Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elvállalják ezt így a takarítónők? fórum

Elvállalják ezt így a takarítónők? (beszélgetős fórum)


91. PöttyösPanka (válaszként erre: 88. - ,zumba)
2022. márc. 18. 11:52
Tehát teljesen irreleváns.
90. fincsi5 (válaszként erre: 77. - Epresturmix)
2022. márc. 18. 10:31
És ez a legjobb!!! Én már kaptam ezért.
2022. márc. 18. 10:16

Ugyan lányok, ez egy parttalan vita. Hozzánk - és a szüleimhez is - kezdettől fogva napszámos jár a kert miatt, megfizetjük, és hálásak vagyunk a rendbetett kertért, a hölgy néha benti munkákat is elvégez. Én a fűnyiráson kivül nem csinálok mást, korán kelek késő n érek haza, utána főzök, lehet hogy lenne energiám a kertre, de inkább kifizetem a munkát és kihagyom. A fiam is késő estig dolgozik, nem várhatom el egy fiatalembertől , tőle idegen munkával csessze el a kevés szabadidejét.


Eddig soha nem érte szó a ház elejét, hogy lusták lennénk vagy miért nem személyesen csináljuk.


Örülök hogy L Engel problémája is megoldódott.


Igaz a fiatalabb korosztály már nem igen vállal takaritói vagy napszámos munkát, a mieink is 80 körül járnak, és nagyon hálás vagyok nekik.

88. ,zumba (válaszként erre: 70. - PöttyösPanka)
2022. márc. 18. 10:04
Összefüggés: az a régi mondás.Mert bármikor, bármi miatt fordulhat az élet kereke, s ha nem tudja valaki finanszírozni, vissza kell térni háztartás vezetéséhez. Egy példa: anyuka otthon, 2 gyerek(már nem kicsik) ,férj dolgozni jár, beszélgetünk.Nincs ideje főzni, meg különben is olcsóbb, ha a városból több km-ről ő kocsival kihozza a kész ételt minden nap... meg úgy minden jól ment.Majd történt egy baleset a családfővel, minden megváltozott, jó lett az sk étel, megtanult locsolni, kapálni hirtelen(előtte is tudott), meg mindenre lett ideje.. Ez nem jelenti azt ,hogy Te ne tedd meg, csak az élet mindenre ad példát, ezért írtam a 64.
87. forrest2010 (válaszként erre: 82. - PöttyösPanka)
2022. márc. 18. 09:38
... nem is őket nézem le ! én is takarítottam ! inkább amazokra nem nézek fel ! :(((((((
2022. márc. 18. 08:47
Olyan is akad aki nem bírja már megcsinálni. Először csak az ajtók ablakok lemosása volt a cél, aztán már állandó takinéni jár hozzá. Megszokta, kényelmes, ki tudja fizetni. Csinálja. Abban is biztos vagyok, hogy megtudná csinálni a kisebb házimunkákat de nem akarja. Mindenki tegye ami neki jó.
85. Bless the child (válaszként erre: 78. - Forrest2010)
2022. márc. 18. 08:12
A takarító nem más mocskában turkál. Abból él. Miért nézed le őket? Akkor is egy irigy öregasszony vagy
84. Léna123 (válaszként erre: 82. - PöttyösPanka)
2022. márc. 18. 07:59
Arról nem beszélve, hogy miért kéne már mocsokban túrkálni. Aki rendszeresen takarít, vagy takaríttat, annak csak szinten kell tartani a rendet és a tisztaságot. Én magam takarítok 2 kisgyerek mellett, és nincs mocsok, mert rendszeresen csinálom amit épp kell.
83. Ilián (válaszként erre: 33. - B9e097a9f6)
2022. márc. 18. 07:54
Lehet egy diáknak pont ennyi férne bele suli mellet ,nekik általában jól jön egy kis kiegészìtés. Szerintem ne add fel ! Sok sikert!
82. PöttyösPanka (válaszként erre: 78. - Forrest2010)
2022. márc. 18. 07:51

"h van gusztusuk ? más mocskában turkálni ?"


Nagyon gyorsan szégyelld el magad! A takarítás nehéz és tisztességes munka. Aki takarításból él, az semmivel sem becsülendő alább bárki másnál.

81. forrest2010 (válaszként erre: 80. - Forrest2010)
2022. márc. 18. 07:34
... nem beszélve arról h minden török + egyéb nációnak már volt annyi esze h a gyerekét taníttatta , h mentesüljön a carabb melótól :( :(
2022. márc. 18. 07:33

... tudom h itt nem politizálunk ! de azt se értettem soha , h mi a rossebnek kellett olyan vendögmunkára sok idegen nemzet gyereke ? aki takarított ?... egyéb car melót elvállaltak pl a németek helyett ! aki olyan ostoba volt h nem tanult , pedig tehette volna ! annak ott a lehetősége : legalább takarítson h valamivel hasznosíthassa magát ! / v menjen el mosónőnek mint ecceri /én/


... hajdanán Anyumat elvitte volna Németországba az unokatestvére a háztartását vezetni , mert +tudta fizetni ... aranyláncot + egyéb dolgokat ígért neki , de a fene se értette ! én se ! h Anyum +vehette azt az aranyláncot , jó nem havonta , mondjuk 3 havonta , 1 de 10 aranyláncért se mennék másnak csicskának ! / a nő , az unokatestvére , a lánya lehetett volna ! /

79. forrest2010 (válaszként erre: 77. - Epresturmix)
2022. márc. 18. 07:23
... mi eszünk :) nem zabálunk ! ! de hidd el h van közötte más is ! ... egyébként fincsi az rántottnak-rakottnak-pároltnak-levesnek még savanyúságnak is :))))))) és a fagyasztó is szereti :)))) tudod azért 4-5 kiló belőle nem is olyan sokkkkkk ! a kenyeret is megeszed naponta , a karfiol + 1 fííííínom zöldség , ami nem kapható minden nap " ócsóbban " akkor kell enni , amikor megfizethető áron veszed !
78. forrest2010 (válaszként erre: 75. - Bless the child)
2022. márc. 18. 07:19

... elárulod ? mire lennék szerinted irigy ? irigyelném azt h van hozzá "képe" / finoman ! / mással csináltatni ? v azt h van gusztusuk ? más mocskában turkálni ? hidd el h egyiket se irigyeltem !


... ha van valakinek sok sok esze ? és mégse játszik naccságát ? azt lehet h irigyelném !


... egyik színészünk hajdanán segítségül fizetett a nagynénikéjének 1 háztartási alkalmazottat :) csak hát a néni kifejezetten szeretett takarítani ! hát keresett magának 1 olyat , akinek már nehezére esett az a meló :))) és juszt is takarított :)))))

77. Epresturmix (válaszként erre: 76. - Forrest2010)
2022. márc. 18. 07:13
Tököm se akarna minden nap karfiolt zabálni! 😃
76. forrest2010 (válaszként erre: 74. - B9e097a9f6)
2022. márc. 18. 07:10
... rizsa ! talán igyekeznének beosztani azt , ami van ! ahogy én is teszem :)
75. Bless the child (válaszként erre: 72. - Forrest2010)
2022. márc. 18. 07:06
Nem lusta. Te meg szimplán irigy vagy. Csalódtam benned
74. b9e097a9f6 (válaszként erre: 73. - Forrest2010)
2022. márc. 18. 05:21
Andi úgy értette, hogy vannak akik a takarításból élnek. Tehát ha nem lennének az általad lusta dögnek titulált nők, akkor nekik is más munkahely, pénzkeresési lehetőség után kéne nézniük.
73. forrest2010 (válaszként erre: 68. - Andi6020)
2022. márc. 18. 00:41
Andi drága ! nem azt írtam h az dögöljön éhen ! aki takarításból él ! hanem az , aki lusta a saját mocskát ...
72. forrest2010 (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2022. márc. 18. 00:39
... aha ! én már annyi vitát láttam/olvastam itt :) miért pont ez bacca a csőrikédet ?! hát nem lusta ? az aki a saját mocskát mással pucoltatja ?! / ha fussa ? ha nem ?!
71. PöttyösPanka (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2022. márc. 17. 22:05

Igazából én nem írtam se neki, se róla. Sőt, azt sem tudtam, hogy melyik generációhoz tartozik. Csak utána láttam, hogy nagyon betalált a hozzászólásom. Pedig ugye akinek nem inge...

Arról már nem is beszélve, hogy az ember maga a stílus. Ha szabad ennyi közhellyel élnem egy hozzászólásban :D

70. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - ,zumba)
2022. márc. 17. 21:51
Ezzel azt akarod mondani, hogy bár most megtehetem, mégse rendeljem az ebédet, mert eljön az idő, amikor majd úgysem tehetem meg? Mi az összefüggés? Ha most úgy élek, mintha rossz lenne, az megment attól, hogy később rossz legyen? 😂🤣😂🤣😂
69. PöttyösPanka (válaszként erre: 65. - ,zumba)
2022. márc. 17. 21:47

Persze, hogy lehet, de nem kötelező :) Szoktunk közösen főzni, jó móka. De csak ha van kedvünk.


De itt nem a főzésről vagy a takarításról van szó, hanem arról, teljesen rendben van, ha valaki máshogy csinálja. Nem baj, ha valakit az tölt el jó érzéssel, ha a saját keze által ragyog a lakás. Az is szuper, ha valaki minden nap friss ételt tesz az asztalra. Ahogy az is rendjén van, ha valaki takarónőt fogad vagy ételt rendel. Ami viszont nagyon nincs rendben, nekiesni valakinek csak azért, mert nem úgy él, mint én. A takarítástól/nem takarítástól senki sem lesz se jobb, se rosszabb ember. Viszont ugyanez nem igaz az ítélkezésre és az indokolatlan gorombaságra.

68. andi6020 (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2022. márc. 17. 17:28
Egyúttal aki takarításból él, az kösse fel magát, még mielőtt éhen vagy akárhogy döglik magától.
67. michelle.r (válaszként erre: 60. - Forrest2010)
2022. márc. 17. 17:13
Nézz magadba, te robbantottad a vitát. Az rendben van, hogy te lusta dögnek nevezed azt, aki másnak fizet a takarításért, de kikéred magadnak amit Panka írt neked?
66. andi6020 (válaszként erre: 63. - B9e097a9f6)
2022. márc. 17. 17:10
Na, ennyi. A többiek meg csak fanyalogjanak nyugodtan. :)
65. ,zumba (válaszként erre: 59. - PöttyösPanka)
2022. márc. 17. 17:00
Lehet főzőcskézni a gyerekek társaságában is, és az otthon készült mindentől mentes ételnél finomabb nincs.(lehet én is öreg vagyok már és egy házi cseléd)
64. ,zumba (válaszként erre: 60. - Forrest2010)
2022. márc. 17. 16:51
Amilyen jól megy valakinek(bárkinek) mehet még nagyon rosszul is....
63. b9e097a9f6 (válaszként erre: 62. - Semleges)
2022. márc. 17. 11:16

Sikerült, egy helyi hölgy jelentkezett.

Nem órabérben, hanem fix áron fog dolgozni, így sem ebből, sem az útiköltségből nem származik probléma.

2022. márc. 17. 10:48

Sikerült ezen az ártatlan témájú fórum is összeszólalkozni. Remek:)


Egyébként sikerült takarító nénit találni, engem érdekelne:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook