Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ennyi az élet?! fórum

Ennyi az élet?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ennyi az élet?!

1 2 3
25. de Luca (válaszként erre: 24. - Ujlany)
2012. jan. 19. 13:58
Ne hidd! Egy átlagos/jó sofőr vezetés közben pásztázza a járdát is, különben a tavasz beköszöntével a mélyen dekoltált lányokat sem vennék észre.
24. ujlany (válaszként erre: 23. - De Luca)
2012. jan. 19. 13:55

Szerintem az elhalado autosok utasainak tobbsege nem is latja meg az ilyen dolgokat.

Mert sms-zik, beszelget, radiot hallgat, magara figyel.

23. de Luca (válaszként erre: 21. - 65298a0518)
2012. jan. 19. 13:49
Az elhaladó autók utasainak többsége ilyen esetben egyszerűen csak úgy gondolja, hogy majd a következő megáll. És ezzel rendbe teszik a saját lelkiismeretüket.
2012. jan. 19. 13:48

:-( lelketlen emberek, csak ùgy elmenni egy bajbajutotton....szègyenlem hogy ezek mèg embernek tartjàk magukat!

Minden elismerèsem Pocoknak!

21. 65298a0518 (válaszként erre: 5. - Eddc6079a6)
2012. jan. 19. 13:47
Gondoljátok? Én ezt nem tudom elhinni. Én merem remélni, hogy bizalmatlanok inkább, hiszen annyi rosszat hallani, odamész, kiderül, hogy megjátszotta a rosszullétet, a bokorból meg a 2 társa már az autódat viszi, vagy letámad és előrántja a kést stb, igaz, ez általában nem fényes nappal jellemző. Lehet, csak azért érzem így, mert velünk megtörtént, hogy így akartak "lépre csalni", vagy csak mert nem akarom elhinni, hogy az emberek lehetnek ennyire érzéketlenek, tovább megyek bunkók, hogy puszta tapintatlanságból, nemtörődömségből nem állnak meg segíteni. Bááár, ha abból indulok ki, hogy a mínuszokban vagy szakadó esőben hányan engednek át a zebrán akár kisgyerekkel is...lehet, hogy igazatok van.
2012. jan. 19. 13:44

Nem tudom pontosan hogy fogalmazzam meg amit gondolok... Mindenkinek így kellene cselekednie és Te mint orvos mindent megtettél, "félretéve" gyermekedet. Sajnálom, hogy ez lett a vége:(


Az jutott az eszembe amikor éppen 10 éves voltam (aznap volt a szülinapom, sosem felejtem el) és a Moszkva téren a 4-es villamos elütött egy bácsit (láttam ahogy levágta a lábát). Mindenki csak állt én meg szaladtam a telefonfülkéhez (nem volt még mobil) és hívtam a mentőket. Egy felnőtt sem tette ezt meg:( Meg kellett várnom a mentőket, mert én hívtam őket akik kb. 20 perc alatt értek oda - a János kórház 15 perc onnan gyalog:( Szerencsére az a bácsi nem halt meg.

2012. jan. 19. 13:43
Pocok nekem is minden elismerésem,a mentösök oedig Magyarországon szégyen gyalázat amit müvelnek,mint pl a tehetetlen betegekkel valo közös fotozkodás ,amit láttam a hirekbe,felháborito.
2012. jan. 19. 13:42
Megrázó és elgondolkodtató, amit írtál...sajnos, hogy ilyen világban élünk...
17. ujlany
2012. jan. 19. 13:41

Barmennyire is szomoru, de ennyi az elet. Sajnos.

100-200 evvel ezelott meg ezt talan ritkabban kerdezgettek az emberek, mert tuleltek (vagy sem) a spanyol nathat a kolerat es egyeb betegsegeket.

Ma mar azt gndoljuk, hogy vannak gyogyszerek, professzionalisan felszerelt korhazak, mentok es ezert mindenkin lehet segiteni.

Nekem nincsenek illuziom, en azt gondolom, hogy hasonlo helyzetben enertem sem fog odaerni a mento idoben.


Az emberek pedig rohannak, nem figyelnek egymasra. A tobbseg biztos ilyen, de nem mindenki.



Hogy miert nem utottek ki a holgyet a mentosok? Ezt valoszinuleg csak ok tudnak megmondani. En lehet, hogy nem is szeretnem mar hogy abban a helyzetben kiussenek. A toretenetedbol ugy tunik, hogy mar percek teltek el onnan hogy neme rezted a pulzusat. Irtad, hogy orvos vagy, biztos tudod mit jelent az, hogy DNR.

Nem tudom, hogy Magyarorszagon valaszthato-e ilyesmi, remelem igen.

Nem biztos, hogy felig lebenulva, felig elhalt aggyal azt meg eletnek lehetne nevezni, hogy dobog a szivem, lelegzem es 24 oras felugyeletre szorulok.



Az erzeseidet viszont teljesen megertem, nehez lehet ezt a szituaciot megelni, benne lenni es tehetetlennek erezni magadat.

2012. jan. 19. 13:41
Szomoru föleg hogy idös emberröl van szo mindkét esetben.Szégyeljék magukat az ilyen önzö érzéketlen emberek.
2012. jan. 19. 13:41
Szia Pocok!Minden elismerésem a Tiéd,nagyon jól tetted,hogy megálltál!Csak azt sajnálom,hogy nem volt senki,aki hamarabb megtette volna!Mást nem tudok írni,ill.tudnék de az már nyomdafestéket nem tűrne....Miért jó az,ha az emberek teljesen érzéketlenek egymással?
14. knana
2012. jan. 19. 13:35

Borzalmas milyen világban élünk.


Te mindent meg tettél amit tudtál.

2012. jan. 19. 13:21

Kb 6-7 hete a bolt előtt rosszul lett egy hölgy. Nem volt nála se táska, se semmi, otthoni ruhában volt.

Hívtam a mentőket, az volt a válasz, nem jönnek ki minden csöves miatt, inkább próbáljam meg felébreszteni, ha más nem megy, RUGDOSSAM meg! Majdnem leültem, amikor ezt meghallottam!


A dologban az volt a legszebb, hogy kb negyed óráig álltam ott mellette, és szólongattam, hiába. Közben rengeteg ember ment el mellettem be a boltba, és ki onnan.

Végül egy fiatal srác jött oda, és ő is hívta a mentőket. Végül nagy nehezen kinyögték, jól van, ha ennyire ragaszkodunk hozzá, kijönnek.

Majdnem fél órát! vártunk rájuk. Kijöttek, és megint elkezdték a hajléktalant nem viszünk be szöveget, de azért elkezdték vizsgálni.

A végén derült ki, hogy a hölgy épp nagy sütésben volt az unokáknak, amikor leugrott a boltba, ezért volt viszonylag koszos, otthoni ruhában.

Csakhogy cukorbeteg, és rosszul lett. Elmondása szerint közel 3 órája jött el otthonról. Szóval bele se merek gondolni előtte már hány ember ment el úgy mellette, hogy még egy pillantást sem vetett rá!

2012. jan. 19. 13:21
Sokan hülyének tartanak minket, de ha autóval közlekedünk, és meglátunk egy lerobbant autóst, megállunk. Az esetek 90%-ban szükségük is van a segítségünkre. Mi ilyenek vagyunk, és tiszta a lelkiismeretünk, hogy nem hajtunk el mellettük.
2012. jan. 19. 13:20
Tiszteletre méltó amit csináltál!!!Sok ember társ tanulhatna belőle!!
2012. jan. 19. 13:19
Találtam már többször eszméletlen embert. Mivel a mentő nem jön, a rendőrséget hívtam fel és nekik kijött.
2012. jan. 19. 13:19
Hála és köszönet Neked és a Hozzád hasonló embereknek!
2012. jan. 19. 13:17

Szeretnék mégis hozzá szólni.

Nem fogok általánosítani,mégis ez lett a Magyar mentalitás.

Elélünk egymás mellett ,de nem figyelünk egymásra túl sok a rosszindulat és az irigység bennünk.

Eltűnik az emberiség a jóindulat,és még sorolhatnám,de nem teszem...


De nekem teljesen mindegy,hogy részeg vagy drogos feküdt volna ott,megállok mert ezt kívánja a lelkiismeretem.


Tied minden elismerésem,mert amennyit lehetett segítettél.

2012. jan. 19. 13:16

Sajnos nagyon "én" központú lett társadalmunk és az a "módi", hogy letapossunk a másikat, nem foglalkozunk vele!

Remélem ha egyszer én látok ilyet az utcán, akkor (még ha nem is tudok segíteni) nem fogok tovább menni és úgy tenni, mintha semmit sem láttam volna! Gusztustalanok az ilyen emberek!!!

2012. jan. 19. 13:14
UI: remélem én is, hogy ha valaki fekvő embert lát akkor felhívja a mentőket
2012. jan. 19. 13:13

Sajnos ilyen érzéketlenek lettek az emberek.

Évekkel ezelőtt hatalmasat estem egy reggeli forgalomban. Valami jégre léphettem. Ott feküdtem a tömegben a hátamon a táskám szanaszét. Szépen kikerültek, átléptek. még jó, h nem léptek rám, pedig nem úgy nézek ki, mint egy csöves. Egyedül egy idős bácsi jött oda felsegíteni, pedig Ő még így is nehezebben mozgott. Érzéketlen lett a világ, de nemcsak ebben, mindenben!!

2012. jan. 19. 13:12
Jó, hogy leírtad.
2012. jan. 19. 13:12
Hát sajnos ez Magyarország! Ez a rendszer amit kiépítettek és ez így is marad.
2012. jan. 19. 13:11

:(


Remélhetőleg nem csak ennyi.

2012. jan. 19. 13:08
Sokáig tipródtam, hogy leírjam-e, ami velem történt, de úgy érzem, ki kell írnom magamból, így talán könnyebben feldolgozom. S ha csak egy embert is arra sarkallok, hogy hasonló esetben hasonló módon cselekedjen, akkor már megérte.

Ugrás a teljes írásra: Ennyi az élet?!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook