Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Epilepszia gyermek korban fórum

Epilepszia gyermek korban (beszélgetős fórum)

1 2
26. d6fd5940b1 (válaszként erre: 17. - Minocska)
2012. aug. 15. 08:31

Jajj :/

Én lányomnak is volt lázgörcse, másfél évesen..

anno páromnak is volt, és ő epilepsziás is lett, de hamar kigyógyult belőle..

most a gyerkőcnél azt mondták,ha szerencsénk van,csak ez az 1 görcse volt,több nem lesz, mert lázgörcs jó esetben csak 1x fordul elő..de ha többször,akkor is 7 éves kora előtt kinövi a gyerek..viszont ugye a lázgörcs miatt ő is gyanús lehet epilepsziára... úgyhogy van bennünk 1 adag félelem rendesen..

mindig,amikor beteg és lázasodik,már gyomoridegem van :/ pedig ott a Diazepam.. de azért félek :/

2012. aug. 15. 08:22
együtt alszunk vele,vagy az apja,vagy én,nem hagyjuk magára,még nap közben sem.alszik délután,és este is viszonylag időbe alszik el,nagyon figyelünk,hogy ne hajtsa ki magát.
24. d940a253b8 (válaszként erre: 22. - Kittidora)
2012. aug. 15. 08:17

Sajnos ebben nem tudok segíteni ,mert ugye én férjem mellett alszom és rögtön észreveszem ha van valami .

Ha van kezelő orvosa (neurológus)akkor kérdezzetek rá,mert annak idején férjemnek azt mondták ,hogy neki alvás közben igen kis valószínűséggel fog előjönni,mert agyának nem azon a részén van a gócközpont .

Én szerintem, ha a picinél lenne ilyen ,vagy babaörzőt vennék és tenném be a szobájába az ágy közelébe ,mert a nagyroham elég zajjal jár, hogy az ember felébredjen rá , vagy esetleg egy szobába aludnék vele egy jó darabig.

Talán a többieknek van jobb ötlete .

23. bowie (válaszként erre: 22. - Kittidora)
2012. aug. 15. 08:13
Nem lehet, hogy nagyon kifárad nappal? Én fiam akkor dobálja magát.
2012. aug. 15. 07:49
értem,és hogyan figyelitek éjszaka a beteget?minden rezdülésére fent vagyunk,nagyon zavartan alszik,dobálja magát,végtagjait rángatja.kész rémálom az éjjeli időszak.(mellette a húgát is szoptatom,nem pihenek semmit.nagyon féltem!!!
21. d940a253b8 (válaszként erre: 19. - Kittidora)
2012. aug. 15. 07:13

Sajnos az egy lutri ,mikor jön a következő roham !A többiek is írták , bármikor jöhet és az is lehet ,hogy soha többet nem lesz .Előre maximum a sokadig roham után lehet látni a jeleket , de azt sem mindig .Férjem már tudja , hogy hogyan fáj a feje ,amikor jön a roham ,mert a rohamok mindig fejfájással kezdődnek .Akkor csökken a vérellátás az agyban .

Az EEG általában akkor megbízható a legjobban ,amikor közvetlenül roham alatt vagy után csinálják , illetve ha annyira súlyos már az állapot .Egyébként előfordulhat , hogy csak gyanút igazol .A nagyon sokadik roham után mutatta ki nálunk is , de akkor is csökkent epilepsziás tevékenységet ,ami jó ,mert a gyógyszer karbatartja .

20. bowie (válaszként erre: 19. - Kittidora)
2012. aug. 15. 06:36
Mert ez mindenkinél más. Hetek, hónapok is lehetnek, mint ahogy írta az egyik hozzászóló, hogy egy kisfiú januárban lett epilepsziás, de nem volt azóta rohama..az már 7 hónap.:)
19. Kittidora (válaszként erre: 17. - Minocska)
2012. aug. 14. 22:24
az eséssel kapcsolatban,nagyon jellemző rá,hogy esik kel ,de régóta,most a roham óta még jobban meg lehet figyelni.arra eddig nem válaszolt senki,hogy az első roham után mikor jött a következő,???vagyis a második!!!
18. bowie
2012. aug. 14. 21:47
A tesómnak a fáradtság nagyon kihozta a rohamokat. A kórházban is olyan vizsgálaton volt, hogy nem aludhatott, és így figyelték meg. Neki is voltak ezek a csendes rohamai, tehát ez a "bambulásos", ahogy írjátok.
2012. aug. 14. 21:41

A lányom fél évesen rohamozott először, lázas állapotban. Akárhányszor belázasodott, rohama volt. Ez még csak lázgörcs, de kijárta az utat az epilepsziának. Most 9 éves, gyógyszert szed. Roham esetén azonnal beadjuk a görcsoldót, majd ha 20 perc múlva nem múlik, az újabb adagot, és irány a kórház. Utoljára tavaly nyáron rohamozott, de máskor is volt már másfél éves szünet is, majd utána több roham egymás után. Ha nagyon gyakran esik az is lehet jele az epilepsziának, mert azok is lehetnek pillanatnyi rohamok. de az elbambulások nem feltétlenül rohamok. A lányomnak is van, de a doktornő szerint ezek nem rohamok. Ha fáradt, ha felfokozott idegállapotban van könnyebben jöhet egy roham. A lázzal is nagyon vigyázz. Az EEG nem biztos, hogy kimutatja. A longterm már nagyobb eséllyel, de nálunk hol van jele, hol nincs. Az utolsón a délutáni alvásában találtak epilepsziás agyműködésre utaló jelet, de az az előttiben nem. MR-nél esetleg felfedezhetnek valami gócpontot, a miénk meg van. Ez később akár el is tűnhet, állítólag, de csak kamaszkorában akarnak újabb MR-t csinálni.

Ne veszítsd szem elől víz közelében, magas fűben, embertömegben. Ez átlagos gyerekekre is érvényes szabályok, de epilepsziásoknál fokozottan kell figyelni.

2012. aug. 14. 21:26

A legszörnyűbb ebben a betegségben, hogy nem lehet kivédeni. Sokszor még a lelkiismeretesen szedett gyógyzerekkel sem tudjuk megelőzni.

Van egy fiú akin látszik néha órákkal előtte, hogy baj lesz, annyit tudunk tenni, hogy magunkhoz vesszük a "kúpot", hogy minél előbb be tudjuk adni, ha tovább tart a roham mint másfél perc.


Hogy kimutatja-e az EEG? Én eddig úgy tudtam minden esetben kimutatja, de az előttem aki írt ezekszerint nem volt olyan szerencsés, hogy kimutassák nála.

2012. aug. 14. 20:23
hogyan lehet kivédeni,késleltetni a következő rohamot,ha lesz egyáltalán?
2012. aug. 14. 18:01
az EEG biztos ki fog mutatni valamit ,ha baj van ?
13. Kittidora (válaszként erre: 11. - Koppanya)
2012. aug. 14. 17:31
persze tegnap engedték haza
12. d940a253b8 (válaszként erre: 7. - Kittidora)
2012. aug. 14. 17:02

Az epilepsziát általában egy "érgörcs" okozza .Az agy nem kap elég vér és" lekapcsol" attól függ milyen központjában van a góc ,sok minden okozza.Okosabbak akkor lesztek ,ha egy teljeskörű kivizsgáláson átestek .Egy három éves gyerek ha nem reagál semmilyen ingerre csak ül és bambúl mereven maga elé,a nevére nem reagál és hirtelen riad fel az már egy kisroham volt .

Alvatlanság okozhatja ,azonban azt tudnod kell , hogy egy koránkelés nem okoz rohamot ,max az lehetett az utolsó csepp a pohárba és attól jött elő a görcsroham .

2012. aug. 14. 16:51
kórházban voltatok már?
2012. aug. 14. 16:49
huhh ez nehéz, főleg mert még iyen kicsi, tapsolj egyet hirtelen ha megijed akkor csak alksüket , ha nem akkor gyanús, hogy kisroham ezt is mondjátok el az orvosnak
2012. aug. 14. 16:46
a kialvatlanság lehet oka
8. Kittidora (válaszként erre: 6. - Koppanya)
2012. aug. 14. 16:45
ezt ,hogy ismered fel? nagyon sokszor "elbambul"szólingatjuk és nem is hallja meg,és miután meg hallja ,kinevet minket ,nem tudom,hogy ez az e vagy csak alkalmi süket
2012. aug. 14. 16:44

SZóval,bármikor lehet neki következő,ha esetleg az,akár hónapok múlva is..ne nyugodjunk meg ,hogy eddig nem volt neki.?Baromi fáradt volt ,nagyon korán ébredtünk aznap,lehetett ez ok?fél

álomba jött elő neki

6. koppanya (válaszként erre: 4. - Koppanya)
2012. aug. 14. 16:42

Ja és sajnos nagyon sokminden kiválthatja.


És vannak az "elbambulások", mikor csak néhány másodperc esik ki nem kap görcsrohamot, sajnos azok is rohamok.


Nagyon ijesztő tud lenni és remélem hamar "kiismeritek" majd magatokat-e btegségben.

5. d940a253b8 (válaszként erre: 1. - Kittidora)
2012. aug. 14. 16:33

Szia , nekem a férjem epilepsziás és ezért 3 gyermekem fokozottan veszélyes kategóriába tartozik .

2fiam és 1 lányom van .Férjem családjában rajta kívül még 2 unokahúgának és 1 unokaöccsének van már epilepsziája .

Férjemnek kamasz korban jött ki , de az elején igen nagy időkülönbségekkel .Általában hetek ,volt hogy hónapok teltek el egy-egy roham között .Aztán minél több rohama volt annál sűrűbben jött elő neki .

Anyósomék nem igen törődtek a dologgal , nem ellenőrizték például , hogy rendszeresen szedi-e a gyógyszert ,amit felírtak neki .

tapasztalatom :Egészen gyanúról beszélnek ,amíg konkrét helyét és okát nem tudják megmondani ,illetve a kórházi megfigyelés alatt nagy rohama nem volt .Erre neki 8 évet kellett várnia , mivel se az EEG ,se a CT ,se az MR nem mutatott ki gócpontot .A mai napig minden papírján az szerepel ,valószínűleg homloklebenyi gócközpont.

Addig csak gyanúval kezelték .Szerencsére elég hamar talált jó szakembert ,akinél már 24 éve van . Nem törődött a határozott szakvéleménnyel ,így elkezdte a gyógyszeres kezelését .

Azóta a 2 gyógyszerre állították át és elmondhatjuk , hogy 16 éve nem volt semmilyen rohama , sőt ma már jogosítványa van .Igaz évente kell hosszabbítani és a gyógyszert nem tudják elvonni tőle ,mert akkor rosszabbodik az EEG-je .

A doktornő felhívta figyelmünket ,hogy a gyerekek is hordozhatják .Amire figyeljetek ,sok alvás ,pihenés .Kerülni a túl hangos ,inger gazdag helyeket és a villódzó fényeket (disco,számítógépes játék kilőve ).

Tudom az elején nagyon rémisztő a roham , de segíteni igazából nem tudtok .Figyeljetek a kisrohamokra is ,én mindent egy füzetbe jegyeztem fel , hála isten már nagyon rég nem kellett írnom .

Teljes életet lehet élni vele , de nagyon nehéz .Nekünk akkor a doktornő azt mondta , ha gyerekkorba jön ki nagy valószínűséggel kinőhető ,illetve az a fontos mennyire kezelhető ,kordába tartható gyógyszerrel .

Kicsit össze-vissza írtam , de oldalakat tudnák írni a tapasztalatomról , ha van konkrét kérdésed szívesen válaszolok .

2012. aug. 14. 16:32
Nekem a munkahelyemen vannak epilepsziás gyerekek, innen tudok olyanpéldát is akinél a hidegfront váltja ki, nem sikerül gyógyszerrel kordában tartani, pedig mindent megtesznek a szülők, orvosok. Másik példa ennél sokkal szebb: januárban lett epis a kisfiú, azóta nem volt rohama, pedig az elsőből több mint 2 óra után jött ki. Sajnos nektek kell majd kitapaszalnotok.
2012. aug. 14. 16:22
JAh, és persze kinőtte.:)
2012. aug. 14. 16:22
Nekem a kisfiam nem, viszont a bátyám az volt gyerekkorában. Hetek, hónapok is elteltek egy egy roham között. Aztán kb 14 éves koráig szedett gyógyszert naponta, azokkal teljesen tünetmentes volt.
2012. aug. 14. 16:04
Olyan szülőkkel szeretnék beszélgetni ,akiknek epilepsziás a gyermekük,vagy csak gyanús.Az a legfőbb kérdésem,hogy az első roham és a második között mennyi idő telt el.Epilepszia gyanús a kisfiunk 3 éves.Szombat hajnalban volt nagy rohama 20 percen felüli..,azóta nem volt rohama,eredményeket várunk.Minden érdekel a témával kapcsolatban!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook