Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Első manikűröztetés fórum

Első manikűröztetés (beszélgetős fórum)


1 2
27. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 11:42

Az enyémhez meg két hónapra előre be kell jelentkezni, mégis kuponozik. Már megvan a szeptemberi időpontom is. Reggel 8-tól akár este 9-ig dolgozik ha kell. Egy kuponozásra átlag 250-300 vevője lesz, és ilyenkor még plussz alkalmazottja is van. Ez nem a minőség kérdése.

Voltam kuponnal máshol is luxusszalonban és semmivel se volt jobb, csak 2000-el fizettem többet (és híres celebekkel tölthettem a várakozás idejét- ami nagyon lehangoló volt)

És fodrászhoz is így véletlenül kerülte kuponnal- azóta is oda járpk, mert soha senki nem csinálta meg annyira jól mint ez a hölgyemény

26. 04d410066e (válaszként erre: 21. - F28ef45e80)
2012. aug. 6. 11:41

Szerintem egy évbe egyszer vagy kétszer mindenki el tud menni pedikűröshöz, ami kb. kétezer forint. Minden este be lehet kenni a lábadat ápoló dolgokkal, hogy ne repedjen be a bőröd. Picit meg lehet reszelni otthon is a bőrt.

Szóval szerintem ez nem pénzkérdés. Voltam tényleg NAGYON szegény, amikor az éves pedikűrt szülinapomra kaptam, és a barátnőm festette a hajamat. (Fodrászkellékesben vett profi hajfestékkel, így havi 1000 Ftomba volt a festett hajam.) De SOHA nem voltam igénytelen. Nyílván a létminimum élők alattiaknál, ahol havi 50 ezerből élnek, ott ezt nem lehet már megtenni, de ha napról napra élsz, már akkor is megoldható ennyi igényesség. De szerintem ők nincsenek ezen a fórumon ált., mert akkor már netre sem tellik.

2012. aug. 6. 11:39
Tudod=tudom (oh már össze-vissza írogatok)
2012. aug. 6. 11:38
Tudod hülyén hangzik, de attól ódzkodom, hogy egy idegen birizgálja a körömágybőröm. Hát mindegy, ma átesem ezen a "tűzkeresztségen" is. :-D
23. 04d410066e (válaszként erre: 17. - Gavrilo1)
2012. aug. 6. 11:37

Az csináltat kuponakciót, akinek nincs vendége. Akinek nincs vendége, az nem lehet túl jó. Sose mennék ilyen helyre, csak azért, mert olcsó. Az enyémhez két héttel előtte be kell jelentkezni, annyian vannak nála.

Nem vagyok egy olcsójános. Amikor szegény voltam nagyon, akkor inkább nem mentem. Bár elég ügyes kezem van, és szépen meg tudom magamnak is csinálni, de a gél lakk nem menne azért.

Szerintem akinek nincs pénze, az ne a legolcsóbbat keresse, hanem éljen műköröm meg gél-lakk nélkül. Rossz szakember nagyon sok kárt tud okozni!

2012. aug. 6. 11:37
Jav: Valójában nem az.
2012. aug. 6. 11:36
Oksa, értettem! :-) (Tudod a szépség az drága, és aki szerinted nem "igényes" az valójában az, csak nincs mindig pénze önmagára :-) )
20. Gavrilo1 (válaszként erre: 18. - Virus2008)
2012. aug. 6. 11:36
Alkat kérdése, van akinek nem nő nagyon rá a körömre, van akinek igen. Nagyon ronda tud lenni a fél centire ránőtt bőr. Én még nem halottam hogy valaki ez által kapott gombás fertőzést. Az embert milliónyi apró hámsérülés éri naponta.
19. 04d410066e (válaszként erre: 16. - F28ef45e80)
2012. aug. 6. 11:34
Nem ciki. :) Ahogy neked tetszik. De azért legalább egy évbe egyszer-kétszer érdemes elmenni pedikűröshöz, mert ő profin szedi le az elhalt bőrt a talpadról. Nem látom, milyen a lábad amúgy. :) Szerintem nem a körömlakk nélküli láb ciki, hanem az ápolatlan, repedező sarokkal, csúnyán nyesett körmökkel, körömre nagyon ránőtt bőrrel. Van, aki erre lakkoz, az is szörnyű. Szóval szerintem csak az igénytelenség ciki, nem a körömlakk-nélküliség. Így látom a hajfestést is. A lenőtt haj tök ciki, meg a széttört hajvég, aki nem akarja a festett haját ápolni, az ne fesse be. A hosszú hajúak meg min. félévente menjenek el a hajvégből picit vágatni. Nekem rövid, festett hajam van, ez pl. azzal jár, hogy havonta muszáj fodrászhoz járnom ezt vállaltam vele. A gél-lakk is ilyen, muszáj vele kéthetente körmöshöz járni, ha nem akarsz, majd le kell szedetned, vagy fel se tetesd, csak kérj egy sima lakkozást.
18. virus2008 (válaszként erre: 15. - F28ef45e80)
2012. aug. 6. 11:33

Hát nem is egészséges dolog, mivel a bőrön védelmi vonalnak számít, könnyen bejut a szennyeződés a szervezetbe.Gyulladás, gomba stb


Nem tudom miért jó, nekem nincs visszatolva, magamnak manikűrözök, és pedikűrözök, és szép.


Szóval nem értem.


Hát én nyáron festem a lábkörmöm is, de télen van, hogy nincs kifestve a lábkörmöm,csak a kezemen.

17. Gavrilo1 (válaszként erre: 5. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 11:30
Azért van ennél olcsóbb is. 1500 gél lakkal, díszítéssel , manikürrel együtt. Amikor kuponoztak ugyanezt 800-t adták.
16. f28ef45e80 (válaszként erre: 14. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 11:26
Színekbe mit ajánlasz? Mármint úgy értem, hogy ha a lábamon a körmöket nem csináltatom meg, szóval hogy a kéz körmeim esetleg színesek, a lábamon meg nem. Az ciki?
2012. aug. 6. 11:25
Közben rájöttem, hogy mitől tartok: nekem még soha senki nem nyúlt a körmeimhez... A körömágybőr visszatolástól tartok, de attól nagyon :-)
14. 04d410066e (válaszként erre: 13. - F28ef45e80)
2012. aug. 6. 11:15
Egyáltalán nem kopik, csak lenő. Nagyon szép, kinézetre olyan kb. mint a körömlakk. Nagyon természetes. Nekem a műköröm mondjuk egyáltalán nem tetszik, és szeretem, ha rövid a körmöm, ez pedig rövid körmön is szép.
2012. aug. 6. 11:13
Mennyire tartós ez a gél-lakk? Ha rövid körömre kenettetem fel, akkor nagyon látványos ha "kopik"?
12. 04d410066e (válaszként erre: 11. - F28ef45e80)
2012. aug. 6. 10:34
Attól függ, kinél csináltatod. Az enyém azt mondta, hogy csak a leszedés ingyen van, ha egyszer megunnám. :) Amúgy gél-lakk. :)
2012. aug. 6. 10:31
A zselés lakkot mennyiért szedik le?
2012. aug. 6. 10:10
Csak ámulok és bámulok! Úgy érzem magm mint a gyerek a játékboltban. :-D Egyik ismerősömhöz fogok menni. Itt vagyok vén fejjel és izgulok. :-D Egyébként sosem hittem volna hogy valaha is képes leszek leszokni a körömrágásról. Az meg hogy manikűröshöz fogok menni, csak hab a tortán!
9. 04d410066e (válaszként erre: 7. - Holdtunder75)
2012. aug. 6. 10:01

Én úgy választottam, hogy először az egyik barátnőmnek láttam a kezét, aztán az ő kolléganőiknek is csinált már. :) Annyira gyönyörűek voltak, hogy ezért mentem oda én is. A csaj nagyon profi.

Megértem, hogy profi minta felár. Először sima gél lakk volt, egyszínű, amibe rakott egy pár darab strasszot. Most csinált olyan mintát, hogy elájultam! Fél órával tovább is tartott. Megérdemelt érte plusz egy ezrest. :)

Valóban nem az ár alapján kell választani. Nekem szerencsém volt, hogy pont olyat ajánlottak, olyannak a munkáit láttam az ismerőseim kezén, aki ráadásul megfizethető áron dolgozik is.

Azóta már pedikűrön is voltam nála, és fantasztikus lett. :) Ráadásul nem fájt, pedig eléggé benőtt a körmöm. És persze gyönyörű lett. Én ajánlás alapján mennék csak ilyen helyre.

2012. aug. 6. 09:56

SZia!


Én 8 éve dolgozok körmösként....

Hagyományos manikűrnél beáztatják a kezedet és úgy tolják fel a bőrt, tehát nem szabad fájnia!!!

Hosszra, formára olyat csinálnak, amilyet szeretnél. Lakkozást is kérhetsz, nem baj, ha rövid!


A gél-lakk egy nem túl régi anyag, olyan, mint a körömlakk, csak UV lámpa alatt pár perc alatt megköt, nem kell várni a száradásra. Viszont a további ápoláshoz (leszedés, új szín) is szakember szükséges. Sima körömlakkot te is le tudsz mosni.


Franica manikűr esetében nem áztatjuk a kezeket, hanem speciális bőroldó folyadékot használunk a lenőtt bőrre. Az sem fog fájni!


Japán manikűr: Méhviaszos kezelés. Eredménye, hogy csillogó lesz a körmöd, mintha ki lenne lakkozva átlátszóra és megerősödik, ha kúraszerűen, többször csináltatod.


Kiegészítő szolgáltatásként kérhetsz SPA manikűrt, paraffin ápolást, ezek a kéz bőrét varázsolják széppé, ápolttá.


Ár: nagyon változó! Én is azt javaslom, hogy ne feltétlenül az ár miatt dönts valaki mellett. Tájékozódj, érdeklődj. Az a legjobb, ha valakit ajánlanak neked, mert akkor tuti jó szakember!


Remélem segítettem.....

7. holdtunder75 (válaszként erre: 5. - 04d410066e)
2012. aug. 6. 09:42

Én azt javaslom, ne az ár alapján döntsd el, hogy hova mész.láttam már olyan körmöt amit 2 ezerért csináltak és borzalmas volt, és láttam ugyan ennyiért szépet is! Azt kellene megtudni a körmösnek mennyi a gyakorlata.

Dunántúli viszonylatban tudok árat írni, egy manikűröztetés kb :1700-2200 között mozog,mintától függetlenül.Nagyon utálom az olyan körmösöket, akik mintánként kérnek árat!!

6. 04d410066e (válaszként erre: 3. - F28ef45e80)
2012. aug. 6. 09:25
Nekem nagyon rövid, de a körömágyam formája hosszú, úgy hogy így is szép.
5. 04d410066e (válaszként erre: 1. - F28ef45e80)
2012. aug. 6. 09:24

Tényleg nincs mitől félned. Nagyon szép lesz, ha jó helyre mész. Én nem rég tettetem fel gél-lakkot. Ez úgy néz ki, mint a körömlakk, de nem kopik, csak lenő. Nagyon szép! Viszont nem tudod lemosni se otthon, szóval akkor két hét múlva vissza kell menned, vagy újratetetni, vagy leszedetni.

Árak nagyon változóak. Budapesten egy manikűr+ lakk vagy gél lakk 2000 Ft-nál kezdődik, de az a legolcsóbb. Én ennyit fizetek, ha valami komolyabb mintát is kérek, akkor 3 ezret. Ennél olcsóbb nem nagyon van, de nem ritka, hogy 4-5 ezer forint. Szóval nézd meg az árat, mielőtt odamész. Vidéken talán lehet találni olcsóbban is.

4. revi11 (válaszként erre: 1. - F28ef45e80)
2012. aug. 6. 09:23

Igen,van olyan,hogy alapmanikűr.

Nem kell félned tőle,a végeredmény magáért beszél majd.

A körömágybőr visszatolása fájdalommentes dolog,ha a manikűrös jól csinálja.

De azt fogja csin álni,amit te szeretnél,ha sima lakkozást,akkor azt.

A japán manikűr is nagyon szép,gyönyörű fényesek lesznek a körmeid a végére.

Nem tudom,merre élsz,de nem lehet olyan drága,talán 2000ft körüli összeg,de ha beütöd a keresődbe,hogy manikűr,akkor utána olvashatsz,és árakat is találsz.

2012. aug. 6. 09:21
Köszi! Nekem ez nagyon nagy dolog, mert kb 25 éves koromig rágtam a körmeim, és amikor megnőttek és megvettem életem első körömlakkját, nagyon boldog voltam. Viszont pár napja vágtam le őket rövidre, az nem baj? Mármint rövid körmöt érdemes lakkoztatni?
2. simple (válaszként erre: 1. - F28ef45e80)
2012. aug. 6. 09:15
Nem fáj. Le is vágja ha kéred. Kérhetsz tőle bármit, azt csinálja majd meg. Ha nem akarsz lakkot akkor nem tesz rá. Ha mintát kérsz akkor azt. Ugyanolyan szolgáltatás mint bármi más, nincs mitől félni. :-)
2012. aug. 6. 09:14
A segítségetekre volna szükségem. Életemben nem voltam még manikűröztetni, ma lesz az első alkalom. Van olyan hogy "alap" manikűr? Tehát pl körömágybőr visszatolása, lakkozás? Ne nevessetek ki tudatlanságomért, gyerekkorom óta rátam a körmeim, és pár éve leszoktam róla. Megfogadtam, ha megnövesztem a körmeim, elmegyek manikűrüshöz, de fogalmam sincs, mit, hogyan csinál? Az árakról úgyszintén fogalmam sincs. Mondanátok nekem pár szót ezekről? Oh és a körömágybőr visszatolás fáj?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook