Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes foghúzáskor a szimmetriát tartani? fórum

Érdemes foghúzáskor a szimmetriát tartani? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 7. 16:21
De, érdekes mód 2 hónapja voltam fogkőleszedésen annál a dokinál, aki kihúzná mindkettőt. Mégis tényleg, mintha fogköves lenne az a fogam.
27. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Adry1992)
2014. jan. 7. 16:13
és ha már ott voltál, meg amúgy is jársz fogorvoshoz, egyiknek sem jutott eszébe leszedni a fogkövet???????
2014. jan. 7. 15:49
Kicsit bonyolódott a helyzet, ugyanis elmentem egy másik fogorvoshoz, aki azt mondta, hogy nem kell kihúzni egyik fogat sem, a lyukasat csak be kell tömni és semmi gond nem lesz vele. De nekem gyulladt az ínyem ott, sokszor fáj fogmosáskor, vérzik is (szerinte fogköves, azért). Szerinte, ha fogszabályzáson nem mondták, hogy ki kéne húzni, akkor hagyjuk bent.
25. Cepheus (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2014. jan. 2. 01:03
Az átlag amerikainak nagyon rendben van a foga és a haja, legalábbis ahol ismerőseink laknak mindenképp. De viszik is a gyerekeket már egy-másfél éves kortól, és szeretnek is fogorvoshoz járni.
24. emagdi (válaszként erre: 19. - Cepheus)
2013. dec. 31. 13:08

az usa-ban sincs mindenkinek gyönyörű fogsora:)


meg bruszvilisz sem menti meg évente a földet, akármennyire is azt mutatják a filmeken :)

23. grizus (válaszként erre: 19. - Cepheus)
2013. dec. 31. 07:36
Amerikában mindenkinek műfog van rátéve, mint Tom Cruisenak.
22. grizus
2013. dec. 31. 07:35
Nekem egyáltalán nem húztak, eredmény: nagy fogak kis helyen, mert szűk az állkapcsom. Hát ezt elnézte a doki. A bölcsességfogak ki se tudtak bújni teljesen, az egyikkel asszem van is egy kis gond, de parázok hogy ne lyukadjon ki, mert szinte elérhetetlen az előtte lévő böhöm nagy fogtól. Szóval ezt elnézte a doki.
21. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Adry1992)
2013. dec. 30. 20:34

A nyelésedet nézte a fogorvos?

Mert egy rossz nyeléstípus simán visszarendezi a fogsort a fogszabályozás után vagy a fogszabályzó ellenében dolgozik.

20. zebracsikó (válaszként erre: 6. - KLucus)
2013. dec. 30. 20:25
nem törvényszerű a foghúzás minden fogszabályzáskor!
2013. dec. 30. 20:08
Amerikában mindenkinek gyönyörű fogsora van, nem gondolom, hogy egy kihúzott fog, vagy a fogszabályzás hűde nagy gond lenne. De egy laikus nem fogja tudni megmondani, hogy Neked mi lenne a legoptimálisabb a szép fogsorhoz, egészséges fogakhoz.
2013. dec. 30. 20:06
Kérj esetleg fogorvostól másodvéleményt.
17. 8c40921157 (válaszként erre: 16. - Adry1992)
2013. dec. 30. 19:33

Jól érzed ezeket Adry! Ne tedd!!!

Amikor már megbánod, mert megfogod bánni, már túl késő lesz! Nem ér annyit!!!

16. adry1992 (válaszként erre: 15. - Luijza)
2013. dec. 30. 19:17
Nekem is tologatták a fogaim, gondoltam, hogy a gyökere ilyenkor nem tolódik, hanem elcsúszik oldalasan. Később sokunknak lesz ebből még gondja. Nekem is sajnos farkasfogam volt elől, ezért kellett a fogszabályzó, de később még lehet látom kárát ennek.
15. Luijza
2013. dec. 30. 19:06

Gyerek koromban 2 évig jártam fogszabályozóra. Nagyon sokat szenvedtem vele. Volt egy 5. metszőfogam, az lett csak kihúzva. Annyira nem volt vészes a képek alapján a fogtorlódás. Most már azt mondom 30 év távlatából, hogy nagyon bánom, hogy fogszabályozóm volt. A tartófogaimat már azóta mind ki kellett húzni. Közben ezeknek ferde lett a gyökere a beavatkozásoktól és így mindegyikkel külön-külön megszenvedtem.

Nem éri meg a fogszabályozás, mert utána elveszítesz egy csomó fogat nagy szenvedések közepette. Senkinek sem ajánlom! Ne huzass ki ép fogat sem.

Bölcsességfog húzáskor pl. 21 napig gyógyuló vérömlenyt és szájzárat kaptam a sok ráncigálástól. Erre is készülj fel!

2013. dec. 30. 18:58

Amúgy a páromnak köztes fogat húztak (azt hiszem 5-öset) és nem tolódott el. Más 14 évesen és más 22 évesen, szerintem ekkor már nem fog változni. A köztes fog meg rosszabb helyzet, mint a leghátsó, nemde?

Egyébként én még ott tartok, hogy egyáltalán érdemes-e megválnom attól a rossz fogamtól. De mindenképp megkérdezek más dokit is.

2013. dec. 30. 18:54
Én is ezen vagyok kiakadva, ráadásul nekem tele a szám agyonötömött fogakkal (régen eléggé romlandóak voltak, de az utóbbi években ez változott szerencsére). Mikor a 26 fogamból 12 tömött, akkor még épet húzassak?! Meg azt nem értem, hogy miért tolná el a fogsorom, mikor utolsó fog, csak előtt evannak fogaim, de az előző húzásoknak hála a bölcsességfogaim mögött kb 1 centis hézag van (tehát oda még 1 fog elférne kb, akkor miért menne előre? és a fogtechnikus miért nem mondta, mikor már akkor is kinnvolt). Félek, hogy az orvos annyira pénzéhes (mert az), hogy kihúzatná velem a másikat is potyára. De szerintem elmegyek egy másikhoz is megnézetni. Amúgy amelyiket kihúzatnám, már eléggé tönkre van, ráadásul ki sem tudott nőni rendesen az előtte lévőtől, valahogy meg van rekedve egy ferdén-félig kinőtt állapotban, és mivel így nem tudtam elérni sosem fogkefével, ráadásul ott az ínyem is gyulladt volt sokszor, így megromlott.
12. 8c40921157 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2013. dec. 30. 18:15

Szerintem is!

Semmilyen fogszabályzás nem érhet ennyit!!!


Mások szenvednek, hogy rosszak a fogaik, pedig sok betegség húzódhat a háttérben e miatt, itt meg a "szépségért" képesek egészséges fogakat kikapatni! Eszem megáll!!! Soha nem tennék ilyet.


Ez már túl tesz a "szépségért meg kell szenvedni" kategórián. Már bocsi mindenkitől!

De biztos én vagyok a hülye, hogy ezt nem értem!:(

11. syria (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2013. dec. 30. 18:06

Nem érdemes, hanem muszáj. :(


Az egyik fiamnak az egyik szemfoga lógott ki a sorból (farkasfoga volt: kisebb volt a szájíve, mint a fogai, mert előbbit az apjától, utóbbit tőlem örökölte), s ki kellett húzni a szimmetrikus másikat is. Azt hittem megszakad a szívem, de megérte. Szabályozás után gyönyörű egyenes fogsora lett; így is teli van a hozzám hasonló lapát fogakkal a kicsi szája. :)

10. emagdi (válaszként erre: 9. - L.agnes)
2013. dec. 30. 18:05

nekem simán húztak csak alsó bölcsesség fogat (és csak az egyik oldalról) és nem rágom a felsővel az ínyt :)


a fogszabályozáshoz nem tudok hozzászólni, de szerintem ha valakinek kétségei vannak azzal kapcsolatban amit a fogorvosa mond, akkor nyilván nem bízik benne. ilyenkor célszerű lenne keresni egy másikat, akiben megbízik a paciens. szerintem... (mert amúgy még kétszáz ilyen topikot kell majd indítani, annak kiderítésére, hogy vajon jót mondott-e a fogdoki, jól halad-e a fogszabályozás stb... :D)

2013. dec. 30. 18:00
Szia! Nekem ki kellene húzni az alsó 2 bölcsességfogam, mert nem férnek el. A doki azzal kezdte, hogy csak párban húzzák a bölcsességfogat: ha kiszedi az alsót, akkor a felsőt is ki kellene, akármennyire is egészséges, mert ha nem, akkor a felsővel az alsó ínyemet "rágnám". Szóval nekem is hangoztatta a szimmetrikus húzást, csak nekem másik irányban (tehát alsót+felsőt egyszerre húzná).
2013. dec. 30. 17:53
Sajnos az tényleg megtolhatja a sort. Ki kell húzni.
7. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2013. dec. 30. 17:48
Ha előbb -utóbb , de inkább előbb protkót akarsz, akkor menj bele. ? évesen van mindez?
6. KLucus (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2013. dec. 30. 17:46
nem az...! egy fogszabi előtt min. 4 fogat kihúznak felül 2-alul 2 hátul és még plusz a 2 bölcsesség foga az 6
5. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2013. dec. 30. 17:41

6 fogat húztak már???????

barbárság

4. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2013. dec. 30. 17:40

2 bölcsességfog nem is baj, persze, hogy a fogszabályoztáson nem mondták.

1 bölcsességfog viszont az egészet keresztülhúzhatja, úgyhogy jobban jársz, ha megszabadulsz tőle.

2013. dec. 30. 17:38
Lehet, hogy a fogtechnikusnak így kényelmesebb lenne dogozni. Nem húzatnám ki az egészséges fogat!
2013. dec. 30. 17:35
Magyarán fogszabályzás előtt kihúzták a két felső bölcsességfogam, a bal alsó pedig eléggé megromlott és a fogorvos szerint érdemes lenne kihúzni. Mivel már fáj a fogam az édesre, úgy döntöttem, kihúzatom, de most meg azt mondja a doki, hogy akkor a jobb oldalit is ki kell húzni, hogy ne tolja el a fogsorom (nem fogtechnikus és a fogszabályzáson nekem nem mondták, hogy baj lenne a két bölcsességfog ott). De én nem akarok egy teljesen ép fogat kihúzatni, már így is 6 ép fogamat kihúzták a fogszabályzó miatt.
2013. dec. 30. 17:32
Érdemes foghúzáskor a szimmetriát tartani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook