak ugye kicsit díszesebbek, finomabb anyagból, s így is legrosszabb esetben tízezer forintra jönne ki. A mai menyasszonyi ruhák árai meg tudtommal nem itt kezdődnek.

22. Yulcsy
2010. dec. 29. 14:02

Én élveznék egy ilyen esküvőt,lagzit!!!


Egyébként a fehér ruháról csak annyit,hogy a mai világban csak 1-2 ember vehetné fel,ha azt nézzük,hogy a tisztaságot,szűziességet jelenti....

Ez a Ti napotok legyen olyan,amilyet szeretnétek!!!

21. 39ff6fe670 (válaszként erre: 19. - Huldra)
2010. dec. 29. 14:01
én láttam már fehér vagy ekrü alapú középkori ruhát, ezüst (meg mindenféle) díszekkel, szalagokkal.. olyat kell készíteni. :)
20. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - Huldra)
2010. dec. 29. 13:40

Legfeljebb átöltöznél a keringőre...

A fehér mennyasszonyi ruha nem olyan nagyon régi találmány :)

19. Huldra (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2010. dec. 29. 13:37

Úgy tervezzük, igen... habár ezek már csak jobbára a részletek (amelyekben az ördög lakozik...). És mivel hagyományőrző egyesületben vagyunk, a tagok felajánlották a fegyveres úgynevezett díszőrséget is...

De hát a család... édesanyám orrom alá dörgölte, hogy akkor nem láthat fehér habos-babos ruhában keringőzni... :S

18. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Huldra)
2010. dec. 29. 11:51
El tudnám képzelni középkori környezetben, ruhákban, zenében, tálalásban... hu...........
2010. dec. 29. 11:46
Lehet, hogy bunkó vagyok a rokonokkal szemben, de nehogy már a Ti esküvőtök, a Nagy napotok Róluk szóljon :)) Ez lesz, ezt kell szeretni :))
16. Huldra (válaszként erre: 11. - 39ff6fe670)
2010. dec. 29. 11:45
Köszönöm szépen, utánajárunk ennek is, a helyszín még nagyon rugalmas, egyelőre a szigethalmi Emese-parkban található skanzen várispánsága az esélye, de bármi szépre-jóra nyitottak vagyunk.
15. 39ff6fe670 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2010. dec. 29. 11:44
nem :) Miskolc környékén
14. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - 39ff6fe670)
2010. dec. 29. 11:44
Csak nem a Margit-szigeten a romoknál???
2010. dec. 29. 11:44
Sok sikert kívánok nektek!
12. 39ff6fe670 (válaszként erre: 10. - Huldra)
2010. dec. 29. 11:43
:)))
2010. dec. 29. 11:43

nézd, ez állítólag nagyon jó.. helyszínnek pl. Bár gonolom ti már tudjátok hol rendezitek. Barátnőméké pl egy kolostor romnál volt. :)


[link]

10. Huldra (válaszként erre: 7. - Fehérleander)
2010. dec. 29. 11:42
Hejj, ha sikerülmegvalósítani ezt az álmot, tárva vannak a kapuk (-:
9. 39ff6fe670 (válaszként erre: 7. - Fehérleander)
2010. dec. 29. 11:42
:D
2010. dec. 29. 11:41

Köszönöm szépen válaszaitokat!

Az esküvőt 2012 nyarán szeretnénk megrendezni, időnk tehát van mindenre, és pont a család "megpuhítása" miatt kezdünk el időben szervezgetni-beszélni róla, hisz ez a dolog oroszlánrésze, ugyanis sajnos mindketten meglehetősen szigorú, hagyományokhoz ragaszkodó falíliából jöttünk.

2010. dec. 29. 11:40
Imádnám az esküvődet! Meghívsz?
2010. dec. 29. 11:39
Én valamilyen szinten esküvők szervezésével foglalkozom: tanítom turizmus szakon a rendezvényszervezést és gyakorlatban esküvős párok táncainak betanítását csinálom. Biztos vagyok benne, hogy csak "tálalás" kérdése, de a családdal el lehet fogadtatni. Szerintem valósítsátok meg az Álmaitokat a nagy nappal kapcsolatban!
2010. dec. 29. 11:38

Ez a nap a ti napotok, ez rólatok szól, tehát szívetek-jogotok úgy megrendezni, ahogy ti szeretnétek. Akik szeretnek igazán benneteket, azok együtt fognak örülni, hogy nem egy szabványos esküvőn vehetnek részt... Tervezzétek meg, mondjátok el, egyeztetni... De az álmokhoz ragaszkodjatok... Mindenkinek úgysem lehet eleget tenni... Nem lesz könnyű menet...

Sok sikert és boldogságot!

2010. dec. 29. 11:36

Szia!

Szerintem az esküvőn nagyon fontos, hogy a saját álmaitokat valóra váltsátok, még akkor is , ha a családdal meg kell találni az "Arany középutat"

Szerintem egy középkori ruha nagyon elegáns lehet, sőt egy középkori lakoma, is különlegesnek számíthat, sőt szerintem egy középkori helyszín (pl.: egy kastély) még különlegesebbé tehet egy ilyen eseményt.

3. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Huldra)
2010. dec. 29. 11:36
Szerintem királyság lenne! :D
2010. dec. 29. 11:36
Szia! nekemt tetszene. :) Én nem értem sose a rokonokat, ti tudjátok mit szeretnétek, ne másnak kelljen már mindig megfeleleni.
2010. dec. 29. 11:31

Szeretném segítségeteket, tanácsotokat, vagy legalábbis véleményeteket kérni a kövekező témában.

Tavaly nyáron megismerkedtem Kedvesemmel, szerelem volt első látásra, rózsaszín szemüveg, lebegős érzés, ésatöbbi. Ősszel összeköltözünk, és idén karácsonykor megtörtént a lánykérés is.

Az esküvőről is rengeteget beszéltünk már párommal, és mivel nem hagyományos, "klasszikus" esküvőt szeretnénk, tartottunk családaink reakciójától.

(Így zárójelben megjegyezvén, jópár éve közékori jellegű lakodalomról ábrándoztam, párommal pedig mindketten koraközékori hadi,- és kultúrális hahyományőrző berkekben mozgunk, így magától értetődő volt a számára is, hogy efféle hangulatban, érában szeretnénk egybekelni).

Így hát szépen a családok elé terjesztettük ötletünket, és természetesen a várt reakciók jöttek: kaptunk mindent a "meg vagyunk huzatva"-tól a "mit szólnak a rokonok"-on keresztül a csalódott tekintetekig mindent.

Nem nagy esküvőt szeretnénk, szűk család, barátok, mégis nagy álmunk teljesülne ezzel. De közös életünket sem szeretnénk úgy kezdeni, hogy rögtön összerúgjuk a port a nagycsaláddal.

Mégis hogyan célszerű körüljárni egy ilyen témát, hogy mindenki úgymond elégedett legyen, miféle kompromisszumokat kell kötni?

Avagy Ti mit szólnátok efféle esküvőhöz?

Válaszaitokat előre is megköszönném.

Huldra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook