Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elegem van a telefonból! fórum

Elegem van a telefonból! (beszélgetős fórum)


12. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 19:09
2-3 óra telefon egy nap, az lókuki, ha vannak barátai, programjai akkor nincs baj, ilyen világ ez. Ha barátok, programok helyett nyomkodja a telefont az már probléma
11. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 16:00
Na, de akkor nem mindig nyomkodja a telefont!
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
nov. 18. 15:35
Naná, rengeteg :-)
nov. 18. 13:10
Nyilván nem normális, de ez van. Majd kinövi. Majd változik. Minden generációnak van valamilyen "gyagyája". A mi nagyanyáink is meg voltak rökönyödve a mi dolgainkon. És a mi gyerekeink is meglesznek a gyerekeikén és unokáikén. Változik a világ és ez az informatika, okoskütyük, online uralta világ ezt hozza magával. Van előnye és hátránya is, mint mindennek.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Channa*)
nov. 18. 13:00

Igen, van, minden nap, kiskora óta beszélgetünk folyamatosan, amikor ovis volt, akkor az oviból hazafelé jövet, amíg kisiskolás volt, akkor is, most már nincs rám igénye, maradnak a chat partnerek, nekem anynit mond amennyit gondol, nem faggatom, de tudok jól és okosan kérdezni :-)

Igen, közös programok is vannak, de barátai is vannak a fiamnak, 2-3 lány.

nov. 18. 12:47

hm....itt ahol lakom, van egy nagy általános iskola(én is ide jártam, a gyerekeim is)..két sarokkal odébb egy nagyméretű, minden jóval ellátott vietnami áruház. Nos suli után itt gyülekeznek a "nagyfiúk", akik cigivel kínálják a lányokat, és jóféle energiaitallal...élik a maguk életét, ahogy elnézem, jól érzik magukat. Ami furcsa, hogy nem telóznak, hanem nagyokat beszélgetnek, röhögnek, hódítanak...


Hatvan évvel ezelőtt én, és barátaim néhány szál sport cigit vettünk, és diannás csokit...nagyfiúnak éreztük magunkat...

Két generáció telt el, a szitu ugyan az..

Ja, hogy mobiloznak, neteznek, lájkolnak? Most ez a természetes. Pár év múlva már bugyit gyűjtenek...

6. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 12:29

Itt, mint szülők ti is tehettek róla. Ha már kiskorában hozzászokik, hogy hétvégente együtt kirándul, kerékpározik, pecázik, wellnessezik a család, akkor a hétvégén már nem tudja beszippantani a net ördöge, közös mozi, színház, és főleg valami sport. Nem kell versenyszerűen, de legyen beiktatva rendszeres heti minimum kétszeri minőségi mozgás!

Természetesen nem lehet teljesen letiltani, nem is szabad, hiszen ez a fejlődés következménye, de a gyerekre fordított több értékes idővel csökkenthető.

Pl.én meghívtam a gyerekeim osztálytársait hozzánk, vagy közös túrákra, imádták. Tettem ezt azért, hogy valamennyire kontroll alatt voltak addig.

Az a baj ezzel a világgal, sokan meggondolatlanul szülnek (nem rád értem ezt, ez általános) megfogni a pasit, lakáshoz hitel, de cuki-muki egy baba, kevesen gondolnak bele, mekkora teher ez. Szép teher a legtöbbnek, de nagy felelősséggel járó elfoglaltság.

Sokszor látom, már a csecsemő a telefont rágja, nézi, függ tőle. A szülők a játszón a telefonjukkal babrálnak, és bizony sokszor fel sem tűnik, hogy a gyerek kérdez, kér tőle valamit.

Idővel sok helyen jönnek a válások, a szülők ingerültek, jobb, ha a gyerek a neten köti le magát. Na és a pénz, a minél több pénz, pedig néha a gyerekkel töltött idő, jobban megtérül.

14 évesen még mindig lehetne a barátaival közös élménylövészet, valami szakkör, ismeretlenül lövése sem lehet az embernek.

A lányom lovagolt, a fiam harcművészetet tanult. Kitöltötte a délutánjukat. Sokszor a hétvégét is, de itthon sem voltunk szinte sosem.

És itt a de, ehhez kellett egy baráti, minőségi kapcsolat közöttünk, valamint sajnos a pénz sem elhanyagolható.

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 12:16
A családnak vannak közös programjaik?
nov. 18. 12:13

Szerintem ez csak nekünk idősebbeknek fura/szokatlan, mert a mi életünkbe később ért ide ez a technikai fejlődés, ők meg már ebbe születtek bele, ezt látták tőletek, egymástól, azaz nekik ez a normális.


Bár szerintem is "káros" a jövőjükre, mert nehéz lesz nekik a társ megtalálása, de az is lehet, hogy nekik már ez is máshogy fog "működni".


Szoktál vele beszélgetni? Megkérdezted már tőle, hogy nem hiányzik e neki a tényleges emberi kapcsolat? Ha megkérdezed, mit mondott?


Szuper kényelmes ez a világ, hogy szinte meg sem kell mozdulni és ott van minden, mindenkit és mindent elér. Könnyű hozzászokni.


Mondjuk én, ha lenne egy 14 éves gyerekem jobban próbálnám terelgetni a külvilág felé, bár azt nem tudom, hogy sikeres lennék e.


Egyébként a napi kb. 3 óra annyira nem sok. Én ennél sokkal többet eltöltök a laptopommal és a telefonommal.;)


esetleg terelgethetnéd, hogy ezt a 3 órát egy olyan időszakban töltse így, amikor már valóban nincs más lehetőség, a délutánokon meg legyen sport és találkozás a haverokkal, ha vannak neki.

Közös programok megmutatása, hogy igénye legyen ezt a barátokkal is megosztani és ne csak online.


Azt nem tudom, hogy vevő lesz e még rá.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
nov. 18. 12:06
Lehet, de látom, hogy szenved valahol. Ahol lakunk van a közvetlen környezetünkben kosárpálya, tó, kültéri fitness park, látom, hogy sok srác lóg kint, Ő nem. Mert nem is tudna kivel elmenni, hiszen minden más osztálytárs is otthon gubbaszt.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 11:49
Tulajdonképpen ez így, ha nem is normális, de teljesen általános.
nov. 18. 11:46
Sziasztok! 14 éves kamasz fiam- gondolom ahogy sok más kamasz is- a telefonon éli (sajnos) az életetét. Közös chatek, csoportok stb, snapchaten küldözgetik ahogy felkelnek, amit látnak az utcán, ahol vannak, nézik valami applikáción hogy ki hol van (pesrze azt nem osztják meg egymással h kivel mi történt a hétvégén, csak állandóan a telefont bújják)A köszönés reggel gm (good morning) és gn (good night) és egyéb szavak amiket kreálnak, számomra még mindig felfoghatatlanok, egyszerűen nem tudok azonosulni. Nincsenek közös bandázások, nincsenek suli utáni közös fagyizás, bármi (tudom más generáció...). Mi is használjuk a telefont természetesen, és folyamatosan próbáljuk neki magyarázni mi miért jó, vagy nem. Nem tudom, hogy egy kamasz esetén mi a "norma" a telefonidőt illetően. Számítógépes játékot nem játszik,csak lóg rajta, tik-tok, Insta, messenger .Általában min. 2-3 órát tölt rajta összesen egy nap. A Facebook volt az első tiltás, azt mondtam neki h válasszon egy social media app-ot amit le fog törölni. Sajnos nincs semmi hobbija - talán emiatt is, vagy azért sem mert nem alakít ki programokat osztálytársakkal ezért ott van mindig a keze ügyében vagy a telefon vagy a tablet. Egyébként tök jól tanul, szuper a nyelvérzéke, de semmi olyan hobbija, "feltöltődése nincs ahol pl. lehetnének emberi, igazi kapcsolatai. Ez így normális? Szeretnék neki segíteni, de nem tudok. Kérem, ha valaki hasonló cipőben jár, szívesen fogadom a tanácsát. Köszönöm előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook