Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszaka megy a tévé az alvó baba mellett fórum

Éjszaka megy a tévé az alvó baba mellett (beszélgetős fórum)


13. balabad (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 3. 13:48
Ugyanez a szitu. Nalam 8 hos, es meg mindig igy alszunk. Cicin alszik be szoval nem latja de ha odanez akkor se sokaig nezi inkabb csak rapillant aztan oldalra hajtj a fejet es alszik. Amint elaludt atrakom a kisagyaba es ott meg annyira se kap fenyt. Egyebkent en netflixet nezek feliratosan es nagyon minimal hangeron tartom, napkozben ugy alszik hogy tok csend van mert inkabb telot nyomkodok mellette vagy szopizas kozben es nem hianyolja az alapzajt.
12. df1e1c376c (válaszként erre: 11. - NomNom)
2021. ápr. 30. 15:38

Én lecsapott laptop mellett alszok, és pl. a villogó fények felkeltenek, ha csak egy ora két pontja is.

Tudom, hogy nem jó a szokásom, majd leszokok róla, ha nagy leszek.

11. NomNom (válaszként erre: 9. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 30. 07:44
Attól még a gyereke idegrendszerének nem jó. Ha van alternatíva akkor miért a rosszabbat választja? Ez nem olyan h belvárosban laknak úgyhogy nem tud a zaj ellen tenni.
10. New(l) (válaszként erre: 5. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 30. 07:43

Porszívó :D. A mai napig kínszenvedés a porszívózás, mert szinte fáj a hangja. Pedig most extra halk van (állítólag), de metált kell bömböltetni a fülemben, hogy kibirjam. :)

Viszont amit nagyon szeretek, az az eső +vihar hang, youtube-on csomó található abból is.

9. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. ápr. 30. 07:39

En az elso forgalmas helyen nem aludtam fuldugo nelkul. A masodik helyen mindig a "TV" mellet aludtam el.

Itt most tokmcsond van, de megmaradt a rossz szokasom, TV mellett alszok.

8. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 30. 07:37
Ügye azt tudod, hogy ezzel nagyon rosszat teszel a gyereknek meg magadnak is. Nem pihen az agy, mert folyamatos fény, hang inger éri! Éjszaka teljes sötétben a legjobb aludni.
7. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 30. 03:28

Félsz h akkor nem alszik? És mi lenne, ha egyszer kipróbálnád...? 🤔

Egyébként egyikőtöknek sem jó. Szerezzetek be vmi kellemes éjszakai lámpát. Én hajnalban már azt is kikapcsolom mert csak zavar.

6. df1e1c376c (válaszként erre: 3. - Vivo44)
2021. ápr. 30. 03:05

En dupla emeletes agyon nottem fel, ketszer laktam szuper forgalmas helyen, es Balaton-szalagonoztam is, alszok a hajon, amikor megy.


Szerintem gondolj arra, hogy tudsz te aludni.

5. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 30. 02:59

Az unokatesom babaja nem viccelek: vegtelenitett youtube porszivo zajrzajra aludt el, mikor pici volt. Aztan ez elmult. A masodik baba tok mas.

Van egy csono baba, akit a ringatas, vagy tologatas tesz alomba. ez nem mas. A babak csak valahogy kotodni akarnak valakihez osztonosen, es hang kell vagy mozgas, mert eloszor a picik nem is latnak.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 29. 21:40

Ha van rá mód a babának külön szobát kéne berendezni. A tv a nappaliba való és nem a hálószobába.

Még felnőtteknél is alvászavart okoz, ha tv mellett alszik, nemhogy egy babánál.

A baba mellett legyen egy halvány, szórt, kellemes színű esti fény.

3. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 29. 21:30

Igen!

Nem a hang, ami zavarja az idegrendszerét, hanem a villódzás, amit a képeffektek adnak.

Nem véletlenül van a babáknak nyugtató egyenletes fény kitalálva, hogy minél kevesebb idegrendszeri behatás érje.

A babának alapozod az idegrendszerét, vagy így, vagy úgy.

2. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 29. 21:29
A képernyő villogása biztos, hogy senkinek se tesz jót.
2021. ápr. 29. 21:18

Amikor megszületett a babám egész éjszaka nem aludtunk, állandóan cicin volt. Így én egész éjszaka tv-t néztem. Aztán elkezdett aludni, de fel-felébredt, a tv bekapcsolva maradt, hogy tudjam nézni. Most 4 hónapos, és átalussza az éjszakákat. Viszont a tv még mindig megy egész éjszaka, félek, hogy anélkül nem aludna. Mikor lefekszem lenémítom, és csak 1x nyomok rá a hangerő gombra, így van hang, csak alig hallani.


Mindenhol azt olvasom, hogy mennyire káros, ha ilyen pici babák tv-t néznek. De mi van a mi esetünkben? Ő sose nézi, csak éjszaka megy. Ártok így az idegrendszerének?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook