Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elvitte a bank az autót fórum

Elvitte a bank az autót (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. ápr. 20. 16:07
... közbe még annyi jutott eszembe, hogy nem volt túl okos gondolat a bank részéről, hogy sem kezest, sem adóstársat nem kért, egy 120 hónap futamidejű, 15% önrészes autó hitelezésekor. Persze ez legyen a bank problémája. Én anno simán aláírtam volna a kezességet természetesen. Még meg is kérdeztem, hogy nem kell, erre mondták, hogy nem. Mondtam: Jó!
68. windavid (válaszként erre: 67. - A0c1361e44)
2012. ápr. 20. 16:04

Köszönöm a választ!


Igen, tisztában vagyok, hogy fennmarad kb 2 mill hitelösszeg. Nem tudjuk kifizetni, ingatlan nincs a feleségem nevén, amin végre lehetne hajtani.

A letiltás -hülyén hangzik- de könnyebbség a jelenlegi helyzethez képest.

67. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Windavid)
2012. ápr. 20. 12:43

A kocsit le kell majd adni és azt eladják, az eladás után megmaradó hitelösszeget kell kifizetni. Ha nem tudod kifizetni, akkor végrehajtás lesz, és persze a a vége letiltás és valóban csak a fizetés 33%-át tilthatják le.

Igen, BÁR lista, de azt kint nem nézik és az ottani fizetést letiltással sem tudják terhelni.

2012. ápr. 20. 08:35

Üdv mindenkinek!


Van egy hiteles autónk, amit lassan nem tudunk fizetni. 4 év van még vissza. Cib Leasing, május 5-én a második elmaradt törlesztőnk lenne, ha addig nem fizetünk.Állítólag ők 60nap után felmondanak. A hitelfelvevő a feleségem, nem kellett kezes szerencsére, nincs adóstárs sem. Az ő jövedelme 70e Ft nettó. Ha nem tudunk teljesíteni, akkor ennek a 70e Ft-nak az 1/3-át tilthatják le, és ennyi? Semmi ingatlan nincs a nevén, gyakorlatilag nincs miből másból behajtást végrehajtaniuk. Tulajdnoképp már azzal is elöbbre lennénk, ha ezentúl a 23e Ft-ot letiltanák a fizujából, máris havi 30e Ft maradna nálunk. A kocsi nem érdekel, lassan nem ér semmit, már a szervízre sincs pénzünk. Feleségem egy éve németül tanul, 1-2 éven belül megy ausztriába dolgozni. Onnét mit tud a bank behajtani? Jól gondolom, hogy semmit? Azt szeretném tudni, mit tehet meg a bank, tud-e a fentiek alapján egyebet, mint azt a havi 23e Ft-ot letiltani a fizetéséből. A KHR listára kerülés mégannyira sem érdekel, csak nekünk jó, ha nem lesz több hitel az életben!

65. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - Simple)
2012. márc. 24. 18:13

Eszembe sem jutott. Én nem árverezésre gondoltam. Ha tudom, hogy tulajdonképpen erről van szó, akkor inkább más megoldást keresek.

De már nem érdekel...

64. simple (válaszként erre: 63. - A0c1361e44)
2012. márc. 23. 17:21
Persze, hogy nem mondta előre, hisz akkor senki nem menne bele ebbe. De ti nem tudtátok, hogy ezt így szokták? A barátnőm így vett 3,5 milliós autót 1,3-ért.
63. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - Simple)
2012. márc. 23. 16:30

Mi pont így jártunk.

Én pl. nem gondoltam, hogy a bank ennyire áron alul adja el, amikor leadtuk az autót nem mondták, hogy ez lesz.

eladni lehetetlen egy hitellel terhelt autót vagy ha lehetséges, akkor meg nem kaounk annyit, amennyi hitel van rajta.

62. simple (válaszként erre: 61. - 105')
2012. márc. 23. 15:21
Miért nem adtad el te? Teljesen világos, és nyilvánvaló, hogy egy bank akár a feléért is eladja az autót, sőt, még olcsóbban is, neki ebből már bejön a pénze egy része, a többit meg úgyis kifizettetik veled. Nem áll érdekükben a tényleges értékén árulni az autót, hisz akkor talán nem, vagy csak jóval később megy el. Nagy hiba volt, hogy ebbe belementél.
61. 105' (válaszként erre: 58. - Kocsihitel)
2012. márc. 23. 12:29
Én vettem egy kocsit 2.9 Millióért. 1,5 évig meg volt fizettem rendesen, meg az elején is fizettem indulót. Nem sokat hasznéltam mert céges autóm is volt. Cégem mikor döglődött a bankal beszéltem hogy mi legyen, mert félő hogy nem fogom tudni fizetni. óóóó semmi gond majd ők értékesítik. Gondoltam még egyserűbb is így nem kell nekem valakire rásóznom. Elvitték az autót, de akkor már az az havit nem is tudtam kifizetni. Nyugodt voltam hogy a befizetések és a szalon képes autó fedezi amit kell, max ha kell 1 vagy 200.000-et befizetek majd. Az autót eladták 800.000-ért, majd jött is egy csekk 1.600.000-ről. Amit persze nem tudtam befizetni, 2 évig vitáztam a bankal, majd már muszály volt hogy fizessek de addigra a tartozás 2.300.000 lett. Jelenleg a mai napig nem tudják meg mondani ez hogy sikerűlt. A Bankok direkt ezt csinálják. Magyarországon egy Bank bármit megtehet. Senki nem felügyeli őket. Ha kiküld hasra ütve poénból sok milliós csekket azt is behajtják rajtunk. Én most fizetem havi 30e-rel sok sok évig. A kocsi törlessztő volt anno ennyi. Jól jártam. Vannak emberek akik pár forintért ellopják az autót meg stb stb. így még jobban jár az ember mert fizet a biztosíttó. Én el vagyok keseredve hogy hogy fizetem ezt mikor ebbe az országba hónapról hónapra rosszabb az élet. Nem fogom pedig tudni fizetni, a fizetések lefele mennek csak, az árak mef fel. Ez a legkorruptabb osrszág az egész világon. Ha a kocsit viszik onnantól véged.....
60. kocsihitel (válaszként erre: 54. - Etniez)
2012. febr. 8. 21:38
Honnan tudod hogy csak a kulonbozetet kell kifizetni? Mert nekem nem, 860 ezer hitel, kocsi eladva 600 ert, most kernek 1 milla 449 ezret a kocsi aran folul. Szerintem ez nem a kulonbozet! Szeptemberben vettek el, eddig meg egy levelet sem irtak, mar orultunk, hogy biztos az ara fedezte a hitelt :((( Aha!! Ma kertem felulvizsgalatot, szamoljak ujra!
59. a0c1361e44 (válaszként erre: 58. - Kocsihitel)
2012. febr. 8. 20:34

Igen, ez rablás.

Ahogy számolják kb.

Tőke tartozás+kamatok+költségek+végrehajtási költségek.

Az autót vacak áron eladják és levonják az árat a tartozásból, de olyan sok költséget hozzászámolnak, hogy észre sem vehető.

Esetleg lehet kérni egy felülvizsgálatot. A végrehajtási költség a tartozás x%. Ez összegtől is függ.

58. kocsihitel (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2012. febr. 8. 18:22
Jo, ezt igy en is tudtam. Olyan valaszt varok, aki volt hasonlo szituacioban, tole levontak a kocsi eladasi arat, mert szerintem tolem nem. Ez haborit fel, hogy 860 ezres tartozasra, meg fizessek majdnem 300 ezer kamatot, meg eladtak a kocsit 600 ezerert. Ez tobb mint rablas.
57. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - Kocsihitel)
2012. febr. 8. 14:25
Késedelmi kamatok, költségek, végrehajtási eljárás díj, stb.
2012. febr. 8. 14:23

Volt elettarsam kocsija a nevemen volt,amikor szetkoltoztunk, o hasznalta.Kertem fizesse a reszleteket rendesen, vagy ha nem tudja valamiert, nekem szoljon, mert EN fogok bajba kerulni, mivel a kocsi a nevemen szerepel. Fizette is 2011 majusig, aztan nem volt penze, en kerdeztem fizeted? Persze, nem lesz gond.

Allitolag 2011 szeptembereben elvittek tole a kocsit, mert mar 2 honap elmaradasa volt. Nekem tovabbra sem szolt. 2012 januarban kaptam egy levelet, hogy adjak meg 1235000 Ft ot, mint ados. Eddig rendben is lenne, hogy ados vagyok es fizetek, de... A kocsin az ossztartozas mielott abbamaradt a fizetes 860 000 Ft volt, 600 000 ert adtak el. Hogy a bubanatba lett a fennmarado 260 ezer ft tartozasbol az otszorose??? En azota kulfoldon vagyok, igy csak telefonon es emailben tudok kerdezni. Azt irtam nekik tegnap, hogy hajlando vagyok fizetni a semmiert, na de nem ennyit!!!! Segitsenek kerem,jogos lehet egy ekkora osszeg kovetelese? Ez a megszokott? Mi kerul ennyibe, meg ha a dijakat hozza is adom? Mit csinaljak? Nekem nincs erre penzem.

2012. febr. 8. 13:18

Volt elettarsam kocsija a nevemen volt,amikor szetkoltoztunk, o hasznalta.Kertem fizesse a reszleteket rendesen, vagy ha nem tudja valamiert, nekem szoljon, mert EN fogok bajba kerulni, mivel a kocsi a nevemen szerepel. Fizette is 2011 majusig, aztan nem volt penze, en kerdeztem fizeted? Persze, nem lesz gond.

Allitolag 2011 szeptembereben elvittek tole a kocsit, mert mar 2 honap elmaradasa volt. Nekem tovabbra sem szolt. 2012 januarban kaptam egy levelet, hogy adjak meg 1235000 Ft ot, mint ados. Eddig rendben is lenne, hogy ados vagyok es fizetek, de... A kocsin az ossztartozas mielott abbamaradt a fizetes 860 000 Ft volt, 600 000 ert adtak el. Hogy a bubanatba lett a fennmarado 260 ezer ft tartozasbol az otszorose??? Nem csak a kulonbozetet kell megfizetni? Ez a felvett hitel masfelszerese+ a kocsi nekik ajandek :(( En azota kulfoldon vagyok, igy csak telefonon es emailben tudok kerdezni. Azt irtam nekik tegnap, hogy hajlando vagyok fizetni a semmiert, na de nem ennyit!!!! Segitsenek kerem,jogos lehet egy ekkora osszeg kovetelese? Ez a megszokott? Mi kerul ennyibe, meg ha a dijakat hozza is adom? Mit csinaljak? Nekem nincs erre penzem.

54. etniez (válaszként erre: 53. - Murva)
2011. szept. 4. 09:18

Röviden: igen.

De elvileg az autót értékesíteni fogják és a különbözetet kell kifizetned.


A mikéntet bankja/behajtója válogatja. Ha nincs pénzed, próbálj részletfizetést kérni.


És soha ne vállalj kezességet!

53. murva
2011. szept. 2. 17:28
Szerintetek ha adóstárs voltam az autó vásárlásnál amit elvitt a bank,rajtam fogják behajtani az adósságot ha a tulajon nem tudják,most küldték a végrehajtóhoz az ügyet,ha a feleség nevén volt az autó a férjen is behajthatják az adósságot,továbbá az ingatlant megterhelhetik jelzáloghitellel?
2011. aug. 24. 15:40
Kérdésemre, hogy mi jogon vonja be, a bankárfiú közölte, hogy a bank 2 hónapos felmondással, mindennemű indokolás nélkül felmondhat.
2011. aug. 24. 15:39
Más: Nekem ma az automata kiírta, hogy az ATM bevonta a hitelkártyámat. Felhivtam a bankot, aki közölte velem, hogy irásban értesítettek, hogy két hónap múlva - állítólag írták - hogy megszünésre kerül, s a hátramaradó adósságot a Budapest Banknak kell befizetni, mert ők a hitelkártyaüzletből kiszálltak. S majd a Budapest Bank eldönti, hogy kellek-e neki vagy sem.
2011. aug. 24. 15:36
A szomszéd - nem tudom, hogyan - 1.600.000,-Ft-ért jutott egy Audi A6-os-hoz. Szinte az átirás ennyi, ha lenne ilyen kocsim és a gyereknek adnám.
49. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Murva)
2009. okt. 28. 18:58

És a bank mit mond, mi van akkor ha nem egyeznek bele?

Sok autó van nehéz értékesíteni.

Azt hiszem már írtam itt, hogy az ilyen ügyletekből az adós nem tud jól kijönni. Az autót ár alatt fogják értékesíteni, így meg fog maradni szinte a teljes hitel összeg, BÁR listára kerül, és autó sem lesz. Volt ismerősöm ilyen helyzetbe, de nem kérdezték meg tőle, hol értékesíthetik.

48. murva (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2009. okt. 28. 18:29
A fiamék autóját vitte el a bank először kaptak olyant,hogy a bank lerakatában fogják elárverezni ami nem történt,aztán kaptak olyant,hogy egyezenek bele,hogy bizományos kereskedőnek adják ezért érdekel,hogy bele egyezenek,vagy ne,ezért szeretnék tapasztalatot olyanoktól akik voltak ilyen helyzetbe.
47. a0c1361e44 (válaszként erre: 46. - Murva)
2009. okt. 28. 09:09

Miért érdekel az értékesítés hogyanja?

Nem tudom, hogy tudod e: az autót még visszakaphatod. Valamennyi idő van még arra, hogy a tartozás befizetése esetén visszakapd az autót.

46. murva
2009. okt. 26. 18:58
Akinek elvitte a bank az autóját olyantól szeretnék tapasztalatot miként értékesítette a bank,saját lerakatából vagy bizományból autókereskedőtől?Kérlek ha vagytok itt ilyenek /sajnos/írjatok akár priviben is
45. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Mimmo33)
2009. okt. 7. 21:42
Köszönjük:))
2009. okt. 7. 21:12

Kinek kell megfizetnie a gépjárműadót?


Az adó alanya - vagyis akinek a gépjárműadót meg kell fizetnie -


1.főszabály szerint a gépjármű azon üzemben tartója, ennek hiányában tulajdonosa, aki/amely az év első napján a hatósági

2.járműnyilvántartásban szerepel;

amennyiben a hatósági nyilvántartás szerint egy gépjárműnek több tulajdonosa vagy több üzemben tartója van, akkor közülük az, aki/amely nevére a forgalmi engedélyt kiállították;

3.év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű után az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel ;

4.az "E" és "P" betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott gépjármű esetén az, akinek/amelynek a nevére a rendszámtáblát az eljáró hatóság kiadta.



Ezt találtam. Szerintem az 1-es és a 3 -as pont az ami miatt itt két különböző dologról beszélünk, de végülis mindenkinek igaza van;)

43. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 41. - 00346cf747)
2009. okt. 7. 16:41
Úgy látszik, hiszen nem egy városban vagyunk.
42. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - 00346cf747)
2009. okt. 7. 16:38
Hívd fel az önkormányzatot, hogy van e teendőd! Nehogy meglepetés érjen.
41. 00346cf747 (válaszként erre: 40. - 94c02c5bb5)
2009. okt. 7. 16:36
Nemá, ez is számít?
40. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 39. - 00346cf747)
2009. okt. 7. 16:36
bizony, és melyik városban kell laknunk ehhez.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook