Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes magán nőgyógyászhoz járni? fórum

Érdemes magán nőgyógyászhoz járni? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - 86d0584f0e)
2018. márc. 1. 11:03

Igen.

Milyen jó is az, hogy kötelező fizetni az EHO adót, amiért semmit sem kapunk...

Élen járunk, mert mi az egészségügyi ellátásért is duplán fizetünk. :(

12. 86d0584f0e (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 1. 10:44

Magánorvoshoz járok.

Mert időpontra megyek és nem kell várakoznom.

Mert kulturált körülmények között vagyok.

Mert magam választhatom meg azt az állandó orvost, akit a bizalmamba fogadok.

Mert egyértelmű, hogy miért fizetek és azt is kapom.

Mert másnapra/aznap estére megvannak a leletek.


SZTK-ba manapság már csak az jár, akinek sajnos nincs más lehetősége.

11. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Jajjj)
2018. márc. 1. 08:43
Teljesen egyetértek veled. Az SZTK-ban is maradéktalanul megcsinálják a vizsgálatokat, csak közben úgy bánnak az emberrel, mint egy darab hússal. Még kérdezni sem lehet. Én akkor mondtam, hogy SZTK-ba soha többé, amikor egy akut hasgörcs miatt kellett sürgősségi beutalóval mennem a nőgyógyászatra, és a doktor úr olyan kedves volt, hogy a vizsgálat után a mageláztatottságtól még egy órán át bőgtem, pedig nem vagyok egy érzékeny lélek. Plusz azt sem sikerült megtudnom, hogy mi a bajom. Amikor a háziorvosomnak elmeséltem, mi volt, szó nélkül a kezembe nyomta a betegjogi képviselő elérhetőségét. No azóta inkább megfizetem az orvos kedvességét, csak hogy embernek érezhessem magam. Azért egy rákszűrés+vizsgálat kombót megcsinálnak Pesten 12000-ért is, nem csak 20-ért.
10. jajjj
2018. márc. 1. 05:25
Szerintem a vizsgálatot ugyanolyan megbízhatóan elvégzik SZTK-ban mint magánban. A különbség abban van, hogy bánnak veled. Nekem SZTK-ban sem fájt, és SZTK-ban is pontosan megbízhatóan megkaptam az eredményt, csak épp olyan végtelenül lekezelően bántak velem egy amúgy is kellemetlen helyzetet még kellemetlenebbé téve, hogy utána többet nem mentem, mert nem akartam többé így érezni magam. Szülés előtt is az fogalmazódott meg bennem, hogy tulképp nem feltétlenül azért szülök választott orvossal, hogy ő legyen az orvosom (bár azt az orvost nagyon szerettem), hanem azért, hogy egy másik - aki már a vizsgálat előtt olyan lekezelően beszélt velem, hogy már attól ideges voltam, majd valami fémbiszbaszt úgy tett be, hogy közben mással beszélgetett és nem előre nézett, ami miatt 3x félrebökött, amitől én egy merő görcs lettem egy olyan vizsgálat közben, amihez lazítanom kellett volna, amitől az egész vizsgálat a teljes terhességem legfájdalmasabb élménye lett beleértve a szülést - a büdös életben lehetőleg ne nyúljon hozzám.
2018. márc. 1. 04:50
Magán. Akárcsak a fogorvos...
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. febr. 28. 22:41

Nekem volt mar lelkiismeretes sztk-s dokim es trehany magandokim is.

De a magandokira voksolnek.

7. butterfly87 (válaszként erre: 6. - Fe22c2d57c)
2018. febr. 28. 22:10
Megcsinálják, persze.
2018. febr. 28. 21:49
Azért merült fel bennem a kérdés, mert ahogy látom egy általános vizsgálat + rákszűrés kb. 20. ezer forint körül mozog. És nem tudom megéri-e ennyit kiadni érte, vagy az államiban is megcsinálják ugyanazokat a vizsgálatokat.
2018. febr. 28. 21:44
Igen.
2018. febr. 28. 21:06
Mindenképp magán.
2018. febr. 28. 21:05
Én sztk-ba járok, sosem volt még problémám, teljesen normálisan álltak hozzám eddig mindig.
2. simple (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. febr. 28. 20:54
Csakis magánhoz vagyok hajlandó menni, ott emberként bánnak velem. Egyszer voltam életemben sztk-ban, hát bőven elég is volt. :(
2018. febr. 28. 20:50
Nektek mi a véleményetek? Ti magán dokihoz jártok, vagy SZTK-ba? Rákszűrésről lenne szó + vizsgálatról.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook