Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elfelejtett találkozás.... fórum

Elfelejtett találkozás.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
20. mafalda (válaszként erre: 19. - Aa84065182)
2013. jún. 6. 11:54
Ez nagyon jó ötlet!!!Csak nem lesz valaki annyira szemét hogy jópofizásból csörög csak oda!!!
19. aa84065182 (válaszként erre: 1. - Bianna)
2013. jún. 5. 18:57

Tényleg ennyire nem. Ezzel a kérdésedet megválaszoltam.:)


De hogy mondjak egy működő praktikát erre: megmondod az illetőnek, hogy amikor elindul otthonról, legyen szíves megcsörgetni téged telefonon, ugyanis ha ezt nem teszi, te sem indulsz el. Ha amúgy is úton van, akkor elindulsz te is, ha nem, akkor maradsz a sejhajodon, és nem ér csalódás.

18. bianna (válaszként erre: 17. - Regin_a)
2013. jún. 4. 13:08
Egyáltalán nem keverem össze az "ismerős, barát, orvos visszahívását a hirdetésre jelentkezőkkel", mert az ő esetükben ez gesztus, hogy odaszólnak, de te nem tartod bunkóságnak, ha megbeszélsz egy időpontot, rászánsz pénzt, időt, energiát és a másik ezt figyelmen kívül hagyva nem megy el. Szerintem egyáltalán nem annyi.
2013. jún. 4. 12:15

Ne keverjétek már a hirdetére nem jelentkezőt, az ismerős, barát orvos stb visszahívásával

Ha a hirdetésre értesités nélkül nem jön valaki, annyi

És van aki ezért még rátelefonál? Minek?!

2013. jún. 4. 12:09

Igen,..egyre több az udvariatlan ember.Ma már nem divat.Ezt kb.annyira utálom,mint a pontatlanságot.(és itt nem néhány percről van szó).

Mindig dühít ha semmibe veszik egymást az emberek.


De tudod,ha azt megteszik,hogy amikor a szerelő,burkoló,bármilyen szakmunkás megy az utolsó részletért,be sem engedik és ki sem fizetik!!!

Sajnos az erkölcs a béka feneke alatt van:((

15. bianna (válaszként erre: 14. - Mafalda)
2013. jún. 4. 11:48
Magánrendelőbe járok a fogorvosomhoz és felhívott, hogy mehetek hamarabb is a megbeszélt időpontnál, mert megérkezett a technikus. Nekem is nagyon jól esett, hogy ilyen is van. Nem vitatom, hogy vannak ellenpéldák is. Ez intelligencia kérdése is. Egyébként én sem várok már senkire sem, aki jön hadd vigye! Csak mérhetetlenül udvariatlannak tartom, hogy valaki semmibe veszi mások idejét, energiáját nem beszélve az anyagiakról, mert nekem még ráadásul utaznom is kellett.
14. mafalda (válaszként erre: 4. - Krisz42)
2013. jún. 4. 11:34

Van ellenpéldám:)))

A fogorvos felhív,ha valami közbejött neki(maszek),de a reumatológia(állami) is hívott,hogy beszéljünk meg más időpontot,mert a dr.beteg lett.Jól esik az embernek,ha ilyennel találkozik.Pont azért mert nem általános.


Dyusnak:ezt tenném én is.Ha nem mondja le a megbeszélt találkozót,akkor nem várnék rá napokig,pont azért mert van más érdeklődő is.Hülyét ne csináljanak az emberből!

13. Dyus
2013. jún. 4. 11:20
Hasonló dolog történt velem is.Én is hirdetést adtam fel, nekem is jelentkeztek hogy érdekelné a dolog, foglalja.Megbeszéltünk egy időpontot persze nem jött el.Én írtam rá, hogy akkor várjam vagy ne várjam?Kell neki a cucc nem kell?Visszaír tartsam már még fenn neki, másnap érte jön, persze nem jött.Nem is jelentkezett.Megint írtam neki, /persze már én érzetem magam rosszul/, hogy akkor kell a cucc vagy nem, mert más érdeklődő is volna.Azt mondta, beteg a gyerek azért nem tudott eljönni, de másnap eljön...blabla, persze másnap sem jött, nah hát nem voltam hajlandó tovább várni.És megfogadtam nem teszek el semmit senkinek, ha kell neki akkor vigye, ha épp nem tud érte jönni akkor ha még szerencséje van, akkor másnap is fenn lesz a hirdetés és akkor eljön.Ha nem hát így járt.Nagyon berágtam én is mert nekem is lett volna dolgom, nem pedg itthon lesni, hogy mikor jön.Szóval teljesen megértelek, hogy elszomorított a dolog.Lehet kicsit durvának tűnik, de én már azt az elvet vallom, hogy aki hamarabb jön érte azé...
12. bianna (válaszként erre: 6. - Fehér csoki)
2013. jún. 4. 11:17
Egyetértek :)
2013. jún. 4. 11:16
Neveletlenség, figyelmetlenség, nemtörődömség, leszariság. Engem is bosszant.
10. bianna (válaszként erre: 9. - Krisz42)
2013. jún. 4. 10:57
És Téged az ilyesmi nem dühít? Már sokszor én magamat hibáztatom, "hogy nekem nagyok az elvárásaim".
9. Krisz42 (válaszként erre: 7. - Bianna)
2013. jún. 4. 10:54
Ên egyetértek,ên is ilyen vagyok,csak erről azegészről eszembe jutott,h mi a helyzet.És pontaz a röhejes,h mindenki a mobilján lòg ha kell,ha nem,de azért képtelenek telefonálni,h lemondják.
8. bianna (válaszként erre: 5. - Nátháska)
2013. jún. 4. 10:52
Én is ezt teszem :)
7. bianna (válaszként erre: 4. - Krisz42)
2013. jún. 4. 10:50
Igen, én értem, de attól, hogy most engem sorozatban átvertek, attól én még nem fogok megváltozni, nem fogom másokkal megtenni ugyanezt. Én ezután is odaszólok, lemondom stb., mert ez számomra értékrend, hogy úgy viselkedjek másokkal, ahogy azt én is elvárnám. Hogy másoktól ezt nem kapom meg, az megint más.
6. fehér csoki (válaszként erre: 4. - Krisz42)
2013. jún. 4. 10:42
Van az udvarias nem is a világon :))Persze akkor ,már nem vagyok olyan jópofa :(( Lehet ,akkor a másik ideje se veszne kárba,bármilyen meglepő valaki pont érdekelne a találkozás ,de te a nem létező időpontra vársz:((Ez inkább szomorú ,mint megérthető hozzáállás .
2013. jún. 4. 10:39

Én minden esetben telefonálok/sms-ezek, ha tudom, hogy késni fogok. Pl. télen, amikor a barátnőmért mentem kocsival - és tudtam, hogy 3 perccel később érek Hozzá, mint a megbeszélt -, is írtam sms-t, hogy ne álljon a hidegben.

De egyébként is utálok pontatlan lenni.

2013. jún. 4. 10:36
Tudod az emberre sokszor ráeröltetnek dolgokat,pl.felveszem a telefont,erre elkezd valaki darálni egy szöveget,h utazás,stb.vagy rosdzabb esetben egy géphang kormányzati kampánynâl.Senki nem kérdezi meg az elején,h èrdekel-e valami.Az embereknél sokaknak az a válaszreakció,h ugyanilyen nemtörődömök lesznek másokkal szemben,de...én is elítélendőnek tartom ezt,lehetne benne annyi tisztesség,h telefonál,de ez mindkétfélre vonatkozik,mert a fogorvos se hívja,hívatja fel a pácienseket,ha pl.nem tud bemenni és mikor valaki így jár-hogy feleslegesen megy be vhova-,akkor kezd kiveszni belőle a lojalitás.
3. bianna (válaszként erre: 2. - Mafalda)
2013. jún. 4. 10:31
Köszönöm, hogy neked is ez a véleményed. Remélem még vagyunk egy páran, akik elvárják és maguk is megteszik az ilyesmit.
2013. jún. 4. 10:28

Sajnos sok emberből kiveszett-vagy sosem volt-tisztelet.

Fodrásznál,fogorvosnál számtalanszor hallottam,hogy nem mondják le a megbeszélt időpontot,...egyszerűen nem mennek el:(((Pedig ez alap kéne hogy legyen!

2013. jún. 4. 10:21
A napokban hirdetést adtam fel. Többen is jelentkeztek, hogy szeretnék megtekinteni a hirdetésben megjelent ( nevezzük tárgynak). Megbeszéltük az időpontot és nem jött el a megbeszélt helyre, a megbeszélt időpontra az érdeklődő. Az első egy-két alkalom még nem is bosszantott annyira, mert hát nem vagyunk egyformák, és amit esetleg én megtennék, (megteszek) azt nem várhatom el másoktól is. De, hogy ez sorozatban előfordul, és nem hívnak fel telefonon, hogy "bocs másképp alakult nem tudok elmenni a megbeszélt időpontban" stb, ez egy kicsit felháborít. Elgondolkodom azon, hogy tényleg ennyire nem maradt az emberekben az egymás iránti tiszteletnek és megbecsülésnek még a csírája sem. Nagyon szomorú vagyok emiatt. Akit érdekel ez a téma, szívesen meghallgatnám a véleményét.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook