Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes-e tanulni a mai világban? Miért nem, miért igen? fórum

Érdemes-e tanulni a mai világban? Miért nem, miért igen? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2011. dec. 7. 09:46
Szinte minden munka a kapcsolatokon alapul, diploma ide vagy oda. Az jó ha van, de ismeretség és szerencse nélkül édeskevés, sajnos.
27. 9536810fa1 (válaszként erre: 26. - Fb546889fa)
2011. dec. 7. 09:45
... azt hiszem ezesetben a bátorság szorosan kapcsolódik a kreativitáshoz, hiszen ahhoz hogy bevállalós legyen (merjen váltani ;)) az ember, ahhoz kell valamiféle előrelátás, jövőbe néző képesség, meglátni az esetleges lehetőségeket...
26. fb546889fa (válaszként erre: 25. - 9536810fa1)
2011. dec. 7. 09:44
Nem is a váltás, hanem inkább, hogy mennyire bevállalós az ember. A bátorság úgy néz ki, hogy nagyon erősen díjazva van. :)
25. 9536810fa1 (válaszként erre: 23. - Fb546889fa)
2011. dec. 7. 09:41
... és talán, hogy az ember merjen váltani, új dolgokat kipróbálni, és ne ragaszkodjon a megszokott kis langyos életéhez. ... talán... Legalábbis nekem ez vált be... időnként továbbléptem, kicsit másképp, máshogy csináltam... és lejjebb nem szoktam csúszni. :)
24. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 22. - 9536810fa1)
2011. dec. 7. 09:40

Igen, pontosan. Régen és is másképp gondoltam, de a korral megjött az eszem is. :D

Semmit nem ér a diploma, a tudás, ha utálja az ember, amit csinál. A tanulás pedig nagyon nem egyenlő a diplomával szerintem.

2011. dec. 7. 09:39

Szerintem totálisan az élettér választja.

Ismerek olyat akinek 8 általánosa van, még is milliomos, és olyat is aki diplomával a kezében az életben maradásért küzd.

Komolyan nem tudok rá mit mondani, annyira a szerencse válogatja az emberi sorsot. Jókor kell lenni jó helyen.

PL. A családomban a bátyámnak karosszéria lakatos a végzettsége, mégis ma már ügyvezető igazgató egy faipari kft.-nél.

Totálisan semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz, mégis megfelelő időben a megfelelő helyen volt.

Talán csak azért érdemes tanulni, hogy új kapcsolatokra tegyen az ember szert, ami által később könnyeben tud elhelyezkedni az életben.

22. 9536810fa1 (válaszként erre: 21. - 57aa4ea1e8)
2011. dec. 7. 09:38
... hasonlót mondtam én is a gyerekeimnek... bármit is szeretnének csinálni az életben, mindig arra kell törekedni, hogy abban a legjobbak legyenek, legjobbak pedig csak úgy lehetünk, ha szeretjük is amit csinálunk, hiszen akkor vagyunk érzelmileg is motiváltak arra, hogy minél többet és többet tudjunk róla... :)
21. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Meggy)
2011. dec. 7. 09:36
Meg tudok. Igaz, én oktatok is. És mivel ez a hobbim, sosem dolgozok igazán :) Csak akkor érdemes csinálni bármit is, ha az ember szerelemből csinálja, amúgy csak kínlódás. Tudom, mert majd 20 évig kínlódtam.
2011. dec. 7. 09:29

Persze, hogy érdemes. Egyik az ember önértékelése miatt, másik az alapokra mindig lehet építeni. Viszont, ha az ember csak magol és nem tud alkalmazkodni a változásokhoz ráadásul protekciója sincs, elveszett.

Ismerek nagyon sok embert akinek ilyen-olyan iskolái vannak, de valahogy a gyakorlatban nem látja át a dolgokat, és lehet iskola nélkül sokkal rátermettebb valaki, mert érdekli éppen az a szakma, átlátja valahonnan van rá rálátása.


Sok a protekció mostanában az tény, sok embert kidobnék ahol éppen kontárkodik, de tanulni mindig kell a véleményem szerint, amíg élünk.

2011. dec. 7. 09:24

... nem kérdés, hogy muszáj lifelong learning, az élethosszig tartó tanulás korát éljük. Új technikák, új tudnivalók, új feladatok, aki nem tanul, lemarad, és esélye se lesz a normális munkára.

Nem mellesleg általában egyfajta belső igény is van az emberben, hogy ne visszafelé fejlődjön már a kis élete folyamán. :)

Tehát érdemes és kell!


Ha csak azt nézzük, hogy az számít tanulásnak, hogy az embernek minél több papírja legyen... hát az kevés... amúgy meg azt venni is lehet, csak boldogulni vele nem.

... szerintem...

2011. dec. 7. 09:18

Próbáljon meg valaki a mai világban úgy munkát keresni , hogy csak 8 általánossal rendelkezik.

Lehet, hogy betanított munkásként elhelyezkedhet egy olyan cégnél, ahol gürcöl majd mint egy ló és nem fog többet keresni 80000 Ft-nál.


Mindenképpen tanulni kell.

2011. dec. 7. 09:16

Igen, tanulni mindig érdemes-csak az nem mindegy mit.


A barátnőm most szerzi az ötödik!!! diplomáját-amiből egyre sincs szükésége. Csupa hasznos dolog: filozófia, szociológia stb. stb.

Ő amolyan diplomagyűjtő, valamire csak jó lesz és a buli kedvéért csinálja. Imádja a fősulis-egyetemi fílinget-pedig már 40 éves, kétgyerekes anyuka-neki ez a hobbija.


Sokszor mondtam már neki, hogy talán olyasmibe kellene fektetnie az energiáját, ami valami hasznot is hoz: pl. műszaki tanár létére szerezhetne végre egy jogsit, hogy a gyerekeinek ne kelljen hajnalban kelni és egyedül buszoznia (futná egy második autóra) vagy tanuljon nyelvet-mert egy mimimális némettudáson kívül nem beszél semmit a magyaron kívül.


Szóval tanulni-engergiát-pénzt-időt befektetni olyan dologba érdemes (szerintem) amit az ember tud kamatoztatni.

16. 31c1daa9fa (válaszként erre: 1. - 25d4b44717)
2011. dec. 7. 09:12

Én úgy látom, hogy nem érdemes, viszont, még mindig a sulipadot koptatom.(reménykedek)

Két szakmám van, egy nyelvvizsgám, és egy Ecdl vizsgám. Mind kitűnő lett. Jelenleg érettségizem, ezt még célul tűztem ki magam elé.

Sok helyen dolgoztam, sok mindenhez értek, de úgy néz ki ennyi sem elég ebben az országban.

15. githaj
2011. dec. 7. 09:04
Tanulni mindig érdemes, csak nem mindegy hogy mit. Vannak foglalkozások amelyek nagyon telítettek és nincs esély elhelyezkedésre. Én a gyermekeimet nem kényszerítettem hogy hova menjenek, de kikotottem hogy minimum az érettségi. Mindketten olyan iskolát választottak ahol szakmát is tanultak és le is érettségiztek. A folytatás az o dontésuk, per pillanat dolgoznak a szakmájukban és fontolgatják a foiskolát.
14. c3f39fd03b (válaszként erre: 12. - Marúcia)
2011. dec. 7. 09:01

Ez egyébként teljesen igaz: több lábon kell állni,és reálisan kell látni,hogy mennyi fizetést kérhetsz a munkádért.

Korábban egy felnőttképző cégnél dolgoztam,és mikor a helyi fősuliról jöttek hozzánk gyakorlatra a hallgatók,egy beszélgetés közben megkérdezték,mennyi a fizetésem.Nem csináltam belőle titkot,megmondta.Az elsápadásukat látva megkérdeztem,hogy sok vagy kevés? És akkor mondták,hogy ők nettóban gondoltak magukban annyit,mint amennyi nekem a bruttó fizetésem...

Sokan ott is elrontják,hogy amikor megszerzik a diplomájukat,akkor akár éveket is várnak,hogy azzal tudjanak elhelyezkedni,és nem néznek más után,mert az ijesztőnek tűnhet,jön a kérdés,hogy hogy fogom én azt megtanulni,nem értek hozzá,stb.Sajnos pedig muszáj.Én világéletemben tök hülye voltam matekból,és sosem gondoltam volna,hogy egyszer egy cég számláival fogok foglalkozni,meg egyáltalán kereskedelemmel.Merni kell váltani.

13. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - 25d4b44717)
2011. dec. 7. 08:56
Tanulni mindenképpen érdemes, ez nem is kérdéses.De én úgy látom,hogy manapság azok tudnak igazán jól keresni,akiknek rendes,kétkezi szakmája van,és lelkiismeretesen teszi a dolgát.A diplomásokkal lassan Dunát lehet rekeszteni,és ezt úgy mondom,hogy én diplomás vagyok.A szakmák meg közben kihalnak.Tanítói diplomám van (bár nem a szakmámban dolgozom),de a burkoló,aki a fürdőszobánkat csinálta, röhögve többet keres nálam.Úgy gondolom,hogy manapság az él meg jól,akinek vagy rendes szakmája van,vagy szerencséje volt a diplomájával és olyan helyen tudott elhelyezkedni,ami akkor még nem volt telített vagy csak kevesen dolgoznak benne, vagy kiment külföldre pár évet melózni.Az egyik barátnőm közel 5 éve van kinn Londonban,bébiszitterkedett sokáig,most is vannak apróbb munkái,de már ott tart,hogyha haza jön,bátran nézhet magának lakást.
2011. dec. 7. 08:53
Sziasztok! Nekem is szakmáim voltak eddig. A suli után női ruhakészítőnek tanultam, aztán gyorstalpalóm megcsináltam a ruházati eladói szakmát is, majd a kondicionáló masszőrt.Idén pedig leérettségiztem.Jövőre meg elkezdem a fogtechnikusi szakmát is kitanulni :) Én azt mondom több lábbal kell állni a mai világban. Ha az egyik nem jön be, majd a másikban elhelyezkedek. Meg ugye ha külföldet válaszom, akkor ott is talán több esélyem lesz :) mindenki tanuljon, az még senkinek sem ártott meg!!! :)
11. timycat (válaszként erre: 7. - 1dc16653d6)
2011. dec. 7. 08:48
dettó
10. timycat (válaszként erre: 1. - 25d4b44717)
2011. dec. 7. 08:47

Én alapvetően nem panaszkodhatom, tanulást választottam, de "mai" aggyal, amikor már nem kell felvételit írni és elég egy jó érettségi -szóval nincs az ember annyira kötve az azonnali folytatáshoz- tuti kimennék külföldre egy kicsit tapasztalni, nyelvtudást -ami ugye középsuli után egy bizonyos szinten adott- mélyíteni, rögzíteni. 1-2 év csak magára utaltság sokat változtat az ember szemléletén, magabiztosságot, talpraesettséget fejleszt.

Az tuti, hogy én majd anno meg fogom pendíteni a gyerekemnek ezt a lehetőséget is; akármennyire féltem ki kell lökni a fészekből a saját érdekében


Körülöttem egytől egyig "tanult" emberek vannak, nem büfészakosak; orvosok, jogászok, mérnökök és kínlódnak a megélhetésért, nem a jövőjüket alapozzák, hanem szó szerint az életbenmaradásért-kajáért dolgoznak napi 10-12órát :S Nagyon nincs ez jól; aki csak tehette már külföldön van :S

9. meggy (válaszként erre: 7. - 1dc16653d6)
2011. dec. 7. 08:39

Hát én is elég sokat tanultam , most is tanulok..

Amúgy én is gondolkoztam a pediküréssget kitanulni még a meglévőkhőz..

És meg tudsz élni a körmös szakmából ??

Te milyen jobban fizető szakmára gondolsz ??

Amúgy dicsérendő a tanulásod szerintem..

2011. dec. 7. 08:36
Örülök,hogy 20 éves koromtól dolgozom,de bánom,hogy azóta nem tanultam semmit.Jövőre viszont mindenképpen szeretnék továbbtanulni,és szakmát/szakmákat,a mostani mellett.Szerintem igenis érdemes,annak nincs értelme mikor valaki 30 éves koráig csak tanul,de csak azért hogy a szülei eltartsák,és ne kelljen lemondania a felhőtlen bulizós életmódjáról.
2011. dec. 7. 08:29
Sokat tanultam,tanulok.Főiskola,egyetem,csak sajnos nem a legjobban fizető szakmák.Időnként elkalandozok,mi lett volna,ha nem fektetek ennyi energiát a tanulásba,és választottam volna egy jobben fizető szakmát.De ennyi év tanulás után és már a véremben van a hivatásom....nincs esélyem.
6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - Meggy)
2011. dec. 7. 08:26
körmös lettem. Az eredeti "szakmám" pedig külkeres.
5. meggy (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2011. dec. 7. 08:24
és milyen szakmát tanultál, ami igy bejött neked ??
4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - Fiatal nő)
2011. dec. 7. 08:11
Én pl megbántam, hogy nem szakmát tanultam először. Azóta pótoltam.
2011. dec. 7. 08:07

És ez most miért van itt a Nyereményjátékoknál?


Amúgy meg tanulni sosem érdemtelen. Sosem tudhatjuk, mikor vesszük hasznát a tanultaknak. Aki azt mondja, hogy a tanulás felesleges, az később majd jó eséllyel szidja magát, hogy "Bárcsak tanultam volna..."

2011. dec. 7. 08:06
érdemes tanulni, de csak aztán, miután van egy szakmád, és dolgozol is benne. A tudást nem veszi el senki, viszont a diploma sz..rt se ér a mai világban, kivéve, ha zseni vagy, vagy ismerősöd ül jó helyen.
2011. dec. 7. 07:58

Vannak akik szerint nem érdemes a mai világban tanulni. Jobb ha dolgozik hogy pénzt keressen. Mások szerint tanulni érdemes,mert jobban él a tanult ember.

Te hogy látod,?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook