Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Élő vércsepp analízis fórum

Élő vércsepp analízis (beszélgetős fórum)


1 2
5. murva (válaszként erre: 4. - Zlradics)
2009. nov. 29. 09:22
Szeretném tőled megkérdezni,hogy ezt a vizsgálatot is a háziorvos kérheti mint a többi laborvizsgálatot,illetve ha én kérhetem mennyi a költsége?
4. zlradics (válaszként erre: 1. - C9cd845d08)
2009. nov. 29. 08:17

Kedves Zsoofyy!

Én nem csak voltam ilyen vizsgálaton, de végzem is. Utolsó vizsgálatomkor B12 vitaminhiányom volt. Röviden megpróbálom Neked összefoglalni a lényeget.


Az élő vércsepp analízis nem diagnosztikai, hanem állapotfelmérő vizsgálat. Ez azt jelenti, hogy az analízis elvégzésekor a pillanatnyi állapotát mutatja a szervezetnek. Az állapotfelmérés megbízható.

Az a különbség a laboratóriumi vérvétel és az élő vércsepp analízis között, hogy az analízishez egy csepp perifériás vért veszünk le (ujjbegyből), amit nem festünk meg, mert a sejtek a festési (fixálási) eljárástól elpusztulnak. Ettől élő vércsepp analízis. A másik különbség, hogy a hagyományos laboratóriumi mikroszkóp megvilágítása miatt a vérben megtalálható anomáliák mindegyike nem fedezhető fel.


A vizsgálat folyamata - jó esetben - a következő:

- A páciens a vizsgálat elött kitölt egy állapotfelmérő lapot.

- A vércseppet steril vérvételi lándzsát használva levesszük, elkészítjük a tárgylemezt, ami bekerül a speciális mikroszkópba. A mikroszkóp képe kivetíthető, így a páciens is láthatja amit a vizsgáló.

A vércseppből megállapítja a vizsgálatot végző:

• az anyagcsere állapotát,

• az emésztés és a felszívódás hatékonyságát

• a szervezet ásványianyag-és/vagy vitaminhiányát

• az érelmeszesedés, a trombózis kialakulásának korai jeleit

• egyes szervek (például a máj, a vese, a szív stb.) meggyengülését

• az oxigénellátás aktuális állapotát

• a kórokozó mikroorganizmusok (baktériumok, paraziták, gombák) jelenlétét

• a vérben történő salakanyag-felhalmozódást (ideértve a fogakból kioldódó amalgámterhelést is, nehézfémterhelést)

• a hormonháztartás felborulását

• a baktériumflóra egyensúlyzavarát

• a daganatos elváltozásokra utaló jeleket

• külső és belső mérgezőanyagok jelenlétét

• a sav-bázis háztartás eltolódásának jeleit


A teljes vizsgálat kb 1 órát vesz igénybe, a vizsgálat után - ismét jó esetben - részletesen ismerteti a vizsgáló a vérben látottakat, javaslatot tesz a kezelésekre, életmódbeli változtatásokra, ha az eredmény további orvosi vizsgálatot követel, nyomtatott vizsgálati lappal együtt elküldi a pácienst a háziorvosához.


Természetesen a vizsgálatot végzőnek titoktartási kötelezettsége van.



Ha bármilyen kérdésed van kérdezz bátran

2009. nov. 18. 17:10
még mindig senki......
2009. nov. 17. 15:03
akkor senki nem csináltatott még ilyet?
2009. nov. 11. 16:07
Azok véleményét szeretném megismerni, akik már voltak élő vércsepp analízis vizsgálaton. Mennyire megbizható egy ilyen vizsgálat, és az eredmény után mit csináltak.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook