Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes elvinni egy 7 hónapos babát a tengerre? fórum

Érdemes elvinni egy 7 hónapos babát a tengerre? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jún. 9. 22:34
Mi 8 hónapos babával voltunk 2 hetet tenger parton, apartmanban, forralt vizet ivott, hol helyi bébiételt kapott, hol főztem neki, a medencét tengert, társaságot hajókat mindent imádott. Egy nap volt csak nyügi, illetve egy éjjel, valószínű a foga miatt. Ha tehetnénk ismét mennénk, de idén csak a Balcsiig jutunk el. Szerintem legyen saját takaró, ágynemű, hogy éjjel ha felriad érezze a hazai szagot, amógy elég neki a szülei (persze a nyári rucik, sapik, napvédelem...)
44. virus2008 (válaszként erre: 1. - Zsukszi)
2012. jún. 6. 11:12

Szerintem nyugodtan menjetek, nem lesz semmi baja.

Minél jobban véded mindentől annál rosszabb.


Külföldön ilyenen nem is gondolkodnak,simán hozzák viszik még kisebb korban is.


Hogy mit vigyél, mindent ami itthon is kell.

Érezzétek jól magatokat.

43. Éjszakaibagoly (válaszként erre: 22. - Mkriszti81)
2012. jún. 6. 11:08
Ja, és hogy mit vigyél? Gyógyszereket, törlőkendőt, pelusokat, sok-sok bady-t, és ne felejtsük el, ahogy már az előttem szóló is mondta, mindenhol élnek emberek és mindenhol vannak üzletek is! :) Fertőtlenítős kéztörlő mindig jól jön, alvós állat, cumi, cumisüveg, felfújható medence (ha nincs fürdőkád, abban tudod fürdetni) a többi maradjon otthon, mert csak nyűg helyrerakni! (Na jó, azért nem teljes a listám...)
42. Éjszakaibagoly (válaszként erre: 22. - Mkriszti81)
2012. jún. 6. 11:03

Ellenérvek:

- na és akkor mi van, ha nem fog emlékezni, legalább ha rossz élmény, azt is elfelejti :)))

- a tengervíz nem csupán sós víz!!!! Telis-tele van értékes ásványokkal!!!! A tengeri levegő pedig egyenesen orvosság. (Otthon ezért vannak sószobák!)Ha csak a kellemes, párás, sós levegőt szívja be, már jót tesz neki, az ásványok pedig felszívódnak a kis bőrén, ha csak a lábciját teszi is bele, abszolút nem árt (persze nem kell túlzásba vinni). Nem lesz sírás a sós víz szembe kerüléstől: a könnyünk is sós.

- Horvátországban pl. rengeteg partszakasz árnyékos, kellemes, hűvös!

- Három kisgyerekkel járunk a tengerre a férjemmel, segítség nélkül: igenis, pihentető! Sírtam, amikor haza kellett jönni!

- Ha beteg lesz, az nagy aggodalom! Előre kell vinni néhány gyógyszert, nem árt feliratni orvossal pici baba által is szedhető B6 vitamint (hányás csillapítás), Normaflore-t, hasemenésre, etc. Előre tájékozódni, hol a kórház, esetleg idegen nyelven előre kinyomtatni pár szöveget, ha nem beszéljük a nyelvet. Vagy hazajövünk, ha a gyerek olyan állapotban van.

- Autóval meg lehet állni, jót lehet aludni benne, repülővel meg gyorsan odaér az ember. :)

- Sokat jelent igenis, ha csak tíz percet tud úszni az ember a tengerben! Csodás élmény! Nem kell ahhoz fél órát dagonyázi, hogy az ember átmozgassa az izmait! Már az is szuper élmény, ha más környezetben, pálmafák alatt, gyógyító klímában tologatod a babakocsit, mosolygós, barna, gondtalan emberek között!


Szóval: ha nem olyan nyaralást várunk, mint baba nélkül, ha rugalmasak vagyunk és hajlandóak vagyunk plusz energiabefektetésre, ajándék minden perc, amit az ember tenger mellett tölthet gyerekekkel! (A változatosság gyönyörködtet!)

41. da33d8ee16 (válaszként erre: 22. - Mkriszti81)
2012. jún. 4. 19:59

:-D


Csak kisgyermekes barátaink vannak, mi vagyunk a kakukktojások, de ekkora marhaságot még életemben nem hallottam, hogy miért ne menjenek nyaralni...



5-6 hónapos, egy éves kisbabával játszva nekiindulnak, nekiindulunk akár repülővel, akár autóval a tengerhez!


És mindig jól érezték magukat az Anyukák! Mondjuk ők azok a fajta Édesanyák, akik nem felejtettek el nők maradni a babák után! Akikre érdemes felnézni!



Kedves Kérdező, MENJETEK! Én, mint objektív szemlélője a családos-babás nyaralásoknak tiszta szívből ajánlom!

2012. máj. 31. 17:01

A mi kislányunk is épp 6-7 hónapos volt, amikor tavaly elvittük nyaralni Horvátországba. Egyáltalán nem bántam meg. Minden eshetőségre felkészültünk (biztosítás, gyógyszerek stb.), de teljesen lazán kezeltünk mindent! Merthogy baja itthon is lehet a kicsinek.

Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy vittünk egy nagyit meg egy dédit is. Nem kis segítség! Na meg csak délután 4 után feküdtünk ki a partra. A kicsi akkor is strandsátor alatt, bekenve, sapka, napozóruha. Egyetlen egyszer raktuk bele a vízbe, akkor is csak a lábait. De nem botránkoztam meg, amikor alig nagyobbacska babák fetrengtek a sekély vízben mellettünk. (Már tudom, az első babánál aggódós a legtöbb szülő.)

Szóval hajrá! Csak felelősségteljesen és lazán! :)

39. benvik
2012. máj. 31. 16:08
Én elvinném simán. Lehet ilyen picikre kapni uv szűrős fürdőruhát. Olyan mint a búvárruha. Nekünk nagyon bejött:-) Naptej, sapi a kobakra, napernyő és kész.
2012. máj. 31. 15:58
Nem hárman mennénk,hanem az egész család! Anyukámék,nővéremék, nagynénémék, és lesz még velünk egy 6éves és egy 3 éves kislány! Megy az egész family:-) Ezért gondolom, hogy jó lesz mindenkinek, mert mindig lesz aki figyel a gyerekekre! Én csak arra gondoltam, hogy ez megzavarhatja e a kislányom napirendjét, árthat e neki a sós víz meg ilyenek?!
2012. máj. 31. 15:16

Pro és kontra szerintem ez emberfüggő, függ attól, hogy milyenek a szülők és milyen a gyerek.


Kinek jó, kinek nem jó, metalitás kérdése az egész.

Ismerek olyan felnőttet, aki gyerek nélkül sem menne el, mert macerás egy külföldi út.


A fórumindító kérdésére én azt válaszolnám, hogy nem "érdemes" elvinni egy 7 hónapost, mert neki ebből nem lesz semmilyen emléke, de ha Ti vágytok erre a külföldi nyaralásra és ugyebár a gyerkőc hozzátok tartozik, akkor hajrá. Jó nyaralást.

36. Mona..
2012. máj. 31. 12:02
Az én kisfiam 9 hónapos volt mikor tengerparton nyaraltunk 10 napot. Minden zökkenőmentes volt, jól éreztük magunkat. Bár nem emlékszik rá, de imádja nézegetni az akkori képeket.
35. Muraja (válaszként erre: 28. - Agis)
2012. máj. 31. 10:02

Azt elfelejtik hogy mindehol elnek emeberek es azoknak is vannak gyerekek.

En bejatam eszak afrikat anno gyerekeimel , legkisseb pont 6 honapos volt.

Csak pozitv es jo emlekek vannak arrol az idöröl.

34. iloverunning (válaszként erre: 30. - Mkriszti81)
2012. máj. 31. 09:51

Akkor itt nem csak csecsemőről van szó, mert a 4-5-10 éves gyerekem is lehet beteg külföldön, sőőőt. Sokkal inkább történhet baleset egy folyton jövő-menő, önálló akaratú, mindent evő, fagyizó, úszó, állandó veszélyeket kereső gyerekkel, mint egy 7 hónapos csecsemővel, aki oda megy, ahova a szülei viszik, és azt eszik, amit adnak neki. Ezek szerint akinek egyszer gyereke születik, ne menjen külföldre nyaralni, de a legjobb ha sehova, mert ugye a kertben is lehet üldögélni, nehogy máshol legyen beteg.

Nem kötözködésből, tényleg, de gondolom a fórumindító is tudja, hogy bárhol lehet beteg a baba, ez tény, de emiatt nem ülhet egész életében 4 fal között. Néha ki kell mozdulni a komfortzónából. És igen, biztosan nem olyan, mintha 2en mennének, de a hétköznapi életben is sok szervezéssel, lemondással jár egy baba, ahogy egy nyaraláson is, de semmivel sem különb mintha otthon ücsörögnének. Sőt!! Otthon általában anya van otthon a gyerekkel, apa jó esetben délután hazaér, míg itt, 10 napig két szülő lesz, így az anyukának biztosan pihentetőbb kikapcsolódás lesz, mint otthon, egyedül lenni vele.

33. Kistanítónéni (válaszként erre: 31. - Agis)
2012. máj. 31. 09:36

Én is elvinném, főleg ha van egy ajándékutam. Én csak azt mondom, hogy ne olyan nyaralásra számítsanak, mint eddig, mert akkor nagyot csalódnak.

Ezek szerint az én gyerekeimmel komoly gondok vannak, mert meg nem ülnek egy percre sem a fenekükön. :)

32. cooltim (válaszként erre: 1. - Zsukszi)
2012. máj. 31. 09:34

Ha szokva van az autohoz/utazashoz ,akkor nem hiszem, h barmi gond lenne. Az en kislanyom pl. kiskora ota szereti az uj helyeket es imad utazni.

En vinnem.

31. agis (válaszként erre: 29. - Kistanítónéni)
2012. máj. 31. 09:34

Tobb pici babat lattam...tele voltak jatekkal, jol elvoltak. Az egyik baba peldaul egy matracon jatszott mig a mama olvasgatott....


Nekem nem tunik kivitelezhetetlennek, en biztosan vinnem, bar leszogezem, nincs meg gyerekem.

30. mkriszti81 (válaszként erre: 28. - Agis)
2012. máj. 31. 09:28

ez az, beteg bárhol lehet, tehát szerencsésebb, ha ez nem külföldön, idegen környezetben


Ez a gumimedencés jelenet pedig így is eljátszuk itthon a kertben naponta, nem kell ehhez külföldre, tengerhez utazni. Egyébként ha ott medencébe teszem a gyereket, attól én még mindig nem tudok fürdeni a tengerben... max ha apa vigyáz rá, de akkor meg egyedül úszom gyorsan 10 percet, hát az sem a legjobb...


na részemről nem folytatom, nem akarok senkit meggyőzni

29. Kistanítónéni (válaszként erre: 28. - Agis)
2012. máj. 31. 09:22

Van olyan gyerek aki elüldögél egy gumimedencében, míg az anyukája olvasgat? Szerintem erre ne számítson a fórumindító, mert ez elég ritka.

Hét hónapos gyereket vízparton egyébként csak vékony ruhában hagynám és árnyékban, mert nagyon érzékeny még a bőrük. A tengervizet is kihagynám még.

28. agis (válaszként erre: 26. - Mkriszti81)
2012. máj. 31. 09:19

Nekem az volt furcsa, hogy mennyi negativumot hoztal fel.


Beteg a gyerek akarhol lehet.


En szemelyszerint rengeteg pici babat lattam a tengerparton, gumimedenceben (edes vizben) napernyo alatt uldogelt mig az anyukaja olvasott, kikapcsolodott.

2012. máj. 31. 09:18

Mi tavaly két nyolchónapossal voltunk nyaralni belföldön. A gyerekekkel nem volt semmi gond, jól érezték magukat. Nekünk viszont nem volt annyira nyaralás, mert ugyanúgy hozzájuk kellett alkalmazkodni, kiszolgálni őket, kelni éjszaka stb. A nagylányunk is hiányolta a korábban megszokott labdázást, túrázást, kártyázást, csocsózást.

Szerintem érdemes nagyszülőket is elvinni, ha igazán ki akartok kapcsolódni, meg egy kicsit kettesben lenni.

Megyünk idén is, most is belföldre, most talán még nehezebb lesz.

26. mkriszti81 (válaszként erre: 23. - Agis)
2012. máj. 31. 09:11

Igen. Aki már épp nem az a nagyon pici, hogy egy bébihordóban el van fél napot ott, ahova leteszed, de még nem akkora, hogy megértse, ha valamit épp nem lehet.


Mi a 7 hónaposunkkal tavaly wellness hétvégén voltunk belföldön, az úgy tökéletes volt. Most 1 éves, most sem megyünk még külföldre, csak belföldre talán egy hétre. Külföldre majd talán jövőre.


Egyébként nem azt mondtam, hogy ne menjenek, ha minden jól alakul, akkor szuper nyaralás lehet belőle. Csak felhívtam a figyelmet, hogy azért rosszul is alakulhat valami, amit külföldön nehezebb megoldani, tehát mérlegelni sem árt.

Jó szándékkal írtam, és saját véleményt, remélem ez nem baj...

2012. máj. 31. 09:08
Attól függ, ki akar szórakozni, ti vagy a baba? Biztos szép látvány a tenger, de babónak nem árt a sós víz? Meg aztán szerintem annyira még nem tudja értékelni a táj+tenger élményét.
24. Enya78
2012. máj. 31. 09:05
Én sem emlékeszem, hogy pár hónaposan egy fiat 500-assal vittek Derezdába... akkor valószínű nem nagyon érdekelt, hogy hol vagyok... de meséltek nekem arról az útról a szüleim, és fekete-fehér fényképek is vannak... így utólagosan nagyon örülök neki, hogy már akkor elvittek magukkal és ilyen élményt szereztek nekem... :))
23. agis (válaszként erre: 22. - Mkriszti81)
2012. máj. 31. 09:03
Konyorgom, 7 honapos gyerekrol van szo....
2012. máj. 31. 08:59

amiért igen:

- nektek valamennyire kikapcsolódás, kizökkenés a mókuskerékből

- a babának mindegy, hol van, ha a szülei vele vannak

- igazából a napi rutin ellátását bárhol meg lehet oldani


amiért nem:

- a gyerek nem fog emlékezni rá

- tengervízben fürdeni pancsolás szempontjából neki éppen olyan, mintha egy kád sima vízben lenne, de a sós víz nem hiszem, hogy jót tenne az ő bőrének még + nem tudod neki megmagyarázni, hogy ne pancsolja bele a szemébe/szájába, amiből hatalmas sírás lesz, ha belemegy....

- a nap sokkal erősebb víz közelében, egy tengerparton pedig nem sok árnyék (fa) van, a tűző napra pedig én egy percre se engedném/tenném ki, nincs rá szüksége

- nem valószínű, hogy kipihennéd magad, sőt, sokkal fáradtabban jössz haza (hacsak nem visztek el egy nagymamát pl)

- Mi van, ha beteg lesz? Vagy bármi egyéb gondja/baja? (persze ott is lehet találni orvost, gyógyszertárat, de macerás, jó nyelvtudás sem hátrány, mi van ha épp hétvége vagy éjjel van, honnan tudod meg, hol van ügyelet stb)

- hogy viseli majd az utat (persze attól is függ, milyen messzire mentek és mivel utaztok)


nálam jóval több az ellenérv, de rád van bízva, nagyon gondold át


Elgondolkoztam azon is, ki az, aki egy babás családot befizet ilyen nyaralásra...(lehet nincs gyereke?)


Hogy mit vigyél? Az egész lakást! Csak apró túlzással, vicc nélkül...

2012. máj. 31. 08:57

Három gyermekem van. Minden nyáron megyünk nyaralni velük: egyszer belföldre, egyszer külföldre. Szerintem is gyerekfüggő, az én gyerekeim imádnak kimozdulni, utazni. A nagylányommal először akkor voltunk nyaralni, amikor 9 hónapos volt. Tetszett neki, az alvással sem volt gond.

Most igaz, hogy csak belfödre megyünk, de az én picim csak 3 hónapos.

Tavaly Korfun voltunk, volt egy három hónapos baba a repülőn, közel ült hozzánk. Hangját sem lehetett hallani, aludt, szopizott. Ha én sem három gyerekkel indulnék neki, hanem eggyel, minden gondolkodás nélkül repülnék vele, már ennyi idősen is.

Tény, hogy ő még nem értékeli az utazást, de ott van anya, apa, akiknek igen jól fog esni a feltöltődés. Hiszen azért mert gyereked van, nem kell mártírként élned a négy fal között. Harmónikus szülőknek pedig harmónikus a gyermeke.:-)

A már mások által említett babavizen, megszokott bébiételeken, magas faktorú, gyógyszertárban bébik számára kapható napozókrémen kívül vinnék még antibakteriális kéztörlőt, a házi patikából lázcsillapítót ( 2 fajtát), fertőtlenítőt, vízálló ragtapaszt. Persze a gyógyszereket nem teheted a kézi poggyászba. De ezt úgyis tudod.:-)

Érezzétek jól magatokat!

2012. máj. 31. 08:57
Köszi szépen a válaszokat, most megnyugodtam:-) Kezdem is összeírni a listát, hogy miket kell még beszereznem! Azt hiszem nekem is nagy szükségem van erre a nyaralásra,mert egy kicsit depis voltam (vagyok) a szülés óta:-(
2012. máj. 31. 08:52

Mi augusztus végén, 4 hónapos kislegényemmel megyünk nyaralni a tengerre. Szerintem nem lesz semmi gond, csak gondosan össze kell pakolni mindent.

Szerintem bátran elindulhattok. A baba ott érzi jól magát, ahol a szüleivel lehet és meg is érzi, ha a szülei is kipihentek, jól érzik magukat.

18. barby78 (válaszként erre: 1. - Zsukszi)
2012. máj. 31. 08:51
Az én lányom 2 hónapos volt amikor mentünk nem volt vele semmi baj. mi kempingbe lakókocsival voltunk vittem utazóágyat.
2012. máj. 31. 08:47
Ráadásul az a levegő nagyon jót fog tenni neki szerintem.
2012. máj. 31. 08:47
Simán!Mi is vittük a gyereket már 3 hónapos korától.Sőt 6 hónaposan vonattal mentünk Linzbe,ami 5 órás út.Végig aludta az egészet majdnem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook