Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdeklődjek a közjegyzőnél? Mennyi idő a tulajdoni bejegyzés? fórum

Érdeklődjek a közjegyzőnél? Mennyi idő a tulajdoni bejegyzés? (tudásbázis kérdés)


2021. febr. 21. 19:25

Köszi a válaszokat!

Közjegyzőnél volt a hagyatéki tárgyalás. Enyém lett az ingatlan (öröklés, és adásvétel is volt), azt mondta a jegyző, hogy a papírt ők továbbitják a földhivatalnak és majd postán kapom meg az adásvételit, mivel ők azt a földhivatalnak beadják, ott feldolgozzák és úgy küldik ki nekem. Így az adásvételit én nem kaptam meg aznap, csak a hagyatékit. Ennek 1 hónapja.

2021. febr. 21. 18:06
Adásvétel 3 hét,hagyatéki után egy hónap , Bajai Földhivatal. Biztos változó mindenhol.
11. rabankari (válaszként erre: 5. - Vivo44)
2021. febr. 21. 17:56

Itt valami súlyos mulasztás lehet.

Biztos, hogy az ügyvéd adás vétel után beadta a fõldhivatalba a dokumentumokat?

10. rabankari (válaszként erre: 6. - Vivo44)
2021. febr. 21. 17:53
Hagyaték volt, nem adás-vétel.
9. Fisica (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2021. febr. 21. 17:43

Földhivatali Főosztály van már.


Egyébként hiába a határidő ha tele vannak munkával, ha megszakad se tudja időben megcsinálni.

8. kristo_f (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2021. febr. 21. 17:24

Egy kis segitség

[link]

7. kristo_f (válaszként erre: 5. - Vivo44)
2021. febr. 21. 17:22

Az ügyvéd egész olcsó mert a gyorsitás hivatalos díja 10ezer Ft + nyilván az ügyvédi díj

Ha ennyi idő alatt sem jegyezte be a földhivatal, a Megyei Földhivatalhoz fordulnék panasszal


Anno lekértem a tulajdoni lapomat, ott volt a nevem és minden ami kell

Bementem a járási földhivatalba hogy bejelentkezem

Ügyintéző váltig állitotta hogy nem látja a nevemet hiába mutogattam neki a lekért, kinyomtatott lapot

Levél ment a megyei hivatalhoz. Telefont kaptam, hogy bármikor mehetek soron kívül elintézik sőt az "ő anyjukat" :)

6. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 21. 14:16

Közjegyző???

Mi köze a közjegyzőnek egy földhivatali bejegyzéshez???

2021. febr. 21. 14:09

Nekünk 2019 Október 4-e óta nem jegyezte be a földhivatal.

Csak egy értesítést küldött, hogy be fogják jegyezni 1/1 tulajdonjogot, azóta semmi.

Persze az ügyvéd meg tudja gyorsítani 13ezer-ért....

2021. febr. 21. 14:00
Ja egyébként ne a közjegyzőt kérdezd hanem a földhivatalt, ott megmondják kb mikor lesz kész, mert már nyilván beadták.
2021. febr. 21. 13:22
2021. febr. 21. 13:05
Tulajdonjog 60 napos határidővel megy.
2021. febr. 21. 13:00
1 hónapja volt a hagyatéki tárgyalás. A másik örökös lemondott a részéről, igy az ingatlan az enyém lett. A közjegyző azt mondta, hogy majd ők intézik a földhivatali bejegyzést hogy a tulaj én vagyok. De még semmi papírt nem kaptam 1 hónap alatt. Várjak még vagy érdeklődjek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook