Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elkaphatja az ember, ha gilisztás a kismacska és csak másnap tud orvoshoz menni? fórum

Elkaphatja az ember, ha gilisztás a kismacska és csak másnap tud orvoshoz menni? (tudásbázis kérdés)

2021. okt. 28. 13:41

Igen és ha nem kezelik időben meg is eszik belülről


[link]

2021. okt. 26. 12:55

Igen, elkaphatod, szóval ne csókolgasd egyiket sem, és kézmosás, kiemelten.


Mindegyik cicát féreghajtózni kell.

4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 07:37

Semmi gondotok nem lesz. Féreghajtás meg 2 hét múlva ismétlés.

Természetesen most minden állatnak kapnia kell a féreghajtót. De egyébként javasolt lett volna a 2 hét karantén az ő jövevénynek, mert bármi baja lehet, pl parvo.

Nálunk is kb 3 hete van új cica, már kb 10 éve nem volt kiscica, ő sem volt tervben. Minden cicánk benti, neki az előtérben volt a karantén ideje. Kapott féreghajtót, az orvos lefújta bolha írtóval, olyannal ami ilyen pici cicákra is használható.


Ha minden redben vele, akkor már nem kell úgy vigyázni.

3. BeauIieu (válaszként erre: 2. - BeauIieu)
2021. okt. 26. 01:11

Az elso ket cicank a szuleimmel is gyartelepiek voltak. Egy darabig nem aludhattak az agyban.

Es macska erintes utan kezmosas.


...de regen is erre tanitottak. A "lakodalmas kutya" utan. Es minen vendegsegben mindenhol. Meg ha eszel elotte kezmosas szigoruan.

2. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 26. 01:07

Ha tapogatod a macskat utana kezet kell mosni mielott a szadhoz, arcodhoz ersz, vagy eszel. De ez amugy is alap.


Nekem volt vagy 10-15 macska a gonozasom alatt beleertve, hogy kobor acskakat befogadtam amig nem lett gazdaluk. A befialt ficsikkel talan tobb is. Soha nem lettem ferges, de ezt tartottam mindig, es csak a rendszewresen fergetlenitett macskak amudtam velem. Az idegen macskak nem.

2021. okt. 25. 22:45

Sziasztok!


Hoztunk ma egy kismacskát amit egy gyártelepről sikerült megmenteni. Használja az almot, de sajnos gilisztás és holnapig nem tudjuk orvoshoz vinni hogy adjon neki tablettát rá.


Lehet ebből bármi következményünk? A macska nyilván bent van mivel nem vagyunk hívei a maradi állattartásnak. A másik két macskámnak is fogok venni bár nekik nincs ilyen gondjuk de jobb elővigyázatosnak lenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook