Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha én táppénzre megyek, akkor a párom lehet gyesen a lányunkkal, úgy hogy mellette még dolizik is? fórum

Ha én táppénzre megyek, akkor a párom lehet gyesen a lányunkkal, úgy hogy mellette még dolizik is? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 14. 13:22

Az előző eleje:

Gyermekgondozási segélyre jogosult


a szülő - ideértve a kiskorú szülőt a jogszabályban meghatározott, alábbiakban részletesen kifejtett esetben -, a nevelőszülő, a gyám a saját háztartásában nevelt

14. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 7. - Sylva)
2010. ápr. 14. 13:21
c) tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek 10. életévének betöltéséig. (Tartósan beteg, súlyosan fogyatékos gyermek esetén - amennyiben rá tekintettel családi pótlékot még nem igényeltek - úgy az igénybejelentéshez csatolni kell a külön jogszabály (5/2003. (II.19.) ESzCsM rendelet) szerinti igazolást.)
2010. ápr. 14. 13:21

Gyermekgondozási segély mellett végezhető kereső tevékenység


A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt - kereső tevékenységet


* a gyermek egyéves koráig nem folytathat, kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját,

* a gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat.


A gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülő kereső tevékenységet a gyermek három éves kora után napi négy órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.

2010. ápr. 14. 13:19

Folytatás

Nem jár gyermekgondozási segély a nagyszülőnek, ha


* a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el. A gyermekgondozási segélyre való jogosultságot nem érinti, ha a napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezett gyermek 3 évesnél idősebb, és az intézményi elhelyezés a napi 5 órás időtartamot nem haladja meg.

* olyan gyermek után igényli a gyermekgondozási segélyt, akit a gyermekek védelméről és gyámügyi igazgatásról szóló törvény alapján ideiglenes hatállyal elhelyeztek, átmeneti vagy tartós nevelésbe vettek, továbbá 30 napot meghaladóan szociális intézményben helyeztek el

* előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés büntetését tölti

* a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. §(1) bekezdés i) pontja szerint rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve

2010. ápr. 14. 13:18

A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultsága


A gyermek szülőjének vér szerinti, örökbefogadó szülője, továbbá annak együtt élő házastársa (a továbbiakban együtt: nagyszülő) is jogosult a gyermekgondozási segélyre, ha a gyermek


* az első életévét betöltötte, továbbá

* gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik, valamint

* szülei írásban nyilatkoznak arról, hogy a gyermekgondozási segélyről lemondanak és egyetértenek a gyermekgondozási segélynek nagyszülő részéről történő igénylésével.

* A nagyszülő részére a gyermekgondozási segélyre való jogosultság a fenti feltételek fennállása esetén kizárólag akkor állapítható meg, ha

* ő maga megfelel az ellátásra való jogosultság feltételeinek, és

* a szülő esetében is fennállnak a jogosultsági feltételek.


A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultságát akkor is meg kell szüntetni, ha olyan kizáró körülmény áll be, amely a szülő az ellátásnak saját maga általi igénybevétele esetén a gyermekgondozási segélyre való jogosultságának elvesztését vonná maga után. A gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülő kereső tevékenységet a gyermek hároméves kora után napi négy órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.

2008. jan. 25. 20:34

Sziasztok!

Sok okosat tudtok! Megtudná mondani valaki, hogy a nagymama milyen feltételekkel mehet GYES-re? Eggyüt kell lakni? Életkor?

2008. jan. 23. 10:22

Senki nem tud a kérdésemre válaszolni????

Hol nézhetne utána a csajszi?

8. otis
2008. jan. 21. 12:02
2006.01.01-től a gyes mellett teljes munkaidőben is lehet dolgozni. Ez a nagyszülőre nem vonatkozik.
2008. jan. 21. 11:07

Nekem lenne kérdésem!

A barátnőmnek 2 gyereke van az egyik 2 éves múlt gyesen van vele. Nem dolgozik, a nagyobbik gyerek tartós beteg. Ha jól tudom 10 éves koráig rá is jár a gyes. Igénybe veheti azt az apa?

6. dus (válaszként erre: 5. - Lengyelnehajni)
2008. jan. 13. 19:23

Szia Hajni!


Nincs mit! Remélem tudtam segíteni!

Ha bármi kérdésed lenne még, írj nyugodtan! :)

2008. jan. 13. 17:06
KÖSZI DUS!
4. dus
2008. jan. 12. 22:20

Keress rá erre a linkre!

Hasznos dolgokat találsz rajta!


[link]

3. dus
2008. jan. 12. 22:16

Én úgy tudom, lehet!


A legújabb törvény szerint lehet gyes mellett dolgozni rendes munkaidőben!(heti 40 órában)

És átadható a másik szülőnek is a gyes, csak a MÁK-nál (Magyar Államkincstárnál )úgy kell igényelni az apa részére.

Nekem az anyósom volt a nagyobbik fiammal gyes-en, mert kellett a nyugdíjához az a pár hónap én meg már dolgoztam( a pénzt ide adta, a fiam bölcsis volt)!Gyes mellet dolgozhat az is, aki igénybe veszi!

Remélem tudtam segíteni!

A kicsim most 9 hónapos, GYED-en vagyok, de ahogy betölti a 2 évet, felveszem a gyes-t és megyek mellette dolgozni! ( GYED ideje alatt nem lehet kereső tevékenységet végezni, nem dolgozhatsz, ha azt veszed igénybe).

2008. jan. 12. 21:55
nem mert ezt nem engedik meg.és csak az vagy gyes vagy melló!!!
2008. jan. 12. 21:53
Ha én táppénzre megyek, akkor a párom lehet gyesen a lányunkkal, úgy hogy mellette még dolizik is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook