Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Én tettem tönkre az autómat? fórum

Én tettem tönkre az autómat? (tudásbázis kérdés)

23. syria (válaszként erre: 21. - Ficusbenjamicus)
2012. nov. 6. 18:55

Nagyon dicséretes, hogy ilyen jól levontad a tanulságokat. :)

Csak aztán tartsad is be!

22. 80ASIQ (válaszként erre: 21. - Ficusbenjamicus)
2012. nov. 6. 11:59
Egyetértek Veled és vigyázz Magadra! :)
21. ficusbenjamicus (válaszként erre: 19. - 80ASIQ)
2012. nov. 6. 10:57

Na, ezért fogalmaztam én úgy, hogy "tüzifát szállított benne" :-)

A váltónak semmi baja szerencsére, a kormány holtjátéka is mintha kisebb lenne, és ígéretet kaptam egy alapos takarításra meg tankolásra...

Tényleg tanultam az esetből:

1) Nem adom kölcsön, csak létfontosságú esetekben

2) Ha visszakapom, még a kulcs átadásánál leellenőrzöm, hogy minden rendben van-e, és nem másnap reggel szívok az esőben

3) SOHA nem indulok el anélkül, hogy nem ellenőrzöm, milyen sebességben van

4) Nem vezetek hegyről lefelé hajtűkanyarban bőgve a bal sávban. Mert tegnap azt le sem mertem írni ide, hogy majdnem össze is ütköztem egy Trabanttal, mert bőgtem, hogy mi lett az autómmal és hiába reagáltam időben, a kormány egy pár századmásodperccel később reagál a hülye holtjáték miatt, és ha a Trabantos nem fékez be, akkor összeütközünk! Szerencsére a két kisgyerek már nem ült akkor a kocsiban.

Hát, ezek voltak a tanulságok egy szimpla hétfő reggelen.

20. 80ASIQ
2012. nov. 6. 09:07
A topik címre válaszolva, a felellősséget megosztottnak nyilvánítom.
19. 80ASIQ (válaszként erre: 18. - Regin_a)
2012. nov. 6. 09:06
"Faszállitásra" (Valami erről eszembe jutott. Csak egy kósza gondolat, nem kell figyelembe venni.)
18. Regin_a (válaszként erre: 2. - Ficusbenjamicus)
2012. nov. 5. 23:14

Faszállitásra autót kölcsönadni és utána morogni?

:)


Végül is mi a baja a váltónak most?

Mert ha semmi akkor szerencséd volt

Ha igen akkor te tetted tönkre , daráltad meg a fogaskerekeket

A kormány holtjátékában is ludas vagy, mert annak előjelei vannak már hogy valamely kormány vagy futómű alkatrész kopott

A kormánnyal ne játsz, vidd szerelőhöz mert igen balesetveszélyes így

2012. nov. 5. 12:15
Reméljük tanultál az esetből, mert ebből van mit - jó sokat... :D
16. mkjudit (válaszként erre: 14. - Ficusbenjamicus)
2012. nov. 5. 11:25
A reggeli indulások két kisgyerekkel ismerős szitu.....,de ez egy másik történet...:-)Elhiszem, hogy nem tudtál mindenre figyelni!
15. 80ASIQ (válaszként erre: 14. - Ficusbenjamicus)
2012. nov. 5. 11:21
"Jópofa" ember! :(
14. ficusbenjamicus (válaszként erre: 9. - Mkjudit)
2012. nov. 5. 10:49
Valami ilyesmi történt. Ráadásul nagyon ideges voltam, mert két kisgyereket szállítottam, és késésben voltunk, és akinek kölcsönadtam a kocsit, úgy hozta vissza, hogy a hátsó ülés rá volt csukva a biztonsági övekre, zuhogó esőben vehettem ki a gyerekeket meg a két gyerekülést, és rángattam vissza az öveket. Annyit tudok, hogy telepakolták fával szegény autómat... Ráadásul az üzemanyag jelző már a pirosban volt (holott ígéretet kaptam egy tankolásra...), valamint a csomagtartó tele volt faszilánkokkal és a kocsi szélén lehetett látni, ahogy a nagy farönkök lezúzták... Ilyen idegállapotban indultam el... Majd beszélek szerelővel is, köszi mindenkinek.
13. 80ASIQ (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2012. nov. 5. 10:47

Erre szokták azt mondani, hogy "nő".

Elnézést! :)

12. ficusbenjamicus (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2012. nov. 5. 10:45
Igazad van, nem néztem meg. Én mindig 1-esben hagyom, azt hittem, ő is úgy hagyta.
11. 80ASIQ
2012. nov. 5. 10:45

Nagyapám hangoztatta, hogy asszonyt, kocsit, lovat kölcsön ne adj! Mert nem úgy kapod vissza, ahogyan odaadtad. Én hiszek ebben. Ennek ellenére én is szoktam kölcsönadni dolgokat, bár tényleg nem szivesen.


Ami a lényeg: Egy 21 éves autónál már bármikor bármilyen baj előjöhet, lehet, hogy Te is így jártál. Szerelőhöz kell vinni, és megkérni, hogy a kormány mellett a sebváltót is nézze meg.


Végül hadd jegyezzem meg, hogy induláskor alap, hogy meggyőződjem arról, hogy melyik fokozatban van a váltó illetve be van-e húzva a kézifék vagy sem. Meg fék, világítás, index stb stb.


Nem volt szándékomban kioktatni, inkább csak leírni gondolataimat.

10. syria (válaszként erre: 2. - Ficusbenjamicus)
2012. nov. 5. 10:44
Bárhogy is van, egy életre megtanulhatod: kocsit márpedig nem adunk kölcsön! Legfeljebb beülünk, és mi magunk intézzük el a szívességi fuvart.
2012. nov. 5. 10:41
Ha kinyomtad a kuplungot, akkor teljesen mindegy, hogy a sebváltó milyen sebességbe volt téve...Ilyenkor a fogaskerekek nem kapcsolódnak. Ha kiengeded a kuplungot és rükvercben van a sebváltó, akkor lefullad, de semmi köze a kormány holtjátékához.
2012. nov. 5. 10:36
Lehet, hogy senki, most jött el az ideje a ködös időben, hogy megadja magát. 21 éves sz.autónak nem igazán tesz jót a teher szállítás, örülj most annak, hogy nem a kereke hagyott el az országúton, vagy simán a kezedben marad a kormány.
2012. nov. 5. 10:34
Basszus, hogy a rákba lehet úgy elindulni, hogy nem tudod, milyen sebességben van a kocsi? :DDDDD
6. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2012. nov. 5. 10:34
Nem te tetted tönkre. Nincs összefüggésben a kormány holtjátéka a sebességváltó állásával.
2012. nov. 5. 10:29
ez a mutatvány inkább a sebváltónak, kuplungnak, fogaskerekeknek stb... nem tett jót, a kormányhoz semmi köze (szerintem)
4. Álomleány (válaszként erre: 2. - Ficusbenjamicus)
2012. nov. 5. 10:29

Ezzel a váltódat tetted tönkre maximum, hiszen hátramenetbe volt kapcsolva, de előrefelé haladtál. Gondolom a fura hangok a váltódban lévő fogaskerekektől jött. Ha veszi az összes sebességet, akkor talán nincs baj.


Kormány holtjáték: szerintem ezt a váltód nem okozhatja. Biztos vagy benne, hogy előtte nem volt kb. ekkora holtjátéka a kormánynak, csak esetleg nem figyelted? Sajnos hajlamosak lehetünk arra, hogy ha valakinek odaadtuk az autónkat, akkor utána azt is észrevesszük, ami előtte is ott volt...

Ha egyébként kanyarodáskor nem érzel ez miatt semmi különlegeset, nem biztos, hogy nagyon meg kell ijedni. Szerelő megmondja amúgy, ha baj van. Mutasd meg egynek, vagy kérj tanácsot, az még ingyen van.

2012. nov. 5. 10:21

ez egy női portál javarészt nőkkel ,nem hiszem, hogy túl sok autószerelő lenne köztünk... miért nem hívsz fel egy szerelőt /a szerelődet?


amúgy nem hiszem, hogy összefüggésben lenne a sebváltó helyzete a kormánnyal..... :O

2012. nov. 5. 10:17
Kölcsönadtam az autómat valakinek, aki tüzifát szállított benne. Ma reggel beleültem a kocsiba, és azt tapasztaltam, hogy nagyon nagy (kb. 15 centis) holtjátéka van a kormánynak. Viszont elkövettem azt a hibát, hogy nem néztem meg, hogy milyen sebességben hagyták, amikor elindultam. Én mindig 1-esben szoktam hagyni – nem gondoltam volna, hogy rükvercben hagyta az, akinek kölcsönadtam. És – mivel egy meredek hegyről indultam – gáz nélkül kuplunggal kikanyarodtam az útra, és kb. 1 métert gurult úgy az autó, hogy rükvercben volt, csak mivel meredek a hegy, lefelé ment. Hamar észrevettem és korrigáltam. (Fura hangokat adott…) Lehet emiatt holtjátéka az autónak (ill. milyen más baja lehet)? Most én tettem tönkre, vagy az, akinek kölcsönadtam? (21 éves autó amúgy.)
2012. nov. 5. 10:17
Én tettem tönkre az autómat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook