Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ehető ajándékok karácsonyra fórum

Ehető ajándékok karácsonyra (beszélgetős fórum)


1 2
13. gabilive (válaszként erre: 12. - Lovebird)
2009. nov. 17. 16:21

Mindenképpen frisset!Jobb az aromája is,meg szebben is mutat.

Én még házi készítésű szaloncukorra is gondoltam,de még az idén nem hiszem,hogy bevállalom.Talán majd jövőre.

12. lovebird (válaszként erre: 11. - Gabilive)
2009. nov. 17. 16:18
Tavaly karácsonyra akartam csinálni, de ahogy Te is írtad, különleges üveget nem igazán találtam én sem. Egyébként friss fűszernövényeket kell beletenni, vagy szárítottat?
11. gabilive (válaszként erre: 10. - Lovebird)
2009. nov. 17. 16:11

Azok is nagyon jók,csak én a szép üvegekkel vagyok gondban,mert ha már ajándékba adja az ember,akkor valami szép formájú üvegbe kellene tenni.

Szerintem fűszerolajat lehet csinálni úgy,hogy csak simán rozmaringágat teszel olivaolajba,vagy néhány gerezd fokhagymát,stb.Szóval nem kell feltétlenül drága,beszerezhetetlen hozzávaló.

10. lovebird (válaszként erre: 9. - Gabilive)
2009. nov. 17. 16:03
Igen, ez is jó ötlet. Én még gondoltam valami egyszerű fűszerolajra. A neten keresgéltem, de a legtöbbhöz olyan hozzávaló kell, amit nem biztos, hogy be tudok szerezni.
2009. nov. 17. 15:56
Valahol olvastam olyat,hogy házilag készített vanília esszencia.Ez is jó ajándék lehet annak,aki szeret sütni-főzni.Én meg akarom csinálni magamnak,hogy ne kelljen a bolti mű vanília aromákat,meg vaníliáscukrokat venni.
8. lovebird (válaszként erre: 6. - Pné Veronika)
2009. nov. 17. 15:52
Milyen az ólomüvegsüti? Még soha nem hallottam róla. Leírnád, hogy kell csinálni?
7. lovebird (válaszként erre: 3. - Ritaanyu)
2009. nov. 17. 15:50
Szia Ritaanyu! Nagyon várom a receptet!:) Köszi szépen!
2009. nov. 17. 15:38
Én is szoktam készíteni karácsonyra ajándékba finomságokat. Citromlikőr, narancslikőr, meg házi Baileys ital, ólomüvegsüti, fűszeres gomba olajban...
5. Stella1 (válaszként erre: 1. - Lovebird)
2009. nov. 17. 15:38

itt vannak jó dolgok:


[link]

4. Stella1 (válaszként erre: 3. - Ritaanyu)
2009. nov. 17. 15:33

szia

elárulnád nekem is ha szépen megkérlek rá???????

:)

3. ritaanyu (válaszként erre: 1. - Lovebird)
2009. nov. 17. 15:30
nagyon fincsi karácsonyi likőr receptem van amit kis üvegekben érlrlrk , majd díszítem és elajándékozom! a recept saját! még senkinek nem árultam a családban! neked priviben ...:) ok?
2009. nov. 17. 15:28
Anyukám cukorbeteg. Tavaly készítettem neki direkt diabetikus sütiket - úgy meghatódott!(Kókuszkockát, raffaellot, ilyesmiket.)
2009. nov. 17. 15:26
Sziasztok! Ehető (vagy iható) ajándékokat szeretnék készíteni karácsonyra. Ha valakinek van valamilyen ötlete, receptje ezzel kapcsolatban, hálás lennék, ha megosztaná. Köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook