Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes felvenni adóságrendező hitelt? Mik a tapasztalatok? fórum

Érdemes felvenni adóságrendező hitelt? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
92. kingi7 (válaszként erre: 91. - Jkiacz)
2010. ápr. 12. 19:51
Az a baj, hogy átmenetileg...mert ezek az emberek ugyan úgy vissza fognak kerülni-tisztelet a kivételnek, ami ritka-
91. jkiacz
2010. ápr. 11. 22:11
Valamikor segítség az adósság rendező személyi kölcsön.Én mostanában sok aktív bárlistás ügyféllel találkozok akinek ki váltjuk az aktív bárját,így egy kicsit könnyítünk az ügyfelek helyzetén.Ugyan ez a helyzet a jelzáloghitellel kapcsolatban is! Rengetek olyan ügyfél van akinek a végrehajtótól szedtük vissza,vagy az árveréstől mentettük meg.
90. 13a6fcd24f (válaszként erre: 89. - A74de3d08a)
2008. okt. 3. 16:58

Persze, csak az a nagy különbség, hogy ha jelzáloghiteled van (és van közjegyzői okirat -ami mindig van, akkor mindenféle pereskedés nélkül viszi a bank az ingatlanodat -legalábbis a tartozás, költségek, késedelmi kamat stb. terhéig)


Személyi kölcsön esetén nem ilyen eyszerű az ügylet.Itt általában átadják egy behatócégnek a tartozást, aki szépen végigviszi a peres utat.


Mindkét esetben felkerül az adós a "fekete listára" is.


Aztán van olyan - pl. fogyasztási hitel - amikor az a tárgy a fedezet, amire adták a pénzt.

89. a74de3d08a (válaszként erre: 88. - 13a6fcd24f)
2008. okt. 3. 14:45
ha van ingatlan tulajdonod, és nem fizetsz, akkor gondolom, előbb utóbb csak rákerül a jelzálog. vagy nem?
88. 13a6fcd24f (válaszként erre: 87. - A74de3d08a)
2008. okt. 3. 14:42

Egész egyszerűennem szabad a kettőt összehasonlitani.

a jelzálog hitel nem azért kisebb THM-es, mert a bankok olyan jó fiuk, hanem mert van mit elvennie tőled, ha nem fizetsz, vissza fogja tudni kapni a pénzét.


Személyi kölcsön eseténnagyobb a bank rizikója.

Ha valakinek nincs semmilyen ingatlanja sem komolyabb ingósága és nem fizeti vissza az adósságát sokat nem tud kezdeni az illetővel a bank, azt a hitelt bebukta.


Kingára reflektálva: aki olyant képes lerni, hogy a kötvény alapú befektetés évi 16%-ot hoz, az valóban nem sokat ért a pénzügyekhez.



Igen hozhat, akár többet is...de ugyanolyan könnyedén el is bukhatja az egész pénzt.


Kötvények esetében nagy lehet a hozam, de nagy a rizikója is.

2008. okt. 3. 13:43
én sem értem, hogy mi a gond vele, hiszen az átlagos fogyasztói hitelek 25-35% THM-esek, a jelzálog típusú hitelek meg csak 6-8 % THM körüliek, ha jól tudom....
2008. okt. 3. 13:24

Egyik rokonom váltott erre a formára, 10 évvel kevesebb ideig törleszt, és ha jól tudom 30-al kevesebbet...

Mi a gond ezzel? Örült, hogy a hiteleit összevonták, és nem kell idegeskednie a tartozása miatt.

85. sabi88
2008. aug. 15. 00:04

Titokk, olvastam a kis eszmefuttatásotokat itt Kingi7-tel, és látható volt, hogy számodra ezek a bróker cégek nem igazán szimpatikusak.

Személyes negatív tapasztalatod volt ezzel kapcsolatban, vagy miért ítéled el ezeket?

Jah, és miért pont az MPK-t emelted ki ezek közül?

Jah és előre leszögezve a félreértések elkerülése végett, egyik ilyen céggel sincs jelenleg szerződésem, csak ismerem őket, és több már engem is megkeresett, hogy legyek a munkatársuk, ezért is érdekelne a véleményed

2008. júl. 5. 16:06
egyénként az adósságrendező hitellel mi a ok? Ez rendezi a már jó magas kamattal felvett hteleket. Nem az adósságrendező hitellel van probléma, hanem azokkal, amiket az ember kivált vele.
83. 1eb84e4bad (válaszként erre: 76. - 1366d1807f)
2008. júl. 5. 16:04
Tegnap az OTP küldött egy névre szóló AMEX-kártyát nekem, jó magas hitelkerettel. NEM IGÉNYELTEM! Csak mivel ilyen rendes ügyfelük vagyok... Hihetetlenek.
82. LTP ÁKOS (válaszként erre: 81. - 1366d1807f)
2008. júl. 4. 09:44
Így van. Amíg ilyen az emberek gondolkodásmódja, a bankok nagyon szépen megélnek. Lassan több bankfiók van, mint élelmiszerbolt:)
2008. jún. 25. 14:36

A karácsonyt utálom, mert ez már nem arról szól, amiről szólnia kellene!

Ki tudja a szomszédot túllicitálni! Ha belegebed is, nagyobb ajándékot vesz. Hogy aztán mi lesz vele, meg a családdal, az most nem érdekes. Az ilyen meg is érdemli.

80. LTP ÁKOS (válaszként erre: 79. - Cc8d148370)
2008. jún. 25. 13:20
nem is 1-2 évre veszik fel, hanem 7 évre! Én olyat elvből nem közvetítek. eddig nem volt havi 20 ezer Ft-ja havonta, hogy összespórolja karácsonyra, most lesz 20ezer 7évig? jövőre miből veszi meg?
79. cc8d148370 (válaszként erre: 78. - 1366d1807f)
2008. ápr. 4. 20:03
Provident és társai tényleg nagyon alávaló, aljas társaság... de most mondjam azt, hogy ha valaki olyan kölcsönt vesz fel, az megérdemli? Sajnos ismerek embert, akinek a lakása ment rá. A másik tényleg ez a karácsony téma: megveszik az ajándékot, aztán törlesztik 1 évig, vagy két évig? Ha meg már egyszer kiemelkedő ajándékot vett, akkor meg már ciki legközelebb alábbadni...újabb hitel :) Én is kiakadok ezektől.
78. 1366d1807f (válaszként erre: 77. - Cc8d148370)
2008. ápr. 1. 21:02

Ez tényleg más eset. Nem is az ilyen esetekre gondoltam, hanem pl. karácsony előtt ajándékot kell venni; meg a "nem várt számla érkezett"; meg ugye mikrót kell venni, mert este jön haza a család, hívd a Providentet. Mert asztal körül kergették, ha nem volt vacsorára mikró.

Ezektől tudok kiakadni.


És nagyon sokan lízingelnek autót úgy, hogy nem tudják fizetni a részletet. Aztán se autó se pénz.

77. cc8d148370 (válaszként erre: 76. - 1366d1807f)
2008. ápr. 1. 18:16

Igen, ebben maximálisan igazad van... azonban vannak olyan helyzetek, amikor sajnos belekényszerülünk a hitelekbe... saját esetem: levelező tagozaton tanultam, minden félévben, amikor ki kellett fizetni a 160 ezer tandíjat, mindig valami hitelhez kellett nyúlnom, mert a minimálbéres fizum csak annyira volt elég, hogy megéljek és a lakásom fenntartsam. így hol hitelkártya, hol személyi kölcsön kellett...és szépen halmozódott...közben férjhez mentem, a párom vállalkozást indított, amihez különböző gépeket kellett vásárolnia, így újabb hitelt kellett felvennünk.... és még ezt is kényelmesen törlesztettük, azonban 1 év után nem fizették ki egyik komoly munkáját, és innen kezdődtek a problémák. Ekkor már egyik nap befizettük a hitelkártyát, másnap levettük róla a pénzt, és rátettük a másikra... stb.

Az adósságrendező nekünk jó megoldás volt. Havi szintem kb. a felét fizetünk, mint előtte a különböző hitelekre, és "csak" 5 év a futamidő...ennyi idő alatt a többiből se kecmeregtünk volna ki. Sajnos, nekünk szükségünk volt rá. Mostmár tudunk félretenni pénzt, van "vésztartalékunk" is, 2 év múlva pedig teljesen hitelmentesek leszünk :) REMÉLEM!!!!

2008. márc. 31. 13:18

Nem kell különböző hiteleket felvenni, amit aztán majd nem tudunk fizetni. Akkor nem kell adósságrendező hitel!


Nekem ez a véleményem.


Én az autómat vettem 5 éves hitelre, és ezen 5 év alatt 3x kaptam a banktól levelet, hogy igényeljek Lady hitelkártyát. Mindig össszetéptem és kidobtam. Egyszer csak felhívtak a bankból, hogy miért nem küldtem vissza. Mondtam, hogy azért mert nem kell hitelkártya.

Meg akart győzni a pasas, hogy pedig az milyen jó lenne nekem, tudnék vásárolni akkor is, ha nincs pénzem.

Egyszerűen nem akarta megérteni, hogy ha nincs pénzem, akkor nem akarok vásárolni. De hátha mégis. Mondom: de hátha mégsem!!

Alig bírtam lerázni.


Nagyon sokan vesznek fel különböző hiteleket, mert már az ember után dobják a pénzt. Abba meg nem gondolnak bele, hogy te jó ég, miből fogom én ezeket visszafizetni?

2008. márc. 31. 10:38
Szerintem vannak olyan helyzetek, életkörülmények, adósságcsapdák, amikor sajnos mégis az adósságrendezés felé kell fordulni, még mielőtt összecsapnak az ember feje fölött a hullámok.
2008. márc. 22. 21:00
Semmiképp.
2008. márc. 22. 18:19
Egyértelműen nem.
72. cc8d148370 (válaszként erre: 66. - Kingi7)
2008. márc. 14. 11:50

Látom cuncika, inkább csendesen visszavonultál... :)

pedig még kompromisszumra is hajlandó lettem volna :DDDD

71. Bernuska (válaszként erre: 68. - Katinkaboszi)
2008. márc. 4. 12:11
Háát, szerintem is csak így érdemes (és csak ha minden kötél szakad)
2008. márc. 4. 12:10

Mi folyik itt?

Miért szívjátok egymás vérét? :(

69. cc8d148370 (válaszként erre: 66. - Kingi7)
2008. márc. 2. 13:19
Bocsi, nagyon hasonlított a szöveged az mpk-sokéhoz, azért feltételeztem, hogy te ott dolgozol... látom Bevanet-es vagy, erről nem nagyon hallottam, így nem minősítelek tovább. Ne haragudj, nem akartam durva lenni veled, csak nem tudok azonosulni az alább boncolgatott esetek miatt... (főleg, hogy több közeli ismerőseim is megjárták, pedig művelt emberek, van köztük dékán, professzor...stb.)
2008. febr. 29. 22:33
ha fel is veszel, olyan szerződést írj, hogy nem emelik a havi öosszeget a visszafizetés ieje alatt, hanem amikor letelik, akkor legfeljebb még ráfizetsz vagy két hónapot. Sokkal könnyebb lesz akkor, mint most követni az aktuális le és felértékelődést.
2008. febr. 29. 21:27

Látom azért megijedtél, mert levetted a neved+ azt a csini szétfolyós képet... :DDDD

Természetesen lehet "más" véleményed, hogyne! Csak akkor ne osztogass olyan "tanácsokat" ami nem helyénvaló.

66. kingi7
2008. febr. 29. 19:26

Teee...semmiben, isten ments! Nem kérek a "segítségedből" de látom ez sem jutott el az agyadig itt vagy 4 hozzászólás óta, te tényleg agyilag zokni vagy...nem érdekel mit csinálsz, ha ráérsz tegyed.Menj és fontoskodjál, bár fogalmam sincs ki az a "Berger"...:D

Azt sem értem, hogy miért nem tetszik, hogy valakinek más lehet a véleménye a megrögzött gondolatok helyett...de tudod mit, nem is érdekel:D

2008. febr. 29. 17:32

Hát, még mindig nem tudom, miben segítheték neked. Sajnos, vagy épp szerencsére nem annyiből áll az életem, hogy kingi7 hozzászólásokat olvasgatok :) bár most megtettem, hogy megfeleljek az elképzeléseidnek. Úgy látom, te vagy az MPK vagy az OVB munkatársa vagy. (remélem ez a szó jobban tetszik neked, mint az ügynök, nekem ua.jelenti: házhogy megy)- és hát, mivel én csak egyetemen tanítok pénzüggyel kapcsolatos tárgyakat, tényleg nagyon pici az agyam, és nem foghatom fel a te szerteágazó és bonyolultul terjengős tudományodat. Igazad van, én "csak" elméleti síkon foglalkozom a dolgokkal, azonban még azt megosztom veled, amennyiben MPK-s vagy, rádkérdezek majd a Bergernél, milyen háttered van (bár csak a feleségét ismerem, gondolom ő is tud majd segíteni nekem).

Részemről is vége a vitának, bár nem győztél meg. Sőr arra is jó volt mindez, hogy megtudjam, hogyan is bánnál egy kötözködő ügyféllel. Minden hozzászólásodról másolatot készítettem (azt hiszem így korrekt, hogy szóltam).

További sikeres és eredményes munkát kívánok neked!

64. kingi7 (válaszként erre: 63. - Cc8d148370)
2008. febr. 29. 08:57

Ha olvastad volna a hozzászólásaimat kedves banki hiteles, egyből rájöttél volna, hogy nem ügyfél vagyok.

Nem tudom, hogy mi alapján ítélsz meg, hisz nem is ismersz, nos nem azt hajtom amit a cég megtanított, de úgy látom hiába írok bármit nem jut el a pici agyadig, mert csak hajtod a magadét,mint a pereces.

Részemről befejeztem, mert így nincs értelme, hogy te próbálsz lejáretni a saját üzletszerzésed céljából.


Ja és nem vagyok ÜGYNÖK....:) de látom ez sem esett le.

2008. febr. 29. 07:56
"Dolgozunk ki"? Ezek szerint te is ilyen ügynök-féle vagy? Szerintem neked betanítottak egy szöveget, és most is azt fújod... ja, meg ha meghalok pl, nekem egyértelmű, hogy nem én öröklöm a vagyonom....:D (bár jó lenne). El szoktad te olvasni az ügyfélszerődéseket, az apró betűs részekkel egyetemben? Mert nekem nem úgy tűnik. Te annyit tudsz egy ügyletről, amit a céged megtaníttatott veled. És bár eddig azt hittem ügyfél vagy, akkor is az volt a véleményem, hogy minimális pénzpiaci ismereted van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook