Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elvágtam a sarkam és nem áll el a vérzés. Ötletek? fórum

Elvágtam a sarkam és nem áll el a vérzés. Ötletek? (tudásbázis kérdés)


1 2
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 19. 18:00

Nekem csak egy felületes sérülésem lett az ujjamon zöldséghámozás közben, de még másnap is elöntött a vér, amikor gallérjánál ragadtam meg a boltban egy üdítős flakont. Csak aszpirint szedtem. Szerencsére nem muszáj, így abbahagytam.

Inkább ne mászkálj most, talán úgy jó lesz...😲

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. febr. 19. 18:00
Hát zsepiből csináltam most ilyen kis galacsint amit lefújtam betadinnal és azt raktam a sebre és arra ragasztottam kettő sebtapaszt.amugy a seb kb ilyen 4-5mm átmérőjű kör alakú, szóval elég picike ,csak hát nagyon vérzik. nem hinném, hogy ezzel bármit tudnának kezdeni.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 19. 17:55

Egy vastagabb gézpárnát ragassz rá.

Persze, előtte kezeld le valami fetőtlenítővel és egy ideig próbálj meg ne rálépni.



Ha nem áll el, akkor szerintem menj el orvoshoz, hátha össze kell varrni.

2022. febr. 19. 17:51

Sziasztok.

Én szoktam magamnak a bőrkeményedést a sarkamról ilyen boltban kapható szikével leszedni,de most valahogy megszaladt és elég mély vágás lett a sarkamon és annyira vérzik,hogy nem akar elállni.Ràadàsul verhigitot is szedek, szóval duplán kellemetlen.

Sebtapasz 5mp alatt atazik, úgyhogy a beragasztas nem opció, zsepit nyomok oda, mert nyilván ha nyomom, nem vérzik. Valakinek valami ötlet,hogy allitsam el? Amúgy sosem fordult még ilyen elő,ne kövezzetek meg! Holnap programom lenne, egy pár kisebb sétát kell majd tenném, de ha rálépek arra a részre már vérzik is, szóval tényleg jó jönne valami hasznos tanács,hogy holnap a cipőm, zoknim ne ússzon a vérben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook