Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes magán nőgyógyászhoz járni? fórum

Érdemes magán nőgyógyászhoz járni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. márc. 26. 07:49
Néhány hónapja átestem egy méhtükrözésen.Elvileg könnyedén átvészelhető a vizsgálat.Igen ám,csak az én méhszájamon nem tudra áttuszkolni az eszközt az orvos A kezemet haraptam kínomban,és próbáltam diszkréten jajgatni;sűrű elnézés kérés közepette hogy ilyen problémás alany vagyok.Két nap múlva ismételte a vizsgálatot,előtte két N...pa Forte meg egy A. flex Forte gyógyszert vettem magamhoz-kibírtam.De máig nem értem,ha egy fogtöméshez kaphatsz érzéstelenítőr,ehhez miért nem.Ja,és nagánorvis volt,több tízezer Ft-ot fizettem a vizsgálatért.Szerencsére volt anbyi benne,hogy az első sikertelen,ám de rettenet fájdalmas vizsgálatért nem kért pénzt.
2018. márc. 20. 23:51
Annyit mondanek csajok, lanyok,asszonyok, hgy aki halogatja, menjel el ide vagy oda, de menjen.
41. globus (válaszként erre: 36. - Smirnoff)
2018. márc. 14. 20:11
Mikor az első spirált felrakták, nagy mellénnyel elindultam haza gyalog. Kórházból kiérve lettem rosszul, kerítés szélére borulva üldögéltem, nem is emlékszem, hogyan keveredtem haza :) Pedig a beavatkozás alatt nem volt semmi gond.
2018. márc. 14. 13:28
Igen, én odajárok.
39. fe22c2d57c (válaszként erre: 36. - Smirnoff)
2018. márc. 13. 15:47
Én már napokkal a vizsgálat előtt gombócot éreztem a torkomban. Emiatt lehetett a feszítés is. Már arra gondoltam utólag, hogy nyugtatót kellett volna talán bevennem.
38. fe22c2d57c (válaszként erre: 31. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 13. 15:45
Én tudatosan próbáltam lazítani, de amikor szétnyitotta a kacsát, szerintem összerándultak az izmok. Mert még mondta is, hogy na most jó lett volna, csak befeszítettem. És így már nem jó. De akaratlanul is befeszítettem, mert fájt...
37. 86d0584f0e (válaszként erre: 30. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 13. 12:28
Ez nem mimózaság, teljesen normális.
36. Smirnoff (válaszként erre: 28. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 13. 08:10
Felesleges máshoz viszonyitgatni magad, egyéni érzékenység függő. Én a nogyogy muteteim után amíg a vároban voltam totál rosszul lettem. Leesett a vérnyomásom, megszedultam, gyenge voltam, falbfeher lettem, hanyinherem lett. Évekbe telt amíg ez elmúlt. Erről sem az orvos tehet.
35. Channa* (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. márc. 12. 21:11

Én azért időnként érzékenyebb voltam. Nem fájt, de nem is volt olyan, mintha semmi nem történne. A hüvely UH viszont nem volt fájdalmas sosem.

És én mindig SZTK-ba járok.

És erről jut eszembe, hogy sok magán nem csinál hüvely UH-t...

34. globus (válaszként erre: 30. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 12. 20:49

Nekem még sosem fájt. Magánban és sztk-ban sem.

Ami viszont igen, az a hüvelyi UH, na azzal tudnak turkálni rendesen.

33. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Butterfly87)
2018. márc. 12. 16:32
Ugyan már!:((
32. Mézes-Krémes (válaszként erre: 30. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 12. 15:46
Ja, és amikor fájt, akkor nekem semmi gyulladásom nem volt.
31. Mézes-Krémes (válaszként erre: 30. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 12. 15:45

Egyáltalán nem szokott fájni a vizsgálat, de volt már olyan sokszor, hogy a könnyem is csordul, és két napig alig tudtam leülni utána. Ha ennyire fájt, akkor vagy nem lazultál el, vagy a doki vizsgált szarul. Nekem is volt egy doki, aki zárójelben megjegyzem, pont egy egyébként nagyon kedves nő volt... Az vizsgált mindig így, és sokáig azt hittem, hogy ez ilyen. Mert azt mondta, hogy ez ilyen. Részemről én inkább férfi orvost választanék, az valahogy mindig másképpen ér hozzá egy nőhöz! Amióta másik orvoshoz megyek nem fáj a vizsgálat.


Egyébként ha feszítettél, nem lazultál el alul teljesen, akkor a legjobb orvos se tud fájdalom nélkül megvizsgálni szerintem. Ez 50%-ban rajtad is múlik. El kell ereszteni az összes izmodat tudatosan. :)

2018. márc. 8. 18:51
Senkinek sem szokott fájni? Csak én vagyok ilyen mimóza? :D
2018. márc. 7. 14:51
Azt mondta hüvelyi gyulladásom van, attól is fájhat a mintavétel, de hogy ennyire?
2018. márc. 7. 14:47
Tegnap túl esetem a vizsgálaton. Én nem tudom mi lehet a baj velem, de szörnyen fájt. Másnak semmiség, itt is - ott is olvasom, hogy meg sem érzik a nők. Én meg azt hittem meghalok. Egy kedves, mosolygós doktornőhöz mentem, segítőkész volt. Nem is fém kacsát használt, hanem műanyagot, de csillagokat láttam közben, jajgattam meg hasonlóak. Szégyelltem is magam utána de rendesen. Ő megnyugtatott, hogy nincs semmi gond, ne törődjek vele, de rém kellemetlen volt utána. Mi lehet velem a baj?
27. globus (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2018. márc. 6. 21:49
Az, hogy ott nem kell fizetni :) Mármint tb-n felül.
26. Epresturmix (válaszként erre: 25. - 96e4cb8ca7)
2018. márc. 6. 21:17
Mi köze az sztk-nak a szegénységhez? Semmi. Ekkora farokságot írni!
25. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 12. - 86d0584f0e)
2018. márc. 6. 10:56

Az utolsó mondatoddal 100% egyetértek. De az szomorú, hogy dugig vannak az sztk rendelések is, annyi a szegény ember :(


Vannak olyan szakterületek ahol csak magánba érdemes menni szerintem . Ilyen a nőgyógyászaton kívül a bőrgyógyászati anyajegy szűrés is. Az első gyerekemnél magán nőgyógyászhoz jártam de soha nem úsztam meg 2 óra várakozás alatt mire bekerültem gondozásra. A másodiknál az Isten pénzét kifizettük de ott nem kellett várakozni, kamu időpontra járni legalább. Sajnos az a tapasztalatom, hogy a magánellátásban is rohadt sokan vannak, a színvonal pedig egyre esik. A kulturált környezetet nem vitatom (tisztaság, normális mosdó), az állítólagos nulla várakozás és a pénzedért kapott szolgáltatást már inkább. Ennek ellenére sem javaslom az sztk-t senkinek.

2018. márc. 2. 16:43
Megerősítettetek. Maszekhoz fogok menni. Majdnem 3 éve, hogy utoljára voltam, szóval időszerű. Elhanyagoltam na.
2018. márc. 2. 09:20
Igen, de pl. nálunk egy rákszűrés 15000 forint.
2018. márc. 2. 00:01

Én ahhoz mentem régen magánrendelésre, aki azelőtt kenőpénz nélkül emberséges volt velem. Meg szakemberként is a leghülyébb feltevésekből is naprakész volt.


Azt hiszem a rossz élmények azért halmozódnak a nőgyógyásznál, mert ilyen a szakterületük. Na, nem mintha buli lenne bármelyik orvosnál kiterülni.

21. Channa* (válaszként erre: 20. - Gabbbicica)
2018. márc. 1. 14:44

Én is ugyan ahhoz járok:)

Felhívom, kérek időpontot és már nem is várok félnapot:D

20. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. márc. 1. 14:12

Nekem nem erte meg szabit kivenni egy sztk fel delelottre. Ha maganhoz mentem, 6 utan is fogadott, minimalis varakozassal.


Nem szeretem az sztk kozeget, fel delelottot varni, nem eppen jo tarsasagban.


Szeretek ugyanahhoz a dokihoz jarni.

19. globus
2018. márc. 1. 14:00
Bizalmi kérdés. Orvostól függő, nem helytől.
2018. márc. 1. 13:45
Igen.
17. Mézes-Krémes (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2018. márc. 1. 13:26
Nem is akartam. Ez is csak egy tapasztalat. Ezért írtam, hogy szerintem inkább orvosa válogatja, lutri az egész.
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 1. 12:59
Persze, nem minden orvos ilyen, de a többivel nem cáfoltad meg, amit én írtam.
15. Mézes-Krémes (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2018. márc. 1. 12:36

Én nem feltétlenül értek ezzel egyet. Szerintem inkább orvosa válogatja.


A maszek fogorvos küldte át a páromat az SZTK szájsebészéhez, mert meg kellett műteni a száját. Kicsit ki is voltam akadva, de bíztatott, hogy jól fogunk járni azzal az emberrel, mert nagyon jó. A körülmények, a hely, az ugye adott, de maga az orvos, az nagyon kedves, profinak gondoljuk, és soha nem kellett várakozni nála 5 percnél tovább. Annyira bejött a páromnak az orvos, hogy már csak hozzá jár, lepaktált vele.


Az is igaz, hogy mindig kapja pénzt, és csak úgy lecsap rá. Nincsen meghatározva, hogy mennyit adunk. Mikor mennyi fér bele, vagy mennyit gondolunk. De még így is jobban jövünk ki, mint a maszeknál.

14. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - 86d0584f0e)
2018. márc. 1. 12:24

"Mert egyértelmű, hogy miért fizetek és azt is kapom."

Bizony. Ha valami komolyabb baja van az embernek, az SZTK-s dokik is elvárják a borítékot, csak ott még neked kell kitalálni, hogy mi az a szám, amire gondolt. De maga az ellátás így is SZTK színvonal marad.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook