Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős női hajhullás esetén, melyik férfi hormont érdemes megnézetni? fórum

Erős női hajhullás esetén, melyik férfi hormont érdemes megnézetni? (beszélgetős fórum)

14. zsazsi1 (válaszként erre: 13. - Zsazsi1)
ma 13:28
Mellett :-)
13. zsazsi1 (válaszként erre: 1. - Juli3939)
ma 13:27
Szia, Alpicort Plus hajszeszt próbáltad már? Hormontartalmú és csak nőgyógyász vagy bőrgyógyász írhatja fel. Nekem bevált, folyamatos használat mellet karbantartja a hajhullást.
12. Rozibaba (válaszként erre: 11. - Dimethiconol)
tegnap 20:55
És milyen megoldást javasol erre az endorinológus?Van lehetőség a csökkentésére?
11. Dimethiconol (válaszként erre: 1. - Juli3939)
tegnapelőtt 00:01
Én endokrinológushoz mentem. A női hormonok és a tesztoszteron mellett az androsztendion hormont nézte meg. Ez az utóbbi lett nekem magas.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Juli3939)
okt. 11. 23:11

Szerintem még alacsonyabbnak kellene lennie a TSH-nak 1 alá kellene lenyomni.

Én ekkor érzem jól magam, sőt én szeretem, ha picit túlmáködök, mert akkor nincs semmi gondom. Pörgök, agyam, mint a penge, nincs hajhullás, fáradtság, stb.

9. juli3939 (válaszként erre: 8. - Channa*)
okt. 9. 23:03
A TSH 4,45-ről lement 1,75-re, ettől erősebbet már nem lenne indokolt szedni
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Juli3939)
okt. 9. 21:09
Lehet, hogy kevés a gyógyszer...
7. juli3939 (válaszként erre: 6. - Channa*)
okt. 9. 20:13
Van pajzsmirigy alulműködésem, kicsi eltérés volt, de szedek rá gyógyszert 1 éve. De sajnos nem dúsul vissza, kopik tovább :(
okt. 9. 07:56

Igen, szerintem is pajzsmirigy lehet. Nem tudom nézetted e már. Ha alulműködsz, akkor attól simán megritkulhat a haj rendesen.

Nekem volt ilyen, amikor a túlműködésemet kezelték. Épp csak magasabb volt a TSH-m a felső referencia határtól, de ennek ellenére borzasztóan hullott a hajam. Ezt úgy képzeld el, hogy hajmosásnál a tusolótálcában kb. 1 cm-es rétegben volt a hajam, majd amíg megszárítottam, körülöttem ugyan ennyi. Nekem nem foltokban, hanem egyenletesen hullott szerencsére, így "csak" kevesebb lett a hajam.

Szerencsére dús hajam van, így maradt bőven.

Hamar észrevettem, hamar mentem dokihoz, és hamar lehetett kezelni azzal, hogy csökkentették a pajzsmirigy túlműködésre szedett gyógyszeremet.

Ha férfihormon a ludas, akkor nem csak a haj ritkulása, hanem egyéb jelek is vannak, a szőrösödés, férfias hízás, stb. Ez a PCOS betegségnél szokott lenni.

Én a helyedben endokrinológushoz mennék, mert szerintem ez valami hormonális probléma. Ezen nem segít a sampon, hajszesz, pakolás, stb.

Ja, én levágattam a hajamat amikor hullott, mert úgy nem volt annyira látványos az elvékonyodás.

5. juli3939 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
okt. 9. 07:18
Mindenhol egyenletesen kihullott, de ha le van engedve a hajam, fejtetőn és vàlasztéknàl látványosabb
okt. 9. 05:35
És ne fogd szoros össze a hajad, mert ezzel rontasz a helyzeten. Inkább csatokat használj, de azt is úgy, hogy ne legyen szoros, ne húzd a hajad.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Juli3939)
okt. 9. 05:32

Szia!

Szerintem, ha férfi hormonok játszanának közre, akkor a rájuk jellemző részeken kopaszodnál. Fejtető, homlok.

Arról nem írtál, hogy a fejbőr minden részén egyenletesen veszted el a hajad, vagy ezeken a férfiakra jellemző pontokon.

Webbetegen találtam olyan cikket, ahol említik azt a hormont, ami után érdeklődsz, a dihidrotesztoszteront.

Részletek: [link]

okt. 8. 23:38
Pajzsmirigy okozhat hajhullást, illetve a magas tesztoszteron szint is. Illetve patikákba szokott lenni ingyenes fejbőr vizsgálat. A zsíros korpa is okozhat hajhullást!
okt. 8. 22:53

Már szinte csak összekötve tudom hordani a hajam 40 évesen, mert mindenhol kilátszik a fejbőröm. Nèztek teljes vérképet, voltam góckutatáson, fogorvosnàl, nőgyógyásznàl. Minden a legnagyobb rendben. Vas szint remek, sehol egy csillag. Van egy icipici pm alulműködés, arra szedek gyógyszert , de az sem segít.

Utolsó lehetőségként gondoltam kérek egy férfi hormon vérképet, a házidokimnak mit mondjak, mikre vagyok kiváncsi?

Volt màs is ilyen cipőben?

Ricinus olaj, kókuszolaj, az összes hajvitamin, vízivás, méregdrága samponok, hajszeszek megvoltak.

:(

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook