Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Epilátort használsz? Segítenél? Lenne pár kérdésem! fórum

Epilátort használsz? Segítenél? Lenne pár kérdésem! (beszélgetős fórum)

1 2
16. 1d97508455 (válaszként erre: 12. - Globus)
2012. máj. 3. 21:23

Erre nem is gondoltam. De jól hangzik. Azt hiszem a Dm-ben szoktam látni ilyen 5 ujjas keménynek tűnő fürdő kesztyűt. Sosem értettem mire jó. Lehet veszek egyet, kipróbálom.

Bár még nincsenek egyenlőre benőtt szálak, mert kb egy éve csak borotválom, ma kezdtem újra az epilálást. (Nagy nehezen rászántam magam.)

2012. máj. 3. 21:20

Nekem Braun van legalább 5 éve.

2 hétig nélkülözöm a szőrszálakat, de én is szenvedek a benövésektől. :S Muszáj epilálnom, mert a borotvától erősödik és gyorsan is nő.

Szerencsére nem fáj annyira és a pirosság is elmúlik 1-2 óra múlva.

14. K-né Zsóka (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2012. máj. 3. 21:20
Ugyanezt mondhatom én is. Nagyon sok szőr volt a lábamon, de folyamatosan ritkult és ma már alig van néhány szál.Philips van nekem is és nagyon elégedett vagyok, és nem hagy szőrszálat.
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:19

Nekem nem nő be a szőr.

Igen, lehet, hogy nem elég erősek a rugók az epilátorba és így valóban csak lecsípi, aminek valóban az a következménye, hogy hamar megnő újra, hiszen ez a borotvához lenne hasonló.



És tényleg nem egyszerre nőnek a szőrszálak, nekem ezért kell 3 hetente epilálnom.

12. globus (válaszként erre: 9. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:18
Olvastam, bár nem próbáltam ki, hogy fürdések alkalmával a bőrt egy durvább mosdókesztyűvel, szivaccsal kell ledörzsölni. Azért, hogy engedje kiszabadulni a növekedni kívánó szálakat. Egy próbát megér.
2012. máj. 3. 21:18
én sem hintőporozom, és kb. 2 hetente kell epillálnom. Ez azonban úgy lehetséges, h elég gyenge szőröm van, így nem szúr, stb., amikor nő. Az erősebb szálak nőnek lassabban, a pihéket meg így el leher viselni. Pláne, h azok szőkék.
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:14

Nekem nem marad szőr a lábaimon sem a hónaljamon sem és sehol sem:)


Simán kibír néhány hetet, sőt egy idő után többet is, mert fogy a szőr. Nekem legalábbis sokkal kevesebb van, mint volt.


Braun epilátorom van, de már 12 éves. Nagyon elégedett vagyok vele.


Én mindig fürdés után epilálok, nem hintőporozok, nem kenek. Megtörölközök és utána neki esek, majd amikor végeztem testápolót kenek rá.

2012. máj. 3. 21:14

Köszönöm a gyors válaszokat.

Az igazság az, h már vagy egy éve megvettem az "új" epilátorom, de még csak most szántam rá magam, h használjam is. De már az előzőnél is ezek a "problémák" voltak.

Tehát nem az a baj, hogy régi.

Én is tusolás után szoktam epilálni, de majd kipróbálom akkor hintőpor nélkül, hisz valóban, van benne igazság, h a portól csúszhatnak a szálak.


A hitőportól nem szárad ki a lában valamiért, pedig elég érzékeny a bőröm.


Igen... benőtt szőrszálak. Emlékszem, h ez már régebben is nagyon idegesítő volt. Én unalmas estéimen vakarásztam a körmömmel őket, meg szemöldök csipesszel csipkedtem, és úgy kijöttek. Viszont ha már sok van, nagyon csúnya, mert olyan, mintha szőrös lenne az ember lába. :/ Erre nincs valakinek valami praktikája a vakarászáson, tűn meg a szemöldök csipeszen kívül?

2012. máj. 3. 21:12

Szia!

3 hétig sajna nekem sem bírja ki :(((

Ha fürdés után epilálsz,akkor kevésbé fáj,mert puhább a szőr.Az én bőröm elég érzékeny,így bármivel kenhetem szinte egész nap piros pöttyös vagyok.(nekem Braun van,de már 13 éve bírja...)

Hintőporozni gyantázásnál kell.

7. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:08

á, az csak akmu, hogy hetekig bírja!

Jó , ha egy hétig elmegy...

A szőrszálak egy részét csak lecsípi, nem tépi ki. Bármelyik típust választod, ilyen.


A gyenge , világos szőrűeknek lehet, hogy megfelel 2-3 hétig, mert nem látszik a kis pehely, de a sötétebb szőrűeknek sajnos gyakrabban kell epilálniuk.

2012. máj. 3. 21:06

Nekem elég 3 hetente, egész jól bírja (Silk Epilem van).

Teljesen sima lesz, utána bőrnyugtató tusfürdővel tusolok és bekrémezem. Általában este csinálom, másnapra akkor nem lesz pöttyös a lábam.

5. Hedi13 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:05

Szia!

Nekem is pár nap és kinőnek a szőrszálak, de egy hét múlva teljesen kint vannak. Három-négy hét után tiszta dzsungel minden. :) Szerintem ez a három-négy hét csak egy kamu. :)

Azért marad mindig szőr a lábon, mert nem egyenletesen nőnek ki. Lehet, mikor szeded nincs kint, de két nap múlva már kibújik és olyan, mintha nem szedted le volna rendesen.

Hintőporozni nem szoktam, előtte jó sokáig tusolok, hogy felpuhuljon a bőr.


Viszont, én nagyon utálom a benőtt szőrszálakat. Tűvel kell kipiszkálni őket. :(

2012. máj. 3. 21:03
Én kb. 3-4 naponta epilálom a lábam. Sok szőrszálat csak elcsíp. Nálad is ez lehet a probléma. A hintőpor nem szárítja ki a lábad?
2012. máj. 3. 21:03

Szia!

Én fürdés után szoktam, és nem hintőporozom. Én másnap még át szoktam menni rajta, és akkor teljesen sima lesz. Leginkább mert nem bírom a fájdalmat, és nem tudom elég ideig csinálni:p

2. globus (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 3. 21:01

Szia!

Szerintem ne hintőporozd be, mert csúszóssá teszi a szőrszálakat, így a gép csak jól meghuzigálja, de nem tépi ki. Fürdés, azaz bőrpuhítás után, de kellően megszáradva végezd a műveletet. Ha az epilálód régi, elképzelhető, hogy a fejben lévő tárcsák elkopnak, bár nem hallottam róla, hogy ezt valahol javítanák,vagy cserélni lehetne. Nekem Braun van, de legközelebb váltanék, valahol láttam egy szavazást, ahol a Philipsek nyertek.

2012. máj. 3. 20:58

Tudom- tudom, vannak már ilyen fórumok, viszont egyikben sem találtam választ a kérdéseimre, s amiket néztem, rég nem élnek.

Tehát:

Miért van az, hogy bármeddig epilálom a lában, mindíg marad rajta valamennyi szőr?

Ez kicsit zavaró, hisz lehet, hogy nem látszik, de azért ha párom hozzáér, elég kiábrándító a bökős lábam. :)

Az epilátorokat úgy reklámozzák, h 3-4 hétig is bírja szőr nélkül a láb. Hát nekem max egy hetet bír, s azután már láthatóan nő vissza a szőr.


Ezek másoknál is így vannak? Vagy csak az én lábam ilyen... "selejt"?


Egyébként nekem philips satinelle epilátorom van. Amikor ezt vettem, nézegettem a braun márkájúakat is, mert annak más a feje, azon kis csipeszek vannak, nem pedig olyan, mint ennek a philipsnek. Ez is befolyásolhatja a hatékonyságát?


És még egy: Mielőtt epilálom a lában, jól bepintőporozom, mert azt olvastam valahol, hogy a por "felállítja" a szőrszálakat és így hatékonyabb az epilálás.

Vagy ez is csak humbuk? Ki hogy csinálja? használtok valamit előtte?


Válaszokat előre is nagyon köszönöm!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook