Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes-e szülés előtt "házilag" szőrteleníteni odalent, vagy bízzuk szakemberre? Kell-e egyáltalán? fórum

Érdemes-e szülés előtt "házilag" szőrteleníteni odalent, vagy bízzuk szakemberre? Kell-e egyáltalán? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
16. algea
2007. ápr. 18. 12:02
Ez most nem vág teljesen a témába, de hogyan lehet elkerülni gyantázás után, hogy nagyon csúnya szőrtüszőgyulladása legyen az embernek? Én csak fazont szoktam gyantázni, utána fertőtlenítek, kenem minden csudával, de ahogy elkezd kibújni az új szőrszál, olyan csúnya göbök és utánuk el nem múló barna foltjaim lesznek, hogy a Párom szerint is már szebb akkor a maga természetes állapotában....:( Próbáltam radírozni, dörzsölni, szóval mindent, amit ajánlani szoktak....nemsegített semmi.
15. janita
2007. ápr. 17. 13:39
Jobb ha az ember saját maga megcsinálja, meg a másik dolog, hogy higénikusabb ha mindig szőrtelen, legalábbis én így vagyok vele.
2007. jan. 6. 23:32

Én már nem látom a saját berendezésemet! ;-)))Kb. egy hónapja biztos!

De nem is baj, mert a kozmetikusom évek óta gyantáz ott lent is, kb.3 hetenként. Így ha szülni megyek februárban, rajtam nem lesz mit borotválni, szerencsére! Ciki lenne, azt hiszem...

13. gkreka
2007. jan. 2. 17:46
én a férjemet kértem meg, hogy segítsen, mert a pocakomtól már nem fértem jól hozzá. először zavarba ejtő volt, de szerintem még mindig jobban jártam, mintha egy idegen csinálja a kórházban. fura, hogy egyéb esetben azt sem szeretem, ha jelen van a párom, amikor szőrtelenítek.
2007. jan. 2. 17:33

Hogy férsz hozzá egyáltalán?

Én nem is láttam mi van ott. Meg fájások között kinek van kedve?

Borotvát azért vittem magammal, azt használták.

2006. nov. 16. 03:24
Csak ha nagyon gyakorlott vagy. Különben nagy pocak mellett elég nehéz, és én a páromat se szívesen kérném meg rá. Különben meg tényleg csak a metszés helyén borotválnak. Én megpróbáltam otthon , de pont azt a részt hagytam ki, ahol le kellett volna borotválni.
2006. nov. 6. 08:44
Én még nem szültem, de már csak idő kérdése az egész, de mindenki azt mondja, hogy jobb ha az ember otthon leszedi a szőrt, bár én már évek óta onnan is leszedem mindig, mert sokkal higiénikusabb. Így nagy pocakkal már nehezebb, de hál'istennek a férjem mindig segít.
2006. nov. 2. 15:30
szerintem is jobb ha magadnak leborotválod.Én két gyereket szültem,az első babanál bentfeküdtem 3 hetet és nem vittem borotvát úgyhogyleborotváltak.Borzalmas volt.fájt,csípett,szörnyen zavart az egész,hogy más csinálja.
2006. júl. 28. 12:46
Szerintem érdemes házilag szőrtelenteni. Amiket hallottam a kórházi borotvákról meg láttam is, én azt javaslom,h. mire ki vagy írva( ha előtte nem is szőrtelenítettél) arra tedd meg. Én is ezt tettem amikor mentem szülni. Bár előtte is és utána is epiláltam "odalent". Eleinte lehet,h. lesznek balesetek, de idővel gyakorlott lesz az ember.
2006. júl. 27. 14:51
Ezek kórházi problémák...:) Otthonszülésnél semmi jelentősége, mert nem vágnak.
2006. márc. 8. 16:51

Aki már hallott arról, hogy milyen borotvákkal dolgoznak a kórházak...szóval szerintem mindenképp szőrtelenítsünk.

Persze könnyebb, akinek gyakorlata van a dologban, annak már vakon is megy szinte :-)

Én leszedtem az első szülésnél, és most is folyamatosan rendben tartom, ha mennem kell, márcsak igazítani kelljen. :-)

És ahogy észrevettem a kórházban is örülnek neki, ha nem kell borotválniuk...

2006. márc. 8. 10:34
Szerintem érdemes!Nálunk az a szokás hogy nindent és mindenhol le borotválnak.Sőt ha császárral szülsz akkoris.Az én véleményem az hogy egy gyakorlatlan ember óvatosabb egyes esetekben mint egy gyakorlott.A gyanta elsőre biztos drasztikusnak hangzik,de egy csomó kellemetlenségtől kímélne meg.Én biztatlak!
2006. márc. 7. 20:03
Szerintem aki addig is szőrtelenített, az bátran csinála tovább.
2006. febr. 26. 14:11
Szerintem érdemes.
2006. febr. 26. 12:24
Szerintem nem erdemes kinlodni vele. Nem komplett fazonigazitast vegeznek, hanem csak azon a 3 cm2-en szortelenitenek ahol a vagas lesz. Ok jobban tudjak hol van. S csordogalo magzatviz es fajasok kozepedte nem is olyan egyszeru muvelet egy gyakorlatlan keznek.
2006. febr. 25. 18:12
Érdemes-e szülés előtt "házilag" szőrteleníteni odalent, vagy bízzuk szakemberre? Kell-e egyáltalán?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook