Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elpusztult a kutyánk fórum

Elpusztult a kutyánk (beszélgetős fórum)


27. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - Móriczka)
2012. júl. 24. 15:50
Nem vagyok vallásos, és nem lett rám kényszerítve gyerekként, de én mai napig megemlékezem (nem csak halottak napján ) de olyankor az összes kedvencemről halottak napján is egy gyertyával. Nem értem ebben mi a fúra? Nekem ők is családtagok.
26. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - Esther78)
2012. júl. 24. 15:45

Nálunk soha ilyesmi nem volt, soha senki nem kérdezösködött mikor hunyt el a kutyánk és hova lett elásva.

Én pl azon csodálkoztam hogy unokabátyáméknak most halt meg a kutyájuk és Írországban élnek, ott pl autómatikusan hamvasztják az elhullott állatokat és otthon lehet tartani vagy pedig külön kijelölt temetöben elhelyezni, de elásni semmiképp.

25. Dina2
2012. júl. 23. 20:21

egyébként a kutyust eltemettük. dobozba tettük, mintha aludna, melléhelyeztük a kistálját, egy-két csonttal és a kislabdáját. gyerekek kövekkel körberakták a "sírját" és ráírták a nevét. elbúcsúztak tőle. megegyeztünk annyiban, hogy ugyebár kutyamennyország nincs, ezért a lelke egy másik kutyába fog beleszületni :)

s úgy tűnik, ez megnyugtatta őket kicsit.

24. Dina2
2012. júl. 23. 20:18

szerintem az hogy veszélyes hulladéknak minősítik-e, függ a településtől és attól, hogy mitől is pusztul el az állat. gondolom ha valami fertőző betegségtől, akkor nem szivesen adja ki az állatorvos...és a nagyváros "rózsadombi" kertjében sem szeretnék...

mi falun lakunk, nagy kertünk van, ami egy mocsaras-nádasra visz, ami tele van vadakkal.

23. Bcicus
2012. júl. 23. 13:55
az önkormányzattól kell megkérdezni ha van vízcső a közelében akkor tilos oda temetni. de lehet egyébként. az állat tetem veszélyes hulladéknak minősül.
22. Suhi
2012. júl. 23. 11:34

Az én 15 éves németjuhászom pár hete lett elaltatva, mert leállt a veseműködése. Az állatorvos jött ki hozzánk. A doki segített eltemetni a kertbe.

Én valószínüleg nem a gyerekekkel temetném el, hanem nélkülük és este beszélgetnénk egyet a gyerekekkel, hogy milyen szép élményeket adott nekünk.

Hogy melyik a jó megoldás, azt azért nehéz megmondani, mert mindenki az fogja mondani, ahogy náluk ezt kezelték. De mint ahogy látom a hozzászólásokból egyik megoldás sem rosszabb a másiknál, úgyhogy nem hiszem hogy lélektanilag hibát követnél el bárhogy is döntesz.

21. 2a69f78972 (válaszként erre: 17. - Móriczka)
2012. júl. 23. 11:29

Én meséltem, hogy a szomszéd gyerek Halottak napján mécsest gyújtott a kutyája sírján.


Ő ezt nem azért tette, mert megparancsolták neki, hanem mert erre volt leli igénye.


Szerintem ez nem túlmisztifikálás, hanem egy aranyos gesztus, egy kisgyerek részéről.


Ma már fiatal ember (19 éves) és nem tesz ilyesmit.

2012. júl. 23. 11:17
Szerintem a gyerekeknek jó,ha együtt temetitek el.Így el tudnak búcsúzni és kellően meggyászolni.Később úgy is csak az eleven barátra fognak emlékezni.És természetesnek veszik majd a halál gondolatát az embereknél is.
19. 2a69f78972 (válaszként erre: 10. - Esther78)
2012. júl. 23. 11:01

Jaj, ne csináld már!


Mindenki a kertben temeti el a kedves állatát !


Minden kutyám és macskám a kertemben van eltemetve! Az egyik a Lehel úti állat kórházban pusztult el és megkérdezték, hogy ott hagyom, vagy van lehetőségem otthon eltemetni.


Nem tudom honnan szeded ezeket az információkat, még azt sem mondom, hogy kitaláltad, de erről senki nem tud, ezt senki nem tartja be.


A világon senki nem ellenőriz ilyesmit!!!


De ha mégis lenne egy elmebeteg, ráérős tisztviselő, akkor azt kell mondani, hogy elveszett a kutya.

Nem fogja felásni a kertet !

(...és miért veszélyes hulladék? Szerves anyag és elbomlik!)

18. Dina2
2012. júl. 23. 10:47
az állatorvos kezei között pusztult el...de nálunk abba nem szólnak bele, hogy a továbbiakban mit kezdünk a tetemmel. engem inkább a gyereklélek szempontjából érdekel, mi a legmegfelelőbb lépés ilyenkor. jobb-e ha nem is látják így, dobozban, és csak az eleven kis jószágra emlékeznek, vagy könnyebb az elengedése, ha eltemetjük?
2012. júl. 23. 10:27

Nyugodtan eltemetheted otthon a kutyust :-( minimum egy méterre .

Halottak napját nem kell tartani akár mennyire is szerettétek

nem kell túlmisztifikálni a gyerekek számára .

csak normálisan .

lesz még számtalan kedvence .


Az állatorvosnak meg nem kell mondani hogy elpusztult ,el üthette egy autó vagy akár el is tűnhetett vagy bár mi úgy sem fognak nyomozni .

16. c3f39fd03b (válaszként erre: 12. - Dina2)
2012. júl. 23. 10:25
Szerintem oké.A mi német juhászunk is otthon van eltemetve,és egyébként ez számunkra is egy megnyugtató érzés,mert tudjuk,hogy jó helyen van,nem taposnak rajta,nem ássák ki munkagépek,nem szemét és más bomló tetem közé van rakva.12 évig volt velünk,megérdemelte,hogy ezután is velünk maradjon.
2012. júl. 23. 10:22
Ma már azt sem ellenőrzik, hogy a drága halottadat hová teszed. Akár a kertedbe is eláshatnád.
14. kékpille (válaszként erre: 12. - Dina2)
2012. júl. 23. 10:20

Én úgy tudom, súlyhoz van kötve.

A mi német juhászunk is a kertben (pontosabban) a hátsó udvarban van eltemetve.

Szerintem nyugodtan megtehetitek.

13. bnedora (válaszként erre: 10. - Esther78)
2012. júl. 23. 10:19

Nem tudom, hogy te hol élsz, de a mi kerületünkben már évek óta nem küldenek kötelező oltásra értesítőt, legalábbis én nem kapok.

A kutyáimat sajnos, mindig el kellett altatnom, és soha nem jelentettem, persze lehet, hogy ezt az állatorvos megtette, de senki nem ellenőrizte, hogy hová került a tetem.

12. Dina2
2012. júl. 23. 10:12
tehát akkor teljesen oké az, hogy a gyerekek kérik hogy otthon temessük el?
2012. júl. 23. 10:11
De még senkitől nem hallottam hogy ellenőrizték volna.
2012. júl. 23. 10:10
Onnan tudják meg, hogy elvileg jelenteni kell az állatorvosnak. És ha nincs veszettség ellen beoltva,mert elpusztult, akkor az önkormányzat küld felszólítást, hogy mikor van nyilvános kutyaoltás, és ha nem viszed el akkor megbüntetnek. Ha időközben elpusztult a kutyád, akkor szólni kell. És mivel nem lesz nyoma hogy elvitetted a kutyádat, rákérdezhetnek hogy hova tetted a tetemét. Egyébként veszélyes hulladéknak minősül és ezért nem szabad a kertbe temetni.
2012. júl. 23. 10:10

sziasztok!

Nem tudom, hogy hol laktok, itt nálunk nem kérdés, a kutyát mindenki a kertben ássa el. Persze valóban elég mélyre. A kutyamenhely vezetője mondta úgy 10 éve, hogy meg lehet tenni. Nálunk egyébként sincs olyan hely, ahova el tudnád tenni a tetemet.

8. 116212323c (válaszként erre: 4. - Piroska1950)
2012. júl. 23. 10:10
hírekben? hol? én nem hallottam ilyenről....
2012. júl. 23. 10:09
Nos én hallottam egy jó terápiát erre, kérd meg a gyerekeket hogy rajzoljanak a kutyusnak valami szépet, és a sírnál mondják el miért rajzolták, és természetesen ha van rá lehetőség temessétek el otthon egy olyan helyen amin nem közlekedtek vagy nem ültettek oda semmit, persze a virágokon kívül...
6. bnedora (válaszként erre: 4. - Piroska1950)
2012. júl. 23. 10:08
Nekem még az állatorvos soha nem mondta, hogy nem temethetem a kertembe.
2012. júl. 23. 10:07
Nagyon sajnálom! Egy félreeső helyen, jó mélyen (min. 1 m) ássatok egy gödröt, és oda tegyétek. Nekem már 3 kutyám, tíznél több cicám van a telek egyik sarkában eltemetve.
2012. júl. 23. 10:04

Sziasztok!


Nekem is van egy 14!!! éves kutyusom!

Én sem tudom majd, mit tegyek vele, mert én meg hallottam a hírekben, hogy nem szabad a kertben eltemetni!

De honnan tudnák meg!Akkor mit tegyünk vele?

3. 2a69f78972 (válaszként erre: 2. - 2a69f78972)
2012. júl. 23. 10:01
Ja, de olyan helyre tegyétek, ahol a közeljövőben nem szándékoztok valamiért ásni!
2. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2012. júl. 23. 10:00

Ha van lehetőségetek, akkor mindenképp otthon a kertben tegyétek meg. Helyezzétek mellé a kedvenc játékát, alája a párnáját, plédjét.


Nem kell kiemelkedő halmot csinálni, de ültessetek oda valami évelő virágot, vagy tegyetek egy szép követ.


A szomszéd kisfiú ( most már nagyfiú) Halottak napján mindig tett a kutyája sírjára mécsest.

2012. júl. 23. 09:55
két kisgyerekem van, 9 és 6 évesek. szeretnék ha itthon eltemetnénk. nem is tudom, mi a teendő ilyenkor. segítenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook