Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ami megölte a kutyánkat : "nyugtató injekció"! fórum

Ami megölte a kutyánkat : "nyugtató injekció"! (beszélgetős fórum)


1 2
56. andi6020 (válaszként erre: 55. - 11cc51e992)
2011. márc. 2. 17:18
Jól vagy? :OO
55. 11cc51e992 (válaszként erre: 53. - Andi6020)
2011. márc. 2. 17:01
ezek szerint neked köszönhető, h eltüntek a dolgok... így jártál!!!!
54. Alkeszosz (válaszként erre: 46. - Bcicus)
2011. márc. 1. 09:02

Ugyanezt írtam én is Lunának.

Az anyázással tényleg nem csak magát égeti, hanem a kutyásokra is szégyent hoz. Sajnos nincs kutyánk évek óta . Tehát nem az elfogultság beszél belőllem hanem az, hogy így néz ki a dolog kívülről nézve.


Ahogy ír nő léttére, kicsit sem csodálkozom hogy a kutyája fegyelmezetlen.

2011. márc. 1. 09:01

Elég érdekesen lett ez a topic kimoderálva.

Egyes hozzászólásaim eltűntek, pedig nem is beszéltem csúnyán, de amiben az anyámat *urvának nevezik, mást meg az anyjába küldenek, az nem. :((

2011. febr. 28. 20:35

Egy dolgot le kell szögeznünk, a kutya semmiben sem hibás! A gazdája és az emberek annál inkább. A nevelés, az emberek butasága, hozzá nem értése, és kegyetlensége.

Bármilyen fajta is legyen a kutya,a fajta csak minimálisan számít. Lehet egy pitbull is barátságos, s lehet egy golden reti is agresszív.

Gyerek közelébe meg nem engednék kutyát, amíg nem tudjuk, hogy reagál rá, hozzászokott e. A gyerekek még nem tudják, hogyan kell viszonyulni a kutyákhoz. Sajnos a legtöbb felnőtt sem.

51. 777f5158ef (válaszként erre: 50. - Bucóka20)
2011. febr. 28. 20:22
nem tudod nekik megmagyarázni :(
50. Bucóka20 (válaszként erre: 48. - Kohanoor)
2011. febr. 28. 19:51

Inkább olvasd végig az első bejegyzést,mielőtt hülyeségekkel bosszantasz.

Kiszökött és nem kiengedték.Ha kiszökik sajnos nem tud semmit csinálni az ember,csak keresi és reménykedik h minél hamarabb előkerül.

Visszatérve igen,arborétumos dolgozó lőtte le és nem sintér telepes ember.És ő elsőször és sajnos utóljára szökött ki.


Egy KEDVES GAZDI,Te naon okos!

49. 777f5158ef (válaszként erre: 47. - Kohanoor)
2011. febr. 28. 19:15
Ezt már olvastam " a gazdát kellett volna oldalbarúgni". Azért ilyet se kellene írni, nem?? Szerintem itt mindenkinek igaza van, csak mindenkinek más szemszögből!!
2011. febr. 28. 19:08
A téma indítóhoz: a kedves gazdik meg vessenek magukra. Az ő ostobaságuknak a levét a kutya itta meg. Aki meg kiengedi a kutyáját, csak úgy szabadjára, nyugodtan várhatja, mikor jön haza a kutya söréttel, vagy elütve, vagy haza se jön. Mérgezett egerek eszik, vagy bármi más történik vele. Azonkívül törvénysértő is. Ha egy ilyen önsétáltató kutya meg mondjuk megtámadná az enyémet, vagy a macskámat, biztos elbeszélgetnék a gazdival, nem részletezném. Egy arborétum igazgató meg nem jár altatópuskával a vállán, gondolom sintér lett kihívva. Azt meg nem az első alkalommal szokták hívni. ha én lennék ilyen helyzetbe, biztos nem lövetném ki a kutyát, mert nem ő a hibás. Sokkal inkább a gazdák. olyan büntetést kéne kiróni, hogy elgondolkodjanak, hogy kell kutyát tartani!!!!
2011. febr. 28. 19:02
Nekem is van kutyám, mégsem várom el mi mindenkitől, hogy imádja az én kutyámat, és odalegyen a gyönyörtől, ha odamegy hozzá a kutyám és arcon nyalja. A kutya meg előtte magát nyalogatta, vagy macskaszart evett mondjuk. Közterületen amúgy se lehet póráz nélkül. Tiszteljük már annyira a többi embert, hogy nem erőltetjük rá sem magunkat sem a kutyánkat. (megrúgni egy kutyát meg végtelen primitívség, de voltak előzményei. Bár szerintem még így sem megbocsátható. Inkább a gazdit kellett volna)Igaz, azt se szeretem, ha odajön a gyerek, és kérdés nélkül összefogdossa a kutyámat. El szoktam szépen küldeni. Oldalba azért nem rúgom.
46. Bcicus (válaszként erre: 38. - 22a839c893)
2011. febr. 28. 18:43
Még egy utolsó hozzászólás és befejeztem. csak irritál az embri butaság. Egy 5 hónapos kutya még rosszabb. Egy ekkora kutya még játékosságból is harabdál és a heyges még meglévő tejfogaivl nagyon szép sebeket tud okozni és a súlya már elég ahoz, hogy felborítson valakit. Sajnálom, hogy egy olyan ember tart kutyát mint te, akinek gőze nincs az alapvető szabályokról és normákról sé lejáratod a normális kutya tartókat a nem kutyásak elött.
45. Kamillka (válaszként erre: 44. - 11cc51e992)
2011. febr. 28. 13:12

EZ nem is kellene, hogy vita tárgyát képezze:S


Viszont akkor aki másképp gondolja, törődjön bele, hogy az emberek többsége a saját kutyájának sem engedi meg a felugrálást és nem fogja tolerálni. Másrészt, egy kisebb testű kutyának akár a gerincét eltörheti ennyi erővel egy ugrálós "kajla" kölyök, vagy növendék eb csupán játékból. Ezt nem lehet megengedni.


De ugyanakkor azt sem értem, hogy mit keres egy kutya olyan messze a gazdájától, hogy másnak kelljen közbelépni ilyen esetben, ha ráugrik egy kisgyerekre, vagy egy másik kutyára? Ha tudom, hogy ilyen kutyám van, magam mellett tartom, nem?

44. 11cc51e992 (válaszként erre: 42. - Kamillka)
2011. febr. 28. 11:49
Én nem fogok vitatkozni.Ez az én egyéni véleményem. Tiszteletbe tartom a tiedet is.
2011. febr. 28. 11:39
Jézusom!
42. Kamillka (válaszként erre: 37. - 11cc51e992)
2011. febr. 28. 11:36
De miért nem lehet megtanítani arra egy kutyát-fajtától függetlenül-, hogy ne ugráljon fel senkire? Egy vizsla is képes felfogni, hogy mi ajó, meg mi nem. Minden reggel egy vizslával sétálunk együtt, mégsem ugrál, ha meg akar, rászól a gazdája. 8 hónapos a kutya, szóval nem lehet ráfogni, hogy öreg és nem játékos stb. Akármilyen szelíd, vagy vad egy kutya, nem lenne szabad ugrálnia. Ha szerinted ez OK, akkor tanítsd meg, hogy neked a nyakadba is ugorhat, de másnak miért kellene ahhoz jópofát vágnia, hogy adott esteben még össze is sározza? Elég gyenge érv az, hogy játékos... Mellesleg imádom a kutyákat, de az ugrálást nem engedtem meg se a nagytestűeknek és most a kicsinek sem. Nem való semmire. Ki tudja az másképp is fejezni, ha fel akarja magára hívni a figyelmet, vagy ha örül!
2011. febr. 28. 11:30

sziasztok!

Nem semmi, amit itt műveltek. Nem kellene befejezni? Teljesen elkanyarodtatok az eredeti témától. Szerintem a fórum kiírójának megjár a tisztelet, hogy nem vitatkoztok, legalábbis nem nyilvánosan, hanem együttérezzünk vele, és megértsük őt. Elvileg itt mindenki kutyatulajdonos, nem? Tiszteljük már meg a másikat!!

2011. febr. 28. 11:16

Jajj, akkor ezek szerint nem fogunk menni együtt sétáltatni? Pedig olyan jól elterveztem. Te, a felelős, okos gazdi hoznád a kutyádat, én, a szarcsimbók meg hoznám a lábtörlőket.

De ha nem, hát nem. Sajnálom. :((

39. Kamillka (válaszként erre: 18. - 22a839c893)
2011. febr. 28. 11:13

15 vizslája van ismerősömnek senkire nem ugrik fel egy sem! Se gyerekre, se felnőttre, mert mind meg van nevelve! Pedig a pár hónapostól a több évesig mind megtalálható a palettán.


Nem az alényeg, hogy harcikutya, vagy lábtörlő, ahogy fogalmazol kedvesen, hanem az a fontos, hogy jól nevelt legyen egy kutya és hallgasson a gazdájára!


AZért engedem el a kutyámat, mert behívható, és ki nem állhatom azokat az eszetleneket, akik azt hiszik, hogy mindenkinek kötelessége ujjongva fogadni egy neveletlen, ugrálós kutyát. AZ én kutyám is játékos, de nem az neki a játék, hogy összeugrálja a lábam szárát, hanem apportozunk, vagy egyéb módon elütjük az időt!

2011. febr. 28. 08:33

amúgymeg, a kutyám akkor volt 5 hónapos...

de ezt senki nem kérdezte érdekes módon, csak jött a bíráskodás...

és menhelyi, akkor került hozzánk...

2011. febr. 28. 08:29

Szerintem abba kéne hagynotok ezt az értelmetlen vitát. Mindenki fújja a maga igazát, és senki nem fog belőle engedni!

Lunának igaza van abba, hogy megvédi a kutyáját, nekem is van, igaz nem vizslám. Az egyém is nagyon kajla, és a nem kutyatartóknak mondom, a vizsla tényleg a legjámborabb eb, és a leg kajlább, ő az aki sose fog felnőni!

Szerintem az, hogy belerúgtak, minősíthetetlen. De a többieknek is igazuk van, nem kéne anyázni :(

2011. febr. 28. 07:34

Sajnálom,h ilyen stílust vett fel ez a fórum.Nem gondoltam vna h egy ilyen témával kapcsolatban is így ki tudnak kelni az emberek magukból.:S


Ha minden igaz,ma már többet fogunk tudni,h mi történt a kutyánkkal.

Köszönöm mindenkinek aki (még a fórum elején) normális hangvételben írt.

2011. febr. 27. 23:54
Nekem nincs kutyám leszögezem,de egyszer egy aranyoos fiatal kismacskámnak eltörte a gerincét a szomszéd rotija...játékból.Csak játszott vele.megbocsájtottam,de szörnyű volt.Ha a gyerekemre ráugrana egy kutya én sem szeretném,sőt nagyon mérges lennék,bár nem hiszem,hogy belerugnék attól,vagyis a kutya viselkedésétől függne,látni a szemükön.Amúgy ha túladagolták volna az altatót az nem reggelre jelentkezett volna,főleg,hogy közben fennt volt.Fura ez így.
2011. febr. 27. 23:52

Én akárhogy nézelődök eddig csak egyet láttam.

:)

2011. febr. 27. 23:51

Én lennék az idióta? :):)


Előfordul hogy a kutya megkóstolja más kutya végtermékét. Gondolom Te is láttál már ilyet.


Természetesen felfogható támadásnak. De ha szerinted ez nem az, akkor valszeg az sem támadás ha egy szatír képen nyal egy liftben.

Mert szeretetből teszi, és nem akar bántani.


:):)

2011. febr. 27. 23:34
A kutya nem hibázott, mivel nyilván úgy van nevelve, hogy fel se merül benne, hogy nem lehet idegenekre ugrálni. Aki elvakult az állatával, az mind így neveli. Meg is van az eredménye.
31. Alkeszosz (válaszként erre: 28. - 22a839c893)
2011. febr. 27. 23:29

El vagy fogulva Frakk miatt.

Ha egy gyerekre ugrik egy kutya, az anya ösztönösen védeni fogja a gyereket mérlegelés nélkül. Azt senki nem tudhatja hogy a te vizslád mennyire szelíd.

A szomszédomnak is van egy virslije, és félelmében már nem egyszer meg akart harapni.


A kutya felboríthatja a gyereket, megharaphatja, megmarhatja, lehet hogy allergiás rá a gyerek, stb stb.


Nem helyes hogy oldalba rúgta a kutyát, de érthető a reakció. Erős volt hogy a gazdát kellene oldalba rúgni a kutya hibái miatt, de igaz. Jelen esetben ez Te voltál, és ezért esett rosszul.

Pedig minden kutyatámadás a gazda felelősége. Amit leírtál, az is felfogható kutyatámadásnak.

2011. febr. 27. 23:28

És? Ha lenne kutyám, akkor se szegném meg a szabályokat, mert beleszarok, hogy megijed a kisgyerek meg az anyuka, fő, hogy az én kutyám szabadon játszhasson.


Próbálj már meg más emberek fejével gondolkodni, nem az állatodat a központba helyezni!

2011. febr. 27. 23:25

Hogy utálom ezt a szöveget, hogy "dehát ez jókutya, meg csak vizsla, meg nem bánt senkit"!!


Törvény van rá, hogy közterületen kutyát pórázon meg szájkosárral kell sétáltatni, pont. A törvény a kutyától tartó embereket védi, nem mentség a te utyuliputyuli hobbid! B


Be kéne tartani a szabályokat, nemhogy még neked álljon feljebb. Ha lenne kutyám, sose vinném idegen kisgyerekek közé, nem az az elsődleges, hogy az én kutyám kijátssza magát, hanem a többi EMBER nyugalma és biztonságérzete.

Gusztustalan ez az önzés, hogy a kutya jóléte a legfontosabb.

28. 22a839c893 (válaszként erre: 26. - Alkeszosz)
2011. febr. 27. 23:23

szerintem meg pont az hoz szégyent a kutyásokra, hogy ilyet ír, az akinek állítólag szintén van kutyája! ezek szerint egyesek nincsenek tisztába a fajta viselkedésekkel...

kívánom h élje át ugyanazt amit én, az aki azt írta, hogy jogos volt a nő támadása a kutyámmal szemben!!! megnézem mit lépne rá.

2011. febr. 27. 23:23
l
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook