Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elongált colon, kanyargós szigma fórum

Elongált colon, kanyargós szigma (beszélgetős fórum)


2018. aug. 14. 08:54
Szia, én inkább vmi élelmiszer allergia, gluténerzekenyseg, intolerancia irányába indulnék el, ha eddig nem okozott problémát a beled mérete és kanyargósság, lehet, hogy nem az okozza.
8. katja05 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. aug. 9. 16:03

Igen, igen, megyek is még. De azért jó tudni a tapasztalatokról is.

Egyébként szívesen fogadom jó veszpémi vagy szombathelyi belgyógyász vagy gasztroenterológus nevét is, ha valakinek már voltak jó tapasztalatai valakivel :)

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Katja05)
2018. aug. 9. 15:59
Eseetleg egy valóban jó belgyógyász hasznosabb lehet, mint itt a laikus vélemények.
6. katja05 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2018. aug. 9. 15:53

Szal ha nem lenne rossz, nem hisztiznék itt :)

Meg ha nem 28 évesen lenne ilyen problémám, hanem 80 es a halál között.

Szeretek sportolni, sportoltam is rendszeresen, de mióta ez van, a terhelést sem bírom úgy mint előtte. Szapora szívverés, sajog a fejem stb. Tényleg sz*r, na.

5. katja05 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2018. aug. 9. 15:46

Szia! Valóban nem az első topic, amit ezzel kapcsolatban nyitottam. Próbálok tájékozódni, minél több infót gyűjteni a témával kapcsolatban.


Ugyanis nem maga a tény a probléma, hogy kevesebb, hanem ami vele jár. Nagyon kényelmetlen, amikor már ebéd után hordó hasam van, húzódik, teltségérzet stb. 3-4 kg-t fogytam azóta, pedig előtte sem voltam nagydarab. (Mellesleg látványra is elképzelhetsz, hordó has és pálcika labak, karok...) Illetve mivel nálam kb áprilisig nagyjából minden rendben volt, így vm oka kell legyen a változásnak. És én ezt az okot szeretném megszüntetni.

4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Katja05)
2018. aug. 9. 15:22

De már nem az első fórum, ahol kérdezed.

Pár hónapja talán valami más is változott.


A bélrendszered normális, csak picit hosszabb az a vastagbél, mint másnál. Ennek nincs jelentősége, ha az orvos nem mondott semmit.


A napi kétszeri "nagydolog" nem mindenkinél van így. Bármiért lett is ritkább, sok más ember csak napi egyszer vagy még ritkábban intézi.

3. katja05 (válaszként erre: 2. - Tuskoledi)
2018. aug. 9. 14:02

Szia!


Elongált=Megnyúlt, meghosszabbodott

A kanyargós meg gondolom érthető, túl sok a törés, kanyar.


Minden nap van székletem, viszont a mennyisége a korábbinak kevesebb mint a fele... az azért elg sok, és estére akkora hasam nő mint egy terhes nőnek...

2018. aug. 9. 13:43

:-o

Ne haragudj, csak a cím miatt kattintottam ide, elképzelni nem tudtam, mit jelent. Milyen gyakran van székleted?

Én a pattogatott kukoricát javasolnám ( napi egy marék legalább), illetve az olajos magvakat ( szotyi, mogyoró) is megpróbálhatod. Vagy a szilvalekvárt, ricinusolajat.

2018. aug. 9. 08:29

Sziasztok!


Úgy néz ki, hogy a problémáimat a fent említett elváltozások okozzák. Pár hónapja jelentősen lecsökkent a székletem mennyisége. Akármit csinálok (sport, rostok, gyümölcs stb) nem segítenek. (Addig napi kétszer mentem és mindkét alkalommal tisztességes mennyiségtől szabadultam meg.)


Azok tapasztalata édekelne, akik szintén hosszabb és kanyargós vastagbéllel élnek, illetve emiatt hasonló problémáik vannak. Van-e valami segítség? Bármi, természetes, gyógyszer, műtét stb.


Még csak 28 éves vagyok, és még csak ezután vállalnék gyereket, nem tudom, ebből így a gyereknek, vagy nekem a terhesség miatt adódhatnak-e gondjaink.


Előre is köszi minden infóért!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook