Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Életem a zene és tánc fórum

Életem a zene és tánc (beszélgetős fórum)


1 2
18. d560948772 (válaszként erre: 15. - 322bb776a7)
2010. jún. 14. 21:48
... de azért most is beleborzongtam. :o))
17. Lyrian
2010. jún. 14. 21:47

A tánc... mennyit írtam már a táncról...


Tulajdonképpen 16 évig balettoztam, hivatásos balett-patkányként. Nekem tényleg tánc volt az életem és ma is az. Nem csak kizárólag a balett, hanem maga az érzés, amit a tánc, a zene ad magából, és amit te fejezel ki magával a tánccal.


Minden este úgy kimenni a színpadra, hogy nem mutathatod a jajod, a kínod, a bánatod, mert neked ott csodát kell teremtened, ezért jöttek, hogy ebben elmerüljenek.


Nehéz szakma, az biztos, de felemelő és egy életre benned marad minden mozdulat és minden dallam...


... hiába, a két piciny mindig örök marad, bevallom, néha előveszem azt az utolsó cipőmet... és megrohannak az emlékek...

16. d560948772 (válaszként erre: 15. - 322bb776a7)
2010. jún. 14. 21:44

... ezt láttam. :o)))

... ahogy a tánc is az ember lelkében van! :o))

2010. jún. 14. 21:43

sziasztok:)) ezt ha tudnátok mióta keresem...

szeretem ezt a filmet...na ebben a táncban benne van a szenvedély..a tűz... a zene az ember lelkében van.....



[link]

14. d560948772 (válaszként erre: 12. - 075204984c)
2010. jún. 14. 21:34
... ja, bocsi... szép estét! :o)
13. d560948772 (válaszként erre: 12. - 075204984c)
2010. jún. 14. 21:34
... én az "alap táncra" gondoltam... ami betölt a talpadtól a fejed búbjáig, ha meghallod a ritmust, ami úgy folyik és szétárad... a fellépős tánc, a páros tánc számomra más kategória... ott jelentkezik persze, hogy a tánc a csábítás eszköze... és millió játékra ad lehetőséget, már aki elég játékos... ez is izgalmas persze. :o)
12. 075204984c (válaszként erre: 9. - D560948772)
2010. jún. 14. 21:30

Jó estét mindenkinek!


Nos jelenesetben ugye a táncpartnerről beszélünk, akivel rendszeresen táncol az illető. Nem a párkapcsolatról. Akivel táncolsz azzal oldódsz, az tud közben veled kommunikálni és biztatni, hogy jól csinálod, ne add fel, szépen haladsz stb. Ilyen formán előbb utóbb baráti viszony is kialakulhat és a tánccal összehangolva biztosabb lesz a fellépésed, mert erőt és biztonságot ad a sikered. Elhiszed,hogy képes vagy Te is olyan dolgokra, melyekre talán addig nem, csak mást csodáltál meg e tekintetben. Én így látom. De más vélemény is lehet. Meghallgatjuk azt is.

11. Castellina (válaszként erre: 9. - D560948772)
2010. jún. 14. 12:46

max annyit, hogy ő inspirál:))

én csak olyan férfi mellett tudom elengedni magamban rejlő tüzet, aki ki is tudja váltani belőlem

egy jó pasi pl

de egy falábú, tutyi mutyi jóska, hát attól elmenekülök:)

10. d560948772 (válaszként erre: 9. - D560948772)
2010. jún. 14. 11:13
keress = keres
9. d560948772 (válaszként erre: 6. - 075204984c)
2010. jún. 14. 10:58

"a tánc valóban nyitottságot is ad az életben, de csak akkor ha rendszeresen csinálod és a partnered is biztat erre azzal, hogy felszabadultan viszonozza. "

Nem értem mi köze van a partnernek ehhez? ;)) ... a tánc, a mozdulat, belőled jön... mintegy áramlik, sokszor kontrollálhatatlanul... a te érzéseid... gondolataid... álmaid.. vágyaid... stb... Mit is keress itt a témában a partner? ;)))

2010. jún. 14. 09:53

A tánccal kifejezheted a benned rejlő tüzet. Gondoljunk csak a latin táncokra. Nemes és elegáns felettes éned megtestesítője lehet egy keringő. A jókedv, a játékosság érvényre jut, ha polkát jársz.

Add át a benned rejlő érzéseket, mint az énekes a lelkét a dalban. Ha idegen nyelven szól is hozzád, bár nem érted miről énekel, de érzed. Ilyenkor nincs közvetlen kapcsolat. Nem úgy a táncban! Ha táncolsz, megtörténik a kapcsolódás. A partnered belekerül az örvénylésbe, magával ragadja. Nem táncoltok, ti vagytok a tánc. A zene ritmusában összeolvadtok, együtt lebegtek, egy tűzben ég a testetek. Amit érzel, átadod, így őt is elragadja az élmény.

7. 075204984c (válaszként erre: 5. - Castellina)
2010. jún. 14. 09:14

És mennyi ilyen eset van! Ez benne a csoda.


Sok ilyet tudnék mesélni én is. Hiszen a rendezvények erre igen sok példát adnak. És igen! Egy tánc alatt bele lehet szeretni valakiben.


Jól indult a szerelmed. Szívből gratulálok. Mindjárt az elején meg van a közös dal és a közös tánc is. Igaz?

6. 075204984c (válaszként erre: 3. - D560948772)
2010. jún. 14. 09:11

Köszönöm,hogy írtál! Bizony, igazad van Indiában is. Hatalmas kultusza van a testbeszédnek. Nagyon érdekes gondolatokat vetettél fel.

Igazából az emberek minden percben minden mozdulattal jeleznek valamit. A suta, félős mozdulat is rengeteget árulhat el az emberről. Figyeld az un. suta mozdulatokat. Néha szinte bocsánatkérés van benne. Hosszú idő óta figyelem az emberek mozdulatait, és olvasok benne, abból szintén aki gyámoltalan, visszafogott, de jelezne. Annyira érdekes jelenségek ezek. Ha tudsz olvasni, tudsz segíteni is.


Tudod ez megint egy érdekes mondat. Hogy "alapban nyitottak azok az emberek akik táncban vonzzák a szemet és magukkal ragadnak". Nem mindíg, de van egy tulajdonságot, hogy a táncban tudnak nyitottak lenni, oldódnak és rendkívül magukkal ragadnak ezáltal embereket. Én ilyen vagyok. Igaz tudok az emberek "nyelvén" tehát megértem Őket, és elég hamar, de még sem vagyok annyira nyitott. A táncom önmagáért beszélt és beszél. Ezt mindenki tudja rólam. Sokáig magam sem értettem hogy honnan hoztam olyan kézmozdulatokat, amelyeket ösztönösen használok, de igazából a jelentését nem tudom. Ez más mint amikor mondani szeretnél valamit. Néha voltam olyan szituációban,hogy szinte zavart a táncparnerem, mert nem értette meg,hogy egy egy pillanatra el kell engednie, mert mondanom kell valamit, ami belülről jön. Ez nem azt jelenti,hogy kiestünk volna a ritmusból, sőt abszolút beleillet. Nem egy keringő közben önállósulsz. Ez evidens. Viszont én úgy jöttem erre rá, hogy egy fogadáson, pont egy kínai úrral táncoltunk és Ő mondta,hogy figyelte a kéz és a test mozdulatokat és rengeteg üzenetet tartalmazott. Én is meglepődtem az eredményen. Természetesen nekem lételemem az érintés a tánc és a dal. Ilyen vagyok és nem is titkolom. Már kicsi gyermek koromban is ilyen voltam állítólag. A helyzet azóta csak romlott. De én nagyon szeretem, ha a társam is ilyen. Ha valóságban is tudja magát kifejezni, de betesz egy számot akkor mindent megértek, vagy egy mozdulatból. Bár utána már ha megérted Őt akkor a kifejezés is sokkal könnyebben megy, és a szónak hatalmas ereje van.


Tehát azok akik táncolni, azok dalban rengeteget mondanak, de nem féltétlenül nyitottak! Tökéletesen igaz. Az a lényeg az olvasson belőle, akinek szól, vagy akinek kell. Arra viszont még a legsutább is képes. Viszont ezek az emberek elengedhetetlenül szükségesek a különböző társas összejöveteleknél, mert oldják a feszültséget. Lehet,hogy utána visszavonulnak, de elindult a hangulat, ami utána már nélkülük is megy tovább.


Ilyenek a nyitótáncok is. Áramoltatnak valamit. Ahhoz is bátorság kell,hogy sok ember elé a legtermészetesebben ki állj. Én imádtam mindíg a nyitótáncokat, mert sok hely áll akkor rendelkezésre a kibontakozáshoz. Ugyanakkor tudtad,hogy minden szem Rád néz és sugalnod kell,hogy "gyertek és érezzétek ti is jól magatokat".


"A táncban történő kinyilás hatással van e mindennapi életre?" Nem feltétlenül. A kettő külön választható. Hiszen vannak olyanok, akik csak éppen hogy táncikálgatnak. Ez ugye más! Azt is elárulom Neked,hogy az aki táncban - mert van olyan aki ott sem - el tudja magát engedni és beszél, beszél a mozdulatokkal, az nem igazán zárkózott, tehát ha a blokkoló tényező fellazul, akkor már lényegesen jobban tud komunikálni. A bizonyos értelmű visszafogottság meg véleményem szerint szükséges. A belső intimitás megosztása szerintem erőteljesen személyhez kötött. És ez így helyes.


Tehát itt téged igazollak, mivel a tánc valóban nyitottságot is ad az életben, de csak akkor ha rendszeresen csinálod és a partnered is biztat erre azzal,hogy felszabadultan viszonozza.

2010. jún. 14. 08:55

Imádok táncolni, sőt, akkor vagyok igazán önmagam.

Volt amikor egy srác unalmasnak talált és nem érdekeltem. De nekem tetszett. Aztán jobb híján felkért táncolni. Azt látni kellett volna, ahogy a tánc közben megváltozott az arckifejezése. A szám végére szerelmes volt belém:)))

Onnan kezdve el sem eresztette a kezem.

4. 075204984c (válaszként erre: 2. - 322bb776a7)
2010. jún. 14. 08:49

Nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat!


És a mellékelt számot is!

Nagyon figyelmes vagy!


[link]

3. d560948772 (válaszként erre: 1. - 075204984c)
2010. jún. 14. 07:12

... és Indiában is... minden mozdulatnak külön jelentése van... vagy talán mindenhol jellemző, csak nem tudunk mindenről? :o)


... "Tudsz-e táncban közvetíteni?" ... azt gondolom, - lehet hogy rosszul -, hogy mindenki közvetít valamit, amikor táncol... még aki sután mozdul ő is... a feszélyezettségét, a zavartságát. Alapból a nyitott emberek, akik tánc közben vonzzák a szemet, akik magával tudják ragadni a "közönséget". De tényleg a nyitott emberek? ... vagy azok, akik tánc közben képesek kinyílni? ... és ha tánc közben egyszer-kétszer-sokszor immár kinyíltak, hatással van-e ez a hétköznapi - tánc nélküli - életükre is? ... hosszú távon nyitottabbakká válnak-e?

Szerintem igen... mindenképp.

(... majd még bekukk... :o))

2010. jún. 14. 07:04

Szép jó reggelt..sok sikert a fórumodhoz:))


[link]

2010. jún. 14. 07:01

Mostanában nagy szerepet játszik az életemben a zene és a tánc. Mindkettő kifejez érzéseket,gondolatokat, csak más - más formában. Mindegyik mást ad tudtára annak kinek szól. Ugyanakkor, ha csak úgy hallod valahol, vagy átéled a mozgás örömét, bizonyos gondolatok, események jutnak eszedbe, melyek vagy már megtörténtek, vagy átélni szeretnéd. Beszéljünk arról, hogy Neked mit jelent ugyanez. Milyen élményed füződik a zenéhez, tánchoz! Mennyire meghatározó az életedben? Tudsz e beszélgetni dalban? Tudsz e táncban közvetíteni.Vigyázz nem a hétköznapi táncra gondolok, hanem arra mozgásra, melynek üzenete van. Kinában minden egyes mozdulatnak külön jelentése van.

Várom a válaszotokat, hátha kisül belőle egy érdekes véleménycsere, vagy tartalmasabb beszélgetés.

Ugye azt tudod,hogy a szeme a lélek tükre, és hogy beszédes. Igaz, de nem teljesen. Ami nem tudsz eltitkolni az érintés a mozgás, és a zene.

Ezeknek mind ereje van, mint ahogy a szónak, a suttogásnak és az érintésnek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook